Menu

З моменту відкриття спадщини у спадкоємців постає питання: як правильно та швидко оформити свої спадкові права? Однак, іноді у спадкоємців виникають життєві обставини, за яких прийняття спадщини є недоцільним.

онституція України (стаття 51) та Сімейний кодекс України (стаття 24) встановлюють, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Примушування особи до вступу в шлюб є кримінальним правопорушенням (стаття 151-2 Кримінального кодексу України).

Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом від 04.10.2021 № 2153, зареєстрованим в Мін’юсті 07.10.2021 за №1306/36928, затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 328 затверджено Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього.

Щоб отримати відповідну одноразову грошову допомогу від держави  багатодітна сім’я повинна станом на 1 серпня 2021 року одержувати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.

Пошкодження несучої конструкції є порушенням прав кожного зі співвласників багатоквартирного будинку, незалежно від місця розташування квартири в будинку, адже в будь-якому випадку пошкодженим є спільне майно. Пред’явити претензії з відповідними вимогами до особи, що пошкодила несучі конструкції будинку має право кожен співвласник, а також ОСББ: як у позасудовому, так і в судовому порядку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 липня 2021 року № 693 затверджено Порядок надання відпустки при народженні дитини (надалі — Порядок). Цей Порядок визначає механізм та умови надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини, право на яку передбачено статтею 191 Закону України «Про відпустки».

Порядок поновлення батьківських прав регулюється статтею 169 Сімейного кодексу України.

Так, відповідно до частини першої названої вище статті та роз’яснень, що містяться у пункті 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 30.03.2007 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», мати або батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав.

аєте заборгованість за кредитом, не сплатили штраф за порушення правил дорожнього руху або ж маєте іншу заборгованість? У такому разі варто бути готовими до того, що на ваші банківські рахунки буде накладено арешт та примусово стягнуто грошові кошти з метою погашення заборгованості.

Про те, яким саме чином накладається арешт на грошові кошти боржника консультують фахівці відділу «Гадяцьке бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя (стаття 60 Сімейного кодексу України)

Сторінка 1 із 6

Корисна інформація

Твій гід з безбар’єрного спілкування: Як користуватися «Довідником безбар’єрності»

 

Безбар’єрність – це не тільки  доступ до фізичних об'єктів.

ПОСТАНОВА від 08 квітня 2020 р. № 264 "Деякі питання надання державної соціальної допомоги"

З метою посилення соціального захисту населення на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Кабінет Міністрів України постановляє:

Уряд встановив доплати окремим категоріям громадян та індексацію пенсій

вгору