Menu

 СЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

МИРГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(тринадцята сесія восьмого скликання)

РІШЕННЯ

23.12.2021

Про затвердження Програми «Розвиток та удосконалення цивільного захисту населення Сергіївської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки

З метою виконання завдань у сфері цивільного захисту, охорони життя людей на водних об’єктах, відповідно до Кодексу Цивільного захисту України, постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2015 року №755  «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій», від 27 вересня 2017 року №733 «Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту, відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму «Розвиток та удосконалення цивільного захисту населення Сергіївської сільської територіальної громади» на 2022-2026 роки (далі – Програма), що додається.
  2. Начальнику фінансового відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради (Лобода В.Г.) передбачити кошти в бюджеті на виконання заходів Програми.
  3. Спеціалісту І категорії з організаційної роботи виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Вербі А.В. оприлюднити це рішення на офіційному Веб-сайті Сергіївської сільської ради в глобальній інформаційній мережі Інтернет - http://sergiyvska-rada.gov.ua/.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань планування фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

Сільський голова                                                                                   Ігор ЛІДОВИЙ

 

             ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням тринадцятої сесії восьмого скликання Сергіївської сільської ради від 23.12.2021

Програма

«Розвиток та удосконалення цивільного захисту населення Сергіївської сільської територіальної громади» на 2022-2026 рік.

с. Сергіївка 2021 р.

Вступ

Програма «Розвиток та удосконалення цивільного захисту населення об’єднаної сільської територіальної громади»  на 2017-2021 роки (далі – Програма) розроблено на основі реалізації завдань, визначених Законом України від 7 червня 2012 року № 4909-VІ «Про загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 – 2017 роки».

Основним принципом Програми є дотримання загальнодержавних інтересів, що досягаються шляхом формування системи взаємоузгоджених заходів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування на загальнодержавному, регіональному і місцевому рівнях, спрямованих на розв’язання проблеми ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і пожеж, їх попередження, охорону життя і здоров’я людей.

 

  1. Загальні положення Програми

Розробці цієї Програми передував аналіз таких напрямів: розвитку цивільного захисту, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, аварійно-рятувального обслуговування, який здійснювався через вивчення стану справ у громаді та виявлення проблем.

На основі проведеного аналізу висвітлено проблемні питання та недоліки, які можуть бути вирішені за участі органів місцевого самоврядування громади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, виходячи із наявних матеріально-технічних, трудових ресурсів  та фінансових можливостей.

Програма – це узгоджений за ресурсами, виконавцями і термінами реалізації комплекс заходів, виконання яких передбачається з таким ступенем деталізації, який вважається доцільним з урахуванням пріоритетних напрямів розвитку і спрямованих на створення правових, фінансових, економічних, організаційно-господарських та інших умов розвитку системи цивільного захисту, забезпечення пожежної безпеки, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації та створення на території громади страхового фонду документації.

 

 

  1. Визначення проблем, на вирішення яких спрямовано Програму

Актуальність проблеми забезпечення техногенної та природної безпеки населення і територій зумовлена тенденцією зростання кількості пожеж, які наносять шкоду населенню і територіям, збитки господарському комплексу.

Проблемним питанням залишається несправність наявних  гучномовців по території громади та  відсутність систем оповіщення інформування населення про надзвичайні ситуації

Особливої важливості набуває наявність засобів колективного захисту населення. Наявний фонд захисних споруд громади складається з 4 протирадіаційних укриттів. Всі споруди потребують капітального ремонту і доукомплектування спец обладнанням.

Враховуючи, що кожна із вищерозглянутих проблем вимагає необхідного рівня координації дій та концентрації ресурсів громади, вирішення завдань щодо зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій і подій може бути досягнуто завдяки ресурсному забезпеченню.

 

  1. Мета Програми

Метою Програми є послідовне зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від наслідків таких ситуацій, вдосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку, приведення існуючого фонду захисних споруд у відповідну готовність. 

  1. Шляхи і засоби вирішення проблем, строки та етапи виконання Програми

Програма передбачає виконання першочергових заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій за такими напрямами:

1) запобігання виникненню та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій на об’єктах і територіях, що характеризуються незадовільним техногенним та екологічним станом;

2) підвищення ефективності оперативного та комплексного реагування на надзвичайні ситуації;

 3)    приведення фонду захисних споруд в готовність до використання за призначенням, придбання та ремонт спецобладнання (герметичні двері, фільтро-вентиляційне обладнання) здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету, місцевого бюджету та інші джерела не заборонені законодавством;

 4) удосконалити складові елементи територіальної системи централізованого оповіщення цивільного захисту у громаді, що суттєво вплине на своєчасність оповіщення та доведення необхідних сигналів і повідомлень до керівного складу.

Виконання Програми здійснюється протягом п’яти  років.

 

ПАСПОРТ

Програми «Розвиток та удосконалення  цивільного захисту населення Сергіївської сільської територіальної громади» на 2022-2026 роки

 

1

Розробники програми

Сергіївська сільська рада Миргородського району Полтавської області

2

Відповідальні виконавці

програми

Сергіївська сільська рада Миргородського району Полтавської області, Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради

3

Мета

послідовне зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від наслідків таких ситуацій, вдосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку, приведення існуючого фонду захисних споруд у відповідну готовність. 

4

Термін реалізації програми

2022-2026

5

Контроль за виконанням програми

Сергіївська сільська рада Миргородського району Полтавської області

 

              Додаток 2

до рішення тринадцятої сесії восьмого скликання від 23.12.2021

З А Х О Д И

програми «Розвитку та удосконалення цивільного захисту населення

Сергіївської сільської територіальної громади» на 2022 – 2026 р.

 


№ п/п


Назва заходів


Місце реалізації заходів

 

2022

 

2023

 

2024

 

2025

 

2026


Джерело фінансуваня

1.

Надання субвенції Петрівсько-Роменській місцевій пожежній охороні


Сергіївська ТГ

 

904,907

 

910,000

 

920,000

 

920,000

 

920,000


Місцевий бюджет,

інші джерела не заборонені законодавством

 

 

 

Карта захисних споруд полтавської області

вгору