Menu

Програма боротьби з амброзією полинолистою на території Сергіївської ОТГ на 2019-2020 роки

 

  1. 1. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма,та обґрунтування необхідності їх розв’язання

Згідно з Законом України «Про місцеве  самоврядування  в  Україні», Законом України «Про карантин рослин», у зв’язку з неякісними або не проведенням необхідного комплексу заходів щодо боротьби з небезпечними карантинним  організмом, а саме амброзією полинолистою, що набуває дедалі ширшого розповсюдження на території Сергіївської ОТГ виникла необхідність у розробці Програми боротьби з амброзією  полинолистою на території Сергіївської ОТГ 2019-2020 роки (далі – Програма).

Амброзія полинолиста засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи і прилеглі землі, береги річок та ставків. На полях амброзія засмічує посіви особливо просапних культур, озимих і ярих культур, багаторічних і однорічних кормових трав, технічні культури та полезахисні смуги. Враховуючи високу ступінь пластичності щодо температури повітря та вологості грунту, високу насіннєву продуктивність (30-100тис.штук насіння з однієї рослини), а також те, що пилок амброзії під час цвітіння шкодить здоров’ю людей і тварин, все це свідчить про неабияку небезпечність амброзії полинолистої і потребує особливої уваги та спеціальних заходів щодо боротьби з нею.

Розробниками Програми є: відділ відділу земельних відносин, комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого комітету  Сергіївської  сільської  ради.

 

  1. МЕТА ПРОГРАМИ
  2. Впровадження комплексу ефективних заходів з виявлення та ліквідації вогнищ розповсюдження наявних карантинних організмів, у т.ч. амброзії полинолистої, на території Сергіївської ОТГ, в тому числі сільгоспугіддях та землях лісового фонду;
  3. Зменшенні кількості випадків захворювань на алергію серед населення, пов’язаних із цвітінням амброзії, підвищенні ефективності виробництва сільськогосподарської продукції, посиленні уваги широких верств населення та громадськості до існуючої проблеми шляхом популяризації знань та роз’яснень щодо шкідливості бур’яну-алергену, приведенні в належний фітосанітарний, екологічний та естетичний стан території громади, забезпеченні контролю за виконанням та проведенням заходів проти карантинного бур’яну підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами.

 

  1. Основні завдання та заходи Програми

3.1. Виконання заходів щодо боротьби з наявними карантинними організмами в т.ч. амброзією полинолистою та придбання необхідної кількості спецінвентаря, спецтехніки та обладнання для забезпечення ефективної боротьби з ними.

3.2. Створення  сільської карти з вогнищами розповсюдження наявних карантинних організмів.

 3.3. Зменшення площ вогнищ карантинних організмів шляхом застосування комплексу ефективних технологій та методів боротьби: агротехнічних, механічних і хімічних.

3.4. Забезпечення раціонального використання земель і збереження природної родючості ґрунтів та багаторічних насаджень і екології сільськогосподарських земель.

3.5. Проведення роз’яснювальної роботи серед населення, сільгоспвиробників щодо методів обстеження на виявлення наявних карантинних організмів та методів боротьби з ними.

3.6. Вивчення динаміки розповсюдження, факторів та місць розповсюдження для запобігання поширенню карантинних організмів, у т.ч. амброзії та бур’янів-алергенів.

3.7. Забезпечити організацію і проведення обстежень адмінтериторій (населених пунктів) підконтрольних сільгоспугідь, земель лісового фонду та інших земель для вжиття відповідної системи заходів щодо локалізації та ліквідації наявних карантинних організмів, у т.ч. амброзії полинолистої і бур’янів-алергенів.

3.8. Постійно проводити роз’яснювальну роботу серед населення, сільгоспвиробників щодо методики обстежень на виявлення наявних карантинних організмів та методів боротьби з ними.

3.9.  Щороку в червні та серпні організовувати в сільській  раді місячники щодо боротьби з наявними карантинними організмами і бур’янами-алергенами, залучати до цих заходів населення, підприємства, організації, установи та мобілізовувати необхідний інвентар і спецтехніку.

  3.10. Забезпечити фінансування з сільського  бюджету заходів щодо боротьби з наявними карантинними організмами.

 

  1. Обсяги та джерела фінансування програми

Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів бюджету ОТГ та інших джерел, не заборонених чинним законодавством

 

  1. Контроль за виконанням Програми

        Контроль за виконанням Програми здійснює комісія з питань прав людини, соціального захисту населення, законності, депутатської діяльності і етики.

 

П А С П О Р Т

Програми боротьби з амброзією полинолистою на території Сергіївської ОТГ на 2019-2020 рОКИ

 

1

Ініціатори розроблення Програми

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради.

2

Підстава для прийняття Програми

Стаття 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про карантин рослин»

3

Розробники Програми

Сектор економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

4

Співрозробники Програми

-

5

Відповідальний виконавець

Відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради  

Відділу земельних відносин, комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

6

Учасники Програми

Виконавчий комітет  Сергіївської сільської ради, землевласники та землекористувачі

 

7

Номер і назва операційної цілі Стратегічного плану  розвитку Сергіївської ОТГ на 2017-2020 рр.

2.1. Створення безпечних і комфортних умов для життя

8

Термін реалізації

2019 рік

9

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

-

10

Загальний обсяг фінансовихресурсів, необхідних дляреалізації програми, всього, у тому числі:

 40,000 тис. грн.

11

Коштів бюджету ОТГ

40,000 тис. грн.

12

Коштів інших джерел

-

Заходи Програми боротьби з амброзією полинолистою на території Сергіївської ОТГ на 2019-2020 рОКИ

№ п/п

Зміст

заходів

Термін виконання

Сума витрат,

тис. грн.

1

Направлення повідомлень в письмовій формі підприємствам, організаціям, установам та закладам про необхідність очищення від карантинних рослин відведених, закріплених та прилеглих територій

 

Щороку,

квітень-травень

-

2

Забезпечення організації проведення робіт щодо локалізації і ліквідації карантинних рослин у межах закріплених територій та у приватному секторі

Щороку,

травень-жовтень

2019 рік - 20,000 тис. грн.

2020 рік – 20,000 тис. грн.

Всього

40,000

Карта захисних споруд полтавської області

вгору