Menu

Під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі Першої леді України Олени Зеленської у Вінниці відбулося виїзне засідання Ради безбар’єрності.

«Безбар’єрність залишається нашим безумовним пріоритетом. Доступ усіх громадян до простору й послуг має бути простим і максимально зручним в користуванні», — зазначив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр також підкреслив, що тема ліквідації бар’єрів та перешкод сьогодні є наскрізною в роботі Уряду та всіх державних установ. За його словами, вже пройдено значний шлях та ухвалено низку ключових рішень, що заклали фундамент безбар’єрного середовища.

Зокрема:

- оновлено державні будівельні норми, які вже застосовуються під час відновлення;

- розпочато реформу військово-лікарських та медико-санітарних експертних комісій. Запроваджено електронну чергу для ВЛК, збільшено кількість комісій, продовжується цифровізація послуг та спрощення процедури оформлення інвалідності для військовослужбовців;

- триває запровадження Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я. Це допоможе в поверненні людини в економіку, дасть можливість працювати й бути активним членом суспільства;

- впроваджуються сучасні європейські стандарти доступності в цифрових послугах. Це відкриває можливості людям з порушеннями слуху, зору, когнітивними порушеннями без перешкод отримувати адміністративні послуги, навчатися онлайн та реалізувати себе в житті.

Водночас Денис Шмигаль зауважив, що є й низка завдань, які потрібно вирішувати. Зокрема, безбар’єрний доступ до сховищ: «Це завдання розглянемо протягом урядових нарад. Буде доручено доповнити План заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, аби він включав в себе відповідні пункти щодо інклюзивності укриттів».

«Доки йде війна, людей, які потребуватимуть протезування, на жаль, більшатиме. Це означає, що ваша робота стає ще важливішою. Зараз ми точно знаємо: безбар’єрною має стати вся країна. Це має бути весь наш простір. Фізичний – коли зручність не закінчується разом із інфраструктурними змінами. І простір ментальний – коли можливості не обмежені ніде, ні в чому», — акцентувала Олена Зеленська.

Під час засідання Ради безбар’єрності учасники розглянули результати виконання Плану заходів за перше півріччя 2023 року. Окремі міністерства та ОВА також представили флагманські проекти щодо розбудови безбар’єрного середовища.

«Ми сьогодні говорили більше про гідність і повагу, бо це і є безбар’єрність. Ми маємо створити гідні умови для наших ветеранів і для українців, які роблять усе, щоб Україна перемогла», — наголосив Денис Шмигаль.

За підсумками засідання Ради безбар’єрності було ухвалено рішення схвалити до реалізації представлені флагманські проекти. Обласним адміністраціям також рекомендовано розробити й схвалити проекти з розвитку реабілітаційної допомоги.

 

 

вгору