На цю послугу в держбюджеті передбачено 1,87 млрд гривень.
Народжуваність в Україні за останні роки значно знизилась, труднощі з настанням природної вагітності наявні в кожної п’ятої української пари. Водночас війна поглибила кризу: посилення міграції, а також падіння рівня народжуваності. Від початку війни рівень народжуваності зменшився на 28 %. Тому доступність послуги з лікування безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій є важливою. Отримати її можна в 15 медичних закладах у різних регіонах країни (зокрема у Києві, Львові, Дніпрі, Чернівцях, Рівному, Одесі й Івано-Франківську).
З урахуванням запланованого обсягу видатків отримати таку послугу можуть понад 30 тис. пацієнток, проте наразі за 6 місяців дії програми, за даними Національної служби здоров’я України, фактично послугою скористались лише 182 пацієнтки.
Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах пакету «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)», можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 44).