Menu

СЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

МИРГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(тридцять друга сесія восьмого скликання)

 

РІШЕННЯ

 

20.12.2023

 

Про затвердження Програми розвитку культури в Сергіївській громаді на 2024 рік

 

Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про Державні цільові програми», Закону України «Про культуру», заслухавши директора «Центру культури та дозвілля» Сергіївської сільської ради Богуславець Л.В., сільська рада ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму розвитку культури в Сергіївській громаді на 2024 рік (далі – Програма), що додається.
  2. Начальнику фінансового відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради (Лобода В.Г.) передбачити кошти в бюджеті на виконання заходів Програми.
  3. Спеціалісту І категорії з організаційної роботи виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Вербі А.В. оприлюднити це рішення на офіційному Веб-сайті Сергіївської сільської ради в глобальній інформаційній мережі Інтернет - http://sergiyvska-rada.gov.ua/.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально – економічного розвитку.

 

Сільський голова                                                                                  Ігор ЛІДОВИЙ

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням тридцять другої сесії восьмого скликання Сергіївської сільської ради від 20.12.2023 року

 

Програма розвитку культури на 2024 рік

с. Сергіївка-2023 р.

  1. Загальні положення

Протягом останніх років проведено значну роботу в різних напрямках галузі культури. В громаді збережена мережа установ культури: «Центр культури та дозвілля» Сергіївської сільської ради, Розбишівський СБК, Качанівський СК, Новоселівський СК, Качанівська бібліотека, Розбишівська бібліотека, Сергіївська бібліотека. Для підтримання належного стану за рахунок бюджетних і спонсорських коштів проводилися поточні ремонти приміщень сільських будинків культури, клубів, бібліотек, оновлення їх матеріальної бази. Забезпечено поліпшення культурного обслуговування сільського населення.

Проводиться постійна робота щодо підтримки діяльності  аматорських колективів. 

Для забезпечення культурного обслуговування населення сільської ради  на сучасному рівні, заклади культури потребують подальшого розвитку, що зумовлює необхідність прийняття Програми. Виконання  її можливо за умови підтримки і координації діяльності всіх закладів культури з органами місцевого самоврядування.

Програма розвитку культури Сергіївської сільської ради на 2024 рік визначає мету і основні завдання для збереження та всебічного розвитку культури Сергіївської громади. 

  1. СТАН РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ НА ДАНИЙ ЧАС В СЕРГІЇВСЬКІЙ ТГ

      Робота закладів культури спрямована на збереження і розвиток української національної культури, активізації діяльності закладів культури, шляхом збереження існуючої мережі і посилення їх ролі в розгортанні процесів національно-культурного відродження, поліпшення матеріально-технічної бази. Проводяться свята, фестивалі, конкурси, інші культурно-мистецькі заходи, пов'язані з відзначенням календарних та пам’ятних дат в Україні.

 

№ з/п

Назва культурних закладів

Місце розташування

Кількість працівників

1

Центр культури та дозвілля

с. Сергіївка,

вул. Центральна, 15

11

2

Сергіївська сільська бібліотека

с. Сергіївка,

вул. Центральна, 15

1

3

Розбишівський СБК

с. Розбишівка,

вул. Сумська, 1а

6

4

Розбишівська сільська бібліотека

с. Розбишівка,

 вул. Сумська, 1а

1

5

Качанівський клуб

с. Качанове,

 вул. Центральна, 29а

4

6

Новоселівський клуб

с. Новоселівка,

вул. Роміна, 3а

1

7

Качанівська сільська бібліотека

с. Качанове,

вул. Клубна, 10

1

 

 

 

     Великим кроком в розвитку культури в Сергіївській громаді стало створення в с. Сергіївка Центру культури та дозвілля для творчого, фізичного і культурного дозвілля, що включатиме в себе: атлетичний зал, сучасну бібліотеку, творчу студію, музей, кімнату відпочинку, танцювальний зал завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції.

     На території с. Сергіївка побудовано літню сцену, де проходять святкові концерти, кінопокази, наукові шоу та ін. заходи. 

     Враховуючи сучасні реалії і загострену потребу населення в збереженні своєї культурної спадщини, а також в потребі спілкування і реалізації своїх творчих можливостей, головну роль відіграють сільські Будинки Культури, клуби та бібліотеки.

     Вони є центром спілкування, організаторами гуртків за інтересами, а також сприяють відтворенню, збереженню та популяризації надбання культурної спадщини нашого народу: обрядів, традицій, свят рідного краю, зокрема-того куточку України де сами вони проживають. Це і весільні обряди, Різдвяні дійства, Купальські традиції і т. д.

     Окрема, особливо потрібна, сторона роботи наших сільських закладів культури це - робота з дітьми. Це і пізнавальні, розважальні, повчальні заходи які проводяться в наших БК,СК та бібліотеках. Також працюють гуртки: вокальний, танцювальний, театральний, художнього читання, працює клас образотворчого мистецтва.

     На сучасні заклади культури покладена також робота спортивних  секцій. Обладнано спортивний зал де молодь може розвиватись у фізичному напрямку.

     Сільські бібліотеки, окрім  своїх прямих обов’язків, є берегинями етнічного, побутового надбання нашого народу.

     Музейні кімнати, які існують при бібліотеках-це гордість кожного села де зберігається історія рідного села, місце, яке насичене духом старовини, місце де можна не лише побачити, а і відчути дух нашої історії.

     На даний час робота саме в  центрі культури та дозвілля поєднує  в собі гурткову роботу і клубну самодіяльність, затишну бібліотеку, створено комфортну атмосферу щоб читати, спілкуватися, шукати потрібну інформацію, займатися танцями, фітнесом  або декоративно-прикладними роботами. То ж, чим більше культурних послуг запропонує центр користувачам, тим більше гарантій, що до нього  все-таки прийдуть. Як показала практика - одна із  найпоширеніших форм клубної роботи, саме в сільській місцевості  – це клуби за інтересами (любительські об'єднання). Робота в клубах за інтересами  задовольняє психологічну потребу у спілкуванні та вирішує проблему дозвілля. Активне, змістовне дозвілля вимагає певних потреб і здібностей людей. Крім того,  дозвілля повинно бути різноманітним, цікавим, розважальним і ненав'язливим. Молодим , а також старшому поколінню властиво об’єднуватися в групи. Це можливість для жителів  зайнятися улюбленою, цікавою для нього справою (спортом, пошуковою роботою, туризмом, технічною чи художньою творчістю, театром, художньою самодіяльністю, інтелектуальною грою тощо). В основному кістяк таких клубів становлять  старожили , декого приводить у клуб потреба спілкуватися з однодумцями,  до того ж сама атмосфера  невимушеності, ненав’язливості, можливість бути самим собою, допомагає розкритися кожному. Кожен його учасник поставлений в однакові умови, для всіх вироблені спільно єдині вимоги і правила.  Участь у ньому – добровільна. Найважливіше - емоційна атмосфера в ньому, побудована на позитиві. Кожен клуб – оригінальний, неповторний, авторський. Звідси: автором, тобто керівником, має бути обдарована, цікава особистість, яка може привабити й повести за собою інших або ще краще – йди в одному ряду з іншими.

     Ми розуміємо, що в умовах швидкого розвитку інформаційних технологій  – потрібні інтернет-центри, нові форми комунікацій, зацікавлення молоді.  Аби забезпечити в повній мірі комфортне перебування відвідувачів та користувачів культурних послуг потрібно перш за все  достатнє фінансування усіх клубів  та бібліотек, до того ж закупити  оргтехніку та оновити бібліотечні фонди.

 

  1. Мета Програми

Метою Програми є реалізація першочергових і перспективних заходів, спрямованих на створення належних умов для підвищення рівня розвитку культурної інфраструктури громади, належного задоволення культурних та духовних потреб мешканців громади.

Забезпечення належних умов для того, щоб заклади культури громади працювали краще, динамічніше, успішніше, здобували прихильність і визнання не лише на Полтавщині,  а й поза її межами.  Досягнення цієї мети можливе за умови створення  ефективних механізмів підтримки культурно-мистецької сфери незалежно від форм власності, підпорядкування та правового статусу закладів культури.

 

  1. Основні завдання Програми

Основними завданнями Програми є:

-збереження національно-культурної спадщини, задоволення інтелектуальних та духовних потреб населення;

-зміцнення  наявної матеріально-технічної бази закладів культури;

-впровадження ефективних форм і  методів  культурно-дозвільної діяльності з урахуванням сільських особливостей і традицій;

-залучення більшої кількості населення до участі в колективах художньої самодіяльності;

-розвиток самодіяльної народної творчості,  вокального, хореографічного, театрального і декоративно-прикладного мистецтва;

- оновлення бібліотечних фондів;

-охорона і збереження пам’яток археології та  історії.

 

  1. Очікувані результати виконання Програми

У результаті виконання Програми очікується:

  • створення сприятливих умов для розвитку культури Сергіївської громади;
  • поліпшення рівня культурного обслуговування населення;
  • відродження та подальший розвиток   аматорського мистецтва та народної творчості;
  • активізація участі у обласних, регіональних заходах;
  • покращання інформаційного обслуговування населення, оновлення бібліотечних фондів та збільшення кількості читачів в сільських бібліотеках-філіях.

 

  1. Обсяги та джерела фінансування програми

Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів сільського бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством

  1. Контроль за виконанням Програми

Контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально – економічного розвитку.

 

 

П А С П О Р Т

Програми розвиток культури В СЕРГІЇВСЬКІЙ ГРОМАДІ на 2024 рік

1

Ініціатори розроблення Програми

«Центр культури та дозвілля» Сергіївської сільської ради

2

Підстава для прийняття Програми

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про Державні цільові програми», Закон України «Про культуру»

3

Розробники Програми

«Центр культури та дозвілля» Сергіївської сільської ради

4

Співрозробники Програми

-

5

Відповідальний виконавець

«Центр культури та дозвілля» Сергіївської сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

6

Учасники Програми

«Центр культури і дозвілля» Сергіївської сільської ради, учасники художньої самодіяльності, населення громади

7

Термін реалізації

2024 рік

8

Мета Програми

Реалізація першочергових і перспективних заходів, спрямованих на створення належних умов для підвищення рівня розвитку культурної інфраструктури громади, належного задоволення культурних та духовних потреб мешканців громади

9

 

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

3 737,605 тис. грн.

коштів сільського бюджету

3 737,605 тис. грн.

коштів обласного бюджету

-

коштів державного бюджету

-

коштів інших джерел

-

10

Очікувані результати виконання

Створення сприятливих умов для розвитку культури Сергіївської громади

11

Ключові показники ефективності

Кількість наданих культурних послуг

Секретар сільської ради                                                            Надія ІЛЛЯШЕНКО

Заходи Програми розвитку культури В сЕРГІЇВСЬКІЙ ГРОМАДІ на 2024 рік

Найменування

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансування

Сума

Тис. грн.

Очікувані результати

1

Заробітна плата

2024 р.

«Центр культури та дозвілля» Сергіївської сільської ради, відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

Місцевий бюджет

2 171,590

· створення сприятливих умов для розвитку культури Сергіївської громади;

· поліпшення рівня культурного обслуговування населення;

· відродження та подальший розвиток   аматорського мистецтва та народної творчості;

· активізація участі у обласних, регіональних заходах;

· покращання інформаційного обслуговування населення, оновлення бібліотечних фондів та збільшення кількості читачів в сільських бібліотеках-філіях.

2

Нарахування на оплату праці

2024 р.

478,300

3

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

2024 р.

244,040

4

Оплата послуг (крім комунальних)

2024 р.

264,715

5

Видатки на відрядження

2024 р.

3,000

6

Оплата електроенергії

2024 р.

281,860

7

Оплата природного газу

2024 р.

117,640

8

Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку

2024 р.

5,460

9

Придбання обладнання і предметів довгострокового користування

2024 р.

171,000

Разом

3 737,605

 

Секретар сільської ради                                                                                                                                            Надія ІЛЛЯШЕНКО

ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ Програми розвитку культури В сЕРГІЇВСЬКІЙ ГРОМАДІ на 2024 рік

№ з/п

Назва показника

Одиниці виміру

Вихідні дані на початку програми

Виконання програми 2024 рік

2022 рік

2023 рік

2024 рік

І. Показники витрат

1

Обсяг фінансування

Тис. грн

4 183,660

3 289,907

3 737,605

3 737,605

ІІ Показники продукту

1

Кількість аматорських колективів

шт

12

14

14

14

ІІІ Показник ефективності

1

Середня кількість глядачів на концертах

осіб

54

20

20

20

IV Показники якості

1

Співвідношення потреб та виплат

%

100

100

100

100

 

Секретар сільської ради                                                        Надія ІЛЛЯШЕНКО

                   

 

РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ  Програми розвитку культури В сЕРГІЇВСЬКІЙ ГРОМАДІ на 2024 рік

Тис. грн.

Обсяги коштів, що пропонується залучити на виконання програми

Етапи виконання програми

Всього витрат на виконання програми в 2024 році

2022 рік

2023 рік

2024 рік

Обсяг ресурсів, всього, у тому числі:

4 183,660

3 289,907

3 737,605

3 737,605

Державного бюджету

-

-

-

-

Обласного бюджету

-

-

-

-

Сільського бюджету

4 183,660

3 289,907

3 737,605

3 737,605

Кошти інших джерел

-

-

-

-

 

Секретар сільської ради                                                        Надія ІЛЛЯШЕНКО

 

Карта захисних споруд полтавської області

вгору