Програма компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям населення

на 2019 рік

1. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ`ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА

Згідно з Законом України “Про автомобільний транспорт”, пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до Закону.

Стаття 91 Бюджетного кодексу України передбачає видатки з місцевого бюджету на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Перелік окремих пасажирів, за проїзд яких в автобусах загального користування здійснюються компенсаційні відшкодування відповідно до цієї Програми надав ЦНСП Сергіївської сільської ради.

Для забезпечення реалізації Програми передбачається виділення коштів, виходячи з фінансових можливостей бюджету Сергіївської ОТГ, а саме 338,400 тис. грн.

1. Мета Програми

Метою Програми є забезпечення реалізації прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування та відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян перевізникам, які здійснюють перевезення на маршрутах автомобільним транспортом загального користування за рахунок коштів сільського бюджету.

Ситуація, що склалася, потребує врегулювання, оскільки пільговим категоріям громадян проблематично скористатися правом на пільговий проїзд через відсутність фінансового ресурсу, а перевізник несе фінансові втрати через відсутність компенсаційних виплат за пільгове перевезення окремих категорій громадян.

На обліку в ЦНСП Сергіївської сільської ради перебувають 1070 жителів Сергіївської об’єднаної територіальної громади, які мають право на пільги передбачені Програмою. Програма передбачає здійснення права на безплатний проїзд тими видами автомобільного транспорту, з якими укладено відповідний договір. Пільговик повинен разом надати посвідчення встановленого зразка водію транспортного підприємства, що надає йому право на безкоштовне (пільгове) перевезення.

1. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Завдання:

1) зниження соціальної напруги та посилення соціального захисту серед пільгової категорії населення громади.

2) компенсація вартості перевезень окремих пільгових категорій громадян автомобільним транспортом згідно укладених з перевізниками договорів.

1. УЧАСНИКИ ПРОГРАМИ

Перелік категорій та кількість громадян, які проживають на території  Сергіївської об’єднаної територіальної громади та  мають право на пільговий проїзд (станом на 01.01.2019 р.):

• Учасники бойових дій;
  • Особи з інвалідністю війни;
  • Військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій;
  • Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісті під час проходження військової служби;
  • Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • Особи з інвалідністю;
  • Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
  • Діти з багатодітних сімей;
  • Діти учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • Пенсіонери за віком;
  • Соціальні працівники бюджетних установ.

1. ОБСЯГИ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів бюджету ОТГ та інших джерел , не заборонених чинним законодавством.

1. 6. Очікувані результатиВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Очікуваний результат:

1) забезпечення організації пільгового проїзду окремих категорій громадян автомобільним транспортом;

2) компенсація збитків перевізникам від пільгових перевезень окремих категорій громадян автомобільним транспортом.

1. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

Контроль за виконанням Програми покладається на комісія з питань прав людини, соціального захисту населення, законності, депутатської діяльності і етики.

ДОДАТОК 1.

Графік

руху транспорту на автобусних маршрутах загального користування

в населених пунктах сергіївської сільської ради в тому числі по безкоштовному перевезенню пільгової категорії громадян.

ПОНЕДІЛОК,  СЕРЕДА

• Гадяч 5:50 – Розбишівка 6:30 – Сергіївка 6:50;
  • Гадяч 7:15 – Вирішальне 7:45 – Степове 7:55 – Качанове 8:10 (пільговий);
  • Гадяч 12:00 – Сергіївка 12:30 – Розбишівка 12:50;
  • Гадяч 13:30 – Вирішальне 14:10 – Степове 14:20 – Качанове 14:30 (пільговий).

ВІВТОРОК, ЧЕТВЕР

• Гадяч 5:50 – Розбишівка 6:30 (пільговий);
  • Гадяч 7:10 – Сергіївка 7:30 (пільговий);
  • Гадяч 11:00 – Сергіївка 11:30 (пільговий);
  • Гадяч 12:00 – Розбишівка 12:40 (пільговий).

П’ЯТНИЦЯ

• Гадяч 5:50 – Розбишівка 6:30 – Сергіївка 6:50;
  • Гадяч 7:15 – Лободино 7:40 – Чернече 7:50 – Вечірчино 8:00 (пільговий);
  • Гадяч 12:00 – Сергіївка 12:30 – Розбишівка 12:50;
  • Гадяч 13:30 – Лободино 14:00 – Чернече 14:10 – Вечірчино – 14:20 (пільговий).

П А С П О Р Т

1

Ініціатори розроблення Програми

2