Відбулося чергове засідання робочої групи з ментального здоров’я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення Полтавської ОВА.
Учасники заходу обговорили перші оглядові результати проведеного опитування щодо потреб з психосоціальної допомоги в Полтавській області.
Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко ознайомила присутніх із ключовими аспектами проведеного дослідження та звернула увагу на важливості посилення сервісів з ментального здоров’я в громадах з урахуванням отриманих даних.
«У регіоні було опитано понад 2 000 людей: службовці, представники сфери освіти, охорони здоров’я, громадських організацій, соціальні працівники тощо. Більшість опитаних різною мірою відмічають у себе зростаючий рівень панічних настроїв. Крім того, скаржаться на підвищення рівня робочого навантаження з початком повномасштабної війни. Серед головних розрад у житті, що допомагають подолати стрес, відмічають відпочинок, спілкування з рідними, друзями та дітьми», – розповіла Юлія Ющенко.
За її словами, більша частина респондентів готові обговорювати власний ментальний стан з психологом або сімейним лікарем. Лише 12 відсотків взагалі не налаштовані спілкуватися на цю тему.
Серед питань, що найбільше турбують опитаних людей в Полтавській області: Коли закінчиться війна? Коли Україна переможе? Як жити й не зневіритись під час війни?
«Регіональні координатори виконали вагому роботу та актуалізували дуже важливі для соціуму питання. Абсолютно зрозуміло, що люди потребують та чекають на підтримку. І така можливість для українців щодня стає доступнішою завдяки Всеукраїнській програмі ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська. В її межах все більше лікарів первинної ланки навчаються за програмою ВООЗ mhGAP й допомагають долати розлади та стрес. Також вони можуть у разі необхідності направити та супроводити до спеціалізованого фахівця», – наголосила директорка з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я при КМУ та радниця Прем’єр-міністра України Ірина Микичак.
Нагадаємо, що на Полтавщині 31 заклад медичної допомоги надає психосоціальну підтримку населенню.