Menu

СЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

МИРГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(двадцять друга сесія восьмого скликання)

РІШЕННЯ

21грудня 2022 року

Про затвердження Плану соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2023 рік

Відповідно до наказу Мінрегіону від 30.03.2016 р. №75 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади», з врахуванням Закону України від 05.02.2015р. №157-VIII «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Закону України від 05.02.2015р. №156-VIII «Про засади державної регіональної політики» та Закону України «Про місцеве самоврядування», заслухавши начальника відділу економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Гринь І.І., сільська рада ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити План соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2023 рік (далі – План), що додається.
  2. Начальнику фінансового відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради (Лобода В.Г.) передбачити кошти в бюджеті на виконання завдань та заходів Плану.
  3. Спеціалісту І категорії виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Вербі Альбіні Валеріївні оприлюднити це рішення на офіційному Веб-сайті Сергіївської сільської ради в глобальній інформаційній мережі Інтернет - http://sergiyvska-rada.gov.ua/.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

Сільський голова                                                                             Ігор ЛІДОВИЙ

ЗМІСТ

 

Вступ

 

1.

Аналітична частина

 

 

1.1.Географічне розташування Сергіївської ТГ, опис суміжних територій

 

 

1.2.Демографічна ситуація, ринок праці

 

 

1.3.Стан розвитку інфраструктури громади

 

 

Дорожньо-транспортна інфраструктура

 

 

Соціальна інфраструктура

 

 

Освіта

 

 

Дошкільна освіта

 

 

Загальна середня освіта

 

 

Культура

 

 

Медицина

 

 

Надання соціальних послуг

 

 

Забезпечення правопорядку

 

 

Інформація про об’єднання громадян і засоби масової інформації

Промислова та агропромислова інфраструктура

 

 

Сільськогосподарське виробництво

Екологічна інфраструктура

 

 

Торгівельна інфраструктура

 

 

Житлово-комунальна інфраструктура

 

 

1.4. Динаміка та особливості соціально-економічного розвитку громади

 

 

1.5. Фінансово-бюджетна ситуація територіальної громади

 

 

1.6. Результати SWOT–аналізу

 

2.

Цілі та пріоритети розвитку на 2023 рік

 

3.

Основні завдання та механізми реалізації плану

 

4.

Механізм моніторингу та оцінка результативності реалізації плану соціально-економічного розвитку громади

 

 

Додаток 1. «План надходження доходів до місцевого бюджету Сергіївської територіальної громади на 2023 рік»

Додаток 2. «Орієнтовний фінансовий план на 2023 рік»

 

Додаток 3. «Перелік програм, які планується реалізувати у 2023 році»

 

Додаток 4. «Показники соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВСТУП

План соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2023 рік розроблений відповідно до наказу Мінрегіону від 30.03.2016 р. №75 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади», з врахуванням Закону України від 05.02.2015р. №157-VIII «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Закону України від 05.02.2015р. №156-VIII «Про засади державної регіональної політики» та Закону України «Про місцеве самоврядування» та враховуючи складну ситуацію, що склалася в зв’язку з російською агресією в Україні.

План соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2023 рік (далі - План) розроблено виконавчим комітетом Сергіївської сільської ради на основі аналізу поточної ситуації в господарському комплексі сільської територіальної громади та прогнозів і пропозицій підприємств і організацій, виходячи із загальної соціально-економічної ситуації, що склалася на відповідній території, з урахуванням можливостей та місцевих ресурсів, відповідно до пріоритетних напрямків розвитку населених пунктів сільської територіальної громади. План відповідає стратегічним та операційним цілям, напрямкам Державної стратегії регіонального розвитку на 2022-2027 роки (постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 №695), Стратегії розвитку Полтавської області на 2022-2027 роки (рішення пленарного засідання двадцять дев’ятої сесії Полтавської обласної ради VII скликання від 20 грудня 2019 року), Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на 2022-2023 роки, затвердженого рішенням тридцять другої позачергової сесії сьомого скликання від 13.03.2020 № 1327, Стратегії розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на період до 2027 року, затвердженої рішенням п’ятої сесії восьмого скликання Сергіївської сільської ради від 29.04.2021 року.

План підготовлений на основі аналізу розвитку населених пунктів, що входять до складу громади за попередній період та визначає цілі, пріоритети соціально-економічного розвитку та прогнозні показники на 2023 рік, а також заходи, спрямовані на забезпечення необхідних умов для планомірного і послідовного наближення рівня життя мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб до європейських стандартів за рахунок збалансованого використання внутрішнього і зовнішнього потенціалу та збереження унікальних духовних і культурних традицій.

Основною метою Плану є створення умов  для динамічного, збалансованого розвитку громади шляхом забезпечення соціальної та економічної діяльності, зростання добробуту населення, створення високотехнологічного агропромислового виробництва та органічного землеробства, розвинутим малим бізнесом, сучасною інфраструктурою, комфортними умовами праці та відпочинку, з доступними соціальними послугами та інформаційним технологіями.  План визначає цілі, завдання та основні заходи економічного і соціального розвитку Сергіївської сільської ради на 2023 рік.

Підготовка Плану відбувалась за участю представників всіх адміністративних одиниць, які увійшли до складу Сергіївської сільської територіальної громади, депутатів, представників місцевих підприємств, приватних підприємців, громадських активістів, фахівців, представників внутрішньо переміщених осіб, шляхом проведення громадських слухань та обговорень.

Фінансування проєктів та програм/заходів, що передбачаються цим Планом планується здійснювати з місцевого бюджету та з державного і обласного бюджету, а також донорських та приватних коштів.

Обсяги фінансування заходів наведені виходячи з оціночних характеристик на час розроблення Плану і у разі необхідності можуть уточнюватись та доповнюватись. Зміни та доповнення до Плану затверджуються рішенням сесії Сергіївської сільської ради.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА
    • Географічне розташування Сергіївської ТГ, опис суміжних територій.

Сергіївська сільська територіальна громада утворена 21 червня 2016 року. До її складу ввійшли 13 населених пунктів з трьох сільських рад – Сергіївської (с. Сергіївка, с. Лободіно, с. Вечірчине, с. Чернече, с. Калинівщина) Розбишівської (с. Розбишівка, с. Крамарщина, с. Веселе), Качанівської (с. Качанове,с. Новоселівка, с. Вирішальне, с. Степове, с. Дачне). Сергіївська ТГ розташована в північній частині Полтавської області на відстані 136 км від м. Полтава. Адміністративним центром сільської громади є с. Сергіївка.

 

 

 

 

Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 р. №807-IX утворено укрупнений Миргородський район шляхом приєднання до нього ліквідованих районів: Великобагачанського, Гадяцького, Лохвицького та Шишацького. 

До складу Миргородського району (з адміністративним центром у місті Миргород) входять території 17 територіальних громад: Білоцерківської сільської, Великобагачанської селищної, Великобудищанської сільської, Великосорочинської сільської, Гадяцької міської, Гоголівської селищної, Заводської міської, Комишнянської селищної, Краснолуцької сільської, Лохвицької міської, Лютенської сільської, Миргородської міської, Петрівсько-Роменської сільської, Ромоданівської селищної, Сенчанської сільської, Сергіївської сільської, Шишацької селищної.

Сергіївська ТГ межує з:

1) Північного заходу та заходу – Погарщанський старостат, Лохвицької сільської територіальної громади, Полтавської  області;

2) Північного сходу та сходу – Краснолуцькою ТГ, Полтавської області; 

3) Півночі – Лучанським старостатом, Липоводолинської ТГ, Сумської області;

5) Південного сходу – Гадяцькою ТГ, Полтавської області;

6) Півдня – Петрівсько-Роменською ТГ,  Полтавської  області.

Відстань від адміністративного центру громади (с. Сергіївка) до с. Лободине –13,7 км; с. Вечірчине –10,8 км; с. Чернече –12,3 км; с. Калинівщина - 18 км; с. Розбишівка - 9 км; с. Веселе - 9 км; с. Крамарщина–12,1 км;  с. Качанове - 13,6 км; с. Новоселівка  - 6,6  км; с. Дачне - 10,9 км; с. Степове -13,1 км; с. Вирішальне – 12,3 км.

 

 

 

 

Територія громади знаходиться в межах Дніпровсько-Донецької западини, поверхня – низовинна, основу рельєфу становлять пологохвилясті та платоподібні лісостепові рівнини.

Рельєф території громади – рівнинний. Підґрунтові води залягають, як правило, на глибині понад 3 м. Ґрунтоутворюючі породи – середні та важкі суглинки, а також легкі глини. Територія громади розташована в смузі чорноземів, в той же час певні гідрографічні умови обумовлюють розмаїтність ґрунтового покриву. Так, в місцях, наближених до річки Хорол та інших понижених зволожених ділянках мають місце ґрунти – лугові солонцюваті, лугові болотні, торф’яники, солонці лугові та їх комплекси. Ці території є сприятливими для пасовищ та сіножатей. У випадку їх осушення, можливе використання під овочеві, технічні культури та кормові угіддя. Частина території громади знаходиться в заболоченій місцевості.

Відповідно до матеріалів інженерно-геологічних вишукувань, виконаних ФОП Стефанський М.В. у 2018 році, на території Сергіївської громади  залягають нерозчленовані та елювіальні відклади четвертинної системи, що представлені перешаруванням супісків (лесів) (ІГЕ-3), суглинків легких лесовидних (ІГЕ-2), а також сучасні утворення Ґрунт рослинного шару (ІГЕ-1) — суглинок гумусований, чорний, без коренів дерев та чагарників. Потужність ІГЕ складає від 1,80 до 2,00 м..

Спостереження за температурним режимом та опадами на території області здійснюють метеостанції Полтавського обласного центру з гідрометеорології, які розташовані у містах Кобеляки, Гадяч, Лубни, Полтава та в смт. В.Поділ. Клімат громади різко континентальний, середня кількість опадів 500 міліметрів. Середня температура + 6,5 °С, абсолютна температура холоду -34°С, тепла +37°С. Слід відмітити, що в цілому кліматичні умови за кількістю тепла, світла і вологи сприятливі для вирощування всіх районованих сільськогосподарських культур.

З корисних копалин громада багата на нафту і природний газ, є поклади Сі.

Поклади вуглеводнів в Сергіївській громаді
(на території громади 54 свердловини):

Глинсько-Розбишівське газонафтове родовище:

  • Найбільше по запасах і видобутку нафти – Глинсько-Розбишівське газонафтове родовище(Лохвицький та Гадяцький райони), яке експлуатується з 1959 року (нафта видобувається з 1959 р., газ – із 1970 р.). Основні запаси нафти в нижньопермських і верхньокам'яновугільних відкладах; газу- в верхньокам'яновугільних відкладах

Клинсько-Краснознаменське родовище вуглеводнів:

  • На Клинсько-Краснознаменськомуродовищі корисних копалин – вуглеводнів (газ природний, конденсат, супутній – гелій, етан, пропан, бутани), В експлуатаційному фонді знаходиться 1 свердловина (180), спостережних 2 свердловини (139, 152). В очікуванні ліквідації – 1 свердловина. Клинсько-Краснознаменське родовище відкрите в 1972 році, у 1978 році введено у дослідно-промислову розробку, площа ліцензійної ділянки 50,32 км².

Барзаківська свердловина № 180 – діюча (147 тис м³, конденсат – 32,069

Близько 7,9%  території  зайняті  лісами  державних  лісогосподарських  підприємств,  загальною  площею  1328,48 га.

 

Об’єкти природно-заповідного фонду

В межах Сергіївської ТГ знаходиться урочище  «Русанове» - 5,0 га, «Дубина» - 8,8 га, гідрологічний заказник місцевого значення «Артополот» - 88,0 га, заповідне урочище «Шпакове» - 350,5 га.

 

Водні ресурси

Сергіївська територіальна громада розміщена в західній  частині Миргородського  району Полтавської області  вздовж річки  Хорол. Село Сергіївка розташоване на березі річки Хорол, вище за течією на відстані 1 км розташоване село Веселе, нижче за течією примикає село Петрівка-Роменська. Загальна протяжність річки Хорол по території громади становить 13 км. Річка у цьому місці звивиста, утворює лимани, стариці та заболочені озера. Поруч пролягає автомобільний шлях Т -1705. Село Сергіївка знаходиться в водоохоронній зоні, згідно технічної документації по встановленню водоохоронних зон малих річок та водоймищ Миргородського району Полтавської області.

Проблема річки Хорол, як і більшості малих річок України в тім, що вони замулені, в результаті чого міліють і пересихають. В 2018 році згідно Плану соціально-економічного розвитку Сергіївської обєднаної територіальної громади на 2018 рік та Стратегії розвитку Сергіївської ОТГ на 2017-2020 рік проведено інженерно-гідрографічні вишуковування та обстеження річки Хорол в межах с. Сергіївка та с. Розбишівка. Згідно проведених робіт було запропоновано розділити заходи на 8 ділянок. Розчистка річки Хорол залишається пріоритетним заходом в Стратегії розвитку громади на термін до 2027 року.

Відповідно схеми природньо-сільськогосподарського районування України  територія населеного пункту відноситься до шостого Миргородського агроґрунтового (природно-сільськогосподарського) району.

На території Сергіївської ТГ знаходиться 39 водних об’єктів площею 97,58 га, з них: 38 ставків - загальною площею – 54,18 га та 1 річка р. Хорол - загальною площею 43,4 га  - протяжністю – 16,98 км.

Земельний фонд Сергіївської сільської територіальної громади:

Категорія земель

Площа, га

% земель

Землі сільськогосподарського призначення

14195,4148

84,6 %

Землі лісогосподарського призначення

1328,4803

7,83 %

Землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення

452,35

2,63 %

Землі промисловості, транспорту, звязку, енергетики, оборони

141,8

0,8 %

Землі водного фонду

127,5977

0,7 %

Інше призначення

5,5527

0,03 %

Землі рекреаційного призначення

3,3

0,01 %

Землі забудови

564,7584

3,4 %

ВСЬОГО

16776,4429

100,0 %

        Табл. 1. - Структура земель Сергіївської ТГ

Найбільшими землекористувачами на території Сергіївської ТГ є:

Компанія

Площа, га

% земель

ТОВ "ВІКТОРІЯ АГРО"

2097,285

17,02

СТОВ "ЛОБОДІНО"

1344,745

10,91

ТОВ "АГРО-КРАЙ"

1236,659

10,04

СТОВ "ДРУЖБА-НОВА"

955,7994

7,76

ДП "ДГ "НЕКТАР" ННЦ "ІБДЖ ІМ. П.І.ПРОКОПОВИЧА"

928,311

7,53

ФГ "ОБЕРІГ-2000"

418,3999

3,4

ФГ "ЖИТО-3"

332,0685

2,7

ФГ "ІЛЛЯШЕНКО В.О."

301,1968

2,44

ТОВ" АГРОФІРМА "ІМ. ДОВЖЕНКА"

234,1409

1,9

ФГ "МИРОНІВ ГАЙ"

232,7146

1,89

ФГ "КОЛОС 2000"

196,0259

1,59

ТОВ "СП "АГРО - КА ПОЛТАВА"

176,4594

1,43

ФГ "КАБРІЄВЕ"

167,1324

1,36

ФГ "БІЛИКИ"

147,5457

1,2

ДП " ГАДЯЦЬКИЙ ЛІСГОСП"

141,7887

1,15

ФГ "ТРОЯ"

120,6405

0,98

ТОВ "РАЙЗ-СХІД"

117,4574

0,95

ФГ "ЮХИМЕНКО АГРО"

111,9587

0,91

ФГ П.М. ПАЩЕНКО

106,1444

0,86

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

105,0548

0,85

ДНЗ "ГАДЯЦЬКЕ ВПАУ"

103,6245

0,84

ФОП ОЛЕКСЕНКО ВАЛЕРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

95,5188

0,78

ПРАТ " ГАДЯЦЬКЕ БУРЯКОГОСПОДАРСТВО"

89,983

0,73

ТОВ "ЛУЧКА АГРО"

80,3632

0,65

Табл. 2 - Землекористувачі Сергіївської ТГ

 

Виготовлено цифрову оновлену картографічну основу масштабу 1:2000 на території с. Розбишівка. Населені пункти Качанівського старостату мають карту 2000-ку, інвентаризацію земель проведено в 2013 році.

У 2017 році виготовлено генеральний план с. Сергіївка, а в 2018 році с. Качанове і с. Розбишівка. В 2020 році виготовлено генеральний план с. Новоселівка.

Протягом 2018-2019 року прийнято в комунальну власність державні землі сільськогосподарського призначення (3920,5145 га). В 2020 році в комунальну власність прийнято 41,8117 га державних земель сільськогосподарського призначення. Повернуто в державну власність землі сільськогосподарського призначення ДП ДГ «Нектар» - 928,4625 га.

У 2019-2020 роках здійснюється поновлення нормативної грошової оцінки земель сіл Сергіївка, Лободине, Вечірчине, Чернече, Калинівщина, Крамарщина, Степове, Дачне, Новоселівка, Дачне.

Виготовлений проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту села Качанове.

У 2021 році проведено інвентаризацію земельних ділянок (господарські двори) колективної власності на території с. Розбишівка та с. Сергіївка. Виконано аналіз землекористування на території громади шляхом проведення аудиту земель на базі платформи VkursiZemli.

Проведено аукціони 4-х земельних ділянок (116,6857 га – 3,3 млн. грн), а також електронні торги на 2 об’єкти комунальної власності.

В 2022 році планувалося розробку Комплексного плану просторового розвитку території громади але у зв’язку з воєнною ситуацією в Україні розробку не було проведено.

 

  • Демографічнаситуація, ринок праці.

Дані станом на 01.11.2022 року

н/п

Назва показника та одиниця вимірювання

Всього

в тому числі:

с. Сергіївка

Центральна садиба

Розбишівський старостат

Качанівський

старостат

1

Чисельність наявного населення на кінець звітного року (на 1 січня наступного за звітним року), тис. осіб

2,696

1,054

0,799

0,843

2

Кількість чоловіків, тис. осіб

1,309

0,506

0,382

0,421

3

Кількість жінок, тис.осіб

1,387

0,548

0,417

0,422

4

Кількість внутрішньо перемішених осіб, тис. осіб

0,259

0,101

0,101

0,057

4

Кількість населення, молодшого від працездатного віку, в тому числі тис.осіб

0,398

0,188

0,089

0,121

5

Кількість населення працездатного віку, тис. осіб

1,573

0,602

0,484

0,487

6

Кількість населення старшого від працездатного віку, тис. осіб

0,708

0,267

0,226

0,215

7

Кількість народжених за звітний рік, тис.осіб

0,010

0,003

0,002

0,005

8

Кількість померлих за звітний рік, тис. осіб

0,050

0,018

0,019

0,013

9

Природний приріст (зменшення), осіб

-40

-15

-17

-8

10

Міграційний приріст (зменшення), осіб

26

+11

+6

+9

11

Чисельність зареєстрованих безробітних, осіб

28

14

10

4

12

Рівень зареєстрованого безробіття, %

24,1

24,1

24,1

24,1

13

Середньомісячна заробітна плата найманого працівника, тис.грн.

10,650

 

10,000

 

10,000

 

12,000

 

 

 

 

 

В зв’язку з повномасштабною війною в України Сергіївська сільська територіальна громада прийняла близько 487 ВПО. Станом на 01.11.2022 року в громаді залишається 372 ВПО з Донецької, Луганської, Харківської та Запорізької області. ВПО проживають в приватних будинках та центрі компактного проживання (с. Качанове, вул. Садова,2). На даний час громада спрямовує свої зусилля щоб інтегрувати ВПО до життя в громаді, щоб таким чином збільшити населення і покращити демографічну ситуацію.

 

Діагр. 3 - Кількість ВПО по старостатах

Найбільше потребують соціального захисту від безробіття громадяни, які не здатні  на рівних конкурувати на ринку праці, в першу чергу молоді особи, особливо випускники навчальних закладів, особи перед пенсійного віку, інваліди, які не досягли пенсійного віку.

Основними проблемами, що існують на місцевому ринку праці, є:

  • певний дисбаланс попиту та пропонуванняробочої сили;
  • недостатніможливості підвищення кваліфікаційного рівня працівників;
  • недостатнійрівень працевлаштування неконкурентоспроможних на ринку праці верств населення;
  • існуваннявипадків виплати заробітної плати «в конвертах», тіньової зайнятості.

Вжиття заходів щодо збереження трудового потенціалу громади, розвитку цивілізованого ринку праці, надання підтримки зайнятості неконкуренто спроможним на ринку праці верствам населення дадуть змогу забезпечити створення умов для повного здійснення громадянами прав на працю.

 

  • Стан розвитку інфраструктури громади.

 

Дорожньо-транспортна інфраструктура

Загальна протяжність доріг Сергіївської ТГ комунальної власності – 123,62 км. Наявне транспортне сполучення між населеними пунктами громади та обласним центром Полтава. Поблизу населеного пункту с. Сергіївка проходить ряд автомобільних доріг:

  • територіальна автомобільна дорога: Т-17-05 - Лохвиця - Гадяч - Охтирка - КПП «Велика Писарівка»;
  • обласна автомобільна дорога: О1702016 - Межа обл. – Розбишівка – /Т-17-05/.

      Найважливіші сполучення (відстань від с. Сергіївки): Гадяч – 20 км, Полтава –136 км, Київ – 257 км.

Відстань від с. Сергіївка до залізничної станції Веніславівка – 6 км, крім функції пасажиро перевезень станція має у своєму розпорядженні навантажувально-розвантажувальну дільницю.

Однією з найважливіших проблем сільської громади є стан дорожнього покриття на переважній більшості доріг. Щороку проводиться ямковий ремонт доріг, але ці заходи не можуть в повній мірі вирішити проблему.

В 2022 році громада спрямувала 14 747,581 тис. грн на ремонт доріг а саме: вул. Сумська, с. Розбишівка, вул. Зоряна та Перемоги с. Качанове, вул. Набережна Хорол с. Сергіївка, дорога Лободине-Осняги-Харківці, дорога межа області Розбишівка Т-17-05, Погарщина-Качанове, ст. Венеславівка, дорога Сергіївка - Петрівка-Роменська – Комишня.

Станом на 01.11.2022: відсоток забезпеченості вуличної мережі нічним освітленням становить - 90%, відсоток вулично-дорожньої мережі, яка потребує капітального та поточного ремонтів - 30%, відсоток тротуарів, які потребують поліпшення - 85%.

 

 

Соціальна інфраструктура

На сьогоднішній день освітні послуги на території громади надаються шістьма закладами освіти, а саме:

  • Сергіївський ліцей Сергіївської сільської ради;
  • Качанівська гімназія Сергіївської сільської ради;
  • Розбишівська гімназія Сергіївської сільської ради.

ЗДО:  заклад дошкільної освіти «Джерельце» Сергіївської сільської ради, заклад дошкільної освіти «Перлинка» Сергіївської сільської ради, заклад дошкільної освіти «Ромашка» Сергіївської сільської ради.

На території громади працює філія  Гадяцької музичної школи, зокрема 5 класів образотворчого мистецтва, 1 клас вокалу, 1 клас вокального співу, працює 5 гуртків при Центрі культури та дозвілля Сергіївської сільської ради, а саме: гурток хореографії, вокальний гурток, гурток «Креативне рукоділля», гурток «Талановиті ручки» та туристично-краєзнавчий гурток. На базі ЗДО «Джерельце» функціонує логопедичний пункт, який надає послуги   вихованцям.

Корекційно-розвиткові  послуги дітям віком від 2 до 18 років, а також допомогу батькам та педагогам в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами надає комунальна установа «Гадяцький інклюзивно-ресурсний центр» Гадяцької міської ради, методичні послуги забезпечує Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників Гадяцької міської ради Полтавської області.

Назва ЗО

Проектна потужність

Кількість здобувачів освіти

Кількість

педпрацівників/обслуговуючого

персоналу

2016-2017

2017-2018

2018-2019

2019-2020

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2016-2017

2017-2018

2018-2019

2019-2020

2020-2021

2021-2022

2022-2023

Сергіївський ліцей

264

123

116

104

110

111

114

126

20/

13

20/

13

20/

13

21/

13

19/

13

19/

13

17/13

Розбишівська гімназія

200

54

50

50

82

82

86

93

17/

11

13/

11

12/

10

14/

11

14/

10

13/

10

14/10

Качанівська гімназія

132

73

73

64

51

54

51

51

15/

8

15/

8

15/

7

16/

7

15/

8

14/

7

14/7

Всього

596

250

239

218

243

247

251

270

52/

32

48/

32

47/

30

51/

31

48/

31

46/

30

45/30

 

Табл. 4. - Заклади середньої освіти

 

Загальна потужність ЗЗСО становить 596 місць, а фактична кількість учнів 270. Як бачимо, наповнюваність закладів освіти становить близько 50%. Різниця між розрахунковою наповнюваністю класів та фактичною середньою  на даний момент не є позитивною і рівна -1,9.  Це спонукає до проведення оптимізації шкільної мережі.

Всі заклади освіти облаштовані їдальнями, спортивними та актовими залами, бібліотеками, музейними куточками, захисними спорудами.

 

Дошкільна освіта.

 

Назва ЗО

Проектна потужність

Кількість вихованців

2016-2017

2017-2018

2018-2019

2019-2020

2020-2021

2021-2022

2022-2023

ДНЗ «Джерельце»

36

35

38

41

36

35

37

42

ДНЗ «Перлинка»

25

16

18

18

20

17

13

20

ДНЗ «Ромашка»

32

15

16

15

23

20

20

18

Всього

93

66

72

74

79

72

70

80

Табл. 5. - Заклади дошкільної освіти

 

 ІІ. Освіта відносно Закону України «Про повну загальну середню освіту»

На виконання статті 8 Закону України «Про повну загальну середню освіту» Забезпечення територіальної доступності  100% учнів, які потребують підвезення до закладу освіти і у зворотному напрямку, здійснюється шкільними автобусами за рахунок коштів місцевого бюджету.

З метою організації безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому, забезпечення рівного доступу до якісної освіти учнів незалежно від місця проживання у 2019-2020 навчальному році за співфінансування з державним бюджетом для Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів придбано шкільний автобус марки ЕТАЛОН.

На виконання статті 32. Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти:

Відповідно до рішення тридцять дев’ятої сесії сьомого скликання Сергіївської сільської ради, з метою приведення шкільної мережі у відповідність до ЗУ «Про повну загальну середню освіту» у 2020 році проведено зміну назви та реорганізацію Розбишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.. Сергіївської сільської ради на Розбишівську гімназію Сергіївської сільської ради Полтавської області, рішенням сімнадцятої сесії восьмого скликання Сергіївської сільської ради у 2022 році змінено назви закладів освіти:

Сергіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Сергіївської сільської ради на Сергіївський ліцей Серіївської сільської ради Полтавської області,

Качанівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Сергіївської сільської ради на Качанівську гімназію Серіївської сільської ради Полтавської області.

На виконання статті 9. Забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної середньої освіти, статті 26 Інклюзивне навчання у закладах освіти організовано інклюзивне навчання (у ЗЗСО: 5 інклюзивних класів (5 осіб з особливими освітніми потребами); у ЗДО (у ЗДО «Джерельце») – 1 інклюзивна група, 3 дитини), введено 3 ставки асистента вчителя та 1 ставку асистента вихователя, проводяться корекційно-розвиткові години, у закладах загальної середньої освіти облаштовано ресурсні кімнати, а входи до Розбишівської гімназії та ЗДО «Ромашка» облаштовано пандусами, що відповідають ДБН.

Структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом.

Організовано навчальне та кадрове забезпечення  закладів освіти Сергіївської громади. Педагогічним працівникам забезпечено своєчасне підвищення  кваліфікації при ПОІППО ім. М.В. Остроградського. Протягом 2021-2022 років 1 педагогічному працівнику  присвоєно звання «Учитель-методист», 1 – «Старший учитель». З метою вдосконалення своєї професійної майстерності учителі закладів загальної середньої освіти громади беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року». Чотири  працівники пенсійного віку працюють за строковими трудовими договорами.

Відповідно до пункту 3 Прикінцевих та Перехідних положень Закону з директорами закладів загальної середньої освіти припинено безстрокові трудові договори та одночасно укладено з ними трудові договори строком на шість років без проведення конкурсу.

В період  карантину та у військовий час (2021-2022 н.р.), відповідно до управлінських рішень щодо організації освітнього процесу, освітні послуги здобувачам освіти  надавалися з використанням дистанційних технологій.  На  заклади загальної середньої освіти було розроблено  пропозиції та рекомендації  щодо організації навчальних занять із застосуванням дистанційних форм та платформ. 100% педагогічних працівників опанували освітні платформи для проведення онлайн-конференцій та відео уроків: Zoom, Google Meet, ClassRoom тощо. Для зворотнього зв’язку з батьками та здобувачами освітніх послуг використовувалися Viber, Skipe, Messenger. Також з метою ефективного надання освітніх послуг за дистанційної форми навчання вчителі закладів загальної середньої освіти громади у листопаді 2022 року в межах реалізації проекту Міністерства цифрової трансформації «Ноутбук кожному вчителю» та за співфінансування з місцевого бюджету отримали 25 ноутбуків.

З 1 вересня 2022 року навчання в закладах освіти організовано за очною формою, оскільки за кошти місцевого бюджету облаштовано укриття, які дозволяють забезпечити безпеку всім учасникам освітнього процесу.

За особливі успіхи у навчанні, дослідницькій, пошуковій, науковій діяльності, культурних заходах, спортивних змаганнях тощо до учнів застосовується матеріальне заохочення у вигляді премії відповідно до Положення «Про преміювання обдарованих дітей та учнівської молоді Сергіївської сільської територіальної громади».

Працівники та здобувачі освіти громади є переможцями різноманітних конкурсів. Розбишівська гімназія Сергіївської сільської ради Полтавської області: перемога в конкурсі «Громадотворець», оголошеному  компанією АГРОТРЕЙД: 2019 рік – реалізація проекту «Перетворення шкільного фойє в зону комфорту»; 2020 рік – проект «Їдальня моєї мрії», перемога в обласному  конкурсі «Бюджет участі-2019»(проект «Встановлення спортивного майданчика на шкільному подвір’ї»). У  2021 році  на території Розбишівської  гімназії  було облаштовано та встановлено спортивний майданчик,  перемога в конкурсі екологічних громадських ініціатив Полтавської області (проект «Зелена школа»).

З метою покращення якості питної води здобувачі освіти Розбишівської гімназії та Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на конкурс подали проекти «Питна вода учням Сергіївської загальноосвітньої школи» та «Очищена вода учням Розбишівської гімназії» та стали переможцями обласного конкурсу «Шкільний громадський  бюджет участі-2020». У  серпні  2021 року   проведено   встановлення  очисних фільтрів для води у трьох закладах загальної середньої освіти (Сергіївська ЗОШ І-ІІІ ст.., Розбишівська гімназія, Качанівська ЗОШ І-ІІ ст.)

З метою освоєння інтерактивних технологій та підвищення якості  навчання у початковій школі:за активної підтримки держави, органів місцевого самоврядування протягом 2018-2021 років у початкових класах усіх закладах ЗСО громади створено новий  освітній простір: нове навчальне обладнання, одномісні парти та стільці; сучасні технічні засоби навчання: копіювальна техніка (12 комплектів), інтерактивні комплекси (проектор, дошка, ноутбук) – 12 штук;  

обладнано 6  старших класів  інтерактивними  комплектами  (біології, історії, української мови)  закладів загальної середньої освіти Сергіївської громади.

 Протягом 2018-2020  н. р. учні  1-4 класів працювали за програмним забезпеченням «Розумники», у 2021 році придбано електронні  засоби  навчального призначення «Дидактичний мультимедійний контент для початкових класів KM MEDIA EdProfi» для закладів загальної середньої освіти (мультимедійний веб-ресурс до 7-ми освітніх галузей для 1-3 х класів Нової Української Школи.

Протягом 2018-2021 років  чотири заклади освіти Сергіївської ТГ підключено до швидкісного оптоволоконного інтернету.

У ЗЗСО організовано харчування учнів. Діти пільгових категорій харчуються за кошти місцевого бюджету, всі інші за рахунок батьківських коштів та коштів м/б (50/50).

У 2021 році у Сергіївській ЗОШ  проведений ремонт харчоблоку, закуплено  столи та стільці для їдальні.

У 2021 році з метою реалізації заходів протипожежної безпеки у закладах освіти проведено вогнезахисну  обробку дерев’яних будівельних конструкцій, горищ, будівель (82.500 грн Розбишівська гімназія, Дошкільний навчальний заклад «Перлинка), перевірку опору ізоляції  22.000 тис.грн (Сергіївська ЗОШ І-ІІІ ст, Качанівська ЗОШ І-ІІ ст., Розбишівська гімназія), будівлі Розбишівської  гімназії та ДНЗ «Перлинка» облаштовано системою пожежної сигналізації (200 тис.грн).

Протягом 2021-2022 року приміщення Сергіївського ліцею та ЗДО «Джерельце» обладнано протипожежною сигналізацією, розроблено проект протипожежної сигналізації для Качанівської гімназії.

На початок 2022-2023 навчального року на території громади зареєстровано 48 осіб шкільного віку та 25 осіб дошкільного віку, з них у закладах загальної середньої освіти громади навчається 29 учнів, а в закладах дошкільної освіти – 16 вихованців. Всі внутрішньо переміщені діти харчуються за кошти місцевого бюджету, учні забезпечені підручниками.

 

       Культура

Робота закладів культури спрямована на збереження і розвиток української національної культури, активізації діяльності закладів культури, шляхом збереження існуючої мережі і посилення їх ролі в розгортанні процесів національно-культурного відродження, поліпшення матеріально-технічної бази. Проводяться свята, фестивалі, конкурси, інші культурно-мистецькі заходи, пов'язані з відзначенням календарних та пам’ятних дат в Україні.

 

№ з/п

Назва культурних закладів

Місце розташування

Кількість працівників

1

Центр культури та дозвілля

с. Сергіївка,

вул. Центральна, 15

6

2

Сергіївська сільська бібліотека

с. Сергіївка,

вул. Центральна, 15

1

3

Розбишівський СБК

с. Розбишівка,

вул. Сумська, 1а

2

4

Розбишівська сільська бібліотека

с. Розбишівка,

 вул. Сумська, 1а

1

5

Качанівський клуб

с. Качанове,

 вул. Центральна, 29а

3

6

Новоселівський клуб

с. Новоселівка,

вул. Роміна, 3а

1

7

Качанівська сільська бібліотека

с. Качанове,

вул. Клубна, 10

1

 

 

Великим кроком в розвитку культури в Сергіївській громаді стало створення в с. Сергіївка Центру культури та дозвілля для творчого, фізичного і культурного дозвілля, що включатиме в себе: атлетичний зал, сучасну бібліотеку, творчу студію, музей, кімнату відпочинку, танцювальний зал завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції.

На території с. Сергіївка побудовано літню сцену, де проходять святкові концерти, кінопокази, наукові шоу та ін. заходи.

 

 

Медицина

Охорона здоров’я на території Сергіївської ТГ представлена системою Первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), яка складається з 3 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) та 2 амбулаторій загальної практики та сімейної медицини, що рівномірно розміщені по громаді.

Назва лікарняного

закладу

Місце

розташування

Чисельність лікарів,

медперсоналу

Сергіївська амбулаторія загальної практики та сімейної медицини

с. Сергіївка,

вул. Центральна, 41

1 лікар

2 сімейні медичні сестри 1 водій

Розбишівська амбулаторія загальної практики та сімейної медицини

с. Розбишівка, вул. Центральна, 18

1 лікар

2 сімейні медичні сестри

1 молодша медична сестра 1 водій

Лободиненський ФАП

с. Лободине,

вул. Квіткова, 9а

1 медична сестра

1 прибиральниця

Качанівський ФАП

с. Качанове,

вул. Перемоги, 3а

2 сімейні медичні сестри

1 молодша медична сестра

Новоселівський ФАП

с. Новоселівка, вул. Шкільна, 5а

1 сімейна медична сестра1 фельдшер

 

 

Також, на території Сергіївської ТГ діє 1 аптека (с. Розбишівка) та 1 аптечний пункт (с. Сергіївка), що забезпечує мешканців громади всіма необхідними медикаментами.

На протязі 2021 року для покращення матеріально-технічної бази за рахунок коштів місцевого бюджету було придбано медичний інструмент та обладнання для амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько-акушерські пункти згідно табелю матеріально-технічного оснащення.

 

Показники

Звіт за січень-листопад

2022 року

2023

прогноз

2022 в %

до  2023

Захворюваність  населення на 1 тисячу населення, всього

646

797

81

В т. ч.

Хвороби системи кровообігу

52

69

75

Травми, отруєння та деякі інші наслідки дії зовнішніх причин

1

1

100

Злоякісні новоутворення

4

7

57

Активний туберкульоз

2

1

200

Хвороби органів дихання

0

0

0

Хвороби органів травлення

10

16

62

Захворюваність на грип та ГРВІ

436

512

85

В т.ч. захворюваність на COVID-19

94

121

77

Смертність населення з основними причинами, всього

23

35

65

В т.ч.  хвороби системи кровообігу

20

30

66

Травми та отруєння  та деякі інші наслідки дії зовнішніх  причин

0

0

0

Новоутворення

3

5

60

COVID-19

1

0

0

Материнська смертність на  1 тисячу живонароджених

0

0

0

Смертність дітей до 1 року життя

0

0

          0

Очікувана тривалість життя  при народженні, роки

70

70

100

 

 

Центр надання адміністративних послуг

 

 Інформація про об’єднання громадян і засоби масової інформації

На території Сергіївської сільської  територіальної громади діють:

  1. Громадська організація «Краснознаменська громада»
  2. Громадська організація Молодіжне об’єднання «Нове покоління України»,
  3. Громадська організація рибалок-любителів «Золота рибка»,
  4. Громадська організація  «Сергіївські козаки».

Основні засоби масової інформації Сергіївської сільської територіальної громади:

- сайт Сергіївської громади http://sergiyvska-rada.gov.ua/;

- Сергіївська  територіальна громада – офіційна сторінка в Facebook;

- Новини Сергіївської громади – офіційний Telegramканал та Viberканал;

- Ютуб канал Сергіївської громади (рубрика «Ведення особистого селянського господарства).

https://www.youtube.com/channel/UCFMNfXLiyOZP92r1ZuAHnWg

 

Промислова та агропромислова інфраструктура

Економіка громади має промислово-аграрну спеціалізацію. На території Сергіївської сільської територіальної громади знаходяться родовища корисних копалин нафти і газу та, відповідно, потужна група підприємств нафтогазового комплексу України:

  1.  ПАТ  «Укрнафта»

1.1. Об’єкти  НГВУ «Полтаванафтогаз»  ЦВНіГ- 1 (с. Качанове):

- контора УКПН  - вул. Промислова, 1, с. Качанове;

- цех  капітального та підземного ремонту свердловин  (ЦКПРС) - вул. Промислова, 31, с. Качанове;

- магазин - вул. Промислова, 3а, с. Качанове Гадяцький район;

-  пожежне депо - вул. Промислова, 3, с. Качанове;

- будівельно-монтажний цех (БМЦ) - вул. Промислова, 2, с. Качанове;

- їдальня - вул. Промислова, 5, с. Качанове;

- А\К 4  - вул. Промислова, 13, с. Качанове;

- котельня АБЗ - вул. Промислова, 10, с. Качанове;

- очисні споруди -  вул. Промислова, 31, с. Качанове;

- база УКПН - вул. Промислова, 1б, с. Качанове;

- котельня №1- вул. Промислова, 3 б, с. Качанове;

- кустова насосна станція (КНС)- вул. Промислова, 12, с. Качанове;

- протирадіаційне укриття (ПРУ) -  вул. Промислова, 4, с. Качанове;

- мехмайстерня - вул. Промислова, 7 , с. Качанове;

- будівельні склади - вул. Промислова, 11, с. Качанове;

- ГТУ – 1  - вул. Промислова, 14, с. Качанове;

- ГТУ -2 -  вул. Промислова, 16, с. Качанове;

- газліфт №1  - вул. Промислова, 18, с. Качанове;

- А\К 5 – вул. Гадяцька, 2а, с. Качанове;

-  АЗС контейнерного типу - вул. Промислова, 1в, с. Качанове;

- АБЗ (асфальто-бетонний завод) - вул. Промислова, 10, с. Качанове Гадяцький район. Юридична адреса: 36020 м. Полтава, вул. Монастирська, 12, керівник Наслєдніков Сергій Валерійович.

1.2 УАС   ПАТ «Укрнафта» - вул. Нафтовиків, 2б, с. Качанове. Юридична адреса:04053 м. Київ, пров. Несторівський, 3-5, керівник Скрипка Тетяна Юріївна.

1.3. Об’єкти  Прикарпатського  УБР по вул. Гадяцька, 2б, с. Качанове (БВО,  РІТС-3 ). Юридична адреса: 77504,  м. Долина, Івано-Франківська обл.  вул. Степана Бандери, 1,керівник - Федорук Іван Михайлович

1.4. Об’єкти Качанівського ГПЗ:

- факельне  господарство - вул. Газовиків,  1 а, с. Качанове;

- товарний парк - вул. Газовиків, 1 б, с. Качанове. Юридична адреса:42730  с. Мала Павлівка, Охтирський  р-н., вул. Центральна, 1, керівник Каша Олег  Анатолійович.

1.5.  Цех №3  Полтавського тампонажного управління - вул. Гадяцька, 2в,  с. Качанове. Юридична адреса: 36020 м. Полтава, вул. Половки,  90, керівник Королько Любомир Ілліч.

  1.  Об’єкти  ПАТ  «Укртранснафта»

2.1. майновий комплекс  Глинсько-Розбишівської  ЛВДС- вул. Нафтовиків, 4, с. Качанове.

2.2. приміщення підсобно-виробничого і обслуговуючого призначення Гадяцького ЦЗ ПУВТУЗ - вул. Нафтовиків, 2 б , с. Качанове. Юридична адреса:39605,  м. Кременчук,  вул. Перемоги, 32\5, керівник Величко Віталій Володимирович.

Сільськогосподарське виробництво

На території сільської територіальної громади переважають особисті селянські господарства, для яких характерні: невелика площа господарства, низька продуктивність, використання ручної робочої праці. Велику частину земель орендують сільськогосподарські підприємства (30 с/г виробників), які використовують сучасну техніку та технології. Галузь сільського господарства, як базова, є "локомотивом" у забезпеченні економічної безпеки ТГ.

 

 

Стан навколишнього природного середовища Сергіївської ТГ можна охарактеризувати, як задовільний. Забруднення ґрунту у межах норми відбувається при використанні засобів хімізації в аграрному секторі ТГ.

Використання отрутохімікатів і пестицидів за допомогою авіації у  2019-2021 році проводилося лише ТОВ «Агротрейд виробництво». Крім того, має місце недотримання принципів сівозміни для збереження родючості ґрунтів.

Тваринництво в Сергіївській ТГ представлене:

Скотарство ВРХ 167 корів; 

свинарство: свиноферма с. Лободине, ФОП Лобода Сергій Васильович;

рибне господарство - на базі ставків розводять коропів, карасів, товстолобів;

бджільництво–близько 187 бджолосімей.

На території громади з початку повномаштабної війни  Україні розпочали свою діяльність 2 реолокованих сільськогосподарських виробників: ФОП Кіріченко О.В. (утримують 17 голів ВРХ та виробляють крафтову молочну продукцію) та ФОП Шуйський І.А. (вирощування плодоовочевих культур).

Близько 7,9%  території  зайняті  лісами  державних  лісогосподарських  підприємств,  загальною  площею  1328,48 га.

 

 

Екологічна інфраструктура

Надзвичайно актуальним питанням у Сергіївській громаді є екологічна ситуація. Вплив людини на навколишнє середовище стає все більш помітним і дослідження характеру цього впливу – головний напрям у розв’язанні проблеми охорони природного середовища. Але, при цьому, є деякі питання, які необхідно вирішити, щоб не допустити погіршення стану навколишнього природного середовища на території громади. Проблема забруднення атмосферного повітря потребує особливої уваги. Основними забруднювачами навколишнього середовища у громаді є структурні підрозділи НГВУ «Полтаванафто газ».

Головними причинами впливу об’єктів газової галузі на навколишнє середовище є викиди газу при його видобутку, транспортуванні, переробці та зберіганні.

Важливою екологічною проблемою для громади залишається питання щодо поводження з відходами (їх утворення, накопичення, утилізація, вивіз на місця неорганізованого складування та ін.). Крім того, проєктом Програми поводження з твердими побутовими відходами на території Сергіївської  територіальної громади на період 2022–2025 років передбачено виконання ряду заходів, що дасть змогу охопити системою повного унітарного збору та системою сортування ТПВ населені пункти громади, забезпечити спеціалізованими транспортними засобами процесу перевезення ТПВ до полігону.

 

Торгівельна інфраструктура

На території громади функціонують торгівельні заклади, які повністю забезпечують населення продуктами харчування та промисловими товарами. На сьогоднішній день діють 11 стаціонарних магазини та 1 кафе, а саме: магазин пром-продтовари «Хорол», магазин «Київський», магазин «Престиж», магазин «Затишок», магазин продтовари, бар «Лівша», магазин «Анастасія», магазин «Промтовари», магазин «Продукти», магазин пром-продтовари «Оазис», магазин продтовари «Вікторія», Кафе «Димок»

Також на території громади наявні приватні організації:

  • Будівельні організації - ТОВ АГРОБУД-СН
  • Ремонтні організації - ПП Скороход В’ячеслав Вікторович
  • Транспортні організації - ПП Скороход Анатолій Вікторович
  • Переробка с/г продукції – зерносушка ФГ «Колос-2000», переробка соняшника на олію ФОП Кревсун М.І.
  • ТОВ «Сергіївський продукт»

З 2018 році на території села Сергіївка діє «Фонду підтримки підприємництва». Участь у Фонді взяли 4 підприємці: ФОП Опришко В.І., ФОП Скороход А.В., ФОП Кучеренко О.Є., ФОП Кіріченко О.В..

 

Житлово-комунальна інфраструктура

Газифіковано житлових будинків – 84,9%.

Централізованим водопостачанням забезпечені села Сергіївка, Качанове,  Вирішальне;централізованим водопостачанням забезпечені частково села Розбишівка, Лободине, Вечірчине, Новоселівка. Використовується питна вода з індивідуальних криниць та свердловини.

Послуги газопостачання надає Гадяцький цех ТОВ «Кременчукгаз-постачання»- 1024 абоненти:

ШРП 1 шт. с. Вечірчино

ГРП – 1 шт., ШРП – 1 шт. с. Вирішальне

ГРП – 1 шт., ШРП – 1 шт. с. Качанове

ГРП – 1 шт., ШРП – 5 шт. с. Сергіївка

ГРП – 1 шт. с. Лободіно

ГРП – 1 шт.,  ШРП – 2 шт. с. Новоселівка

ГРП – 2 шт., ШРП – 3 шт.

Електропостачання здійснюється  Гадяцьким РЕМ ТОВ «Полтаваобленерго»: 1100 Опор, 1002 опори 10кВт.

КТП:

с. Качанове – 5

с. Сергіївка – 12

с. Розбишівка – 10

с. Лободіно – 3

с. Вечірчино, с. Чернече, с. Новоселівка, с. Дачне, с. Степове, с. Вирішальне по 1 шт.

На території громади встановлені відеокамери, що забезпечує безпечне середовище. Інтернет-послуги надають провайдери: «Всесвіт Онлайн», «Avator», «FiberLink». Близько 76% домогосподарств в громаді має доступ до Інтернету. В с. Сергіївка та с. Розбишівка в 2019-2020 році відразу два провайдера FiberLink та Avator провели оптоволоконний Інтернет за технологією GPON та здійснюють підключення абонентів. Швидкість Інтернету зросла до 100 Мбіт/с.

В Сергіївській ТГ знаходиться 1 відділення Укрпошти та 2 відділення Нової пошти.

На території Сергіївської громади працює комунальне підприємство КП «Сергіївське», яке здійснює діяльність у сферах:

  1. Водопостачання. В 2018 році в с. Новоселівка був проведений капітальний ремонт водогону. Протягом 2 років було замінено дві водонапірні вежі. В трьох проведений капітальний ремонт. Замінено близько 1,5 км водогону,але потреба в заміні і прокладанні нового водогону залишається. В 2019 році за рахунок коштів інфраструктурної субвенції проведено реконструкцію водопровідної мережі в с. Сергіївка по вул. Вертелецька та Полтавська протяжністю близько 1,5 км та с. Новоселівка протяжністю близько 2 км.В 2021 році здійснено поточний ремонт водогону по вул. Лохвицька,  вул. Сумська, вул. Роменська с. Розбишівка.
  2. Благоустрій. В кінці 2018 року всі мережі вуличного освітлення перейшли на баланс комунального господарства «Сергіївське».

      Також на території громади працює спеціалізоване комунальне господарство «Добробут» Сергіївської сільської ради, що займається збереження та  раціональне використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами.

За роки існування громади була здійснена реконструкція вуличного освітлення в с. Сергіївка, с. Вирішальне з використанням сучасних LED технологій. За рахунок інфраструктурної субвенції та коштів місцевого бюджету здійснено реконструкцію вуличного освітлення вулиць с. Розбишівка.

 

  • Динаміка та особливості соціально-економічного розвитку громади

 

Основними проблемами соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади є:

  • від’ємний природний приріст, зменшення кількості населення, старіння населення - шлях вирішення проблеми є створення нових робочих місць; збереження та розвиток наявної соціальної інфраструктури; інтеграція внутрішньо переміщених осіб;
  • нераціональне використання земельних ресурсів сільськогосподарського призначення - шлях вирішення проблеми є розробка та забезпечення заходів охорони та раціонального використання земель; пошуку інвесторів для створення інфраструктури агропромислового ринку;
  • безробіття та наявність тіньової зайнятості населення - шлях вирішення проблеми є легалізація та створення нових робочих місць, створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу, сприяння працевлаштуванню зареєстрованих безробітних, надання допомоги малому і середньому бізнесу в отриманні грантів;
  • незадовільний стан автомобільних шляхів; шляхом вирішення проблеми є залучення коштів різних бюджетів та спонсорів на умовах співфінансування для ремонту доріг;
  • знаходження потужної групи підприємств нафтогазового комплексу на території сільської ради, що незадовільно впливає на екологічну ситуацію громади;
  • сплата податків підприємств нафтогазового комплексу, до інших  місцевих бюджетів.

Вирішення цих проблем планується шляхом реалізації основних пріоритетних напрямів, завдань та заходів, які передбачені Планом соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2023 рік. Основною метою соціально-економічного розвитку громади є створення умов для подальшого економічного зростання, наповнення місцевого бюджету коштами, покращення на цій основі бюджетного фінансування установ освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту та поліпшення життя населення.

  • Фінансово-бюджетна ситуація ТГ

 

Головною метою громади є формування достатніх ресурсів для фінансування пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку ТГ та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

 

 

 

На даний час підприємства нафтогазового комплексу, що знаходяться на території Сергіївської ТГ сплачують ПДФО до інших місцевих бюджетів, що є проблемою для Сергіївської сільської ради.

 


 

 

 

 

1.6. Результати SWOT- аналізу

 

SWOT-аналіз Сергіївської ТГ проведено з урахуванням стану та тенденцій розвитку громади, актуальних проблемних питань галузей господарського комплексу та соціальної сфери. Також проаналізувавши статистичну інформацію описово-аналітичної частини (соціально-економічного аналізу розвитку громади за 2016-2020 роки).

 

Сильні сторони

Слабкі сторони

1. Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради

 Наявність висококваліфікованих трудових ресурсів

 відсутність просторового планування населених пунктів

 Наявність інформаційних ресурсів для висвітлення діяльності роботи життя громади: офіційний веб- сайт Сергіївської сільської ради,

сторінка у Facebook, Telegram–канал, Ютуб канал, Чат бот «СВОЇ»

 недостатній рівень щодо створення та просування позитивного іміджу громади та її можливостей

2. Інфраструктура

 

2.1. Комунальна інфраструктура

 наявність розгалуженої мережі електропостачання, водопостачання, газопостачання

 відсутність очисних споруд та незадовільний стан переважної більшості мережі водопостачання

 впровадження

енергозберігаючих технологій для вуличного освітлення

 відсутність можливості утилізації ТПВ, відсутність полігону

 встановлення системи

відеоспостереження  в громаді

 відсутність повного комплекту сучасної комунальної техніки та обладнання

 приведення дорожньої мережі в належний стан

 незадовільний стан переважної більшості тротуарів

 наявність телекомунікаційного покриття (телефонний, мобільний, Інтернет, поштовий)

 неналежне забезпечення комунальними послугами

 

2.2. Соціальна інфраструктура

 

2.2.1. Освіта

 

 наявна достатня мережа навчальних закладів: 3 школи, 3 дошкільних закладів. Наповнюваність закладів освіти становить близько 50%.

 приміщення потребують впровадження заходів із підвищення енергоефективності

 

 

 

 наявність закладів позашкільної освіти: центр культури та дозвілля, танцювальний зал, художній клас

 недостатня кількість дітей шкільного та дошкільного віку у

населених пунктах громади

 

2.2.2. Медицина

 розвинута система медичних закладів в громаді

 відсутність сучасних автомобілів

 наявність молодих спеціалістів

 застаріле діагностичне та лікувальне обладнання медичних закладів

 загальне недостатнє

фінансування медичних закладів

 поширення небезпечних інфекційних захворювань, погіршення стану здоров’я населення

 

2.2.3. Культура та спорт

 розвинена мережа закладів культури –  Центр культури та дозвілля, 1 СБК та 3 клуби

 недостатній розвиток сфери дозвілля та культурно-духовного збагачення для всіх верств населення

 функціонування 6 колективів художньої самодіяльності

 недостатня кількість територій для дитячого відпочинку

 музей, що зберігає історичний та культурний спадок нашої місцевості

 

 мережа бібліотечних установ

громади нараховує 4 бібліотеки

 

 

3. Економіка

 фінансово спроможна громада, що має високий рейтинг на обласному та всеукраїнському рівні

 відтік молоді, висококваліфікованої робочої сили у великі міста та за кордон

• інвестиційно-приваблива територія

 

 

 

 

 

 

 відсутність можливостей для працевлаштування, високий рівень безробіття, низький рівень заробітної плати на існуючих підприємствах

 наявність земельних ділянок («браунфілд» - ділянок, які вже використовувались для промислових цілей раніше)

 низький рівень залучення інвестицій в економіку громади

     різноманітність сільськогосподарських

суб’єктів (фермери, агроформування)

 зменшення кількості наявного працездатного населення через відсутність робочих місць

 привабливі природно-

рекреаційні умови громади

 віддаленість від великих економічних центрів

 наявність підприємств нафтогазового комплексу, які створюють робочі місця і формують близько 30 % сільського бюджету

 відмова сплачувати ПДФО підприємствами Укрнафти

 

4. Навколишнє середовище

 наявність природних ресурсів: лісових масивів, ставків, являються потенціалом для розміщення продуктивних сил у громаді

 зниження рівня ґрунтових вод, занедбані водойми

 низький рівень культури населення чи відсутність сертифікованих звалищ

 високий рівень забруднення навколишнього природного середовища підприємствами нафтогазового комплексу

 

5. Громадськість та їх активність

 зареєстровано 4 громадські організацій та активність окремих жителів громади

 низький рівень громадської активності в цілому

 залучення громадськості до написання Стратегії розвитку громади

 відсутність соціального партнерства

 креативне бачення перспектив

розвитку громади

6. Туризм та історико-архітектурна спадщина

 туристичний та рекреаційний потенціал у громаді

 недостатньо використовується

потенціал громади для організації та розвитку туризму

 багата та цікава історико- архітектурна і духовна спадщина, сприятлива для розвитку громади,

 нерозвинута туристична інфраструктура (готелі, атракціони, виставки)

 мальовничі та привабливі ландшафти (ліси, ставки, річка), які можуть бути використані для

відпочинку та зеленого туризму (це і є туристичний та рекреаційний потенціал у громаді

 відсутність упорядкованих місць відпочинку біля водойм

Можливості

 

Загрози

 розширення міжрегіональних та міжнародних зв’язків

 відтік людських ресурсів (із сільської місцевості до міської через відсутність перспектив, з регіону за кордон)

 зростання іміджу, посилення

інтересу до громади

 недосконалість  державної

регуляторної політики

 участь у державних  проєктах із впровадження інноваційних підходів на місцевому рівні

 зростання вартості енергоресурсів, висока вартість землі, нерухомості, орендної плати для малого та середнього бізнесу

 збільшення рівня донорської

допомоги міжнародними фондами та інституціями

 зниження рівня ґрунтових вод

 формування стимулюючих механізмів ресурсної підтримки

представників малого і середнього бізнесу

 зниження купівельної

спроможності населення, рівня його зайнятості

 зростання попиту на

сільськогосподарську продукцію- розвиток аграрного бізнесу

· погіршення екологічної ситуації

 розвиток відновлюваної та нетрадиційної енергетики

  можливості надання соціальних послуг іншим громадам

 

 

  1. ЦІЛІ ТА ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ СЕРГІЇВСЬКОЇ ТГ НА 2023 РІК

 

     Для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади, на основі аналізу результатів розвитку за попередні періоди, нагальних потреб територіальної громади і можливостей сільського бюджету на 2023 рік, визначено цілі, пріоритети та завдання виконавчого комітету Сергіївської сільської територіальної громади на 2023 рік.

     Стратегічна ціль 1. Висока якість життя, комфортні умови та добробут.

     Наріжним каменем для розвитку Сергіївської громади стала демографічна ситуація. Кількість померлих в значні рази перевищує кількість народжених. Велика кількість молодих людей виїжджають в інші місця для постійного проживання. Щоб зупинити даний процес потрібно створити безпечні умови проживання, створити умови для молодих сімей, покращити систему медичного обслуговування, якості соціальних послуг, належні умови для працевлаштування, та багато інших складових.

     Перенесення акцентування цілей стратегічного планування на розвиток людського капіталу має привернути увагу до якості життя як індикатора конкурентоспроможності громади.

     Стратегічна ціль 2. ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ГРОМАДИ.

     Сергіївська громада володіє природними ресурсами (корисні копалини, чорноземи), інфраструктурними об’єктами та вільними земельними ділянками, які можуть бути запропоновані для інвесторів.

     Очікується, що реалізація стратегічної цілі 2 у середньостроковій перспективі призведе до таких результатів:

  • створення нових високотехнологічних виробництв та інноваційних підприємств.
  • залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій до регіональної економіки;
  • створення нових робочих місць;
  • підвищення доходів населення;
  • розвинутий малий і середній бізнес;

      Стратегічна ціль 3. ОНОВЛЕННЯ екологічної та соціальної інфраструктури теритрії.

      Принцип розвитку Сергіївської територіальної громади, спрямований на комфортному проживанню жителів орієнтований на створення середовища високої якості, що визначається інтегрованою інфраструктурою. Різноманітне та змішане використання територій має задовольняти різні функціональні потреби мешканців. Громаді необхідно формувати діючої мережі доріг, системи поводження з ТПВ, поліпшувати соціальну інфраструктуру території.

 

  1. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПЛАНУ

    Метою розроблення Плану соціально-економічного розвитку громади на 2023 рік - є створення умов для динамічного, збалансованого розвитку Сергіївської  ТГ, забезпечення соціальної та економічної єдності, створення необхідних умов для планомірного і послідовного наближення рівня життя мешканців громади до європейських стандартів.

     Для досягнення мети плану було визначено стратегічні, операційні цілі, а також завдання, необхідні для досягнення соціально-економічного розвитку громади.

 

Стратегічні цілі

Операційні цілі

Завдання

1.Висока якість  життя, комфортні умови та добробут

1.1. Універсальна система соціального захисту та безпечні умови життя.

1.1.1. Протидія домашньому насильству, насильству за ознакою статі, та торгівлі людьми.

1.1.2. Надання якісних соціальних послуг у ЦНСП.

1.1.3. Забезпечення пільгових перевезень.

1.1.4. Матеріальна підтримка найбільш вразливих верст населення.

1.1.5. Створення системи заходів із благоустрою території громади.

1.1.6. Забезпечення надання якісних медичних послуг.

1.1.7. Забезпечення пожежної безпеки, цивільного захисту.

1.1.8. Розвиток інфраструктури безпеки на території громади.

1.1.9. Реалізація гендерної політики.

1.1.10. Інтеграція внутрішньо переміщених осіб.

 

1.2. Створення умов для дітей та молоді.

1.2.1. Створення території для відпочинку (парки, пляжі).

1.2.2.Створення центру громадського дозвілля в с. Розбишівка та с. Качанове.

1.2.3.Матеріальна підтримка сім’ям при народженні дітей та усиновленні.

1.2.4.Організація літнього оздоровлення та відпочинку.

1.2.5. Позашкільна  освіта.

1.2.6. Сучасний освітній простір.

 

1.3. Розвиток спроможностей для громадської активності жителів громади, молоді.

1.3.1.Підтримка громадських організацій створених на території Сергіївської ТГ.

1.3.2.Проведення навчань, тренінгів, семінарів для залучення та активізації молоді в житті громади.

1.3.3. Розвиток фізичної культури і спорту.

2. Підвищення економічної ефективності використання ресурсного потенціалу громади

 

2.1.Ефективна бізнес інфраструктура та інвестиційна привабливість.

2.1.2. Підтримка перспективних напрямів розвитку промисловості та АПК (в т.ч. органічно чистого виробництва, сучасних форм кооперативів).

2.2. Підтримка розвитку МСП.

2.2.2. Просування продукції та послуг місцевого бізнесу на нові ринку, створення бренду «Сергіївський продукт».

2.3. Ефективне управління просторовим розвитком.

2.3.1. Проведення інвентаризації та поновлення оцінки земель.

2.3.2. Виявлення та взяття на облік безхозного майна та земель лісових ресурсів, водних об’єктів.

2.3.3. Комплексний план просторового розвитку території Сергіївської територіальної громади.

2.4. Розвиток комунальних підприємств.

2.4.1. Розвиток спеціалізованого комунального підприємства «Добробут».

2.4.2. Переробка с/г продукції через СКП «Добробут».

2.4.3. Розвиток альтернативних видів енергії та біопалива.

 

3. Оновлення екологічної та соціальної інфраструктури території

3.1. Збереження та відтворення довкілля.

3.1.1. Розчистка річки Хорол.

3.1.2. Озеленення території – збільшення площ лісів, парків та зелених насаджень.

3.1.3. Комплексна система заходів щодо впорядкування та збереження лісів та лісосмуг.

3.2. Покращення управління відходами.

3.2.1. Покращення управління відходами.

3.2.2. Ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ.

3.2.3. Поводження з  небезпечними відходами.

3.2.4. Проведення інформаційної роз’яснювальної роботи щодо поводження з ТПВ.

3.3.Поліпшення соціальної інфраструктури.

3.3.1. Капітальні ремонти з впровадженням енергоефективних заходів в приміщеннях соціальної інфраструктури громади.

3.4. Оновлення діючої мережі доріг.

3.4.1. Проведення капітальних і поточних ремонтів доріг Сергіївської ТГ.

3.4.2. Сприяння діяльності дорожньої бригади при КП   «Сергіївське».

3.4.3.Розвиток дорожньої інфраструктури.

 

 

 

  1. МЕХАНІЗМ МОНІТОРИНГУ ТА ОЦІНКА РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПЛАНУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ГРОМАДИ.

 

Основною метою моніторингу є забезпечення реалізації та постійної       підтримки актуальності Плану соціально-економічного розвитку Сергіївської  ТГ.

У ході моніторингу виконання Плану вирішуються наступні завдання:

  • Стимулювати реалізацію Плану  в цілому та в окремих цілях і завданнях;
  • Оцінити ступінь досягнення бачення, стратегічних та операційних цілей Плану, надати інформацію для прийняття рішень про розподіл ресурсів на досягнення цілей чи про їх коригування;
  • Оцінити ступінь реалізації цілей, надати інформацію для уточнення і коригування цілей.

Пропозиції з коригування та оновлення Плану за стратегічними та оперативними цілями, завданнями  можуть вноситись:

  • Членами Виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;
  • Відповідальними за виконання стратегічних та оперативних цілей, завдань;
  • Депутатами сільської ради;
  • Зацікавленими організаціями, установами, громадськими організаціями та жителями громади.

Пропозиції щодо коригування основного тексту Плану соціально-економічного розвитку розглядаються і обговорюються на чергових та позачергових засіданнях Виконавчого комітету Сергіївської сільської ради і виноситься на розгляд сесії сільської ради.

Також для проведення моніторингу та оцінки результативності виконання запланованих заходів можуть застосовуються офіційні статистичні дані, показники виконання бюджету, інша інформація, отримана від структурних підрозділів обласної та районної державної адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів влади.

Для об’єктивної оцінки результативності реалізації Плану необхідно ввести ряд індикаторів, що могли б візуалізувати отримані результати. Відповідно до вище зазначених завдань реалізації Плану індикаторами результативності будуть:

  1. Збільшення кількості дітей охоплених оздоровленням в літній період.
  2. Зменшення безробіття.
  3. Зменшення обсягу споживання енергоресурсів.
  4. Підвищення громадської активності.
  5. Підвищення якості доріг.
  6. Збільшення кількості молоді, яка займається спортом.
  7. Збільшення кількості новостворених малих та середніх підприємств.
  8. Збільшення кількості релокованих підриємств.
  9. Збільшення кількості підприємців, які скористалися «Фондом підтримки підприємництва»
  10. Збільшення кількості людей, що отримують соціальні послуги.
  11. Збільшення народжуваності.
  12. Збільшення кількості людей, які уклали договір на вивіз сміття.
  13. Збільшення кількості людей, які сортують ТПВ.

Моніторинг проводиться за підсумками року. Результати моніторингу оприлюднюються на офіційному сайті Сергіївської сільської ради Полтавської області (http://sergiyvska-rada.gov.ua/) та в засобах масової інформації.

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК І. ПЛАН НАДХОДЖЕНЬ ДОХОДІВ ДО МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ  СЕРГІЇВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА 2023 РІК

Код

Найменування

2023 рік

Разом Загальний та Спеціальний
фонд план на 2023 р

Загальний фонд 2023 р

Спеціальний фонд 2023 р

10000000

Податкові надходження  

61 128 200,00

61 128 200,00

0,00

11000000

Податки на доходи, податки на прибуток, податки на збільшення ринкової вартості  

11 179 600,00

11 179 600,00

0,00

11010000

Податок та збір на доходи фізичних осіб

11 178 300,00

11 178 300,00

0,00

11010100

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати

10 200 000,00

10 200 000,00

0,00

11010200

Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами

120 000,00

120 000,00

0,00

11010400

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата

850 000,00

850 000,00

0,00

11010500

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування

8 300,00

8 300,00

0,00

11020000

Податок на прибуток підприємств  

1 300,00

1 300,00

0,00

11020200

Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності 

1 300,00

1 300,00

0,00

13000000

Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів

32 453 000,00

32 453 000,00

0,00

13010000

Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів

0,00

0,00

0,00

13010200

Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування)

0,00

0,00

0,00

13030000

Рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення

32 453 000,00

32 453 000,00

0,00

13030100

Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення

3 000,00

3 000,00

0,00

13030700

Рентна плата за користування надрами для видобування нафти

1 700 000,00

1 700 000,00

0,00

13030800

Рентна плата за користування надрами для видобування природного газу

29 650 000,00

29 650 000,00

0,00

13030900

Рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату

1 100 000,00

1 100 000,00

0,00

14000000

Внутрішні податки на товари та послуги  

27 600,00

27 600,00

0,00

14040000

Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

27 600,00

27 600,00

0,00

14040000

Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

27 600,00

27 600,00

0,00

14040100

Акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України

3 600,00

3 600,00

0,00

14040200

Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України)

24 000,00

24 000,00

0,00

18000000

Місцеві податки та збори, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України

17 468 000,00

17 468 000,00

0,00

18010000

Податок на майно

15 613 000,00

15 613 000,00

0,00

18010100

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості

65 000,00

65 000,00

0,00

18010200

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості

2 000,00

2 000,00

0,00

18010300

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості

24 000,00

24 000,00

0,00

18010400

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений  юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості

760 000,00

760 000,00

0,00

18010500

Земельний податок з юридичних осіб

8 400 000,00

8 400 000,00

0,00

18010600

Орендна плата з юридичних осіб

5 550 000,00

5 550 000,00

0,00

18010700

Земельний податок з фізичних осіб

142 000,00

142 000,00

0,00

18010900

Орендна плата з фізичних осіб

670 000,00

670 000,00

0,00

18050000

Єдиний податок  

1 855 000,00

1 855 000,00

0,00

18050300

Єдиний податок з юридичних осіб 

125 000,00

125 000,00

0,00

18050400

Єдиний податок з фізичних осіб 

680 000,00

680 000,00

0,00

18050500

Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників,  у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків

1 050 000,00

1 050 000,00

0,00

20000000

Неподаткові надходження  

42 900,00

42 900,00

0,00

21000000

Доходи від власності та підприємницької діяльності  

0,00

0,00

0,00

21080000

Інші надходження  

0,00

0,00

0,00

21080900

Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг 

0,00

0,00

0,00

21081100

Адміністративні штрафи та інші санкції 

0,00

0,00

0,00

22000000

Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності 

40 100,00

40 100,00

0,00

22010000

Плата за надання адміністративних послуг

20 000,00

20 000,00

0,00

22012500

Плата за надання інших адміністративних послуг

0,00

0,00

0,00

22012600

Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

20 000,00

20 000,00

0,00

22080000

Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном  

20 000,00

20 000,00

0,00

22080400

Надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності

20 000,00

20 000,00

0,00

22090000

Державне мито  

100,00

100,00

0,00

22090100

Державне мито, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування  

100,00

100,00

0,00

22130000

Орендна плата за водні об’єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами

0,00

0,00

0,00

22130000

Орендна плата за водні об’єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами

0,00

0,00

0,00

24000000

Інші неподаткові надходження  

2 800,00

2 800,00

0,00

24060000

Інші надходження  

2 800,00

2 800,00

0,00

24060300

Інші надходження  

2 800,00

2 800,00

0,00

24062200

Кошти за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного зайняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв`язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок

0,00

0,00

0,00

Усього

61 171 100,00

61 171 100,00

0,00

Табл. 11 - план надходжень доходів на 2023 рік

 

Показник

Всього, тис. грн

Оплата праці

17 905,274

Нарахування на заробітну плату

4 332,915

Придбання медикаментів

12,000

Придбання продуктів харчування

2 710,218

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв

3 921,710

Поточні трансферти місцевим бюджетам

5 365,719

Поточні трансферти населенню

1 548,640

Табл. 12 - захищені видатки 2023 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК ІІ. ОРІЄНТОВНИЙ ФІНАНСОВИЙ ПЛАН НА 2023 РІК

 

 

№ п\п

Завдання та заходи Плану соціально-економічного розвитку Сергіївської сільської територіальної громади на 2022 рік

Термін виконання

Джерела фінансування

Всього

 

Державний бюджет,  грн.

Обласний бюджет, грн.

Місцевий бюджет,

 грн.

1

Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (уразі її створення), міської, селищної, сільської ради

2023

-

-

12 035 825

12 035 825

2

Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям населення

2023

-

-

782 640

782 640

 

 

 

 

 

 

 

3

Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення

2023

 

-

-

445 960

445 960

4

Субвенція з місцевого бюджету на утримання об’єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування

2023

 

-

-

3 205 135

3 205 135

5

Забезпеченні соціальними послугами громадян похилого віку

2023

-

-

1 844 127

1 844 127

6

Дошкільна освіта

2023

-

-

5 098 299

5 098 299

7

Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами Сергіївської ТГ

2023

9 956 200

-

9 876 426

19 832 626

8

Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів

2023

-

-

3 289 907

3 289 907

9

Організація благоустрою населених пунктів (КП «Сергіївське»)

2023

-

-

6 974 096

6 974 096

10

Оздоровлення та відпочинок дітей (крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)

2023

-

-

150 000

150 000

12

Інші заходи в галузі культури і мистецтв

2022

-

-

119 000

119 000

13

Членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування

2022

-

-

18 967

18 967

14

Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення

2023

-

-

106 000

106 000

15

Керівництво і управління у відповідній сфері у містах

2023

-

-

991 275

991 275

16

Субвенція з місцевого бюджету на фінансування забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності

2023

-

-

14 000 000

14 000 000

17

Заходи та роботи з територіальної оброни

2023

-

-

343 843

343 843

18

Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги

2023

-

-

450 000

450 000

19

Видатки пов’язані із наданням підтримки внутрішньо переміщеним та/або евакуйованим особам у зв’язку із введенням воєнного стану

2023

-

-

200 000

200 000

20

Реалізація програм у галузі сільського господарства

2023

-

-

250 000

250 000

21

Здійснення заходів із землеустрою

2023

-

-

104 600

104 600

22

Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

2023

-

-

15 000

15 000

23

Інші субвенції з місцевого бюджету

2023

-

-

100 000

100 000

24

Резервний фонд

2023

-

-

500 000

500 000

Основні проєкти на 2023 рік

1

Поточний ремонт шкільної їдальні та внутрішніх туалетів в Сергіївському ліцеї

2023

-

-

200 000,00

200 000,00

2

Вимощення Сергіївського ліцея

2023

-

-

200 000,00

200 000,00

3

Утеплення горища в Розбишівському ліцеї

2023

-

-

50 000,00

50 000,00

3

Поточний ремонт укриття в Розбишівському ліцеї

2023

-

-

560 000,00

560 000,00

4

Поточний ремонт туалетів в Розбишівському ліцеї

2023

-

-

350 000,00

350 000,00

5

Поточний ремонт глядацької зали та даху в Сергіївському СБК

2023

-

-

80 000,00

80 000,00

6

Підтримка аграрного сектору

2023

-

-

250 000,00

250 000,00

7

Поточний ремонт центрального парку в с. Сергіївка

2023

-

-

1 000 000,00

1 000 000,00

8

Виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок

2023

-

-

55 000,00

55 000,00

9

Виготовлення технічної документації з НГО с. Розбишівка

2023

-

-

49 600,00

49 600,00

10

Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю ДФТГ

2023

-

-

343 843,00

343 843,00

11

Очистка артезіанської свердловини в с. Розбишівка

2023

-

-

350 000,00

350 000,00

12

Закупка щебня для підсипання доріг місцевого значення

2023

-

-

1 000 000,00

1 000 000,00

13

Придбання матеріалів для заміни водопровідних мереж в с. Сергіївка, с. Розбишівка, с. Вирішальне

2023

-

-

400 000,00

400 000,00

14

Облаштування тротуарної доріжки в с. Сергіївка

2023

-

-

200 000,00

200 000,00

15

Придбання автомобіля для Сергіївської АЗПСМ

2023

-

-

600 000,00

600 000,00

16

Придбання та встановлення камер відеоспостережень

2023

-

-

200 000,00

200 000,00

17

Встановлення централізованої системи оповіщення в разі надзвичайних ситуацій

2023

-

-

850 000,00

850 000,00

18

Виготовлення топографічного плану масштабу 1:10000 на території Сергіївської громади

2023

-

-

650,000

650,000

19

Експлуатаційне утримання ділянки автомобільної дороги О 1702016 межа області – Розбишівка / Т 17-05 Миргородського району Полтавської області

2023

-

-

2 000 000,00

2 000 000,00

20

Експлуатаційне утримання ділянки автомобільної дороги С171217 Погарщина – Качанове – ст. Венеславівка Миргородського району Полтавської області

2023

-

-

1 000 000,00

1 000 000,00

21

Поточний ремонт автомобільної дороги вул. Роміна, с. Новоселівка Миргородського району Полтавської області

2023

-

-

210 000,00

210 000,00

22

Поточний ремонт автомобільної дороги провулок Роміна, с. Новоселівка Миргородського району Полтавської області

2023

-

-

160 000,00

160 000,00

23

Поточний ремонт автомобільної дороги вул. Садова, с. Вирішальне Миргородського району Полтавської області

2023

-

-

300 000,00

300 000,00

24

Експлуатаційне утримання ділянки автомобільної дороги вул. Центральна, с. Качанове Миргородського району Полтавської області

2023

-

-

3 330 000,00

3 330 000,00

25

Експлуатаційне утримання ділянки автомобільної дороги вул. Сумська, с. Розбишівка Миргородського району Полтавської області

2023

-

-

1 000 000,00

1 000 000,00

26

Експлуатаційне утримання ділянки автомобільної дороги вул. Лохвицька, с. Розбишівка Миргородського району Полтавської області

2023

-

-

1 500 000,00

1 500 000,00

27

Експлуатаційне утримання ділянки автомобільної дороги в с. Веселе Миргородського району Полтавської області

2023

-

-

500 000,00

500 000,00

28

Експлуатаційне утримання ділянки автомобільної дороги О 1702016 Лободине-Осняги-Харківці Миргородського району Полтавської області

2023

-

-

500 000,00

500 000,00

29

Експлуатаційне утримання ділянки автомобільної дороги О 1702030 Сергіївка-Петрівка-Роменська – Комишня Миргородського району Полтавської області

2023

-

-

3 500 000,00

3 500 000,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК ІІІ. ПЕРЕЛІК ПРОГРАМ ЯКІ ПЛАНУЄТЬСЯ РЕАЛІЗУВАТИ У 2023 РОЦІ

 

Назва програми

Термін реалізації

Орієнтовна вартість на 2023 рік

тис. грн.

Джерела фінансування

Відповідальні виконавці

Програма «Розвиток та удосконалення цивільного захисту населення сільської територіальної громади на 2022-2026 роки»

2023 рік

829,669

Місцевий бюджет

Фінансовий відділ виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, спеціаліст з питань цивільного захисту та обліку військовослужбовців

Програма «Надання безоплатної правової допомоги населенню Сергіївської сільської ради на 2022-2026 роки»

2023 рік

Фінансування Програма в 2023 році не передбачає

Місцевий бюджет

Заступник сільського голови

Програма безпеки на території Сергіївської сільської територіальної громади на 2021-2023 роки

2023 рік

Фінансування Програма в 2023 році не передбачає

Місцевий бюджет

Фінансовий відділ виконавчого комітету  Сергіївської сільської ради, поліцейський офіцер громади

Програма «Місцевих стимулів для медичних працівників на 2021-2023 роки»

2023 рік

485,400

Місцевий бюджет

Фінансовий відділ виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма розвитку надання соціальних послуг у Сергіївській сільській територіальній громаді на 2023 рік

2023 рік

1 844,127

Місцевий бюджет

«Центр надання соціальних послуг» Сергіївської сільської ради

Програма «Соціальний захист дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківським піклування на 2023 рік»

2023 рік

13,600

Місцевий бюджет

Начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям населення на 2023 рік»

2023 рік

782,640

Місцевий бюджет

Відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Комплексна програма «Турбота» на 2023 рік

2023 рік

208,400

Місцевий бюджет, обласний бюджет

Секретар

сільської ради, «Центр надання соціальних послуг» Сергіївської сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у межах норм, передбачених законодавством для сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України на 2023 рік

2023 рік

10,000

Місцевий бюджет

Секретар

сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма  «Утримання об’єктів спільного користування чи ліквідації негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування» на 2023 рік

2023 рік

1 867, 066

Місцевий бюджет

Фінансовий відділ виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма «Підтримка народжуваності» на 2023 рік

2023 рік

50,000

Місцевий бюджет

Секретар сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма «Оздоровлення та відпочинок дітей на 2023 рік»

2023 рік

230,000

Місцевий бюджет, державний бюджет, обласний бюджет

Відділу освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма  національно-патріотичного виховання дітей та молоді Сергіївської сільської ради на  2021-2023 роки

2023 рік

Фінансування Програма не передбачає

Місцевий бюджет

Відділ освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Комплексна програма розвитку освіти на території Сергіївської сільської територіальної громади на 2023 рік

2023 рік

22 786 507

Місцевий бюджет, Державний бюджет

Відділ освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма розвитку культури в Сергіївській сільській територіальній громаді на 2023 рік

2023 рік

3 289,907

Місцевий бюджет

Директор «Центру культури та дозвілля» виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, відділ освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма «Розвиток фізичної культури і спорту в сільській місцевості» на 2023 рік

2023 рік

10,000

Місцевий бюджет

Відділу освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма організації харчування в закладах освіти  Сергіївської сільської ради на 2023 рік

2023 рік

2 370,998

Місцевий бюджет

Відділу освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма «Шкільне молоко» на 2023 рік

2023 рік

159,220

Місцевий бюджет

Відділу освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма «Обдаровані діти» на 2022-2025 рік

2023 рік

20,000

Місцевий бюджет

Відділу освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма відзначення державних та професійних свят, ювілейних та пам’ятних дат, відзначення осіб, які зробили вагомий внесок у розвиток Сергіївської сільської територіальної громади на 2023  рік

2023 рік

119,000

Місцевий бюджет

«Центр культури і дозвілля» Сергіївської сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма «Благоустрій» на 2023 рік

2023 рік

1 958,377

Місцевий бюджет

КП «Сергіївське» Сергіївської сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма здійснення заходів із землеустрою на території Сергіївської сільської територіальної громади на 2023 рік

2023 рік

104,600

Місцевий бюджет

Відділ земельних відносин та комунальної власності, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма утримання та розвиток інфраструктури доріг на 2023 рік

2023 рік

14 000,000

Місцевий бюджет

Заступник сільського голови, фінансовий відділ виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма «Фінансова підтримка комунального підприємства «Сергіївське» Сергіївської сільської ради та здійснення внесків до його статутного капіталу на 2023 рік

2023 рік

5 365,719

Місцевий бюджет

КП «Сергіївське» Сергіївської сільської ради

Програма «Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги» на 2023 рік

2023 рік

    450,000

Місцевий бюджет

«Центр надання соціальних послуг» Сергіївської сільської ради

Програма «Пільгового медичного обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2023 рік

2023 рік

23,000

Місцевий бюджет, обласний бюджет

«Центр надання соціальних послуг» Сергіївської сільської ради

Програма «Безпечна громада» на 2022-2025 роки

2023 рік

Відсутнє фінансування в 2023 році

Місцевий бюджет

Поліцейський офіцер громади

Програма поводження з твердими побутовими відходами на 2022-2025 роки

2023 рік

Відсутнє фінансування в 2023 році

Місцевий бюджет

Відділ економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма забезпечення санаторно-курортним лікуванням Захисників і Захисниць України та учасників бойових дій на території інших держав 2023 рік

2023 рік

100,960

Місцевий бюджет, обласний бюджет

«Центр надання соціальних послуг» Сергіївської сільської ради

Програма «Шкільний автобус» на території Сергіївської сільської ради на 2021-2023 роки

2021-2023 роки

Фінансування Програма не передбачає

Місцевий бюджет

Відділу освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма «Підтримка молодіжної політики на території Сергіївської сільської територіальної громади на 2021-2025 роки»

 

2021-2025 роки

Фінансування Програма не передбачає

Місцевий бюджет

Відділу освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма підтримка аграрного сектору та розвитку сільських територій Сергіївської сільської територіальної громади за пріоритетними напрямками на період до 2027 року

До 2027 року

250,000

Місцевий бюджет

Відділ економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Комплексна Програма запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі, забезпечення гендерної рівності, протидії торгівлі людьми на період 2022-2024 роки

2022-2024 роки

Фінансування Програма не передбачає

Місцевий бюджет

«Центр надання соціальних послуг» Сергіївської

Програма безоплатного та пільгового забезпечення лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування окремих груп населення на 2022-2024 роки

2022-2024 роки

23,000

Місцевий бюджет

«Центр надання соціальних послуг» Сергіївської

Програма «Сприяння проведення мобілізації та призову громадян Сергіївської сільської ради до лав Збройних Сил України» на 2023 рік

2023 рік

106,000

Місцевий бюджет

Спеціаліст з питань цивільного захисту та обліку військовослужбовців

Програма встановлення засобів обліку водопостачання мешканцям Сергіївської громади на 2022-2023 рік

2022-2023 рік

Відсутнє фінансування в 2023 році

Місцевий бюджет

КП «Сергіївське» Сергіївської сільської ради

Програма «Територіальна оборона» у 2023 році

2023 рік

443,843

Місцевий бюджет

Заступник сільського голови, добровільне формування Сергіївської громади

Програма забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в Сергіївській громаді на 2022-2025 роки

2022-2025 рік

Фінансування Програма не передбачає

Місцевий бюджет

Відділу освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма підтримки самозабезпечення Сергіївської територіальної громади харчовими продуктами на 2022-2024 роки «Сади Перемоги»

2022-2024 рік

350,000

Кошти інших джерел

Відділ економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Програма підтримки внутрішньо переміщених осіб, що зареєстровані та фактично проживають на території Сергіївської сільської територіальної громади на 2023 рік

2023 рік

200,000

Місцевий бюджет

«Центр надання соціальних послуг» Сергіївської

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК IV. ПОКАЗНИКИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.

 

Показник

Одиниця виміру

2023 рік очікуване

2024 рік прогноз

2023 в % до 2024

Постійні дошкільні заклади

одиниць

3

3

100

Кількість дітей у дошкільних закладах

осіб

75

83

110

Загальноосвітні навчально-виховні заклади

одиниць

4

4

100

Кількість учнів у загальноосвітніх школах

осіб

263

279

106

Рівень комп’ютеризації

%

85

88

103

Сільські бібліотеки

одиниць

3

3

100

Книжковий фонд

примірників

33 600

33 900

100

Заклади клубного типу

одиниць

4

4

100

Гуртки естетичного виховання (дитячі музичні, художні, хореографічні школи, школи мистецтв)

одиниць

7

8

114

У них учнів

осіб

110

126

114

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника

гривень

9300

10600

113

У тому числі:

 

 

 

 

в промисловості

гривень

11500

12000

104

в сільському господарстві

гривень

8600

8900

103

в оптовій та роздрібній торгівлі

гривень

7500

7800

104

Кількість наявного населення

тис. осіб

2717

2860

105

Створено нових робочих місць

один.

12

16

133

 

Карта захисних споруд полтавської області

вгору