Menu

Програма

забезпечення розроблення генеральних планів та іншої земельної документації населених пунктів Сергіївської ОТГ на 2019 рік

  1. Загальні положення

В сучасних умовах зростає роль планування територій як ефективного засобу державного регулювання її використання, яке забезпечує взаємоузгодження в цій сфері інтересів особистості, суспільства та держави, центру і регіонів, галузей і адміністративно-територіальних одиниць.

Планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.

Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

Програма покликана вирішити проблемні питання стимулювання і розвитку, раціонального використання ресурсів та встановлення відповідного режиму забудови територій населених пунктів Сергіївської  сільської ради (ОТГ).

Програму складено відповідно до Законів України «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності» та  «Про Генеральну схему планування території України».

 

  1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

         Мета Програми: програма спрямована на створення містобудівної документації, яка є інструментом державного регулювання планування території і передбачає:

- прогнозування розвитку території;

- забезпечення раціонального розселення і визначення напрямів сталого розвитку територій;

- обґрунтування розподілу земель за цільовим призначенням;

- визначення і раціональне взаємне розташування зон житлової та громадської забудови, виробничих, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших зон і об’єктів;

- встановлення режиму забудови територій, на яких передбачено провадження містобудівної діяльності;

- збереження, створення та відновлення рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих територій та об’єктів, ландшафтів, парків, скверів, окремих зелених насаджень;

- створення та розвиток інженерно-транспортної інфраструктури;

- проведення моніторингу забудови.

                Головною метою Програми є розроблення містобудівної документації сучасного рівня населених пунктів для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку території.

         Програма спрямована на забезпечення цілеспрямованої діяльності органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадян, об'єднань громадян по створенню повноцінного життєвого середовища, яка включає прогнозування розвитку і планування територій, проектування, будівництво і реконструкцію об'єктів житлово-цивільного, виробничого призначення, спорудження інших об'єктів, створення інженерної і транспортної інфраструктури.

         Розроблення генеральних планів населених пунктів буде сприяти реалізації плану соціально-економічного розвитку, поєднаний з детальними планами території сільської ради, визначить потреби в територіях для забудови та іншого її використання; потреби у зміні меж населених пунктів, черговість і пріоритетність забудови та іншого використання територій; межі функціональних зон, пріоритетні та допустимі види використання та забудови територій, сприятиме залученню інвестицій.

         Матеріали генеральних планів населених пунктів використовуються як вихідні дані при розробленні іншої планувальної документації та проектів забудови, інвестиційних програм і проектів, програм соціально-економічного розвитку, схем визначення земель населених пунктів для приватизації, планів земельно-господарського устрою населених пунктів, спеціальних проектів, схем і програм охорони навколишнього природного середовища та здоров'я населення, пам'яток історії і культури, інженерного захисту і підготовки території, комплексних схем транспорту, проектів та схем організації дорожнього руху, систем управління дорожнім рухом, схем розвитку систем інженерного обладнання і галузей сільського господарства, виконанні грошової оцінки земель, створенні містобудівного та земельного кадастрів, тощо.

         При здійсненні планування і забудови територій на місцевому рівні, обов'язковою умовою є врахування громадських інтересів, що полягає у визначенні потреби територіальної громади в територіях, необхідних для розташування, утримання об'єктів житлово-комунального господарства, соціальної, інженерно-транспортної інфраструктури, вирішення інших завдань забезпечення сталого розвитку населених пунктів, та врахування приватних інтересів, що полягає у забезпеченні фізичним та юридичним особам рівних можливостей набуття у власність або у користування земельних ділянок, захист майнових прав, а також безпечного функціонування об'єктів нерухомості.

  1. ОЧІКУВАНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

          Розроблення містобудівної документації населених пунктів сільської ради спрямоване на вирішення проблемних питань щодо розвитку території населених пунктів, раціонального використання ресурсів та встановлення відповідного режиму забудови їх території.

         Реалізація Програми буде сприяти додержанню норм містобудівного та земельного законодавства при регулюванні використання територій шляхом забезпечення дотримання рішення затвердженої містобудівної документації. Це дасть можливість розташовувати та проектувати нове будівництво, здійснювати реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт об'єктів містобудування, упорядкувати території, проводити вибір, вилучення (викуп), надання у власність чи користування земель для містобудівних потреб.

 

  1. 5. Обсяги та джерела фінансування програми

         Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів бюджету ОТГ та інших джерел, не заборонених чинним законодавством

  1. 6. Контроль за виконанням Програми

        Контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія з питань містобудування, будівництва, житлово–комунального господарства, комунальної власності, земельних відносин та охорони природи.

 

П А С П О Р Т

Програми «забезпечення розроблення генеральних планів та іншої земельної документації населених пунктів Сергіївської ОТГ на 2019 рік»

1

Ініціатори розроблення Програми

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради.

2

Підстава для прийняття Програми

Ст.16, ст.17  Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», керуючись п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

3

Розробники Програми

Сектор економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

4

Співрозробники Програми

-

5

Відповідальний виконавець

Відділу земельних відносин, комунальної власності та житлово-комунального господарства.

6

Учасники Програми

Виконавчий комітет  Сергіївської сільської ради

7

Номер і назва операційної цілі Стратегічного плану  розвитку Сергіївської ОТГ на 2017-2020 рр.

1.3. Підвищення ефективності використання земельних, лісових, водних ресурсів громади

8

Термін реалізації

2019 рік

9

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

-

10

Загальний обсяг фінансовихресурсів, необхідних дляреалізації програми, всього, у тому числі:

69,660 тис. грн.

11

Коштів бюджету ОТГ

69,660 тис. грн.

12

Коштів інших джерел

-

 

ЗАХОДИ ПРОГРАМИ «забезпечення розроблення генеральних планів та іншої земельної документації населених пунктів Сергіївської ОТГ на 2019 рік»

Зміст заходу

Виконавці

Термін виконання

Сума коштів тис. грн.

Проектні роботи по розробці генерального плану с. Качанове Гадяцького району Полтавської області (цивільний захист)

Виконавчий комітет  Сергіївської сільської ради

2019 рік

34,830

Проектні роботи по розробці генерального плану с. Розбишівка Гадяцького району Полтавської області (цивільний захист)

Виконавчий комітет  Сергіївської сільської ради

2019 рік

34,830

Всього:

 

 

69,660

 

Карта захисних споруд полтавської області

вгору