Урядом спільно з Всесвітньою продовольчою програмою Організації Об’єднаних Націй (далі - ВПП) реалізується проєкт по наданню допомоги найбільш уразливим групам населення в Україні у задоволенні їхніх основних потреб.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2024 № 110
«Про реалізацію спільного з Всесвітньою продовольчою програмою Організації Об’єднаних Націй проєкту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю» затверджено ключові норми надання додаткової грошової допомоги (далі - додаткова грошова допомога).
В рамках реалізації вищевказаного проєкту встановлено, що право на отримання додаткової грошової допомоги за рахунок коштів ВПП мають особи, усіх регіонів України, за винятком територій, окупованих Російською Федерацією, якщо такі особи є отримувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 79 «Деякі питання призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», та в яких розмір відповідної соціальної допомоги, за даними, що містяться в інформаційних базах даних Міністерства соціальної політики України, становить менше ніж 3250 гривень на місяць (далі - отримувачі соціальної допомоги).
Виплата додаткової грошової допомоги проводиться щомісяця протягом трьох місяців у розмірі, що визначається як різниця між 3250 гривнями і сумою отриманої соціальної допомоги, зазначеної вище, але не менше ніж 100 гривень на місяць.
Виплата вищевказаної допомоги проводиться без звернення отримувача соціальної допомоги.
Звертаємо увагу, що додаткова грошова допомога надається отримувачам соціальної допомоги, які:
не отримують допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО), крім тих, хто проживає на територіях активних або можливих бойових дій згідно (наказ від 22.12.2022 № 309 Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій);
не отримують міжнародної цільової грошової підтримки від інших міжнародних організацій протягом періоду надання допомоги.
Якщо бенефіціар перестає відповідати умовам виплати додаткової допомоги, виплата може припинитися, навіть якщо бенефіціар отримував кошти впродовж першого місяця.
Список осіб, які мають право на отримання грошової допомоги, формується Державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» за запитом Міністерства соціальної політики України на основі даних, доступних у реєстрах.
Додаткова грошова допомога є безкоштовною грошовою допомогою.
Її виплата здійснюється на рахунки в банках отримувачів державної соціальної допомоги, або через доставку поштою за місцем фактичного проживання.
Отримувачі державної соціальної допомоги, чиї номери мобільних телефонів доступні в особових справах, отримають інформацію про програму через SMS повідомлення від ВПП.
Спільний проект реалізується Міністерством соціальної політики України та Всесвітньою продовольчою програмою Організації Об’єднаних Націй і за узгодженим рішенням сторін може бути продовжений.