Menu

            Іван Михайлович Чайка (роки життя -  1938 – 1977)– житель села Краснознаменка (нині Сергіївка). Все життя самовіддано працював на землі.  20-річним юнаком Іван Михайлович вступив у Гадяцьке СПТУ №7, де навчався на тракториста.

Після закінчення навчання став працювати за спеціальністю в колгоспі ім. Дзержинського. У цей період держава стала більше виробляти і продавати колгоспам потужних тракторів і наборів ґрунтообробної, посівної і збиральної техніки. Молоді, енергійні хлопці завзято почали використовувати її в роботі. У колгоспі ім. Дзержинського була організована ланка, яка використовувала  техніку з мінімальною затратою ручної праці при вирощуванні цукрового буряка. Ланковим у ній був Іван Михайлович Чайка. Посівні площі цієї культури з кожним роком збільшувались, а полільниць – зменшувалось. Процес вирощування цукрового буряка відбувався згідно технологічних карт, які складали агрономи з економістами. Виконувалися роботи по закриттю вологи ґрунту, шлейфуванню, коткуванню перед посівом. Сівбу члени ланки проводили сівалкою СУПН-6 з внесенням мінеральних добрив. Після посіву площу коткували для ущільнення насіння цукрового буряка з землею. Далі проводився міжрядний обробіток: рихлення, боротьба з бур’янами, підживлення і збирання. Всі ці роботи члени ланки виконували механізовано. Ланка вирощувала по 350-400 ц з гектара, за що Івана Михайловича Чайку було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора  в грудні 1965 року.

За виконання соціалістичних зобов’язань, взятих колективом тракторної бригади, у 1970 році Чайка І.М. був нагороджений медаллю «За доблесный труд», а в 1976 році - знаком «Ударник ІХ пятилетки». Портрет Івана Михайловича неодноразово заносили на Дошку Пошани колгоспу. Він брав участь у районних семінарах з обміну досвідом по вирощуванню цукрових буряків. Партійна організація місцевого колгоспу рекомендувала Івана Михайловича на посаду секретаря партійної організації колгоспу «Прогрес» села Побиванка Гадяцького району, де він проводив активну роботу по вихованню молодого покоління села.

Карта захисних споруд полтавської області

вгору