Menu

СЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

МИРГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(тринадцята сесія восьмого скликання)

РІШЕННЯ

 

23.12.2021

        Про затвердження комплексної Програми розвитку освіти на території Сергіївської сільської громади на 2022 рік

Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства» та заслухавши начальника відділ освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Івко С.О., сільська рада ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити комплексну Програму розвитку освіти на території Сергіївської сільської громади на 2022 рік (далі – Програма), що додається.
  2. Начальнику фінансового відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради (Лобода В. Г.) передбачити кошти в бюджеті на виконання заходів Програми.
  3. Спеціалісту І категорії з організаційної роботи виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Вербі А.В. оприлюднити це рішення на офіційному Веб-сайті Сергіївської сільської ради в глобальній інформаційній мережі Інтернет - http://sergiyvska-rada.gov.ua/.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Сергіївської сільської ради з гуманітарних питань.

 

Сільський голова                                                                             Ігор ЛІДОВИЙ

 

        ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням тринадцятої сесії восьмого скликання Сергіївської сільської ради від 23.12.2021 року

Комплексна Програма розвитку освіти на території

Сергіївської сільської громади на 2022 рік

с. Сергіївка -2021 р.

        1.Проблеми, на ров’язання яких спрямована Програма, та обґрунтування необхідності їх ров’язання

Сучасна освіта стає стратегічною основою розвитку особистості. Вона формує, виховує людину, здатну до саморозвитку, до опрацювання різноманітної інформації, використання одержаних знань, які необхідні їй для подальшого життєвого та професійного вибору, допоможуть орієнтуватися в сучасних реаліях, бути підготовленою до життя. Цього потребує сучасне суспільство, ринок праці, що стрімко розвивається.

Провідна роль у реалізації державної політики щодо зміцнення інтелектуального та духовного потенціалу нації, розвитку вітчизняної науки і техніки, збереження і примноження культурної спадщини належить педагогам. Саме тому надзвичайно важливим є якісна підготовка сучасного вчителя, його професійна компетентність та вдосконалення педагогічної майстерності, соціальний статус у суспільстві.

Перехід від індустріального до інформаційно-технологічного суспільства неможливий без впровадження особисті орієнтованих технологій навчання, максимальної індивідуалізації навчального процесу, створення умов для саморозвитку і самонавчання дітей, осмисленого визначення  ними своїх можливостей і життєвих цінностей.

Комплексна Програма розвитку освіти в Сергіївській сільській громаді на 2022 рік (далі – Програма) розроблена з метою забезпечення стабільного розвитку освіти в громаді.

У цій Програмі враховані завдання, визначені законами України, указами Президента України та урядовими документами в галузі освіти.

 

  1. МЕТА ПРОГРАМИ

         Програма розроблена з метою: 

         -   забезпечення конституційного права громадян на здобуття дошкільної освіти, повної загальної середньої освіти;

         -   створення умов для розвитку доступної та якісної системи освіти Сергіївської об’єднаної територіальної громади: всебічного розвитку людини як особистості та розвитку її талантів, розумових, творчих і фізичних здібностей; виховання відповідальних громадян, здатних до свідомого суспільного вибору;

         -   покращення матеріально-технічного та фінансового забезпечення закладів освіти сільської ради;

         -   участі дітей та працівників закладів освіти в районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях, конкурсах, змаганнях, конкурсах, виставках, конференціях тощо;

         -   підготовка кваліфікованих фахівців та збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу громади задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

 

 

 

  1. ОСНОВНІ Завдання ПРОГРАМИ

Для досягнення мети Програми необхідно виконати такі завдання:

  1.  Модернізувати систему освіти з урахуванням сучасних тенденцій розвитку галузі та місцевих потреб. Удосконалювати зміст освіти відповідно до державних стандартів дошкільної, загальної середньої освіти, впроваджувати сучасні педагогічні технології, сприяти підвищенню якості знань учнів.
  2.  Сприяти створенню у навчальних закладах умов, які відповідають сучасним вимогам розвитку освіти та забезпечують якісне проведення навчально-виховного процесу.
  3.  Забезпечити психолого-педагогічний, медичний та методичний супровід у ЗНЗ та ДНЗ.
  4.  Сприяти створенню освітнього середовища для освіти дошкільнят і учнів з особливими потребами.
  5.  Розвивати мережу ЗНЗ та ДНЗ відповідно до демографічної ситуації.
  6. Сприяти досягненню нової сучасної якості дошкільної, загальної середньої, дошкільної освіти відповідно до запитів та можливостей дошкільнят, учнів, вихованців; максимальне наближення навчання і виховання кожного учня, вихованця до їх здібностей та особливостей.
  7.  Забезпечити підвезення учасників навчально-виховного процесу до місць роботи, навчання і додому.
  8.  Забезпечити участь учнів (вихованців), педагогічних працівників у районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях, конкурсах, змаганнях, виставках, конференціях тощо.
  9. Забезпечити розвиток сучасного інформаційно-комунікаційного, матеріально-технічного оснащення освітнього процесу в кожному загальноосвітньому навчальному закладі; забезпечення широкого доступу до інформаційних ресурсів Інтернету.
  10. Створювати можливості індивідуального вибору старшокласників відповідно до їх освітніх потреб, нахилів та здібностей через диференціацію навчання у старшій школі, розвиток умов для профільного навчання.
  11. Підвищити рівень організації роботи щодо зміцнення здоров’я учасників освітньо-виховного процесу, забезпечити ефективність фізкультурно-оздоровчої роботи.
  12. Забезпечити якісне надання додаткових освітніх послуг (логопедія, іноземна мова, хореографія, фізкультурно-спортивна спрямованість).

 

  1. Учасники програми

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради, відділ освіти молоді та спорту, загальноосвітні школи та ДНЗ Сергіївської громади.

 

  1. ОБСЯГИ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування Програми здійснюватиметься в межах централізованих субвенцій з державного та обласного бюджетів на виконання державних, обласних Програм у галузі освіти, сільського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

  1. Очікувані результати ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Виконання Програми дасть можливість забезпечити перехід освітньої галузі на новий якісний рівень, що сприятиме:

- створенню цілісного освітнього середовища, яке надасть широкі можливості кожному учневі реалізувати власні освітні потреби;

- створенню ефективних освітніх систем у кожному окремому закладі з урахуванням вимог сучасного суспільства, надання кожній дитині можливості повноцінного розвитку;

- впровадженню в освітній процес профільного навчання, як економічно доцільної форми підготовки молоді до майбутнього життя;

- формуванню достатньої життєвої компетенції та конкурентної спроможності випускників сільської школи на ринку праці;

- вихованню особистості, здатної самостійно приймати рішення та займати активну громадянську позицію;

- створенню умов для використання новітніх технологій та виявлення творчої складової в діяльності педагога;

- формуванню свідомого ставлення дітей до власного здоров’я та здоров’я інших громадян, як найвищої соціальної цінності; підвищенню рівня фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ;

- забезпеченню результативності у наданні додаткових освітніх послуг.

 

  1. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

Контроль за виконанням Програми покласти на комісію сільської ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури,  молоді, фізкультури і спорту.

 

П А С П О Р Т

ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ОСВІТИ НА ТЕРИТОРІЇ СЕРГІЇВСЬКОЇ сільської громади НА 2022 РІК

 

1

Ініціатори розроблення Програми

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради

2

Підстава для прийняття Програми

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про освіту»,  Закон України «Про загальну середню освіту»

3

Розробники Програми

Відділ економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

4

Співрозробники Програми

Відділ освіти, молоді,  спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

5

Відповідальний виконавець

Відділ освіти, молоді,  спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

6

Учасники Програми

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради, відділ освіти, молоді,  спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, загальноосвітні школи та ДНЗ Сергіївської громади

7

Термін реалізації

2022 рік

8

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

-

9

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

22 599,730 тис. грн.

10

Коштів сільського бюджету

11 598,930 тис. грн.

11

Коштів інших джерел

(освітня субвенція)

11 000,800 тис. грн.

 

Заходи Програми РОЗВИТКУ ОСВІТИ НА ТЕРИТОРІЇ СЕРГІЇВСЬКОЇ сільської громади НА 2022 РІК

№ п/п

Зміст заходів

Термін виконання

Сума витрат,

тис. грн.

Надання дошкільної освіти

1

Заробітна плата

2022 рік

11 636,559

2

Нарахування на оплату праці

2022 рік

2 612,451

3

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

2022 рік

221,160

4

Медикаменти та перев’язувальні матеріали

2022 рік

3,840

5

Оплата послуг (крім комунальних)

2022 рік

150,530

6

Оплата електроенергії

2022 рік

106,150

7

Оплата природнього газу

2022 рік

157,520

8

Придбання обладнання і предметів довгострокового користування

2022 рік

64,750

Всього

14 952,960

Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти

1

Заробітна плата

2022 рік

2 849 210

2

Нарахування на оплату праці

2022 рік

683,840

3

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

2022 рік

986,290

4

Медикаменти та перев’язувальні матеріали

2022 рік

5,100

5

Оплата послуг (крім комунальних)

2022 рік

1 701,200

6

Видатки на відрядження

2022 рік

14,800

7

Оплата теплопостачання

2022 рік

495,390

8

Оплата електроенергії

2022 рік

677,100

9

Оплата природного газу

2022 рік

3,840

10

Придбання обладнання і предметів довгострокового користування

2022 рік

230,000

Всього

7 646 770

Разом

22 599,730

Секретар сільської ради                                                         Надія ІЛЛЯШЕНКО

Карта захисних споруд полтавської області

вгору