Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: Публічне акціонерне товариство "Укрнафта", ПАТ "Укрнафта".

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ:  00135390.

Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання: 04053, м. Київ, провулок Несторівський, 3-5 тел./факс: (044) 506-10-03 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Місцезнаходження промислового майданчика: Полтавська область, Миргородський  р-н, с. Качанове, вул. Промислова, 1б.

Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди для існуючих об’єктів у зв’язку із технічним переоснащенням Глинсько-Розбишівської УКПН ЦППНіГ НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта" на виконання вимог ст. 10 Закону України "Про охорону атмосферного повітря".

Діяльність підприємства згідно з вимогами Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" підлягає оцінці впливу на довкілля. Висновок з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності "Проведення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання, оброблення, перероблення, утилізація, видалення, знешкодження, перевезення) при експлуатації шламонакопичувача з полями біодеструкції на УКПН ЦППНіГ НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта" № 21/01-2021237341/1 від 16.09.2021р.

На Глинсько-Розбишівській УКПН ЦППНіГ проводиться повний технологічний процес підготовки нафти: зневоднення, знесолення (методом підігріву), відстій, подача деемульгатора. Установка переробки призначена для перероблення нафтових шламів та нафтових емульсій. В ПРЦЕО проводиться зварювання, газове різання та мехобробка. На АЗС ГСЛ проводиться приймання, зберігання та відпуск нафтопродуктів. Котельня № 1 ЦПВП призначена для опалення та гарячого водопостачання побутових і виробничих приміщень.

В процесі виробничої діяльності в атмосферне повітря можуть надходити забруднюючі речовини та парникові гази в кількості  23906,76424 т/рік, в тому числі (т/рік):  залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) 0,08565; манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану) 0,00300; ртуть та її сполуки в перерахунку на ртуть 2,24E-06; оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту 21,62823; оксид вуглецю 944,43776; фтор і його пароподібні та газоподібні сполуки в перерахунку на фтористий водень 0,00081; фториди, що легко розчиняються (наприклад, NaF) та їх сполуки в перерахунку на фтор 0,00312; фтористі сполуки погано розчинні неорганічні (фторид алюмінію, гексафторалюмінат натрію) у перерахунку на фтор 0,00176; бутан 61,86087; гексан 7,62425; пентан 28,33568; метан 161,92029; пропан 102,07690; етан 77,69760; ксилол  0,09135; спирт метиловий 0,01425; бензин (нафтовий, малосірчистий, у перерахунку на вуглець) 0,29976; масло мінеральне нафтове (веретенне, машинне, циліндрове і ін.) 3,1E-08; уайт-спірит 0,09135; вуглеводні насичені C12 - C19 (розчинник РПК-26511 та ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець 9,41024; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом 111,53903; вуглецю діоксид 22379,60653; азоту (1) оксид (N2O) 0,03581.

НГВУ "Полтаванафтогаз" не має виробництв та технологічного устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування, тому заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не розроблялись.

Заходи щодо скорочення викидів не передбачені, оскільки на промисловому майданчику викиди для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин не перевищують гранично-допустимі викиди. Для запобігання перевищенню встановлених нормативів гранично-допустимих викидів у процесі виробництв необхідно проводити систематичний контроль виробничих процесів та профілактику технологічного обладнання, ведення технологічного процесу повинно здійснювати у відповідності з технологічним регламентом, затвердженим в установленому порядку. При виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру необхідно діяти згідно Плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій.

Максимальні концентрації забруднюючих речовин в приземному шарі атмосферного повітря під час роботи підприємства не перевищують гранично-допустимих концентрацій. Санітарно-захисна зона витримана. При робочому режимі технологічного процесу забруднення атмосфери мінімальне і обумовлене технічними можливостями сучасного обладнання. Існуюче на проммайданчику виробництво в цілому відповідає сучасному технічному рівню. На підприємстві ведеться контроль за станом атмосферного повітря.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству. Для забруднюючих речовин в організованих викидах стаціонарних джерел, масова концентрація яких обмежується згідно з наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 309 від 27.06.2006 року "Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел", встановлюються нормативи граничнодопустимих викидів. Для речовин, на які не встановлюються нормативи граничнодопустимих викидів, встановлюються розрахункові величини масової витрати. Для неорганізованих стаціонарних джерел нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин не встановлюються. Регулювання викидів від цих джерел здійснюється шляхом встановлення вимог.

Пропозиції та зауваження від громадських організацій та окремих громадян протягом 30 календарних днів з дати публікації даного повідомлення приймаються в Полтавській обласній військовій адміністрації: м. Полтава, вул. Соборності, 45 (тел. (0532) 56-02-90); Департаменті екології та природних ресурсів Полтавської ОВА: м. Полтава, вул. Зигіна, 1 (тел. (0532) 56-95-08); e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Адміністрація НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта".