Menu

Роз’яснення надає головний державний інспектор  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно - правових актів Управління Держпраці у Полтавській області   Тіхонова Лідія Дмитрівна

За порушення законодавства про працю у 2018 році роботодавці нестимуть відповідальність у вигляді штрафу. Механізм накладення штрафів визначено Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2013 № 509 (далі — Порядок № 509).

Підставами накладення штрафів на роботодавців за порушення законодавства про працю є:

  • рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації;
  • акт про виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання або роботодавця ознак порушення законодавства про працю, складеного посадовою особою Держпраці чи її територіального органу, виконавчого органу міської ради міста обласного значення та сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади;
  • акт документальної виїзної перевірки ДФС, її територіального органу, в ході якої виявлені порушення законодавства про працю. Уповноважена особа приймає рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу протягом 10-ти днів із дня складення акта перевірки.

До відома Уповноваженими особами є Голова Держпраці, його заступники, начальники управлінь і відділів Держпраці та їх заступники (з питань, що належать до їх компетенції), начальники територіальних органів Держпраці та їх заступники.

Окрім адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про працю, яку несли посадові особи, застосовуються фінансові санкції і до суб’єктів господарювання.

Юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у таких випадках:

  • Абзац 2 частини 2 статті 265 КЗпП — фактичний допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи впродовж повного робочого часу, встановленого на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків — 30-кратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення або 111 690 грн
  • Абзац 3 частини 2 статті 265 КЗпП — порушення встановлених строків виплати заробітної плати, інших виплат, передбачених законодавством, більш як за 1 місяць, виплата їх не в повному обсязі — 3-кратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення  або 11 169 грн
  • Абзац 4 частини 2 статті 265 КЗпП — недотримання мінімальних державних гарантій з оплати праці 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника або 37 230 грн
  • Абзац 5 частини 2 статті 265 КЗпП — недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу» — 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення  або 37 230 грн
  • Абзац 6 частини 2 статті 265 КЗпП — недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні 3-кратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення або 11 169 грн
  • Абзац 7 частини 2 статті КЗпП — вчинення дій, передбачених абзацом шостим цієї частини, при проведенні перевірки з питань виявлення порушень, зазначених в абзаці другому цієї частини — 100-кратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення  або 372 300 грн

Абзац 8 частини 2 статті 265 КЗпП — порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим-сьомим цієї частини розмір мінімальної заробітної плати або 3723 грн.

Карта захисних споруд полтавської області

Корисна інформація

Наказ начальника Миргородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримкм

Сервісні центри МВС Полтавщини розповідають про алгоритм роботи функціоналу Е-запис

Сервісні центри МВС працюють за принципом екстериторіальності – отримати державну послугу можна у будь-якому регіоні України. А обслуговування в наших підрозділах здійснюється за попереднім записом. Чинний функціонал системи «Е-запис», його графік роботи, генерація та поява слотів для запису регламентується наказом Міністерства внутрішніх справ від 05 листопада 2020 року № 777.

Заступник начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Харківській, Полтавській та Сумській областях Ірина Пархоменко розповіла, як працює Е-запис.

Алгоритм генерації слотів

Слоти для реєстрації в системі Е-запис генеруються автоматично.

Сюди враховуються такі дані: 

  • кількість адміністраторів; 
  • час, відведений на надання послуги;
  • графік роботи сервісного центру МВС. 

Нагадуємо, що з вівторка до п’ятниці наші підрозділи працюють із 08:00 до 17:00, в суботу – з 08:00 до 15:45. Неділя та понеділок – вихідні дні.

Тобто кількість згенерованих слотів на 1 робочий день сервісного центру МВС залежить від часу, необхідного для надання обраної послуги, кількості адміністраторів, які працюють у підрозділі та графіку роботи.

Розподіляються слоти попереднього запису між функціоналом        «Е-запис» і терміналом, що знаходиться в приміщенні сервісного центру МВС у середньому 50% на 50 %. Усі неотримані громадянами слоти через Е-запис у визначений день прийому стають  доступними в терміналі.

Слоти формуються в системі для отримання послуг на 21 день наперед.

Слоти в онлайн-сервісі стають доступними порційно та в рандомному порядку. Тобто щодня системою вивільняються по 10% слотів від загальної кількості згенерованих 21 день наперед. Слоти з’являються автоматично з 08:00 до 17:00 кожного дня. Зауважимо, що при цьому здійснити запис через Е-запис можливо цілодобово.

У терміналі відображаються слоти на поточний день і ті слоти, які залишилися неотриманими через онлайн-сервіс. Зареєструватися через термінал можна виключно в робочий час з 08:00 у день звернення.

Скасування реєстрації через Е-запис онлайн

Якщо людина з якихось причин не може відвідати сервісний центр МВС для отримання послуги, слот для якої вона реєструвала заздалегідь у Е-записі, ми просимо скасовувати такий слот онлайн. У такому випадку скасований слот з’явиться в системі Е-запису з новим номером і в рандомному порядку, у тому числі й у нічний час.

Скасувати реєстрацію через Е-запис можна не пізніше ніж за 2 години до вказаного часу на отримання послуги.

У разі неявки відвідувача для отримання послуги протягом трьох хвилин із моменту запрошення до адміністратора, його запис автоматично скасовується. Взамін автоматично скасованих слотів системою генеруються додаткові, які отримують нові номери та потрапляють у загальний доступ для подальшого запису до термінала.

Якщо ж відвідувач вчасно звернувся до робочого місця адміністратора сервісного центру МВС для отримання послуги, але були виявлені передбачені законодавством підстави для відмови в її наданні – такий запис скасовується з обранням підстави про відмову в обслуговуванні. Такий скасований слот теж потрапить у загальний доступ до термінала.

Нагадуємо, з метою унеможливлення зовнішнього стороннього втручання в систему продовжується робота над удосконаленням попередньої реєстрації для отримання послуг. З 14 січня проходить тестування оновленої системи Е-запису. На час перехідного періоду реєстрація відбувається за старою та новою версіями системи – усе залежить від обраного регіону та сервісного центру МВС для отримання послуги. Щоб здійснити реєстрацію на сторінці Е-запис знайдіть територіально зручний для вас сервісний центр МВС і перейдіть за посиланням.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.

У сервісних центрах МВС Полтавщини відновлено перереєстрацію транспортних засобів та запроваджено тестування оновленої версії е-запису

вгору