Рішенням тринадцятої сесії сьомого скликання Сергіївської сільської

ради від 23.12.2021 року

Програма

«Соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» на 2022 рік

с. Сергіївка 2021 рік

1. ПРОБЛЕМА, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКИХ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА, ТА ОБГРУНТУВАННЯ НЕОБХІДНОСТІ ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ

Законодавчим підґрунтям для розроблення Програми статті 26, 61, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про охорону дитинства», Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»

Дитинство - найважливіший, самобутній і неповторний період у становленні особистості. Саме в дитячі роки людина потребує найбільшої уваги та захисту. Від ставлення до дітей, розуміння їх проблем, інтересів та потреб, залежить доля кожної конкретної дитини та розвиток їх у суспільстві в цілому.

Соціальний захист дітей є актуальною проблемою сьогодення. Найсприятливішим середовищем для дитини є родинний дім та батьківська турбота. Саме батьки є відповідальними за задоволення потреб дітей. Стиль життя сім’ї, взаємостосунки між батьками, емоційна атмосфера, ставлення до дітей, форми й засоби виховання, ступінь уваги, що приділяється дитині, методи виховання, якими керуються батьки, накладають відбиток на формуванні дитини, як особистості. Надзвичайно важливим є питання підтримки та зміцнення сімей, що виховують дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На даний час,  у Сергіївській сільській територіальній громаді, на обліку опікунської ради перебуває 2 дитини-сироти.

1. МЕТА ПРОГРАМИ

Метою програми є організація заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

1. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Для досягнення мети передбачається виконання наступних завдань:

- реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей;

- виявлення на ранній стадії дітей, які проживають у сім'ях, що неспроможні виконувати свої батьківські обов’язки, забезпечення захисту прав дітей;

- надання адресної  матеріальної допомоги опікунам, піклувальникам дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, для придбання шкільної та спортивної форми;

- придбання шкільного приладдя.

1. УЧАСНИКИ ПРОГРАМИ

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради, ЦНСП Сергіївської сільської ради, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, опікунська рада Виконавчого комітету Сергіївської сільської ради.

1. ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів бюджету ОТГ та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

1. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Виконання Програми дасть змогу:

• здійснити соціальний моніторинг для попередження критичних ситуацій у сім’ях, які в подальшому можуть спровокувати дитячу безпритульність та жебрацтво, надати безпосередню допомогу сім’ям з дітьми;
  • розробити і запровадити ефективні форми і методи роботи з дітьми та їх

батьками з метою усунення причин, які призводять до дитячої бездоглядності та жебрацтва;

• надати матеріальну допомогу дітям сиротам і дітям позбавлених батьківського піклування.

1. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

Контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія з питань прав людини, соціального захисту населення, законності, депутатської діяльності і етики.

ПАСПОРТ

ПРОГРАМИ «соціального захисту дітей-сиріт тадітей,  позбавлених батьківського піклування» на 2022 рік

1

Ініціатори розроблення Програми

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради.

2

Підстава для прийняття Програми

Статті 26, 61, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про охорону дитинства», Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»

3

Розробники Програми

Відділ економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

4

Співрозробники Програми

ЦНСП Сергіївської сільської ради

5

Відповідальний виконавець

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради

6

Учасники Програми

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради, постійна комісія з питань прав людини, соціального захисту населення, законності, депутатської діяльності і етики, депутати Сергіївської сільської ради, опікунська рада Виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, ЦНСП Сергіївської сільської ради.

7

Термін реалізації

8

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

9

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

4,000 тис. грн.

10

Коштів сільського бюджету

4,000 тис. грн.

11

Коштів інших джерел

-

ЗАХОДИ ПРОГРАМИ «соціального захисту дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування» на 2022 рік

Зміст заходів

Сума витрат, тис. грн.

1.

Надання адресної  матеріальної допомоги опікунам, піклувальникам дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, для придбання шкільної та спортивної форми

3,000

2.

Шкільного приладдя

1,000

3.

Виявлення на ранній стадії дітей, які проживають у сім'ях, що неспроможні виконувати свої батьківські обов’язки, забезпечити захист прав дітей;

4.

Реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей

Всього:

4,000

Секретар сільської ради                                                              Надія ІЛЛЯШЕНКО