Стартує обласна рекламна кампанія залучення дівчат до вступу до ліцеїв Полтавщини з посиленою військово-фізичною підготовкою. Організатор – громадська організація “Інша Жінка” спільно з Кременчуцьким та Полтавським ліцеями, Департаментом освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, Полтавською обласною військовою адміністрацією.
Днями на вулицях міст області з’являться бігборди й сіті-скроли з гарними дівчатами у формі і закликом вступати до ліцеїв Полтавщини з посиленою військово-фізичною підготовкою. Подібна інформація буде поширена у всіх громадах області не тільки у вигляді зовнішньої реклами, але і в соцмережах. Ініціатором кампанії виступила громадська організація “Інша Жінка” на чолі з Юлією Цибульською, депутаткою Полтавської обласної ради, підприємницею.
– Наша громадська організація займається підтримкою жінок з 2018 року, – розповідає пані Юлія. – Ми опікуємося жіночим здоров’ям, професійним розвитком, економічною спроможністю жінки. Наразі наша країна стикається з безпрецедентними загрозами, тому ми звернули увагу на роль жінки як захисниці. У листопаді 2024 року почали ініціативу, яка спрямовує увагу жителів Полтавщини на наші два обласні ліцеї, які виховують у тому числі і наших майбутніх захисників і захисниць України. Тобто тих людей, яким ми зобов’язані всім: захистом, добробутом, життям. Ми вирішили популяризувати ці ліцеї, аби якомога більше дівчат вступали на навчання до них. У Кременчуцькому ліцеї зараз навчається 20 дівчат, є ліцеїстки і в Полтавському закладі. Наша мета – щонайменше подвоїти цю кількість, розказати про тих дівчат, які вже навчаються, чому вони обрали цей шлях, що їх мотивує. У зв’язку з цим організовуємо широку рекламну кампанію на два місяці. Сподіваємося, що нас підтримають рекламодавці, які, згідно закону про рекламу, мають можливість розміщувати соціальну рекламу безкоштовно, і ми будемо мати плідну співпрацю з усіма 60 громадами, особливо в містах Кременчук, Полтава, Горішні Плавні, Лубни, Миргород та інших.
Ще одне завдання, яке ставить перед собою громадська організація, – пришвидшити адаптацію форми, білизни до фізіологічних потреб жінки, бо сертифікація спеціальної білизни, яку розробили на запит Міністерства оборони, тривала 9 місяців. Але вона є, і це свідчить про те, що жінок-військових стає все більше, і це прояв уваги до них. До речі, у дівчат Кременчуцького ліцею така білизна вже є – її подарувала ГО “Інша Жінка”.
– Війна показала: сила не має статі, – переконаний Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради. – Сьогодні дівчата воюють, лікують, командують. Вони – опора України. Тому ми оголошуємо набір дівчат до ліцеїв Полтавщини. Бо сміливість – це не про стать, а про вибір. У наших ліцеях не просто навчають. Це школа лідерства, характеру, відповідальності. Сміливі – серед нас. Полтавщина підтримує та створює умови для навчання й вишколу кожної та кожного, хто готовий служити Україні з розумом, честю та гідністю.
– Рекламна кампанія допомагає нам залучити абітурієнтів, бо не всі батьки і діти знають, що є такі ліцеї, – розповідає Валерій Марченко, начальник Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героя України Віталія Коваля. – З досвіду скажу, що саме після реклами починається активна подача заяв. Тому це для нас велика допомога. Вже два роки поспіль у нашому ліцеї ведеться набір не тільки хлопців, але й дівчат. Щороку кількість учнів збільшується.
Кременчуцький ліцей – унікальний заклад, який поєднує повну загальну середню освіту та посилену військово-фізичну підготовку, зазначає Валерій Марченко. Навчання – за державними стандартами освіти з поглибленим вивченням такого предмету як “Захист України”. Особлива увага надається патріотичному вихованню, дисципліні, розвитку морально-вольових якостей, формуванню відповідальності за свою долю та долю Батьківщини.
– Полтавський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Віталія Грицаєнка – наймолодший ліцей такого профілю в Україні, заснований у 2023 році, – зазначає в. о. начальника ліцею Олександр Баленко. – Наша мета – популяризувати військово-прикладну справу та підготувати дітей до виживання, на жаль, в умовах війни. Ми намагаємося організувати безпечний навчальний процес без дистанційного навчання.
– І в Полтавському, і в Кременчуцькому ліцеях приблизно 70% учнів – це діти військовослужбовців, – розповідає Євген Кончаковський, директор Департаменту освіти та науки Полтавської обласної
військової адміністрації. – Навчатися в таких закладах хочуть не тільки хлопці, але й дівчата. Коли відкрився Полтавський ліцей, то багато хто з дітей та їхніх батьків запитували, чи приймають до ліцею дівчат. За допомогою цієї рекламної кампанії ми хочемо ще раз наголосити: так, приймають. Не треба лякатися військово-фізичної підготовки. За іншими параметрами це як звичайна школа. Після продовження навчання, і це не обов’язково військове училище, дівчата можуть працювати в поліції, ДСНС та інших структурах.
Я з дитинства захоплювалася військовою справою, тому й вирішила вступати до ліцею, – розповідає Софія Солдатова, 16 років, ліцеїстка другого курсу Кременчуцького ліцею. – Окрім звичайних предметів, тут нас навчають дисципліні, витримці, лідерству. Ці якості дуже потрібні у військовий час і допоможуть мені в майбутньому будувати кар’єру військової. Далі я планую вступати у вищий військовий навчальний заклад.
Дівчині подобається навчатися в ліцеї. Каже, що тут вона знайшла себе. Друзі пишаються нею, хоча спочатку були здивовані вибором. До такого кроку Софію надихнули родичі-військові. Зараз вони стоять на захисті України.
– Це дуже сильні люди, і я захоплююся ними, – каже Софія.
Взірцем для Ангеліни Бовбас, ліцеїстки другого курсу Кременчуцького ліцею, є її хрещений, військовий за професією.
– Я дуже хочу бути схожою на нього, тому вирішила навчатися в такому ліцеї, – каже дівчина. – Це допомагає мені бути дисциплінованою, розвивати лідерські якості. Крім того, тут у мене з’явилося багато
друзів. Ми як одна велика родина. Також радує, що можу достатньо приділяти часу своєму захопленню боксом, я кандидат у майстри спорту. В майбутньому хочу стати слідчою.
Навчання в ліцеях має свої переваги:
– Заяву подають юнаки та дівчата, які закінчують 9 клас, мають добрий стан здоров’я, високий рівень мотивації та бажання здобути гарну освіту, – підкреслює Валерій Марченко. – Більшість наших випускників хочуть присвятити себе військовій справі. Минулого року майже 70% наших випускників вступили до військових учбових закладів. Чотири учні нашого ліцею стали Героями України.
Прийом документів у Кременчуцькому ліцеї триває до 30 травня, у Полтавському ліцеї – до 13 червня. Інформацію про перелік документів та інші подробиці вступу можна знайти на офіційних сайтах закладів.
Полтавський ліцей: https://plpvfp.pp.ua/index.php
Кременчуцький ліцей: https://www.krvl.org.ua/home/
Висловлюємо подяку тим, хто долучився до організації фотосесії для дівчат Кременчуцького ліцею:
Студії: @atmosphere_photostudio_ @iamstudio_iamamodel
Фотoграф: @alina_r.a.w
Майстер-клас з фотопозування проводили моделі: Борщ Вікторія @viktori_bi, Лисиця Валерія @lisitsavaleria
Візажисти: Людмила Педченко @muariarty, Марина Недавня, Дарина Долмашева, Наталя Полівара, Крістіна Ходос
Макети реклами розробили в рекламній агенції “Жираф”
https://www.instagram.com/ra_giraff?igsh=aGJrdTVvemphYWdk...
=qr
Контакти організаторів для ЗМІ:
ГО “Інша Жінка”: https://divergentwoman.com/
телефон: +380501497063
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.