Menu

 Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Закону України від 05.02.2015р. №156-VIII «Про засади державної регіональної політики» наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 21.12.2022 року «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад» та Стратегії розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на період до 2027 року, сільська рада ВИРІШИЛА:

СЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

МИРГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(тридцять дев’ята сесія восьмого скликання)

 

ПРОЄКТ РІШЕННЯ

 

20.12.2024

 

Про затвердження Програми соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2025 рік

 

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Закону України від 05.02.2015р. №156-VIII «Про засади державної регіональної політики» наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 21.12.2022 року «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад» та Стратегії розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на період до 2027 року, сільська рада ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2025 рік (далі – Програма), що додається.
  2. Начальнику фінансового відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради (Лобода В.Г.) передбачити кошти в бюджеті на виконання завдань та заходів Програми.
  3. Спеціалісту І категорії виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Вербі Альбіні Валеріївні оприлюднити це рішення на офіційному Веб-сайті Сергіївської сільської ради в глобальній інформаційній мережі Інтернет - http://sergiyvska-rada.gov.ua/.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

Сільський голова                                                                             Ігор ЛІДОВИЙ

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням тридцять дев’ятої сесії восьмого скликання Сергіївської сільської ради від 20.12.2024 року

 

 

П Р О Г Р А М А

соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської

територіальної громади на 2025 рік

с. Сергіївка– 2024 р.

ЗМІСТ

 

Вступ

 

1.

Аналітична частина

 

 

1.1. Географічне розташування Сергіївської ТГ, опис суміжних територій

 

 

1.2. Демографічна ситуація, ринок праці

 

 

1.3. Стан розвитку інфраструктури громади

 

 

Дорожньо-транспортна інфраструктура

 

 

Соціальна інфраструктура

 

 

Освіта

 

 

Дошкільна освіта

 

 

Загальна середня освіта

 

 

Культура

 

 

Медицина

Центр надання адміністративних послуг

 

 

Центр надання соціальних послуг

 

 

Забезпечення правопорядку

 

 

Інформація про об’єднання громадян і засоби масової інформації

Промислова та агропромислова інфраструктура

 

 

Сільськогосподарське виробництво

Екологічна ситуація в громаді

 

 

Торгівельна інфраструктура

 

 

Житлово-комунальна інфраструктура

 

 

1.4. Динаміка та особливості соціально-економічного розвитку громади

 

 

1.5. Фінансово-бюджетна ситуація територіальної громади

 

 

1.6. Результати SWOT–аналізу

 

2.

Цілі та пріоритети розвитку на 2025 рік

 

3.

Основні завдання та механізми реалізації Програми

 

4.

Механізм моніторингу та оцінка результативності реалізації Програми соціально-економічного розвитку громади

 

5. План надходження доходів до місцевого бюджету Сергіївської територіальної громади на 2025 рік

 

6.  Показники соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади

7. Фінансове забезпечення реалізації програми соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2025 рік.

 

 

 

 

ВСТУП

Програма соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2025 рік розроблений відповідно до наказу Мінрегіону від 30.03.2016 р. №75 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади», Закону України від 05.02.2015р. №156-VIII «Про засади державної регіональної політики» та Закону України «Про місцеве самоврядування» та враховуючи складну ситуацію, що склалася в зв’язку з російською агресією в Україні.

Програма соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2025 рік (далі – Програма) розроблено виконавчим комітетом Сергіївської сільської ради на основі аналізу поточної ситуації в господарському комплексі сільської територіальної громади та прогнозів і пропозицій підприємств і організацій, виходячи із загальної соціально-економічної ситуації, що склалася на відповідній території, з урахуванням можливостей та місцевих ресурсів, відповідно до пріоритетних напрямків розвитку населених пунктів сільської територіальної громади.

Програма підготовлена на основі аналізу розвитку населених пунктів, що входять до складу громади за попередній період та визначає цілі, пріоритети соціально-економічного розвитку та прогнозні показники на 2025 рік, а також заходи, спрямовані на забезпечення необхідних умов для планомірного і послідовного наближення рівня життя мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб до європейських стандартів за рахунок збалансованого використання внутрішнього і зовнішнього потенціалу та збереження унікальних духовних і культурних традицій.

Основною метою Програми є створення умов  для динамічного, збалансованого розвитку громади шляхом забезпечення соціальної та економічної діяльності, зростання добробуту населення, створення високотехнологічного агропромислового виробництва та органічного землеробства, розвинутим малим бізнесом, сучасною інфраструктурою, комфортними умовами праці та відпочинку, з доступними соціальними послугами та інформаційним технологіями. Програма визначає цілі, завдання та основні заходи економічного і соціального розвитку Сергіївської сільської ради на 2025 рік.

Підготовка Програми відбувалась за участю представників всіх адміністративних одиниць, які увійшли до складу Сергіївської сільської територіальної громади, депутатів, представників місцевих підприємств, приватних підприємців, громадських активістів, фахівців, представників внутрішньо переміщених осіб, шляхом проведення громадських слухань та обговорень.

Фінансування проєктів та програм/заходів, що передбачаються Програмою планується здійснювати з місцевого бюджету та з державного і обласного бюджету, а також донорських та приватних коштів.

Обсяги фінансування заходів наведені виходячи з оціночних характеристик на час розроблення Програми і у разі необхідності можуть уточнюватись та доповнюватись. Зміни та доповнення до Програми затверджуються рішенням сесії Сергіївської сільської ради.

 

  1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА

1.1.Географічне розташування Сергіївської ТГ, опис суміжних територій.

Сергіївська сільська територіальна громада утворена 21 червня 2016 року. До її складу ввійшли 13 населених пунктів з трьох сільських рад – Сергіївської (с. Сергіївка, с. Лободіно, с. Вечірчине, с. Чернече, с. Калинівщина) Розбишівської (с. Розбишівка, с. Крамарщина, с. Веселе), Качанівської (с. Качанове, с. Новоселівка, с. Вирішальне, с. Степове, с. Дачне). Сергіївська ТГ розташована в північній частині Полтавської області на відстані 136 км від м. Полтава. Адміністративним центром сільської громади є с. Сергіївка.

 

 

Карта Полтавської області

Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 р. №807-IX утворено укрупнений Миргородський район шляхом приєднання до нього ліквідованих районів: Великобагачанського, Гадяцького, Лохвицького та Шишацького. 

До складу Миргородського району (з адміністративним центром у місті Миргород) входять території 17 територіальних громад: Білоцерківської сільської, Великобагачанської селищної, Великобудищанської сільської, Великосорочинської сільської, Гадяцької міської, Гоголівської селищної, Заводської міської, Комишнянської селищної, Краснолуцької сільської, Лохвицької міської, Лютенської сільської, Миргородської міської, Петрівсько-Роменської сільської, Ромоданівської селищної, Сенчанської сільської, Сергіївської сільської, Шишацької селищної.

Сергіївська ТГ межує з:

1) Північного заходу та заходу – Погарщанський старостат, Лохвицької сільської територіальної громади, Полтавської  області;

2) Північного сходу та сходу – Краснолуцькою ТГ, Полтавської області; 

3) Півночі – Лучанським старостатом, Липоводолинської ТГ, Сумської області;

4) Південного сходу – Гадяцькою ТГ, Полтавської області;

5) Півдня – Петрівсько-Роменською ТГ,  Полтавської  області.

Відстань від адміністративного центру громади (с. Сергіївка) до с. Лободине –13,7 км; с. Вечірчине –10,8 км; с. Чернече –12,3 км; с. Калинівщина - 18 км; с. Розбишівка - 9 км; с. Веселе - 9 км; с. Крамарщина–12,1 км;  с. Качанове - 13,6 км; с. Новоселівка  - 6,6  км; с. Дачне - 10,9 км; с. Степове -13,1 км; с. Вирішальне – 12,3 км.

 

 

Карта Сергіїської громади

Територія громади знаходиться в межах Дніпровсько-Донецької западини, поверхня – низовинна, основу рельєфу становлять пологохвилясті та платоподібні лісостепові рівнини.

Рельєф території громади – рівнинний. Підґрунтові води залягають, як правило, на глибині понад 3 м. Ґрунтоутворюючі породи – середні та важкі суглинки, а також легкі глини. Територія громади розташована в смузі чорноземів, в той же час певні гідрографічні умови обумовлюють розмаїтність ґрунтового покриву. Так, в місцях, наближених до річки Хорол та інших понижених зволожених ділянках мають місце ґрунти – лугові солонцюваті, лугові болотні, торф’яники, солонці лугові та їх комплекси. Ці території є сприятливими для пасовищ та сіножатей. У випадку їх осушення, можливе використання під овочеві, технічні культури та кормові угіддя. Частина території громади знаходиться в заболоченій місцевості.

Відповідно до матеріалів інженерно-геологічних вишукувань, виконаних ФОП Стефанський М.В. у 2018 році, на території Сергіївської громади  залягають нерозчленовані та елювіальні відклади четвертинної системи, що представлені перешаруванням супісків (лесів) (ІГЕ-3), суглинків легких лесовидних (ІГЕ-2), а також сучасні утворення Ґрунт рослинного шару (ІГЕ-1) — суглинок гумусований, чорний, без коренів дерев та чагарників. Потужність ІГЕ складає від 1,80 до 2,00 м.

Спостереження за температурним режимом та опадами на території області здійснюють метеостанції Полтавського обласного центру з гідрометеорології, які розташовані у містах Кобеляки, Гадяч, Лубни, Полтава та в смт. В.Поділ. Клімат громади різко континентальний, середня кількість опадів 500 міліметрів. Середня температура + 6,5 °С, абсолютна температура холоду -34°С, тепла +37°С. Слід відмітити, що в цілому кліматичні умови за кількістю тепла, світла і вологи сприятливі для вирощування всіх районованих сільськогосподарських культур.

З корисних копалин громада багата на нафту і природний газ, є поклади Сі.

Поклади вуглеводнів в Сергіївській громаді
(на території громади 54 свердловини):

Глинсько-Розбишівське газонафтове родовище:

Нафтогазоконденсатне родовище Глинсько-Розбишівське розташоване на межі Сумської та Полтавської областей, у центральній частині Дніпрово-Донецької западини. Виявлене у 1950х роках, має складну геологічну структуру з криптодіапіровим підняттям та численними тектонічними складками. Поклади нафти і газу є пластовими і масивно-пластовими, з тектонічним екрануванням та літологічними обмеженнями. Основні колектори є пісковиковими. 

За цей період видобуто значні обсяги нафти, газу та конденсату. Запаси нафти, газу та конденсату у родовищі є значними. Запаси початкові видобувні категорій А+В+С1: нафти — 25275 тис. т; розчиненого газу — 2267 млн. м³; газу — 11241 млн. м³; конденсату — 601 тис. т. Густина дегазованої нафти 838—872 кг/м³. Вміст сірки у нафті 0,21–0,66 мас.%.

Клинсько-Краснознаменське родовище вуглеводнів:

Розташоване в Полтавській області на відстані 10 км від м. Гадяч. Знаходиться в центральній частині приосьової зони Дніпровсько-Донецької западини в межах Глинсько-Розбишівського валу. Структура виявлена в 1952 р. На Клинсько-Краснознаменському родовищі корисних копалин – вуглеводнів (газ природний, конденсат, супутній – гелій, етан, пропан, бутани), В експлуатаційному фонді знаходиться 1 свердловина (180), спостережних 2 свердловини (139, 152). В очікуванні ліквідації – 1 свердловина. Клинсько-Краснознаменське родовище відкрите  у 1978 році введено у дослідно-промислову розробку, площа ліцензійної ділянки 50,32 км².

Об’єкти природно-заповідного фонду

В межах Сергіївської ТГ знаходиться ботанічний заказник місцевого значення «Русиново-Дубина» - 13,8 га, гідрологічний заказник місцевого значення «Артополот» - 88,0 га, ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб черешчатий» - 0,05 га,  заповідне урочище «Шпакове» - 350,5 га.

 

Водні ресурси

Село Сергіївка знаходиться в водоохоронній зоні, згідно технічної документації по встановленню водоохоронних зон малих річок та водоймищ Гадяцького району Полтавської області. Відповідно схеми природньо-сільськогосподарського районування України  територія населеного пункту відноситься до шостого Миргородського агроґрунтового (природно-сільськогосподарського)  району.

На території Сергіївської ТГ знаходиться 39 водних об’єктів площею 97,58 га, з них : 38 ставків - загальною площею – 54,18 га. З них передано в оренду 10 ставків загальною площею 18,6037 га.

 п/п

ПІБ орендаря

Місце розташування водойми

Площа водного дзеркала

Дата укладення договору оренди

Орендна плата за рік, грн

Паспорт водного об'єкта

1

Середа О.В.

 

За межами с. Пирятинщина

1,9145

2012-2025

300,0

відсутній

2

Кологривий Р.М.

За межами с. Розбишівка

3,6001

2020-2032

1530,88

наявний

3

Приходько В.І.

За межами с. Розбишівка

3,4784

2008-2032

 

921,73

відсутній

4

Приходько В.І.

За межами с. Розбишівка

0,6512

2008-2032

 

5

Приходько В.І.

За межами с. Розбишівка

2,9498

2008-2032

 

6

Приходько В.І.

За межами с. Розбишівка

0,4919

2008-2032

 

7

Приходько В.І.

За межами с. Розбишівка

2,7661

2008-2032

 

8

Приходько В.І.

За межами с. Розбишівка

0,7908

2008-2032

 

9

Приходько В.І.

За межами с. Розбишівка

0,3396

2008-2032

 

10

Максименко Б.М.

В межах с. Новоселівка

1,6213

2006-2030

206,2

відсутній

Ставки  передані  в оренду

Окрім найгострішої проблеми із зниженням рівня води і загальною наповнюваністю ставків, також проблемою є відсутність паспортів водних об’єктів, несформовані земельні ділянки під водними об’єктами, відсутність документації на гідрологічні споруди. Все це унеможливлює процес набуття права оренди через процедуру земельних торгів.

   річка Хорол 

Сергіївська територіальна громада розміщена в західній  частині Миргородського  району Полтавської області  вздовж річки  Хорол. Село Сергіївка розташоване на березі річки Хорол, вище за течією на відстані 1 км розташоване село Веселе, нижче за течією примикає село Петрівка-Роменська. Загальна протяжність річки Хорол по території громади становить 13 км. Річка у цьому місці звивиста, утворює лимани, стариці та заболочені озера. Поруч пролягає автомобільний шлях Т-1705. Село Сергіївка знаходиться в водоохоронній зоні, згідно технічної документації по встановленню водоохоронних зон малих річок та водойм Миргородського району Полтавської  області.

Басейн розміщений в південній частині Придніпровської низини і має форму овалу, витягнуту з північного сходу на південний захід. Довжина басейну 170 км, його середня ширина 23 км, найбільша 30 км. Поверхня басейну являє собою слабо хвилясту рівнину, сильно посічену густою мережею ярів і балок. В основі басейну залягають докембрійські кристалічні породи, перекриті потужним шаром третинних глин і пісковиків. Четвертинні відклади складаються з лесів, лесовидних суглинків і глин.

Ґрунтоутворюючими породами є крупно-пороховаті, переважно середньо суглинкові,  а в нижній течії на правобережжі – легкі суглинки. Переважаючими ґрунтами є чорноземи, рідше – сірі підзолисті ґрунти. Землі здебільшого розорені і лише в ярах і балках зустрічаються листяні ліси. Болота зустрічаються рідко, переважно в долинах . Площа лісів 75 км2, боліт  - 4 % від площі басейну.

В межах с. Сергіївка русло має ширину 40 – 50 м, з великою кількістю заток. На плесах глибина вздовж річки змінюється від 0,8 до 3,5 м, сягаючи в окремих місцях 5.5 м. Глибина на бистринах  0,1 – 1,5 м. Швидкість течії в межень на плесах  - 0,1 м/с, на бистринах – до 0,5 м/с. На плесах річка сильно поросла очеретом, особливо вздовж берегів. Дно русла нерівне, мулисте, на бистринах мулисто-піщане і піщане.

Береги русла пологі, висотою 0,1 - 0,3 м, у нижній течії місцями круті, висотою 2,5 – 3,5 м. Складені ґрунти суглинками, стійкі, порослі очеретом і чагарником.

Висока ступінь зарегульованості стоку води, а відтак і рівневого режиму, режим твердого стоку, спричинили в свою чергу, до накопичення намулу, проростання болотної рослинності ін..

Загальний стан руслової мережі річки Хорол в межах Сергіївської громади, несприятливий для нормального функціонування річки, як водного об'єкта.

 

 

Сучасний стан р. Хорол на території Сергіївської ТГ

Проблема річки Хорол, як і більшості малих річок України в тім, що вони замулені, в результаті чого міліють і пересихають. В 2018 році згідно Плану соціально-економічного розвитку Сергіївської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік та Стратегії розвитку Сергіївської ОТГ на 2017-2020 рік проведено інженерно-гідрографічні вишуковування та обстеження річки Хорол в межах с. Сергіївка та с. Розбишівка. Згідно проведених робіт було запропоновано розділити заходи на 8 ділянок.

 В квітні 2024 року ТОВ «ВОДБУД-Україна» було проведено комплекс топографо-гердезичних планів масштабу 1:500 для роботи по поліпшенню технічного стану та благоустрою прибережної зони р. Хорол в межах Сергіївської ТГ на ділянці 5,6,7. Отримано також Експертний звіт (позитивний) щодо розгляду кошторисної частини проектної документації (реєстраційний номер ЕХ01-9750-3836-4195-4237 ЕКСПЕРТНИЙ ЗВІТ №02794-24 від 19.09.2024 року). Загальна кошторисна вартість будівництво у поточних цінах станом на 16 вересня 2024 року складає 12062,995 тис.грн.

Розчистка річки Хорол залишається пріоритетним заходом в Стратегії.

 

Підземні джерела

Підземні джерела є основним джерелом користування свіжою водою комунально-побутових і промислових потреб жителями Сергіївської ТГ. 10 свердловин, від яких здійснюється водопостачання сіл, відповідно до матеріалів інженерно-геологічних вишукувань на території проектування, відносяться до Дніпровського артезіанського басейну.

Особливості формування підземних вод визначаються трьома основними групами факторів: геологічною будовою, геоморфологічними умовами і кліматом території.

  На території Сергіївської ТГ найбільш перспективними для використання є наступні водоносні горизонти :

  1. Водоносний горизонт в четвертинних відкладах. Він розвинений на всій території і встановлено в сучасних відкладах заплав річок і днищ балок, в алювіальних утвореннях першої та другої надзаплавних терас, в нижньо-середньочетвертинних утвореннях. Води гідро карбонатні кальцієво-магнієві з сухим залишком від 0,14 г/дм3, в середньому 0,65 г/дм3 (м’які та жорсткі). Води прісні, в сучасних відкладах схильні до забруднення.
  2. Водоносний горизонт у середньо-верхньочетвертинних алювіальних відкладах першої-другої та третьої надзаплавної терас річок, алювіальних відкладах четвертої тераси р. Дніпро утворюють різнозернисті піски. Води гідрокарбонатно-кальцієві і магнієві з мінералізацією від 0,2 до 0,5-0,8 г/дм3, жорсткі.

Ґрунтові води відрізняються підвищеною мінералізацією, яка змінюється від 0,4 – 0,6 до 1,3- 4,3 г/дм3 . Води гідро карбонатні, хлоридно-гідрокарбонатні і змішані, магнієві, кальцієві. Рівень підземних вод зафіксовано на глибині 7,0 м. Водовмісними породами є супіски ІГЕ-3. Живлення водоносний горизонт отримує за рахунок інфільтрації атмосферних опадів, втрат води з водо несучих мереж, притоку з вище розташованих територій.

За геолого-гідрогеологічними умовами територія населених пунктів відноситься до категорії територій не підтоплюваних підземними водами. Максимальне положення рівня в річному режимі припадає на квітень-травень, середня багаторічна амплітуда сезонних коливань при непорушеному режимі становить 0,5 м. РПВ залежить від рівня води в р. Хорол.

 

Земельні ресурси

 

Всього земель в громаді         16 776,4 га

Проінвентаризовано   13620,9 га

З них по формах власності, га

Приватної

Комунальної

Державної

8244,22

3406,94

1969,74

Потребують інвентаризації, га (орієнтовно)

Житлова забудова, ОСГ

Водний фонд, загального призначення, сільськогосподарські

Лісогосподарські землі та землі промисловості

977,6

1100,1

1077,8

Загальний баланс земель Сергіївської ТГ

 

Категорія земель

Площа, га

% земель

Землі сільськогосподарського призначення

14301,43

85,2 %

Землі житлової і громадської забудови

422,96

2,36 %

Землі лісогосподарського призначення

1222,78

7,3 %

Землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони

141,8

0,8 %

Землі водного фонду

682,2

4,3 %

Інше призначення

5,23

0,04 %

ВСЬОГО ,

в тому числі :

16776,4

100,0 %

Землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення

452,35

 

Землі рекреаційного призначення

148,3

 

Структура земель Сергіївської ТГ

Виготовлено цифрову оновлену картографічну основу масштабу 1:2000 на території с. Розбишівка, с. Сергіївка, с. Качанове, с. Новоселівка. Населені пункти Качанівського старостату мають карту 1:2000, інвентаризацію земель проведено в 2013 році.

У 2017 році виготовлено генеральний план с. Сергіївка, а в 2018 році с. Качанове і с. Розбишівка. В 2020 році виготовлено генеральний план с. Новоселівка.

Протягом 2018-2019 року прийнято в комунальну власність державні землі сільськогосподарського призначення (3920,5145 га). В 2020 році в комунальну власність прийнято 41,8117 га державних земель сільськогосподарського призначення. Повернуто в державну власність землі сільськогосподарського призначення ДП ДГ «Нектар» - 928,4625 га та 103,6507 га ДНЗ Гадяцького ВПАУ.

У 2019-2020 роках здійснюється поновлення нормативної грошової оцінки земель сіл Сергіївка, Лободине, Вечірчине, Чернече, Калинівщина, Крамарщина, Степове, Дачне, Новоселівка, Дачне, Качанове. У 2021-2022 роках НГО поновлена в с. Веселе та с. Розбишівка.

Виготовлений проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту села Качанове.

У 2021 році проведено інвентаризацію земельних ділянок (господарські двори) колективної власності на території с. Розбишівка та с. Сергіївка. Виконано аналіз землекористування на території громади шляхом проведення аудиту земель на базі платформи VkursiZemli.

Проведено аукціони 4-х земельних ділянок (116,6857 га – 3,3 млн. грн), а також електронні торги на 2 об’єкти комунальної власності.

У 2023 році про інвентаризовано 83 земельні ділянки загальною площею 98,5710 га під полезахисними лісосмугами. Також виготовлені проєкти землеустрою щодо організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду – гідрологічного заказника місцевого  значення «Артополот» площею 88.0 га та ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуб черешчатий» площею 0,05 га.

Рішенням двадцять восьмої сесії восьмого скликання  Сергіївської сільської ради від 18.08.2023 року прийнято повноваження щодо державного контролю за використанням та охороною земель у межах Сергіївської громади.

01.09.2023 року призначено державного інспектора з контролю за використанням та охороною  земель (головний спеціаліст-державний інспектор за використанням та охороною земель виконавчого комітету Сергіївської сільської ради).

 

 

Найбільшими землекористувачами на території Сергіївської ТГ є:

Компанія

Площа, га

% земель

ТОВ "ВІКТОРІЯ АГРО"

2097,285

17,02

СТОВ "ЛОБОДІНО"

1344,745

10,91

ТОВ "АГРО-КРАЙ"

1236,659

10,04

СТОВ "ДРУЖБА-НОВА"

955,7994

7,76

ДП "ДГ "НЕКТАР" ННЦ "ІБДЖ ІМ. П.І.ПРОКОПОВИЧА"

928,311

7,53

ФГ "ОБЕРІГ-2000"

418,3999

3,4

ФГ "ЖИТО-3"

332,0685

2,7

ФГ "ІЛЛЯШЕНКО В.О."

301,1968

2,44

ТОВ" АГРОФІРМА "ІМ. ДОВЖЕНКА"

234,1409

1,9

ФГ "МИРОНІВ ГАЙ"

232,7146

1,89

ФГ "КОЛОС 2000"

196,0259

1,59

ТОВ "СП "АГРО - КА ПОЛТАВА"

176,4594

1,43

ФГ "КАБРІЄВЕ"

167,1324

1,36

ФГ "БІЛИКИ"

147,5457

1,2

ДП " ГАДЯЦЬКИЙ ЛІСГОСП"

141,7887

1,15

ФГ "ТРОЯ"

120,6405

0,98

ТОВ "РАЙЗ-СХІД"

117,4574

0,95

ФГ "ЮХИМЕНКО АГРО"

111,9587

0,91

ФГ П.М. ПАЩЕНКО

106,1444

0,86

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

105,0548

0,85

ДНЗ "ГАДЯЦЬКЕ ВПАУ"

103,6245

0,84

ФОП ОЛЕКСЕНКО ВАЛЕРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

95,5188

0,78

ПРАТ " ГАДЯЦЬКЕ БУРЯКОГОСПОДАРСТВО"

89,983

0,73

ТОВ "ЛУЧКА АГРО"

80,3632

0,65

Землекористувачі Сергіївської ТГ

 

1.2. Демографічна ситуація, ринок праці.

Дані станом на 01.11.2024 року

н/п

Назва показника та одиниця вимірювання

Всього

в тому числі:

с. Сергіївка

Центральна садиба

Розбишівський старостат

Качанівський

старостат

1

Чисельність наявного населення на кінець звітного року (на 1 січня наступного за звітним року), тис.осіб

2 697

1 111

768

818

2

Кількість чоловіків, тис.осіб

1 277

496

365

416

3

Кількість жінок, тис.осіб

1 420

615

403

402

4

Кількість внутрішньо перемішених осіб, тис. осіб

221

78

104

39

4

Кількість населення, молодшого від працездатного віку, в тому числі тис.осіб

359

174

74

111

5

Кількість населення працездатного віку, тис. осіб

1496

521

468

507

6

Кількість населення старшого від працездатного віку, тис. осіб

665

239

226

200

7

Кількість народжених за звітний рік, тис.осіб

10

6

3

1

8

Кількість померлих за звітний рік, тис. осіб

46

17

18

11

9

Природний приріст (зменшення), осіб

-33

-11

-12

-10

10

Міграційний приріст (зменшення), осіб

+39

+17

+8

+17

11

Чисельність зареєстрованих безробітних, осіб

23

12

7

4

12

Рівень зареєстрованого безробіття, %

24,1

24,1

24,1

24,1

13

Середньомісячна заробітна плата найманого працівника, тис.грн.

12,000

 

12,000

 

12,000

 

14,000

 

 

 

 

Природний приріст/скорочення

В зв’язку з повномасштабною війною в України Сергіївська сільська територіальна громада прийняла 491 ВПО. Станом на 01.11.2024 року в громаді залишається 221 ВПО з Донецької, Луганської, Харківської та Запорізької області. ВПО проживають в приватних будинках та центрі компактного проживання (с. Качанове, вул. Садова,2). На даний час громада спрямовує свої зусилля щоб інтегрувати ВПО до життя в громаді, щоб таким чином збільшити населення і покращити демографічну ситуацію.

1.3. Стан розвитку інфраструктури громади.

Дорожньо-транспортна інфраструктура

Загальна протяжність доріг Сергіївської ТГ комунальної власності – 123,62 км. Наявне транспортне сполучення між населеними пунктами громади та обласним центром Полтава. Поблизу населеного пункту с. Сергіївка проходить ряд автомобільних доріг:

  • територіальна автомобільна дорога: Т-17-05 - Лохвиця - Гадяч - Охтирка - КПП «Велика Писарівка»;
  • обласна автомобільна дорога: О1702016 - Межа обл. – Розбишівка – /Т-17-05/.

Найважливіші сполучення (відстань від с. Сергіївки): Гадяч – 20 км, Полтава –136 км, Київ – 257 км.

Відстань від с. Сергіївка до залізничної станції Веніславівка – 6 км, крім функції пасажиро-перевезень станція має у своєму розпорядженні навантажувально-розвантажувальну дільницю.

В 2024 році громада спрямувала 17 583 162 грн. на ремонт доріг а саме: с. Розбишівка, вул. Роменська, вул. Лохвицька  с. Качанове, вул. Гадяцька, вул. Центральна, вул. Садова, вул. Перемоги, вул. Польова; с. Сергіївка вул. 40-річчя Перемоги, вул. Лесі Українки, вул. Лугова, вул. Набережна Хоролу, вул. Гетьманська, вул. Різдвяна,  дорога С170208/Лободине – Осняги -Харківці/Вечірчине, дорога О1702016 межа обл.. Розбишівка - /Т-17-05/, О 1702017/Межа обл..- Розбишівка – Т-17-05/Розбишівка; С171217 Погарщина – Качанове – ст.. Венеславівка; С 170205/ Розбишівка - Крамарщина/- Веселе; О1702030 Сергіївка - Петрівка-Роменська-Комишня.  

Станом на 01.10.2024: відсоток забезпеченості вуличної мережі нічним освітленням становить - 90%, відсоток вулично-дорожньої мережі, яка потребує капітального та поточного ремонтів - 30%, відсоток тротуарів, які потребують поліпшення - 85%.

Соціальна інфраструктура

На сьогоднішній день освітні послуги на території громади надаються шістьма закладами освіти, а саме

ЗЗСО:

  • Сергіївський ліцей Сергіївської сільської ради Полтавської області;
  • Качанівська гімназія Сергіївської сільської ради Полтавської області;
  • Розбишівська гімназія Сергіївської сільської ради Полтавської області.

ЗДО:  заклад дошкільної освіти «Джерельце» Сергіївської сільської ради Полтавської області, заклад дошкільної освіти «Перлинка» Сергіївської сільської ради Полтавської області, заклад дошкільної освіти «Ромашка» Сергіївської сільської ради Полтавської області.

На території громади працює філія  Гадяцької музичної школи, зокрема 5 класів образотворчого мистецтва, 1 клас вокалу, 1 клас вокального співу, працює 4 гуртки при Центрі культури та дозвілля Сергіївської сільської ради, а саме: гурток хореографії, гурток «Креативне рукоділля», гурток «Талановиті ручки» та туристично-краєзнавчий гурток. На базі ЗДО «Джерельце» функціонує логопедичний пункт, який надає послуги   вихованцям.

Корекційно-розвиткові  послуги дітям віком від 2 до 18 років, а також допомогу батькам та педагогам в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами надає комунальна установа «Гадяцький інклюзивно-ресурсний центр» Гадяцької міської ради, методичні послуги забезпечує Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників Гадяцької міської ради Полтавської області.

Загальна потужність ЗЗСО становить 596 місць, а фактична кількість учнів 277. Як бачимо, наповнюваність закладів освіти становить близько 50%. Розрахункова наповнюваність класів  на 2023 рік становить 11, а фактична середня  на даний момент становить 11,17.  

Всі заклади освіти облаштовані їдальнями, спортивними та актовими залами, бібліотеками, музейними куточками, ресурсними кімнатами, захисними спорудами, кабінетами безпеки.

ІІ. Освіта відносно Закону України «Про повну загальну середню освіту»

На виконання статті 8 Закону України «Про повну загальну середню освіту» Забезпечення територіальної доступності 100% учнів, які потребують підвезення до закладу освіти і у зворотному напрямку, здійснюється шкільними автобусами за рахунок коштів місцевого бюджету.

З метою організації безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому, забезпечення рівного доступу до якісної освіти учнів незалежно від місця проживання у 2019-2020 навчальному році за співфінансування з державним бюджетом для Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів придбано шкільний автобус марки ЕТАЛОН.

На виконання статті 32. Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти:

Відповідно до рішення тридцять дев’ятої сесії сьомого скликання Сергіївської сільської ради, з метою приведення шкільної мережі у відповідність до ЗУ «Про повну загальну середню освіту» у 2020 році проведено зміну назви та реорганізацію Розбишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.. Сергіївської сільської ради на Розбишівську гімназію Сергіївської сільської ради Полтавської області, рішенням сімнадцятої сесії восьмого скликання Сергіївської сільської ради у 2022 році змінено назви закладів освіти:

Сергіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Сергіївської сільської ради на Сергіївський ліцей Сергіївської сільської ради Полтавської області,

Качанівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Сергіївської сільської ради на Качанівську гімназію Сергіївської сільської ради Полтавської області.

На виконання статті 9. Забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної середньої освіти, статті 26 Інклюзивне навчання у закладах освіти організовано інклюзивне навчання (у ЗЗСО: 7 інклюзивних класів (8 осіб з особливими освітніми потребами); у ЗДО (у ЗДО «Джерельце») – 1 інклюзивна група, 1 дитина), введено 6 ставки асистента вчителя та 1 ставку асистента вихователя, проводяться корекційно-розвиткові години, у закладах загальної середньої освіти облаштовано ресурсні кімнати, а входи до Розбишівської гімназії, ЗДО «Ромашка», Сергіївського ліцею облаштовано пандусами, що відповідають ДБН.

Структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом.

Організовано навчальне та кадрове забезпечення  закладів освіти Сергіївської громади. Педагогічним працівникам забезпечено своєчасне підвищення  кваліфікації при ПОІППО ім. М.В. Остроградського. У 2023 році 2 педагогічним працівникам  присвоєно звання «Старший учитель», 3 педпрацівникам закладів загальної середньої освіти присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії».

Відповідно до пункту3 Прикінцевих та Перехідних положень Закону з директорами закладів загальної середньої освіти припинено безстрокові трудові договори та одночасно укладено з ними трудові договори строком на шість років без проведення конкурсу (Розпорядження сільського голови №23 к від 18.06.2020 року «Про укладення строкового трудового договору з директорами закладів загальної середньої освіти Сергіївської сільської ради»).

В період  карантину та у військовий час (2021-2024 н.р.), відповідно до управлінських рішень щодо організації освітнього процесу, освітні послуги здобувачам освіти  надавалися з використанням дистанційних технологій.  На  заклади загальної середньої освіти було розроблено  пропозиції та рекомендації  щодо організації навчальних занять із застосуванням дистанційних форм та платформ. 100% педагогічних працівників опанували освітні платформи для проведення онлайн-конференцій та відеоуроків: Zoom, Google Meet, ClassRoomтощо. Для зворотнього зв’язку з батьками та здобувачами освітніх послуг використовувалися Viber, Skipe, Messenger. Також з метою ефективного надання освітніх послуг за дистанційної форми навчання вчителі закладів загальної середньої освіти громади у листопаді 2022 року в межах реалізації проекту Міністерства цифрової трансформації «Ноутбук кожному вчителю» та за співфінансування з місцевого бюджету отримали 25 ноутбуків.

Протягом 2022-2023 та 2024-2025 навчальних років навчання в закладах освіти організовано за очною формою, оскільки за кошти місцевого бюджету облаштовано укриття, які дозволяють забезпечити безпеку всім учасникам освітнього процесу.

За особливі успіхи у навчанні, дослідницькій, пошуковій, науковій діяльності, культурних заходах, спортивних змаганнях тощо до учнів застосовується матеріальне заохочення у вигляді премії відповідно до Положення «Про преміювання обдарованих дітей та учнівської молоді Сергіївської сільської територіальної громади».

Працівники та здобувачі освіти громади є переможцями різноманітних конкурсів. Розбишівська гімназія Сергіївської сільської ради Полтавської області: перемога в конкурсі «Громадотворець», оголошеному  компанією АГРОТРЕЙД: 2019 рік – реалізація проекту «Перетворення шкільного фойє в зону комфорту»; 2020 рік – проект «Їдальня моєї мрії», перемога в обласному  конкурсі «Бюджет участі-2019»(проект «Встановлення спортивного майданчика на шкільному подвір’ї»). У  2021 році  на території Розбишівської  гімназії  було облаштовано та встановлено спортивний майданчик,  перемога в конкурсі екологічних громадських ініціатив Полтавської області (проект «Зелена школа»).

З метою освоєння інтерактивних технологій та підвищення якості  навчання у початковій школі: за активної підтримки держави, органів місцевого самоврядування протягом 2018-2021 років у початкових класах усіх закладах ЗСО громади створено новий  освітній простір: нове навчальне обладнання, одномісні парти та стільці; сучасні технічні засоби навчання: копіювальна техніка (12 комплектів), інтерактивні комплекси (проектор, дошка, ноутбук) – 12 штук;  

обладнано 6  старших класів  інтерактивними  комплектами  (біології, історії, української мови)  закладів загальної середньої освіти Сергіївської громади.

Протягом 2018-2020  н. р. учні  1-4 класів працювали за програмним забезпеченням «Розумники», у 2021 році придбано електронні  засоби  навчального призначення «Дидактичний мультимедійний контент для початкових класів KM MEDIA EdProfi» для закладів загальної середньої освіти (мультимедійний веб-ресурс до 7-ми освітніх галузей для 1-3 х класів Нової Української Школи.

Протягом 2018-2021 років  чотири заклади освіти Сергіївської ТГ підключено до швидкісного оптоволоконного інтернету.

У ЗЗСО організовано безкоштовне харчування учням 1-4 класів за рахунок коштів субвенції з державного бюджету та учням 5-11 класів за рахунок коштів місцевого бюджету

У 2021 році з метою реалізації заходів протипожежної безпеки у закладах освіти проведено вогнезахисну  обробку дерев’яних будівельних конструкцій, горищ, будівель (82.500 грн Розбишівська гімназія, Дошкільний навчальний заклад «Перлинка), перевірку опору ізоляції  22.000 тис.грн (Сергіївська ЗОШ І-ІІІ ст, Качанівська ЗОШ І-ІІ ст., Розбишівська гімназія), будівлі Розбишівської  гімназії та ДНЗ «Перлинка» облаштовано системою пожежної сигналізації (200 тис.грн).

Протягом 2021-2022 року приміщення Сергіївського ліцею та ЗДО «Джерельце» обладнано протипожежною сигналізацією, розроблено проект протипожежної сигналізації для Качанівської гімназії.

На початок 2022-2023 навчального року на території громади зареєстровано 48 осіб шкільного віку та 25 осіб дошкільного віку, з них у закладах загальної середньої освіти громади навчається 29 учнів, а в закладах дошкільної освіти – 16 вихованців; 2023-2024 навчального року – 43 особи шкільного віку, 30 з яких навчаються в ЗЗСО нашої громади, до закладів дошкільної освіти зараховано 13 вихованців. Всі внутрішньо переміщені діти харчуються за кошти місцевого бюджету, учні забезпечені підручниками.

 

Культура

Робота закладів культури спрямована на збереження і розвиток української національної культури, активізації діяльності закладів культури, шляхом збереження існуючої мережі і посилення їх ролі в розгортанні процесів національно-культурного відродження, поліпшення матеріально-технічної бази. Проводяться свята, фестивалі, конкурси, інші культурно-мистецькі заходи, пов'язані з відзначенням календарних та пам'ятних дат в Україні.

Назва культурних закладів

Місце розташування

Кількість працівників

1

Центр культури та дозвілля

с. Сергіївка,

вул. Центральна, 15

7

2

Сергіївська сільська бібліотека

с. Сергіївка,

вул. Центральна, 15

1

3

Розбишівський СБК

с. Розбишівка,

вул. Сумська, 1а

5

5

Розбишівська сільська бібліотека

с. Розбишівка,

 вул. Сумська, 1а

1

5

Качанівський клуб

с. Качанове,

 вул. Центральна, 29а

4

6

Новоселівський клуб

с. Новоселівка,

вул. Чумацький шлях, 3а

1

7

Качанівська сільська бібліотека

с. Качанове,

вул. Клубна, 10

1

 

 

Великим кроком в розвитку культури в Сергіївській громаді стало створення в с. Сергіївка Центру культури та дозвілля для творчого, фізичного і культурного дозвілля, що включає в себе: атлетичний зал, сучасну бібліотеку, творчу студію, музей, кімнату відпочинку, танцювальний зал завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції.

На території с. Сергіївка побудовано літню сцену, де проходять святкові концерти, кінопокази, наукові шоу та ін. заходи.

           В закладах діють  21 аматорське формування:

  • З них вокальні – 6
  • Хореографічні – 3
  • Фольклорні – 3
  • Театральні -  3
  • Любительське об’єднання та клуб за інтересами  – 8         

Кількість учасників – 170 осіб.

Вокальний аматорський гурток  налічує – 37 осіб.

Театральний – 17 осіб.

Хореографічний – 30 осіб.

Фольклорний – 22 осіб.

Любительське об’єднання – 64  осіб.

    Постійно діють вокальні жіночі ансамблі

  • « Надвечір’я», « Сусідоньки», « Берегиня»
  • «Сузір’я», «Веселка», «Калинонька», « Співаночки»

У 2023 році відзначили своє 10 - річчя з дня заснування жіночі фольклорні ансамблі «Берегиня» та «Надвечіря»

У прийдешньому році  відзначають своє 35 – річчя з дня створення  фольклорний ансамбль «СУСІДОНЬКИ»  

  • на платній основі функціонують дитячі гуртки: туристично– краєзнавчий, народно-прикладного та ужиткового мистецтва,   хореографічний, спортивний  (зайнято 68 дітей)

Он лайн

Кількість заходів за рік - 160 ( з них офлайн - 28   глядачів - 1702).

Кількість переглядів всього (он лайн та офлайн): - Для мешканців громади  підготовлено 155  он лайн – заходів, які переглянуло – 92 875 тис. глядачів ( лайків – 10 056,  поширень – 487).

Здобутки

  • У 2023 році в брали участь он лайн та здобули дипломи  у відкритій акції « Весільне розмаїття», засновником та організатором якої  є Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва.
  • Традиційно у червні До дня Захисту дітей,  організовано розважальні ігри для дітей.
  • За високу виконавську і сценічну майстерність  в обласному онлайн  конкурсі читців-гумористів, присвяченому українському письменнику, поету-байкарю, славному земляку – Леоніду Глібову окремі учасники  клубних закладів  були нагороджені вищою відзнакою Гран – Прі та дипломами Iта III ступенів.
  • У вересні на запрошення Полтавського  будинку народної творчості кращі колективи прийняли участь у  відкритому регіональному конкурсі дуетів, тріо, квартетів та вокальних ансамблів у місті Полтава та були   відзначені дипломами за високий рівень виконавської майстерності та сценічної культури та збереження українського народного вокального мистецтва, розвиток кращих музичних традицій Полтавського краю, популяризацію творчості поета-пісняра, видатного земляка – Дмитра Омельяновича Луценка.
  • Ужовтні  відбувся огляд – конкурс  народної творчості «Звучи, рідна мово» на відзначення 80-річча від дня народження Героя України, народної артистки України імені Тараса Шевченка, повного кавалера ордена Княгині Ольги - Раїси Опанасівни Кириченко. За високий рівень виконавської майстерності та сценічної культури  високоповажне жюрі відзначило окремих учасників та  аматорські колективи художньої самодіяльності  нагороджено грамотами та дипломами.
  • З  ініціативи  та підтримки депутата Полтавської обласної ради Ольги Усановою  у грудні була проведена благодійна акція «Сергіївські вареники для ЗСУ» за участю фольклорного ансамблю «Сусідоньки»

 

Бібліотеки

З метою збереження народного  мистецтва в бібліотечних та клубних закладах  облаштовуються  виставки робіт народних умільців. Для розкриття змісту книжкового фонду в бібліотеках  протягом  2023 року були оформлені різні за формою і тематикою книжкові виставки, викладки літератури , тематичні полички. Проведені виховні заходи,  майстер – класи по виготовленню оберегів нашим Захисникам. Проводилося скайп спілкування, де жителі могли розповісти про свої проблеми і отримати відповідь від спеціалістів.

Усі працівники закладів культури активно  долучаються  до волонтерської  роботи

  • видача гуманітарної допомоги,
  • робота з внутрішньо-переміщеними особами,
  • неодноразово займались виготовленням окопних свічок, які передали у  підрозділи  воїнів – односельців.
  • плетіння маскувальних сіток,
  • долучилися шаткувати та сушити овочі,
  • в’язали  шкарпетки нашим Захисникам,
  • організовували збір продуктів харчування для волонтерів.

Протягом року культпрацівники долучаються та беруть участь у  практикумах, тренінгах, вебінарах, проходять  курси підвищення кваліфікації. Підвищення кваліфікації  спрямовано на удосконалення, оновлення знань, навичок та вмінь керівників закладів культури, допомогу працівникам клубної сфери адаптуватися до роботи під час війни.

 

Медицина

 

Заклади первинного рівня медичної допомоги, що розташовані на території громади, входять до складу Комунального некомерційного підприємства «Гадяцького центру первинної медико-санітарної допомоги» Гадяцької міської ради, та діють на умовах  міжмуніципального співробітництва. 

Назва лікарняного

 закладу

Місце

розташування

Чисельність лікарів,

медперсоналу

1

Сергіївська амбулаторія загальної практики та сімейної медицини

с . Сергіївка,

вул. Центральна, 41

2 лікар

2 сімейні медичні сестри

1 водій

2

Розбишівський пункт здоров’я

с. Розбишівка, вул. Центральна, 18

2 сімейні медичні сестри

1 молодша медична сестра

1 водій

3

Медичний пункт тимчасового базування (МПТБ) с. Вечірчине

с. Вечірчине,

вул. Квіткова, 9а

1 медична сестра

1 прибиральниця

4

Качанівський ФАП

с. Качанове,

вул. Перемоги, 3а

2 сімейні медичні сестри

1 молодша медична сестра

5

Медичний пункт тимчасового базування (МПТБ) с. Новоселівка

с. Новоселівка, вул. Шкільна, 5а

1 сімейна медична сестра

1 фельдшер

 

 

Також, на території Сергіївської ТГ діє 1 аптека (с. Розбишівка) та 1 аптечний пункт (с. Сергіївка), що забезпечує мешканців громади всіма необхідними медикаментами.

На протязі 2023-2024 року для покращення матеріально-технічної бази за рахунок коштів місцевого бюджету було придбано медичний інструмент та обладнання для амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько-акушерські пункти згідно табелю матеріально-технічного оснащення. Закуплено автомобіль для лікаря Сергіївської АЗПМСД.

В 2023 році розпочато реалізація проєкту «Реконструкція нежитлової будівлі (колишня контора) під АЗПМСД в с. Сергіївка, Миргородського району, Полтавської області». Також отримавши перемогу в проєкті «Людський вимір» організований МОМ на базі Сергіївської АЗПМСД відкрито фізіотерапевтичний кабінет для лікування та профілактики захворюваності жителів Сергіївської громади.

Існує проблема в Сергіївській  АЗПСМ, щодо приміщення. Сергіївська амбулаторія групової практики на 2 лікаря на даний час знаходиться в приміщенні площею 119,15 м2, що не забезпечує потреб та вимог для обслуговування 3120 місцевих жителів та з них 254 ВПО. Сергіївська громада бере участь у конкурсному відборі інфраструктурних проєктів з відновлення, оновлення та модернізації закладів охорони здоров’я в рамках спільного зі Світовим банком проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (Hel Ukraine).  Проєкт «Реконструкція нежитлової будівлі (колишньої контори) під АЗПСМ з впровадженням енергозберігаючих заходів по вул. Центральна,4 в с. Сергіївка Миргородського району, Полтавської області» передбачає розширення приміщення і послуг в місцевій АЗПСМ в зв’язку із значним збільшення пацієнтів, а саме ВПО. Реконструкція нової будівлі, що має загальну площу 354,04 м2 дозволить розширити медичні послуги, а саме: психологічну, реабілітаційну, паліативну допомогу, діагностичні та стоматологічні послуги. Загальна сума проєкту 12 186,028 тис. грн.

 

Центр надання адміністративних послуг

 

Центр надання соціальних послуг

 «Центр надання соціальних послуг» Сергіївської сільської ради (далі-ЦНСП) веде облік соціально незахищених категорій населення Сергіївської ТГ та реалізовує державні соціальні програми, в ході яких здійснюються заходи щодо поліпшення становища громадян похилого віку, ветеранів війни, осіб з інвалідністю та інших соціально-незахищених категорій населення та людей що опинилися в складних життєвих обставинах. ЦНСП функціонує з 1 березня 2018 року, де працює 14 чоловік. В центрі працюють 10 соціальних робітників, які надають соціальні послуги за місцем проживання осіб, які їх потребують. За 5 років соціальними робітниками надано  19 953  послуг. В ЦНСП працює фахівець із соціальної роботи та соціальний працівник, який надає послуги з питань соціального захисту населення  та питань пенсійного фонду України, за даний період опрацьовано 826 звернення. В Центрі функціонує «Соціальне таксі» та є пункт прокату технічних засобів реабілітації. В 2024 році «Центр надання соціальних послуг» Сергіївської сільської ради проводив соціальний захист внутрішньо перемішених осіб а саме: організація поселення ВПО, надання гуманітарної допомоги, надання соціальних виплат, інтеграція в життя громади.      

 

 

Забезпечення правопорядку

З 16 квітня 2019 року в Сергіївській громаді запроваджено посаду  дільничного офіцера поліції.

У Сергіївській  територіальній громаді 18 вересня 2019 року відкрили поліцейську станцію. Для роботи дільничного офіцера поліції створені належні комфортні умови для виконання функціональних обов’язків, пов’язаних із забезпеченням публічної безпеки й порядку в громаді. На території сіл  громади встановили камери відео спостереження (37 шт. – в’їзди, виїзди, центри   населених пунктів), а приміщення оснастили якісною технікою та спеціальним зв’язком.

 

Інформація про об’єднання громадян і засоби масової інформації

На території Сергіївської сільської територіальної громади діють:

  1. Громадська організація «Агенція розвитку та інновацій «Платформа розвитку»».
  2. Громадська організація Молодіжне об’єднання «Нове покоління України»,
  3. Громадська організація рибалок-любителів «Золота рибка»,
  4. Громадська організація  «Сергіївські козаки».

Основні засоби масової інформації Сергіївської сільської територіальної громади:

- сайт Сергіївської громадиhttp://sergiyvska-rada.gov.ua/;

- Сергіївська  територіальна громада – офіційнасторінка в Facebook;

- Новини Сергіївської громади – офіційний Telegramканал та Viberканал;

- Ютуб канал Сергіївської громади (рубрика «Ведення особистого селянського господарства).

https://www.youtube.com/channel/UCFMNfXLiyOZP92r1ZuAHnWg

 

Промислова та агропромислова інфраструктура

Економіка громади має промислово-аграрну спеціалізацію. На території Сергіївської сільської територіальної громади знаходяться родовища корисних копалин нафти і газу та, відповідно, потужна група підприємств нафтогазового комплексу України:

  1.  ПАТ  «Укрнафта»

1.1. Об’єкти  НГВУ «Полтаванафтогаз»  ЦВНіГ- 1 (с. Качанове):

- контора УКПН  - вул. Промислова, 1, с. Качанове;

- цех  капітального та підземного ремонту свердловин  (ЦКПРС) - вул. Промислова, 31, с. Качанове;

- магазин - вул. Промислова, 3а, с. Качанове Гадяцький район;

-  пожежне депо - вул. Промислова, 3, с. Качанове;

- будівельно-монтажний цех (БМЦ) - вул. Промислова, 2, с. Качанове;

- їдальня - вул. Промислова, 5, с. Качанове;

- А\К 4  - вул. Промислова, 13, с. Качанове;

- котельня АБЗ - вул. Промислова, 10, с. Качанове;

- очисні споруди -  вул. Промислова, 31, с. Качанове;

- база УКПН - вул. Промислова, 1б, с. Качанове;

- котельня №1- вул. Промислова, 3 б, с. Качанове;

- кустова насосна станція (КНС)- вул. Промислова, 12, с. Качанове;

- протирадіаційне укриття (ПРУ) -  вул. Промислова, 4, с. Качанове;

- мехмайстерня - вул. Промислова, 7 , с. Качанове;

- будівельні склади - вул. Промислова, 11, с. Качанове;

- ГТУ – 1  - вул. Промислова, 14, с. Качанове;

- ГТУ -2 -  вул. Промислова, 16, с. Качанове;

- газліфт №1  - вул. Промислова, 18, с. Качанове;

- А\К 5 – вул. Гадяцька, 2а, с. Качанове;

-  АЗС контейнерного типу - вул. Промислова, 1в, с. Качанове;

- АБЗ (асфальто-бетонний завод) - вул. Промислова, 10, с. Качанове Гадяцький район. Юридична адреса: 36020 м. Полтава, вул. Монастирська, 12, керівник Наслєдніков Сергій Валерійович.

1.2 УАС   ПАТ «Укрнафта» - вул. Нафтовиків, 2б, с. Качанове. Юридична адреса:04053 м. Київ, пров. Несторівський, 3-5, керівник Скрипка Тетяна Юріївна.

1.3. Об’єкти  Прикарпатського  УБР по вул. Гадяцька, 2б, с. Качанове (БВО,  РІТС-3 ). Юридична адреса: 77504,  м. Долина, Івано-Франківська обл.  вул. Степана Бандери, 1,керівник - Федорук Іван Михайлович

1.4. Об’єкти Качанівського ГПЗ:

- факельне  господарство - вул. Газовиків,  1 а, с. Качанове;

- товарний парк - вул. Газовиків, 1 б, с. Качанове. Юридична адреса:42730  с. Мала Павлівка, Охтирський  р-н., вул. Центральна, 1, керівник Каша Олег  Анатолійович.

1.5.  Цех №3  Полтавського тампонажного управління - вул. Гадяцька, 2в,  с. Качанове. Юридична адреса: 36020 м. Полтава, вул. Половки,  90, керівник Королько Любомир Ілліч.

  1.  Об’єкти  ПАТ  «Укртранснафта»

2.1. майновий комплекс  Глинсько-Розбишівської  ЛВДС- вул. Нафтовиків, 4, с. Качанове.

2.2. приміщення підсобно-виробничого і обслуговуючого призначення Гадяцького ЦЗ ПУВТУЗ - вул. Нафтовиків, 2 б , с. Качанове. Юридична адреса:39605,  м. Кременчук,  вул. Перемоги, 32\5, керівник Величко Віталій Володимирович.

Сільськогосподарське виробництво

Велику частину земель орендують сільськогосподарські підприємства (24 с/г виробників), які використовують сучасну техніку та технології. 

В громаді ведеться тісна співпраця з аграріями, постійно здійснюється комунікація та ознайомлення їх зі змінами та можливостями. Через ДАР, програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України, фермерські господарства отримали безкоштовно рукава для зберігання кукурудзи, насіння соняшника та мінеральні добрива для весняної та осінньої посівної компанії, також були запрошені до співпраці і відвідали захід організований ТОВ «ЛОХВИЦЬКИЙ КОМБІКОРМОВИЙ ЗАВОД» , який отримає грант від USAID на будівництво лінії по переробці кукурудзи. с/г виробники зможуть реалізовувати  свою вирощену продукцію.

Найбільшими землекористувачами на території Сергіївської ТГ є:

 

Компанія

Площа, га

% земель

ТОВ "ВІКТОРІЯ АГРО"

2097,285

17,02

СТОВ "ЛОБОДІНО"

1344,745

10,91

ТОВ "АГРО-КРАЙ"

1236,659

10,04

СТОВ "ДРУЖБА-НОВА"

955,7994

7,76

ДП "ДГ "НЕКТАР" ННЦ "ІБДЖ ІМ. П.І.ПРОКОПОВИЧА"

928,311

7,53

ФГ "ОБЕРІГ-2000"

418,3999

3,4

ФГ "ЖИТО-3"

332,0685

2,7

ФГ "ІЛЛЯШЕНКО В.О."

301,1968

2,44

ТОВ" АГРОФІРМА "ІМ. ДОВЖЕНКА"

234,1409

1,9

ФГ "МИРОНІВ ГАЙ"

232,7146

1,89

ФГ "КОЛОС 2000"

196,0259

1,59

ТОВ "СП "АГРО - КА ПОЛТАВА"

176,4594

1,43

ФГ "КАБРІЄВЕ"

167,1324

1,36

ФГ "БІЛИКИ"

147,5457

1,2

ДП " ГАДЯЦЬКИЙ ЛІСГОСП"

141,7887

1,15

ФГ "ТРОЯ"

120,6405

0,98

ТОВ "РАЙЗ-СХІД"

117,4574

0,95

ФГ "ЮХИМЕНКО АГРО"

111,9587

0,91

ФГ П.М. ПАЩЕНКО

106,1444

0,86

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

105,0548

0,85

ДНЗ "ГАДЯЦЬКЕ ВПАУ"

103,6245

0,84

ФОП ОЛЕКСЕНКО ВАЛЕРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

95,5188

0,78

ПРАТ " ГАДЯЦЬКЕ БУРЯКОГОСПОДАРСТВО"

89,983

0,73

ТОВ "ЛУЧКА АГРО"

80,3632

0,65

Землекористувачі Сергіївської ТГ

 

 

 

 

На території громади також ведуть свою діяльність особисті селянські господарства.

 

Дугнист Раїса Петрівна

35,67

Шапошник Сергій Михайлович

11,24

Фенько Олександр Григорович

3,5

Кацідан Юрій Васильович

2

Крохмальний Василь Миколайович

2

Чубатий Дмитро Сергійович

12,36

Ричик Ігор Сергійович

9,09

Литвин Сергій Вікторович

31,17

Дичок Олег Романович

6,79

Гапоненко Олександр Павлович

9,08

Безугляк Андрій Володимирович

6,45

Коркішко Олексій Іванович

23,83

Приходько Леонід Валерійович

12,06

Лиходід Володимир Петрович

8,68

Рева Анатолій Миколайович

13,88

Ткаченко Михайло Миколайович

21,6

Лобода Сергій Васильович

 

 

11,18

 

 

Рябовол Сергій Олексійович

 

 

2,77

 

 

Мандрика Віктор Омелянович

 

 

8,33

 

 

Батура Роман Петрович

7,00 га

Лобода Олександр Васильович

9,29

Галь Віктор Миколайович

9,32

Москаленко Микола Іванович

14,15

Миколаєнко Володимир Петрович

12,04

Мигаль Віталій Петрович

30,09

Бут Анатолій Олександрович

11,54

Гречко Т.О

10,1876 га

Смаль М.А

47,4483 га

Олексенко С.П

13,334

Гайдабура В.С

12,2487

ОСГ (наявність декількох одиниць техніки, більше 2 га землі)

Тваринництво в Сергіївській ТГ:  по громаді нараховується близько 150 корів. Всі домогосподарства, що утримують від 3-х корів зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (далі - ДАР) і з початком прийому заяв (1 травня 2024 року) були подані на бюджетну дотацію на кожну голову ВРХ.

На території громади ведуть свою діяльність 2 молочні сімейні ферми: Кереченко О.В. с. Сергіївка  - 24 корови (виробництво крафтових сирів); Гресь  В.В. с. Розбишівка – 11 голів (співпраця з Сергіївською сироварнею). Також 10 сімей в громаді утримують 3 і більше  корів. Розвинене вівчарство 124 вівці.

Громада тісно співпрацює з молочними фермами. Було компенсовано вартість електропастуха (70%), через програму «Підтримка аграрного сектору та розвитку сільських територій Сергіївської сільської територіальної громади за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, прийняту в громаді.

Спеціалістами виконавчого комітету була надана допомога по участі

в наступних проектах:

- ДАР – дотація на кожну голову поголів’я ВРХ для молочних сімейних ферм – 127 200 грн, для домогосподарств -142 000 грн. Надання посівного матеріалу кукурудзи (на зерно та фураж) для домогосподарств та сімейних молочних ферм. Надання допомоги по оформленню бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 га) для провадження сільськогосподарської діяльності – у розмірі 3100 гривень на 1 га ( в середньому 120 000 грн.).

На території громади веде діяльність СОК «ЯГОДИ СЕРГІЇВКИ», що співпрацює з 16 домогосподарствами та однією сімейною молочною фермою. В день приймають 400 л молока (вартість молока в кооперативі – база 9 грн. + за жирність).

  Бджільництво – 15 пасічників 469  бджолосімей. В 2021 році здійснювалась державна підтримка, у вигляді  дотації за бджолосім'ї на безповоротній основі фізичним особам та суб'єктам господарювання, які є власниками бджолосімей,  у розмірі 200 гривень за бджолосім'ю.

На території громади з початку повномаштабної війни  в Україні розпочало свою діяльність  релокований сільськогосподарський виробник: ФОП Кіріченко О.В. (утримують 27 голів ВРХ та виробляють крафтову молочну продукцію).

Екологічна ситуація в громаді

Надзвичайно актуальним питанням у Сергіївській громаді є екологічна ситуація. Вплив людини на навколишнє середовище стає все більш помітним і дослідження характеру цього впливу – головний напрям у розв’язанні проблеми охорони природного середовища. Але при цьому є деякі питання, які необхідно вирішити, щоб не допустити погіршення стану навколишнього природного середовища на території громади.

  1. Проблема забруднення атмосферного повітря потребує особливої уваги. Основними  забруднювачами навколишнього середовища у Гадяцькому районі є структурні підрозділи наступних НГВУ «Полтаванафтогаз».

Головними причинами впливу об’єктів газової галузі на навколишнє середовище є викиди газу при його видобутку, транспортуванні, переробці та зберіганні.

  1. Важливою екологічною проблемою для громади залишається питання щодо поводження з відходами (їх утворення, накопичення, утилізація, вивіз на місця неорганізованого складування та ін.). Програмою поводження з твердими побутовими відходами на території Сергіївської територіальної громади на період 2022–2025 років передбачено виконання ряду заходів, що дасть змогу охопити системою повного унітарного збору та системою сортування ТПВ населені пункти громади, забезпечити спеціалізованими транспортними засобами процесу перевезення ТПВ до полігону.
  2.  Проблема річки Хорол, як і більшості малих річок України в тім, що вони замулені, в результаті чого міліють і пересихають. В 2018 році згідно Плану соціально-економічного розвитку Сергіївської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік та Стратегії розвитку Сергіївської ОТГ на 2017-2020 рік проведено інженерно-гідрографічні вишуковування та обстеження річки Хорол в межах с. Сергіївка та с. Розбишівка. Згідно проведених робіт було запропоновано розділити заходи на 8 ділянок.

В квітні 2024 року ТОВ «ВОДБУД-Україна» було проведено комплекс топографо-гердезичних планів масштабу 1:500 для роботи по поліпшенню технічного стану та благоустрою прибережної зони р. Хорол в межах Сергіївської ТГ на ділянці 5,6,7. Отримано також Експертний звіт (позитивний) щодо розгляду кошторисної частини проектної документації (реєстраційний номер ЕХ01-9750-3836-4195-4237 ЕКСПЕРТНИЙ ЗВІТ №02794-24 від 19.09.2024 року). Загальна кошторисна вартість будівництво у поточних цінах станом на 16 вересня 2024 року складає 12062,995 тис.грн.

 Розчистка річки Хорол залишається пріоритетним заходом в Стратегії.

Окремою складовою охорони, збереження рослинних ресурсів є заходи із озеленення населених пунктів сільської ради, виконання фітосанітарних заходів із боротьби з поширенням шкідливих видів рослин. Так, проводиться скошування обочин доріг від забур‘янення. Великою проблемою є питання боротьби із найбільш небезпечною для здоров‘я людини рослиною – амброзією полинолистою. Найбільш поширеним методом боротьби з амброзією поблизу населених пунктів є метод скошування рослин. Це пов‘язано з тим, що застосування небезпечної для людей хімії заборонено.

Торгівельна інфраструктура

На території громади функціонують торгівельні заклади, які забезпечують населення продуктами харчування та промисловими товарами. В громаді зареєстровано 51 ФОП. На сьогоднішній день діють 11 стаціонарних магазини та 1 кафе, а саме: магазин пром-продтовари «Хорол», магазин «Київський», магазин «Престиж», магазин «Затишок», магазин продтовари, бар «Лівша», магазин «Анастасія», магазин «Промтовари», магазин «Продукти», магазин «Базилік», магазин продтовари «Вікторія».

Також на території громади наявні приватні організації:

  • Будівельні організації - ТОВ АГРОБУД-СН
  • Ремонтні організації - ФОП Скороход В’ячеслав Вікторович
  • Транспортні організації - ФОП Скороход Анатолій Вікторович
  • Переробка с/г продукції – зерносушка ФГ «Колос-2000», переробка соняшника на олію ФОП Кревсун М.І.
  • ТОВ «Сергіївський продукт»
  • ТОВ «Сергіївський еко продукт»

З 2018 році на території села Сергіївка діє «Фонду підтримки підприємництва». Участь у Фонді взяли 4 підприємці: ФОП Опришко В.І., ФОП Скороход А.В.,  ФОП Кучеренко О.Є.,  ФОП Кіріченко О.В., ФОП Приступа Д.І.

Однак поряд з тим в громаді не вистачає фінансових і банківських установ,побутових послуг (перукарня, ремонт одягу і взуття, ремонт побутової техніки, тощо), організацій у сфері розваг та дозвілля, відсутні готелі та хостели.

Громада активно залучає міжнародно-технічну та державну допомогу для розвитку бізнесу на території громади.

2019 рік:

ФОП Опришко Володимир Іванович

USAID-АГРО створення міні сироварні – «Взаємовигідне партнерське співробітництво з постачальниками сировини через збільшення потужностей виробництва кондитерських виробів та молочної продукції.»

Загальна сума 2019 рік 2 500, 000 тис. грн

2022 рік:

ФОП Приступа Дмитро Іванович

Конкурс міні грантів від Ресурсного центру ГУРТ на придбання додаткового гранулятора в сумі – створено 3 робочі місця.

Конкурс «Підтримка мікробізнесу» від Міжнародної організації з міграції для придбання брикетирувальник в сумі – створено 2 робочих місць.

ФОП Кіріченко Олена Валеріївна

Конкурс міні грантів від Ресурсного центру ГУРТ на придбання додаткового гранулятора в сумі – створено 2 робочі місця.

Конкурс міні грантів для підтримки малого бізнесу в Україні «Жіночі можливості» придбання обладнання.

Конкурс ГО «Платформа розвитку СМР» у рамках проєкту «ЕВА: економічне відновлення, адаптація» за підтримки Українського Жіночого  Фонду отримали грант на придбання обладнання для сироварні (сироварня-пастеризатор, прес для сиру та формувальний візок) .

Проєкт “Безпечне економічне середовище для сільських жінок - безпека та мир для всіх” .

ФОП Лобода Юлія Володимирівна

Конкурс міні грантів для підтримки малого бізнесу в Україні «Жіночі можливості» придбання обладнання на суму .

Державний грант на власну справу - створено 1 робоче місце.

ФОП Опришко Володимир Іванович

Державний грант на власну справу - створено 2 робоче місце.

Конкурс «Підтримка мікробізнесу» від Міжнародної організації з міграції для придбання обладнання для напівфабрикатів в сумі створено 2 робочих місць.

Загальна сума 2022 рік – 1 466,000 тис. грн..

2023 рік

ФОП Шуйська Оксана

Програма розширення можливостей жіночого підприємництва 2023 рік ERC Entrepreneur ship Programme – «Вирощування плодоовочевої продукції «Розбишівська ягідка» (5 сезонних робочих місця).

ФОП Скороход Анатолій Вікторович

Державний грант на власну справу - створено 2 робоче місце. Придбання стенду розвалу сходження (комп’ютерний).

ФОП Лобода Едуард Валерійович

Державний грант для ветеранів 2 робочих місця обладнання для обробітку с\г земель.

«Курс на Незалежність» 2.0. – (придбання техніки для обробітку с\г земель).

 ФОП Приступа Дмитро Іванович

Грантовий конкурс «Програма економічної стійкості України» БО «Світло надії» та JERU – придбання дровокола.

ФОП Опришко Володимир Іванович

«Курс на Незалежність» 2.0. – придбання обладнання для виробництва заморожених напівфабрикатів) та генератор.

ФОП Кіріченко Олена Валеріївна

Грантовий конкурс «Програма економічної стійкості України» БО «Світло надії» та JERU – придбання обладнання для сироварні.

ФОП Опришко Ірина Василівна

Державний грант на власну справу створено 2 робоче місце. Обладнання для пекарні.

Загальна сума 2023 рік – 3 065,000 тис. грн.

2024 рік

ФОП Кучеренко Ольга Євгенівна

Державний грант на власну справу – створено 1 робоче місце відкриття кафетерію типу FastCasual.

ФОП Кіріченко Олена Валеріївна

ELIS. Невідкладна допомога засобами до існування громадам, що постраждали від війни в Україні. БО «БФ «Карітас Полтава» проєкт на придбання міні-трактора.

ФГ Пащенко П.М.

«Підтримка відновлення соціальної та фінансової стійкості постраждалих від війни громад у східній та західній Україні» JERU – гранулятор кормів та пелетів.

ФГ Білики

«Підтримка відновлення соціальної та фінансової стійкості постраждалих від війни громад у східній та західній Україні» JERU– соєвий екструдер.

ФОП Лобода Едуард Валерійович

БО «БФ «Карітас Полтава» «Відновлення засобів до існування в сільській місцевості. AGRIS – техніка для обробітку с\г земель.

Міні грант «Сміливі – 3» - заморожені напівфабрикати.

ФОП Мормуль Лариса Василівна

Державний грант на власну справу – створено 2 робоче місце, крафтове виробництво м’ясних виробів.

Рябовол Сергій Олексійович (самозайнятий).

Міні грант «Сміливі – 3» - бджільництво.

ФОП Козир Віктор Пантелеймонович

Державний грант на власну справу – створено 1 робоче місце розширення магазину.

ФОП Приступа Дмитро Іванович

Державний грант на власну справу – створено 2 робоче місце розширення виробництва пелетів.

Загальна сума на 01.10.2024 року – 2 843,380 тис. грн..

 

Житлово-комунальна інфраструктура

Газифіковано житлових будинків – 84,9%.

Централізованим водопостачанням забезпечені села Сергіївка, Качанове,  Вирішальне;централізованим водопостачанням забезпечені частково села Розбишівка, Лободине, Вечірчине, Новоселівка. Використовується питна вода з індивідуальних криниць та свердловини.

Послуги газопостачання надає Гадяцький цех ТОВ «Кременчукгаз-постачання» - 1024 абоненти:

ШРП 1 шт. с. Вечірчино

ГРП – 1 шт., ШРП – 1 шт. с. Вирішальне

ГРП – 1 шт., ШРП – 1 шт. с. Качанове

ГРП – 1 шт., ШРП – 5 шт. с. Сергіївка

ГРП – 1 шт. с. Лободіно

ГРП – 1 шт.,  ШРП – 2 шт. с. Новоселівка

ГРП – 2 шт., ШРП – 3 шт.

Електропостачання здійснюється  Гадяцьким РЕМ ТОВ «Полтаваобленерго»: 1100 Опор, 1002 опори 10кВт.

КТП:

с. Качанове – 5

с. Сергіївка – 12

с. Розбишівка – 10

с. Лободіно – 3

с. Вечірчино, с. Чернече, с. Новоселівка, с. Дачне, с. Степове, с. Вирішальне по 1 шт.

На території громади встановлені відеокамери, що забезпечує безпечне середовище. Інтернет-послуги надають провайдери: «Всесвіт Онлайн», «Avator», «FiberLink». Близько 76% домогосподарств в громаді має доступ до Інтернету. В с. Сергіївка та с. Розбишівка в 2019-2020 році відразу два провайдера FiberLink та Avator провели оптоволоконний Інтернет за технологією GPON та здійснюють підключення абонентів. Швидкість Інтернету зросла до 100 Мбіт/с.

В Сергіївській ТГ знаходиться 1 відділення Укрпошти та пересувні відділення, 2 відділення Нової пошти.

На території Сергіївської громади працює комунальне підприємство КП «Сергіївське», яке здійснює діяльність у сферах:

  1. Водопостачання. В 2018 році в с. Новоселівка був проведений капітальний ремонт водогону. Протягом 2 років було замінено дві водонапірні вежі. В трьох проведений капітальний ремонт. Замінено близько 1,5 км водогону, але потреба в заміні і прокладанні нового водогону залишається. В 2019 році за рахунок коштів інфраструктурної субвенції проведено реконструкцію водопровідної мережі в с. Сергіївка по вул. Вертелецька та Полтавська протяжністю близько 1,5 км та с. Новоселівка протяжністю близько 2 км.
  2. Благоустрій. В кінці 2018 року всі мережі вуличного освітлення перейшли на баланс комунального господарства «Сергіївське».

За роки існування громади була здійснена реконструкція вуличного освітлення в с. Сергіївка, с. Вирішальне з використанням сучасних LED технологій. За рахунок інфраструктурної субвенції та коштів місцевого бюджету здійснено реконструкцію вуличного освітлення вулиць с. Розбишівка.

 

1.4. Динаміка та особливості соціально-економічного розвитку громади

Основними проблемами соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади є:

  • від’ємний природний приріст, зменшення кількості населення, старіння населення - шлях вирішення проблеми є створення нових робочих місць; збереження та розвиток наявної соціальної інфраструктури; інтеграція внутрішньо переміщених осіб;
  • нераціональне використання земельних ресурсів сільськогосподарського призначення - шлях вирішення проблеми є розробка та забезпечення заходів охорони та раціонального використання земель; пошуку інвесторів для створення інфраструктури агропромислового ринку;
  • безробіття та наявність тіньової зайнятості населення - шлях вирішення проблеми є легалізація та створення нових робочих місць, створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу, сприяння працевлаштуванню зареєстрованих безробітних, надання допомоги малому і середньому бізнесу в отриманні грантів;
  • незадовільний стан автомобільних доріг; шляхом вирішення проблеми є залучення коштів різних бюджетів та спонсорів на умовах співфінансування для ремонту доріг;
  • знаходження потужної групи підприємств нафтогазового комплексу на території сільської ради, що незадовільно впливає на екологічну ситуацію громади;

Вирішення цих проблем планується шляхом реалізації основних пріоритетних напрямів, завдань та заходів, які передбачені Програмою соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2025 рік. Основною метою соціально-економічного розвитку громади є створення умов для подальшого економічного зростання, наповнення місцевого бюджету коштами, покращення на цій основі бюджетного фінансування установ освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту та поліпшення життя населення.

 

1.5. Фінансово-бюджетна ситуація ТГ

Головною метою громади є формування достатніх ресурсів для фінансування пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку ТГ та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Динаміка бюджету громади

З серпня 2023 року підприємства нафтогазового комплексу, що знаходяться на території Сергіївської ТГ почали сплачувати  ПДФО до місцевого бюджету.

Частка ПДФО до бюджету Сергіївської ТГ, сплачених підприємствами нафтогазового комплексу (грн.)

 

     1.6. Результати SWOT- аналізу

SWOT-аналіз Сергіївської ТГ проведено з урахуванням стану та тенденцій розвитку громади, актуальних проблемних питань галузей господарського комплексу та соціальної сфери.

 

Сильні сторони

Слабкі сторони

1. Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради

 Наявність висококваліфікованих трудових ресурсів

 відсутність просторового планування населених пунктів

 Наявність інформаційних ресурсів для висвітлення діяльності роботи життя громади: офіційний веб- сайт Сергіївської сільської ради,

сторінка у Facebook, Telegram–канал, Ютуб канал, Чат бот «СВОЇ»

 недостатній рівень щодо створення та просування позитивного іміджу громади та її можливостей

2. Інфраструктура

 

2.1. Комунальна інфраструктура

 наявність розгалуженої мережі електропостачання, водопостачання, газопостачання

 відсутність очисних споруд та незадовільний стан переважної більшості мережі водопостачання

 впровадження

енергозберігаючих технологій для вуличного освітлення

 відсутність можливості утилізації ТПВ, відсутність полігону

 встановлення системи

відеоспостереження  в громаді

 відсутність повного комплекту сучасної комунальної техніки та обладнання

 приведення дорожньої мережі в належний стан

 незадовільний стан переважної більшості тротуарів

 наявність телекомунікаційного покриття (телефонний, мобільний, Інтернет, поштовий)

 неналежне забезпечення комунальними послугами

 

2.2. Соціальна інфраструктура

 

2.2.1. Освіта

 

 наявнадостатня мережа навчальнихзакладів: 3 школи, 3 дошкільнихзакладів.Наповнюваністьзакладівосвітистановитьблизько 50%.

 

 приміщення потребують впровадження заходів із підвищення енергоефективності

 

 

 

 наявність закладів позашкільної освіти: центр культури та дозвілля, танцювальний зал, художній клас

 недостатня кількість дітей шкільного та дошкільного віку у

населених пунктах громади

 

2.2.2. Медицина

 розвинута система медичних закладів в громаді

 застаріле діагностичне та лікувальне обладнання медичних закладів

 наявність молодих спеціалістів

 поширення небезпечних інфекційних захворювань, погіршення стану здоров’я населення

 

2.2.3. Культура та спорт

 розвинена мережа закладів культури –  Центр культури та дозвілля, 1 СБК та 3 клуби

 недостатній розвиток сфери дозвілля та культурно-духовного збагачення для всіх верств населення

 функціонування 6 колективів художньої самодіяльності

 недостатня кількість територій для дитячого відпочинку

 музей, що зберігає історичний та культурний спадок нашої місцевості

 мережа бібліотечних установ

громади нараховує 3 бібліотеки

 

3. Економіка

 фінансово спроможна громада, що має високий рейтинг на обласному та всеукраїнському рівні

 відтік молоді, висококваліфікованої робочої сили у великі міста та за кордон

• інвестиційно-приваблива територія

 

 

 

 

 

 

 відсутність можливостей для працевлаштування, високий рівень безробіття, низький рівень заробітної плати на існуючих підприємствах

 наявність земельних ділянок («браунфілд» - ділянок, які вже використовувались для промислових цілей раніше)

 зменшення кількості наявного працездатного населення через відсутність робочих місць

 різноманітність сільськогосподарських

суб’єктів (фермери, агроформування)

 привабливі природно-

рекреаційні умови громади

 віддаленість від великих економічних центрів

 наявність підприємств нафтогазового комплексу, які створюють робочі місця і формують близько 30 % сільського бюджету

 

4. Навколишнє середовище

 наявність природних ресурсів: лісових масивів, ставків, являються потенціалом для розміщення продуктивних сил у громаді

 зниження рівня ґрунтових вод, занедбані водойми

 високий рівень забруднення навколишнього природного середовища підприємствами нафтогазового комплексу

 

5. Громадськість та їх активність

 зареєстровано 4 громадські організацій та активність окремих жителів громади

 відсутність соціального партнерства

 залучення громадськості до написання Стратегії розвитку громади

 креативне бачення перспектив

розвитку громади

6. Туризм та історико-архітектурна спадщина

 туристичний та рекреаційний потенціал у громаді

 недостатньо використовується

потенціал громади для організації та розвитку туризму

 багата та цікава історико- архітектурна і духовна спадщина, сприятлива для розвитку громади,

 нерозвинута туристична інфраструктура (готелі, виставки)

 мальовничі та привабливі ландшафти (ліси, ставки, річка), які можуть бути використані для

відпочинку та зеленого туризму (це і є туристичний та рекреаційний потенціал у громаді

 відсутність упорядкованих місць відпочинку біля водойм

Можливості

 

 

Загрози

 розширення міжрегіональних та міжнародних зв’язків

 відтік людських ресурсів (із сільської місцевості до міської через відсутність перспектив, з регіону за кордон)

 зростання іміджу, посилення

інтересу до громади

 недосконалість  державної

регуляторної політики

 участь у державних  проєктах із впровадження інноваційних підходів на місцевому рівні

 зростання вартості енергоресурсів, висока вартість землі, нерухомості, орендної плати для малого та середнього бізнесу

 збільшення рівня донорської

допомоги міжнародними фондами та інституціями

 зниження рівня ґрунтових вод

 формування стимулюючих механізмів ресурсної підтримки

представників малого і середнього бізнесу

 зниження купівельної

спроможності населення, рівня його зайнятості

 зростання попиту на

сільськогосподарську продукцію- розвиток аграрного бізнесу

· погіршення екологічної ситуації

 розвиток відновлюваної та нетрадиційної енергетики

 можливості надання соціальних послуг іншим громадам

 

 

  1. ЦІЛІ ТА ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ СЕРГІЇВСЬКОЇ ТГ НА 2025 РІК

      Для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади, на основі аналізу результатів розвитку за попередні періоди, нагальних потреб територіальної громади і можливостей сільського бюджету на 2025 рік, визначено цілі, пріоритети та завдання виконавчого комітету Сергіївської сільської територіальної громади на 2025 рік.

     Стратегічна ціль 1. Висока якість життя, комфортні умови та добробут.

     Наріжним каменем для розвитку Сергіївської громади стала демографічна ситуація. Кількість померлих в значні рази перевищує кількість народжених. Велика кількість молодих людей виїжджають в інші місця для постійного проживання. Щоб зупинити даний процес потрібно створити безпечні умови проживання, створити умови для молодих сімей, покращити систему медичного обслуговування, якості соціальних послуг, належні умови для працевлаштування, та багато інших складових.

     Перенесення акцентування цілей стратегічного планування на розвиток людського капіталу має привернути увагу до якості життя як індикатора конкурентоспроможності громади.

     Стратегічна ціль 2. ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ГРОМАДИ.

Сергіївська громада володіє природними ресурсами (корисні копалини, чорноземи), інфраструктурними об’єктами та вільними земельними ділянками, які можуть бути запропоновані для інвесторів.

     Очікується, що реалізація стратегічної цілі 2 у середньостроковій перспективі призведе до таких результатів:

  • створення нових високотехнологічних виробництв та інноваційних підприємств.
  • залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій до регіональної економіки;
  • створення нових робочих місць;
  • підвищення доходів населення;
  • розвинутий малий і середній бізнес;

      Стратегічна ціль 3. ОНОВЛЕННЯ екологічної та соціальної інфраструктури теритрії.

      Принцип розвитку Сергіївської територіальної громади, спрямований на комфортному проживанню жителів орієнтований на створення середовища високої якості, що визначається інтегрованою інфраструктурою. Різноманітне та змішане використання територій має задовольняти різні функціональні потреби мешканців. Громаді необхідно формувати діючої мережі доріг, системи поводження з ТПВ, поліпшувати соціальну інфраструктуру території.

 

  1. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПЛАНУ

    Метою розроблення Програми соціально-економічного розвитку громади на 2025 рік - є створення умов для динамічного, збалансованого розвитку Сергіївської  ТГ, забезпечення соціальної та економічної єдності, створення необхідних умов для планомірного і послідовного наближення рівня життя мешканців громади до європейських стандартів.

     Для досягнення мети Програми було визначено стратегічні, операційні цілі, а також завдання, необхідні для досягнення соціально-економічного розвитку громади.

Стратегічні цілі

Операцій ніцілі

Завдання

1.Висока якість  життя, комфортні умови та добробут

1.1. Універсальна система соціального захисту та безпечні умови життя.

1.1.1. Протидія домашньому насильству, насильству за ознакою статі, та торгівлі людьми.

1.1.2. Надання якісних соціальних послуг у ЦНСП.

1.1.3. Забезпечення пільгових перевезень.

1.1.4. Матеріальна підтримка найбільш вразливих верст населення.

1.1.5. Створення системи заходів із благоустрою території громади.

1.1.6. Забезпечення надання якісних медичних послуг.

1.1.7. Забезпечення пожежної безпеки, цивільного захисту.

1.1.8. Розвиток інфраструктури безпеки на території громади.

1.1.9. Реалізація гендерної політики.

1.1.10. Інтеграція внутрішньо переміщених осіб.

1.1.11. Підтримка ветеранів війни, Захисників і Захисниць України та членів їх родини та членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України.

1.2. Створення умов для дітей та молоді.

1.2.1. Створення території для відпочинку (парки, пляжі).

1.2.2.Створення центру громадського дозвілля в с. Розбишівка та с. Качанове.

1.2.3.Матеріальна підтримка сім’ям при народженні дітей та усиновленні.

1.2.4.Організація літнього оздоровлення та відпочинку.

1.2.5. Позашкільна  освіта.

1.2.6. Сучасний освітній простір.

1.3. Розвиток спроможностей для громадської активності жителів громади, молоді.

1.3.1.Підтримка громадських організацій створених на території Сергіївської ТГ.

1.3.2.Проведення навчань, тренінгів, семінарів для залучення та активізації молоді в житті громади.

1.3.3. Розвиток фізичної культури і спорту.

2. Підвищення економічної ефективності використання ресурсного потенціалу громади

 

2.1.Ефективна бізнес інфраструктура та інвестиційна привабливість.

2.1.1. Залучення інвестицій шляхом розробки інвест-пропозицій, залучаючи майно та землі колективної власності.

2.1.2. Підтримка перспективних напрямів розвитку промисловості та АПК (в т.ч. органічно чистого виробництва, сучасних форм кооперативів).

2.1.3. Розвиток дорадництва.

2.1.4. Збільшення кількості релокованих підприємств.

2.2. Підтримка розвитку МСП.

2.2.1. Підтримка малого і середнього бізнесу.

2.2.2. Просування продукції та послуг місцевого бізнесу на нові ринку, створення бренду «Сергіївський продукт».

2.2.3. Підтримка громадських ініціатив з розвитку підприємництва(в т.ч. молодіжного підприємництва).

2.3. Ефективне управління просторовим розвитком.

2.3.1. Проведення інвентаризації та поновлення оцінки земель.

2.3.2. Виявлення та взяття на облік безхозного майна та земель лісових ресурсів, водних об’єктів.

2.3.3. Комплексний план просторового розвитку території Сергіївської територіальної громади.

2.4. Розвиток комунальних підприємств.

2.4.1. Розвиток спеціалізованого комунального підприємства «Добробут».

2.4.2. Розвиток альтернативних видів енергії та біопалива.

3. Оновлення екологічної та соціальної інфраструктури території

3.1. Збереження та відтворення довкілля.

3.1.1. Розчистка річки Хорол.

3.1.2. Озеленення території – збільшення площ лісів, парків та зелених насаджень.

3.1.3. Комплексна система заходів щодо впорядкування та збереження лісів та лісосмуг.

3.2. Покращення управління відходами.

3.2.1. Покращення управління відходами.

3.2.2. Ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ.

3.2.3. Поводження з  небезпечними відходами.

3.2.4. Проведення інформаційної роз’яснювальної роботи щодо поводження з ТПВ.

3.3.Поліпшення соціальної інфраструктури.

3.3.1. Капітальні ремонти з впровадженням енергоефективних заходів в приміщеннях соціальної інфраструктури громади.

3.4. Оновлення діючої мережі доріг.

3.4.1. Проведення капітальних і поточних ремонтів доріг Сергіївської ТГ.

3.4.2. Сприяння діяльності дорожньої бригади при КП   «Сергіївське».

3.4.3.Розвиток дорожньої інфраструктури.

 

 

  1. МЕХАНІЗМ МОНІТОРИНГУ ТА ОЦІНКА РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

Основною метою моніторингу є забезпечення реалізації та постійної       підтримки актуальності Програми соціально-економічного розвитку Сергіївської  ТГ.

У ході моніторингу виконання Програми вирішуються наступні завдання:

  • Стимулювати реалізацію Плану  в цілому та в окремих цілях і завданнях;
  • Оцінити ступінь досягнення бачення, стратегічних та операційних цілей Програми, надати інформацію для прийняття рішень про розподіл ресурсів на досягнення цілей чи про їх коригування;
  • Оцінити ступінь реалізації цілей, надати інформацію для уточнення і коригування цілей.

Пропозиції з коригування та оновлення Програми за стратегічними та оперативними цілями, завданнями  можуть вноситись:

  • Членами Виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;
  • Відповідальними за виконання стратегічних та оперативних цілей, завдань;
  • Депутатами сільської ради;
  • Зацікавленими організаціями, установами, громадськими організаціями та жителями громади.

Пропозиції щодо коригування основного тексту Програми соціально-економічного розвитку розглядаються і обговорюються на чергових та позачергових засіданнях Виконавчого комітету Сергіївської сільської ради і виноситься на розгляд сесії сільської ради.

Також для проведення моніторингу та оцінки результативності виконання запланованих заходів можуть застосовуються офіційні статистичні дані, показники виконання бюджету, інша інформація, отримана від структурних підрозділів обласної та районної державної адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів влади.

Для об’єктивної оцінки результативності реалізації Програми необхідно ввести ряд індикаторів, що могли б візуалізувати отримані результати. Відповідно до вище зазначених завдань реалізації Програми індикаторами результативності будуть:

  1. Збільшення кількості дітей охоплених оздоровленням в літній період.
  2. Зменшення безробіття.
  3. Зменшення обсягу споживання енергоресурсів.
  4. Підвищення громадської активності.
  5. Підвищення якості доріг.
  6. Збільшення кількості молоді, яка займається спортом.
  7. Збільшення кількості новостворених малих та середніх підприємств.
  8. Збільшення кількості релокований підприємств.
  9. Збільшення кількості підприємців, які скористалися «Фондом підтримки підприємництва»
  10. Збільшення кількості людей, що отримують соціальні послуги.
  11. Збільшення народжуваності.
  12. Збільшення кількості людей, які уклали договір на вивіз сміття.
  13. Збільшення кількості людей, які сортують ТПВ.

Моніторинг проводиться за підсумками року. Результати моніторингу оприлюднюються на офіційному сайті Сергіївської сільської ради Полтавської області (http://sergiyvska-rada.gov.ua/) та в засобах масової інформації.

 

  1. ПЛАН НАДХОДЖЕНЬ ДОХОДІВ ДО МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ  СЕРГІЇВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА 2025 РІК

 

 

Найменування

Уточнений план на 2025 рік

 

 

 

 

Податкові надходження  

88 227 393,00

 

Податки на доходи, податки на прибуток, податки на збільшення ринкової вартості  

47 661 393,00

 

Податок та збір на доходи фізичних осіб

47 653 393 ,00

 

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати

43 790 493,00

 

 

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата

3 862 900,00

 

 

Податок на прибуток підприємств  

8000,00

 

 

Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності 

8000,00

 

 

Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів

12 503 000,00

 

Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів

3000,00

 

 

Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування)

3000,00

 

 

Рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення

12 500 000,00

 

Рентна плата за користування надрами для видобування нафти

1 550 000,00

 

 

Рентна плата за користування надрами для видобування природного газу

9 750 000,00

 

 

Рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату

1 200 000,00

 

 

Внутрішні податки на товари та послуги  

30 000,00

 

Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

30 000,00

 

Акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України

8000,00

 

 

Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України)

22000,00

 

 

Місцеві податки та збори, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України

28 033 000,00

 

Податок на майно

23 233 000,00

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості

80 000,00

 

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості

3 000,00

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості

100 000,00

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений  юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості

1 200 000,00

 

Земельний податок з юридичних осіб

10 200 000,00

 

Орендна плата з юридичних осіб

10 600 000,00

 

Земельний податок з фізичних осіб

200 000,00

 

Орендна плата з фізичних осіб

850 000,00

 

Єдиний податок  

4 800 000,00

Єдиний податок з юридичних осіб 

200 000,00

 

Єдиний податок з фізичних осіб 

1 800 000,00

 

Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників,  у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків

2 800 000,00

 

Неподаткові надходження  

63 100,00

Доходи від власності та підприємницької діяльності  

1 000,00

Інші надходження  

 1 000,00

Адміністративні штрафи та інші санкції 

1000,00

 

Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності 

62 100,00

Плата за надання адміністративних послуг

42 000,00

Плата за надання інших адміністративних послуг

2000,00

 

Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

40000,00

 

Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном  

20 000,00

 

Надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності

20 000,00

 

Державне мито  

100,00

Державне мито, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування  

100,00

Офіційні трансферти  

8 711 000,00

 

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам  

8 654 900,00

 

Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам  

56 100,00

 

Табл. 11 - План надходжень доходів на 2025 рік

 

 

Показник

Всього, грн

Оплата праці

30 949 240,00

Нарахування на заробітну плату

6 883 789,00

Придбання медикаментів

13 500,00

Придбання продуктів харчування

1 960 000,00

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв

2 835 569,00

 

Табл. 12 - Захищені видатки 2025 рік

 

 

  1. ПОКАЗНИКИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

Показник

Одиниця виміру

2025 рік очікуване

2026 рік прогноз

2025 в % до 2026

Постійні дошкільні заклади

одиниць

3

3

100

Кількість дітей у дошкільних закладах

осіб

75

83

110

Загальноосвітні навчально-виховні заклади

одиниць

4

4

100

Кількість учнів у загальноосвітніх школах

осіб

263

279

106

Рівень комп’ютеризації

%

85

88

103

Сільські бібліотеки

одиниць

3

3

100

Книжковий фонд

примірників

33 600

33 900

100

Заклади клубного типу

одиниць

4

4

100

Гуртки естетичного виховання (дитячі музичні, художні, хореографічні школи, школи мистецтв)

одиниць

7

8

114

У них учнів

осіб

110

126

114

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника

гривень

9300

10600

113

У тому числі:

 

 

 

 

в промисловості

гривень

11500

12000

104

в сільському господарстві

гривень

8600

8900

103

в оптовій та роздрібній торгівлі

гривень

7500

7800

104

Кількість наявного населення

тис. осіб

2717

2860

105

Створено нових робочих місць

один.

12

16

133

 

 

  1. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СЕРГІЇВСЬКОЇ сільської ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА 2025 РІК

 

Таблиця 1. Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської ради  (0210150).

 

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської ради  

15 769 511,00

1

Заробітна плата

11 493 800,00

2

Нарахування на оплату праці

2 528 640,00

3

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

693 360,00

4

Оплата послуг (крім комунальних)

700 706,00

5

Видатки на відрядження

24 000,00

6

Оплата електроенергії

152 503,00

7

Оплата природного газу

65 562,00

8

Оплата теплопостачання

80 940,00

Спеціальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської ради  

30,000

1

Придбання обладнання і предметів довгострокового користування

30,000

 

Таблиця 2. Надання дошкільної освіти (0211010).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету сільської територіальної громади

Надання дошкільної освіти

6 030 728,00

1

Заробітна плата

3 783 255,00

2

Нарахування на оплату праці

832 325,00

3

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

240 737,00

4

Медикаменти та перев’язувальні матеріали

6,000

5

Продукти харчування

821 250,00

6

Оплата послуг (крім комунальних)

190 754,00

7

Оплата електроенергії

74 030,00

8

Оплата природного газу

82 377,00

 

Таблиця 3. Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти (0211021).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти (0211021)

10 550 772,00

1

Заробітна плата

3 494 675,00

2

Нарахування на оплату праці

768 835,00

3

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

1 713 555,00

4

Медикаменти та перев’язувальні матеріали

7,500

5

Продукти харчування

1 960 000,00

6

Оплата послуг (крім комунальних)

769 692,00

7

Видатки на відрядження

2 000,00

8

Оплата теплопостачання

667 755,00

9

Оплата електроенергії

965 250,00

10

Оплата природного газу

1510,00

11

Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг

200 000,00

Спеціальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти (0211021)

 

10 618 370,00

 

1

Придбання обладнання і предметів довгострокового користування

2 085 470,00

2

Капітальний ремонт інших об’єктів

8 532 900,00

 

Таблиця 4.Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок освітньої субвенції (0211031).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок освітньої субвенції

8 654 900,00

1

Заробітна плата

7 094 180,00

2

Нарахування на оплату праці

1 560 720,00

 

Таблиця 5. Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян (0213033).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян

821 772,00

1

Інші виплати населенню

821 772,00

 

Таблиця 6. Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (0213050).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

14 000,00

1

Інші виплати населенню

14 000,00

 

Таблиця 7. Видатки на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни (0213090).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету сільської територіальної громади

Видатки на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни

4 000,00

1

Інші виплати населенню

4 000,00

 

Таблиця 8. Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком,хворобою, інвалідністю (0213104).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету сільської територіальної громади

Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком,хворобою, інвалідністю

2 365 707,00

1

Заробітна плата

1 750 307,00

2

Нарахування на оплату праці

460 000,00

3

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

95 400,00

4

Оплата послуг (крім комунальних)

60 000,00

 

Таблиця 9. Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги (0213160).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги

312 000,00

1

Інші виплати населенню

312 000,00

 

Таблиця 10. Встановлення телефонів особам з інвалідністю І і ІІ груп (0213172).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Встановлення телефонів особам з інвалідністю І і ІІ груп

100,00

1

Інші виплати населенню

100,00

 

Таблиця 11. Видатки, пов’язані з наданням підтримки внутрішньо переміщеним та/або евакуйованим особам у зв’язку із введенням воєнного стану (0213230).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Видатки, пов’язані з наданням підтримки внутрішньо переміщеним та/або евакуйованим особам у зв’язку із введенням воєнного стану

20 000,00

1

Інші  виплати населенню

20 000,00

 

Таблиця 12. Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення (0213242).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення

840 200,00

1

Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку

111 200,00

2

Інші  виплати населенню

671 000,00

3

Оплата послуг (крім комунальних)

28 000,00

4

Предмети,матеріали, обладнання та інвентар

30 000,00

 

Таблиця 13. Забезпечення діяльність палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів (0214060).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Забезпечення діяльність палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів

3 373 305,00

1

Заробітна плата

2 291 530,00

2

Нарахування на оплату праці

504 140,00

3

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

139 915,00

4

Оплата послуг (крім комунальних)

92 078,00

5

Оплата електроенергії

310 505,00

6

Оплата природного газу

35 137,00

Спеціальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Забезпечення діяльність палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів

1 500 000,00

1

Капітальний ремонт інших об’єктів

1 500 000,00

 

Таблиця 14. Інші заходи в галузі культури та мистецтв (0214082).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Інші заходи в галузі культури та мистецтв

169 300,00

1

Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку

169 300,00

 

Таблиця 15. Забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства (0216013).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Спеціальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства

800 000,00

1

Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)

800 000,00

 

 

Таблиця 16. Організація благоустрою населених пунктів (0216030).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету сільської територіальної громади

Організація благоустрою населених пунктів

8 796 698,00

1

 

Оплата послуг (крім комунальних)

150 000,00

2

Оплата електроенергії

984 940,00

3

Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)

7 661 758,00

 

Таблиця 17. Утримання об’єктів соціальної сфери підприємств, що передаються до комунальної власності (0216060).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету сільської територіальної громади

Утримання об’єктів соціальної сфери підприємств, що передаються до комунальної власності

382 115,00

1

 

Оплата послуг (крім комунальних)

200 000,00

2

Оплата теплопостачання

182 115,00

 

Таблиця 18. Здійснення заходів із землеустрою (0217130)

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Здійснення заходів із землеустрою

99 900,00

1

Оплата послуг (крім комунальних)

99 900,00

 

Таблиця 19. Будівництво інших об’єктів комунальної власності (0217330)

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Спеціальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Будівництво інших об’єктів комунальної власності

80 100,00

1

Реконструкція та реставрація інших об’єктів

80 100,00

 

Таблиця 20. Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок місцевого бюджету (0217461)

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок місцевого бюджету

2 167 100,00

1

Оплата послуг (крім комунальних)

2 167 100,00

 

Таблиця 21. Членські внески до асоціації органів місцевого самоврядування (0217680).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Членські внески до асоціації органів місцевого самоврядування

16 000,00

1

Інші поточні видатки

16 000,00

 

Таблиця 22. Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення (0218220).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення

40 000,00

1

Оплата послуг (крім комунальних)

40 000,00

 

Таблиця 23. Заходи та роботи з територіальної оборони (0218240).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Заходи та роботи з територіальної оборони

50 000,00

1

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

50 000,00

 

Таблиця 24. Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах (3710160).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах

1 347 882,00

1

Заробітна плата

1 041 493,00

2

 

Нарахування на оплату праці

229 129,00

 

3

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

10 000,00

 

4

Оплата послуг (крім комунальних)

67 200,00

 

Таблиця 25. Резервний фонд місцевого бюджету (3718710).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Резервний фонд місцевого бюджету

50 000,00

1

Нерозподілені видатки

50 000,00

 

Таблиця 26. Субвенція з місцевого бюджету на утримання об’єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування (3719710).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Субвенція з місцевого бюджету на утримання об’єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування

3 929 607,00

1

Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів

2 311 989,00

2

Капітальні трансферти органам державного управління інших рівнів

1 617 618,00

Спеціальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Субвенція з місцевого бюджету на утримання об’єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування

25 000,00

1

Капітальні трансферти органам державного управління інших рівнів

25 000,00

 

Таблиця 27. Субвенція з місцевого бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (3719730).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Субвенція з місцевого бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах

1 500 000,00

1

Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів

1 500 000,00

Таблиця 28. Інші субвенції з місцевого бюджету (3719770).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Інші субвенції з місцевого бюджету

200 000,00

1

Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів

200 000,00

 

Таблиця 29. Субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів (3719800).

№ з/п

Найменування видатків згідно бюджетної класифікації

Обсяг фінансування, запланований у бюджеті  сільської територіальної громади

тис. грн.

Загальний фонд бюджету  сільської територіальної громади

Субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів

100 000,00

1

Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів

100 000,00

 

 

П А С П О Р Т

Програми СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СЕРГІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ на 2025 рік

1

Ініціатори розроблення Програми

Відділ економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

2

Підстава для прийняття Програми

       Відповідно до наказу Мінрегіону від 30.03.2016 р. №75 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади», Закону України від 05.02.2015р. №156-VIII «Про засади державної регіональної політики» та Закону України «Про місцеве самоврядування»

3

Розробники Програми

Відділ економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

4

Співрозробники Програми

-

5

Відповідальний виконавець

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради, КП «Сергіївське» Сергіївської сільської ради, «Центр надання соціальних послуг» Сергіївської сільської ради, «Центр культури та дозвілля» Сергіївської сільської ради

6

Учасники Програми

Жителі Сергіївської громади

7

Термін реалізації

2025 рік

8

Мета Програми

Соціально-економічний розвиток Сергіївської ТГ

9

 

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

97 001 493  грн.

коштів сільського бюджету

88 290 493,00  грн.

коштів обласного бюджету

56 100,00 грн.

коштів державного бюджету

8 654 900,00 грн.

Коштів інших джерел

-

 

Секретар сільської ради                                                        Надія ІЛЛЯШЕНКО

 

Карта захисних споруд полтавської області

вгору