Menu
Сергіївська об'єднана територіальна громада

Сергіївська сільська територіальна громада

Шановні депутати, всі присутні на засіданні сесії!

Минув перший рік функціонування Сергіївської сільської ради у статусі об’єднаної територіальної громади. Це рік становлення та оновлення нашої громади в новій якості. Ми отримали самостійність в прийнятті рішень, право розпоряджатися власними ресурсами. Зросли також наші повноваження.  На початку року були побоювання що-до нашої спроможності фінансової та кадрової. Не тільки ми але і уся громадськість району та області задавалися питанням – «Чи вийде у нас?». Сьогодні я можу з впевненістю сказати – « У нас вийшло!» Ми налагодили ефективну роботу депутатського корпусу, створений  виконком який складається з досвідчених керівників установ, організацій, приватних підприємців та фермерів.

Сформували апарат виконавчого комітету з висококваліфікованих молодих та перспективних кадрів, які кожного дня навчаються та удосконалюють свій професіоналізм. Саме наявність згуртованої команди дає мені право сказати що ми не тільки відбулися як громада , але і маємо усі шанси стати успішною громадою.

За результатами роботи 9 місяців Мінрегіон сформував загальноукраїнський рейтинг спроможності об’єднаних територіальних громад. За цим рейтингом ми знаходимося на 46 позиції із 366 громад України, по таких показниках як доходи бюджету на одного жителя та капіталовкладення на одного жителя ми знаходимося на 16 та 15 місці відповідно. Ці показники значно покращаться в 2018 році в звязу з збільшенням бюджету від рентних платежів з видобутку нафти та газу на нашій території. Також сподіваємося на доходи від ПДФО що перераховуватимуться підприємствами Укрнафти.

Наша фінансова спроможність не викликає сумнівів. На початку року ми планували бюджет з доходами в розмірі 21млн 897 тис грн. з яких власних доходів запланували на суму 12млн 518 тис грн. (9млн379 тис грн. субвенції на освіту, медицину) За результатами 11 місяців 2017 року маємо фактичне наповнення бюджету на 30млн грн. із них 16млн 076тис грн. власні надходження. Таким чином перевиконання склало 8млн 103 тис грн., із них 3млн 525 тис грн. перевиконання із власних надходжень.

Звичайно що цих коштів недостатньо щоб вирішити всі проблеми нашої громади за один рік, тому ми повинні працювати і в подальшому над пошуком шляхів наповнення нашого бюджету. Найголовнішою нашою проблемою є демографічна. Різке скорочення чисельності жителів, старіння населення, виїзд молоді до міст, створюють загрози до зникнення нашої громади як такої через декілька десятків років. Тільки за останні 5 років населення скоротилося на 400 жителів. Так наприклад за останній рік померло 62 осіб а народилося 5 малюків. Така ситуація створює проблеми із залученням інвестицій, скороченням кількості робочої сили, уповільнює розвиток громади. Тому нашим найголовнішим завданням на найближчі роки має стати реалізація ряду заходів для залучення молодих сімей на переїзд до нашої громади, створення умов для того щоб наші молоді люди прагнули залишатись жити в селах нашої громади, підтримувати  сімї в яких народжуються діти. Такими заходами можуть бути:

1.Придбання та передача молодим сімям службового житла з подальшим правом на його приватизацію

  1. Створення нових робочих місць, через співпрацю з підприємствами , бізнесом, створення умов для само зайнятості населення, розвитку дрібного та середнього підприємництва.
  2. Виплати одноразової грошової допомоги для тих сімей в яких народжуються діти.
  3. Компенсаційні виплати породіллям.

 

Сільська рада є і буде публічною та відкритою у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення новин та сесій сільської ради на офіційному сайті та в соціальній мережі Фейсбук, а також в інформаційному бюлетні «Сергіївські новини», який виходить щомісячно. 

Про відкритість та роботу для односельчан свідчить і те, що апарат сільської ради приймає та обслуговує населення не тільки в прийомні дні, якими є  середа і п’ятниця.

Пріоритетними завданнями роботи виконкому сільської ради протягом звітного періоду стало максимальне врахування та реалізація побажань Сергіївської територіальної громади у сучасних бюджетно-фінансових, економічних та соціальних умовах, у межах Конституції та законів України. Основні напрямки діяльності у звітному періоді:

- поліпшення інфраструктури населених пунктів Сергіївської сільської ради: ремонт дорожнього покриття та прибудинкових територій;

- прозорий бюджет: його наповнення та використання, підтримка ініціативи впровадження бюджету участі;

- придбання нових одиниць комунального транспорту;

- забезпечення ліками окремих категорій населення та лікувально-діагностичним обладнанням медичні заклади;

- зміцнення матеріально-технічної бази освітніх установ;

- матеріальна підтримка незахищених верств населення;

- допомога учасникам АТО.

З 20.12.2016 по 01.12.2017 було проведено 13 засідання виконкому, на яких прийнято 110 рішень. Із загальної кількості рішень, 32 - прийняті на виконання делегованих повноважень. На початку кожного пленарного засідання сесії оголошується увесь перелік прийнятих рішень на засіданні виконкому у міжсесійний період.

Відповідно до наданих повноважень мною видано 90 розпоряджень з кадрових питань та 60 розпорядження з питань основної діяльності.

При виконавчому комітеті сільської ради злагоджено та активно працюють різні комісії.

Аналізуючи структуру доходів сільського бюджету, слід відмітити, що основним бюджетоутворюючим податком є податок на доходи з фізичних осіб, питома вага якого складає 28,3 %.

Податок та збір на доходи фізичних осіб виконаний на 108,2 % (при плані – 5,2 млн.грн., фактично надійшло – 5,6 млн.грн.).

Надходження по платі за землю виконані на 105,1 % (план – 6,5 млн.грн. грн., факт – 6,9 млн. грн.). Порівняно з відповідним періодом минулого року у міський бюджет надійшло плати за землю більше на 1,7 млн. грн. ( факт 11 місяців 2016 року - 5,7 млн.грн.).

Єдиний податок виконаний на 100,4 % (план – 3,1 млн. грн., факт – 3,0 млн. грн.).

Великою проблемою для наповнення нашого бюджету є несплата податку на доходи з фізичних осіб підприємствами Укрнафти, що успішно працюють на території нашої громади. Виконавчий комітет змушений був звертатися до Державної фіскальної служби, Адміністрації Президента, Уряду, депутатів верховної ради , облдержадміністрації, з проханням роз’яснити чому підприємства Укрнафти відмовляються сплачувати у наш бюджет ПДФО , а це близько 10 млн на рік. В усих відповідях говорилося що Укрнафта повинна сплачувати ПДФО до бюджету Сергіївської об’єднаної територіальної громади. Зважаючи на це ми змушені були звернутися до обласної прокуратури з проханням відкрити кримінальне провадження проти підприємств Укрнафти. Чекаємо відповіді.

Що стосується видатків:

Видатки сільського бюджету заплановано на 2017 рік в обсязі 29,4 млн.грн., з яких станом на 01 листопада профінансовано у загальній сумі 22,7 млн.грн.

Із загальної суми видатків на виплату заробітної плати та нарахувань на неї направлено 7,7 млн. грн..Взагалі питома вага захищених статей бюджету (це зарплата та нарахування, харчування, медикаменти, енергоносії) у структурі видатків за звітний період складає 29%.

  1. Розвиток нашої громади та впровадження інновацій

Найважливіше завдання, яке я поставив перед собою як сільський голова, полягає не тільки в тому, щоб стратегічно керувати, а ще й залучати до цього процесу громаду. Важливим кроком стало створення умов для впровадження сучасного механізму співпраці з громадою – затвердження Стратегії розвитку Сергіївської  об’єднаної територіальної громади на 2018 – 2020 роки, затвердження генерального плану населених пунктів. Виконавчий комітет активно співпрацює із громадськими організаціями що працюють на нашій території «Сергіївська громада», «Сергіївські козаки», на даний час в процесі реєстрації громадське формування по охороні правопорядку «Сергіївська варта». Хотілося б щоб у нас також були створені дієві молодіжні організації

  1. Гуманітарна сфера.

На утримання закладів освіти в сільському бюджеті з внесеними протягом року змінами, заплановано кошти в сумі 12729,7 тис. грн, з них

- 5829,9 тис.грн. – кошти сільського бюджету;

- 5257,7 тис. грн. - кошти освітньої субвенції з державного бюджету на виплату заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти;

- 1 642,1 тис.грн. - кошти  з державного бюджету на формування інфраструктури територіальних громад . Напрвлені на

-Капітальний ремонт та впровадження енергозберігаючих заходів Качанівської ЗОШ 1-11 ст.

- Капітальний ремонт та впровадження енергозберігаючих заходів Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ст..

- Реконструкція системи опалення в Розбишівській ЗОШ І-ІІІ ст..

В результаті реалізації цих проектів нам вдалося замінити всі вікна у трьох школах (всього 205 вікон) та більшу частину дверей. В Розбишівській школі повністю замінено систему опалення. Важливим напрямком діяльності для розвитку загальної середньої освіти став початок реалізації проекту «Розумники». В 2017 році придбано перші 6 мультимедійних дошок та ноутбуків для учнів початкової школи. В 2018 році плануємо придбати ще 6 мультимедійних дошок та повністю забезпечити ними всі класи початкової школи.

Всі три приміщення загальноосвітніх закладів опалюються твердим паливом , що дозволяє економити на опаленні кожного року понад 800 тис грн.. Для полегшення роботи кочегарів цього року придбали гідравлічний дровокол. В цьому році дрова для шкіл та клубів заготовляє відділ лісового господарства який був утворений при КП «Сергіївське»

Що-до дошкільної освіти. Для зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних закладів в цьму році було придбано пральну машину для ДНЗ «Джерельце», мультимедійні проектори для Качанівського та Сергіївського ДНЗ, облаштовано дитячий майданчик для Розбишівського ДНЗ. Гостро потребує капітального ремонту Качанівський дитячий садок.

Станом на 01.11.2017 року на утримання закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти використано 1608,7 тис.грн..

Із загальної суми видатків загального фонду, на виплату заробітної плати і нарахувань направлено 7,3 млн.грн. Питома вага цих виплат в структурі видатків складає 30,7 %. З початку року підвищено заробітну плату педагогічним працівникам шкіл на 2 тарифні розряди, а з 1 вересня таке підвищення проведено по заробітній платі пед.працівників дитячих дошкільних закладів. Педагогічним працівникам збережена надбавка за престижність праці у розмірі 10%, а також виплачено грошову винагороду згідно статті 57 Закону України «Про освіту».

Роботи щодо подальшого вдосконалення матеріально-технічної бази дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів триватимуть й надалі.

ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ

До організованих  форм оздоровлення дітей влітку 2017 року залучено 100 дітей; з них у позаміських закладах оздоровлення та відпочинку за кошти місцевого та  обласного бюджетів –24 дітей; у таборах з денним перебуванням -76 дітей.

На проведення літньої оздоровчої кампанії, а саме  здешевлення    путівок  для оздоровлення та відпочинку  дітей в позаміських таборах  влітку 2017 року виділено  80.000 грн, із  них  15000 грн- обласного  бюджету,65.000  тис. грн - бюджет Сергіївської  сільської  ради.

У 2017 році послуги оздоровлення та відпочинку у ДЗО   надано  24 дітям,  з них  пільгових  категорій 13  чоловік,а саме:

  • діти-сироти;
  • із багатодітних сімей;
  • діти, батьки якихберуть участь в АТО або мають статус учасників бойових дій;

З метою забезпечення належного рівня підготовки таборів з денним перебуванням до оздоровчого сезону відділом освіти, молоді та спорту прийнято наказ від 12.05.2017 року №   53   «Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році .

З 01 червня  по  21червня  2017 року на території  Сергіївської сільської ради  працювали  табори  з денним перебування (пришкільні табори), а саме:

– «Сонечко » при Качанівській ЗОШ  І-ІІ ступенів (залучено    15 дітей);

– «Веселка» при Сергіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів        (залучено  34 дитини);

– «Веселка» при    Розбишівській  ЗОШ  І-ІІІ ступенів  (залучено   27  дітей). Для роботи закладів оздоровлення з денним перебуванням дітей використовувалась наявна матеріальна база шкільних їдалень, спортзалів, класних та ігрових кімнат, майданчиків, бібліотек, комп’ютерних класів. Кадрове забезпечення потреб оздоровчих закладів здійснювалось за рахунок педагогічних працівників  навчальних  закладів.

          

  1. Стан дорожнього покриття

Однією із найболючіших проблем для нашої громади стало питання капітального ремонту доріг.

Відповідно до Програми економічного і соціального розвитку Сергіївської сільської ради на 2017 рік на ремонт доріг виділено кошти в сумі 2339,1 тис. грн., з них:

Відремонтовано суцільним покриттям асфальту вулиці Сумська, Першотравнева, Квіткова в селі Розбишівка. 400 метрів дороги Розбишівка- Сергіївка. В Сергіївці продовжується ремонт дороги по вулиці Центральній. В Качаново відремонтовано частину дороги по вулиці Центральна. У Вирішальному також відремонтовано Центральну вулицю.

В 2018 році продовжимо капітально ремонтувати дороги у нашій громаді. Плануємо максимум коштів направити на дорогу що сполучає Сергіївку з Розбишівкою. Продовжимо ремонтувати вулиці Центральні в Сергіївці та Качаново. Розпочнем ремонт доріг по вулицях Перемоги в с. Сергіївка та Зоряна в селі Качанове.

Я прошу з розумінням віднестися до даної проблеми. В умовах коли квадратний метр дороги коштує від 300 до 400 грн, неможливо за короткий проміжок часу відремонтувати 110 км доріг що знаходяться на нашій території.  (Потреба для капремонту всіх доріг 192,5 млн грн.) Сподіваємося що передача доріг з першого січня 2018 року з балансу облатодору на баланс обласної ради пришвидшить вирішення даної проблеми. Також сподіваюся на ефективну роботу дорожнього фонду що дозволить залучати державні кошти на ремонт наших доріг.

  1. 5. У галузі «Соціальне забезпечення»

У центрі уваги виконавчого комітету постійно перебувають питання соціального захисту жителів міста. У звітному періоді видатки на соціальний захист населення склали 136,3 тис.грн..

 З них надано матеріальної допомоги на лікування 15 особам на суму 30,0 тис.грн., надано матеріальну допомогу 22 учасникам АТО в сумі 22,0 тис.грн.,  Чорнобильцям  24 особи  12,0 тис. грн., учасникам ВВВ 4 особи 4,0 тис. грн..  оздоровлення учасників АТО  1 чол. 8,0 тис. грн.,6 особам виділено грошову допомогу на поховання безробітних в сумі 3,0 тис.грн.

З сільського бюджету виділено субвенцію на:

- трудовий архів – 11,9 тис.грн.;

- Відділ культури   утримання бібліотек – 166,3 тис.грн.;

- Будинок дитячої та юнацької творчості – 98,3 тис.грн.;

- Управління соціального захисту населення – 58,0 тис.грн.;

-  Петрівсько- Роменська  місцева пожежна охорона  – 229,9 тис.грн.;

- Гадяцька ДЮСШ – 27,5 тис.грн.

-Гадяцький районний територіальний центр соціального обслуговування -433,6 тис. грн. ( Виступаю з ініціативою про те щоб створити власний центр надання соціальних послуг і соціальних працівників які працюють в Гадяцькому тер центрі перевести до нашого центру)

-Гадяцька ЦПМСД 564,3 тис. грн..

У липні місяці 2017 року прийнято два спеціаліста до виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, на яких  покладено обов’язки інспектора праці, фахівця з надання пенсійних послуг та послуг у сфері соціального забезпечення населення Сергіївської ОТГ.                                    За даний час (із липня по грудень), що стосується пенсійних послуг –  звернулося 70 громадян Сергіївської ОТГ. Зокрема, надано консультації по різним питанням: оформлення різних видів пенсії, переведення пенсійної справи  із одного міста в інше, оформлення допомоги на поховання, консультації по перерахунку пенсії; допомога по заміні пенсійного посвідчення; здійснювався підрахунок стажу громадянам; також громадян було зареєстровано на порталі Пенсійного фонду України.                                          У сфері соціального забезпечення населення Сергіївської ОТГ по допомогу та консультацію звернулося 71 громадянин. Зокрема, надано консультації по оформленню різних видів допомог; залучено громадян до пілотних програм; консультація і допомога в оформленні пільг на ЖКП; консультація і допомога в отриманні посвідчення «Багатодітної родини». Всі малозабезпечені сім’ї отримали довідки на безкоштовне харчування дітей в навчальному закладі та дитячому садочку. (Отримано 4 допомоги при народженні дитини, 19 допомог малозабезпеченим сім’ям, 3 посвідчення багатодітної родини, 9 громадян залучено до пілотної програми).                            Що стосується обов’язків інспектора праці – було одне звернення на урядову гарячу лінію про «Умови праці та трудові відносини», яке розглянуте і виконане у порядку встановленому законодавством. 

  1. 6. У галузі «Фізична культура і спорт»:

Всього за звітний період на футбольну команду використано коштів в сумі 45,1 тис.грн. В 2017 році  футбольна команда «Хорол» стала чемпіоном району . Регулярно проходять тренування нашої молодіжної команди,яка також займає перші місця з футболу в районі. Волейбольна команда Розбишівського старостату показує високі досягнення, неодноразово вигравала різноманітні турніри з цього виду спорту. Є потреба в придбанні та встановлені вуличних силових тренажерів та обладнанні спортивного тренажерного залу в підвальному приміщенні СБ культури в Сергіївці.

В галузі культура важливим здобутком стало будівництво котельні на твердому паливі та реконструкція системи опалення для Сергіївського будинку культури на загальну суму 817 тис грн. (спів фінансування з бюджету Полтавської обласної ради). Для Новоселівського будинку культури виділено 70 тис грн. для встановлення твердопаливного котла, сподіваюся що підрядна організація встигне виконати роботи до кінця року. Із шести будинків культури які працюють в нашій громаді 5 опалюються (1 природнім газом, 4 котельні на твердому паливі.) залишився без опалення Вечірчанський будинок культури, сподіваюся що в  2018 році ми цю проблему вирішимо.

Культурне життя нашої громади в 2017 році було досить насиченим та змістовним. На святкування міжнародного жіночого дня ми запросили гурт «Гетьмани» проплативши частково квитки на концерт (30 тис грн.). Цікавими та змістовними виявилися заходи які проходили на дні села в усіх без винятку селах громади. Хочу подякувати всим працівникам клубних установ , аматорам народного мистецтва за активність небайдужість у культурному житті нашої громади. Особливо слід відмітити такі творчі колективи «Сусідоньки» та чоловічий ансамбль Сергіївського СБК , жіночий ансамбль «Берегиня» та аматорський вокальний ансамбль «Сузір’я» Розбишівського СБК, «Надвечір’я»Качанівського СБК.

Для вдосконалення творчого мистецтва в клубні заклади було придбано мікшерні пульти, мікрофони , ноутбуки та інше обладнання на суму 40 тис грн.

Важливою подією для громади стало відкриття філіалу музичної школи . З вересня 2017 року в приміщенні Сергіївської школи працює два класи музичної школи – гри на гітарі та гри на акордеоні. На функціонування цих двох класів виділено 40 тис грн. до кінця року.

 

 

 

 

  1. Громадський транспорт

На особливому контролі виконкому сільської ради цього року перебуває налагодження роботи громадського сполучення з містом Гадяч. В 2017 році додатково відкриті маршрути : Качаново – Вирішальне – Гадяч два рази на тиждень, Лободино – Чернече – Вечірчино – Гадяч один раз на тиждень, Розбишівка – Гадяч кожного дня крім вихідних (жителі Розбишівки просять додаткові рейси у вихідні). Із усих цих маршрутів більшість соціальні, за які платить сільська рада. Всього на ці потреби використано – 140 тис. грн.

Для забезпечення комфорту громадян, які користуються громадським транспортом, у селах проведено роботи з ремонту вже існуючих зупинок та встановлення нових автобусних зупинок. За кошти сільського бюджету по населених пунктах Сергіївської сільської ради у 2017 році встановлено 6 зупинок, на загальну суму  52,0 грн..

10.У галузі «Охорона здоров’я»: надано субвенцію Гадяцькому Центру первинної медико-санітарної допомоги в сумі 284,2 тис.грн. та Гадяцькій центральній районній лікарні в сумі 460,3тис.грн.:

На початку року сесією сільської ради прийнято програму місцевих стимулів для медичних працівників на її виконання виділено та освоєно кошти:

- для придбання службової квартири лікарю Розбишівської амбулаторії ЗПСМ -110,0 тисяч гривень;

- для придбання службового автомобіля лікарю Розбишівської амбулаторії ЗПСМ -185,7 тисяч гривень;

- на придбання медикаментозних засобів для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 38,0 тис.гривень;

- придбано прилад для проведення загального аналізу крові 170 тис грн. для Сергіївської амбулаторії, електрокардіограф для Качанівського ФАПу – 50 тис грн., глюкометр для Розбишівської амбулаторії – 25 тис грн

- завершується капітальний ремонт приміщення качанівського ФАПу на загальну суму – 470 тис грн.

- відкрито аптечний пункт в селі Сергіївка

- придбано два холодильника для Новоселівського ФАПу та Сергіївської амбулаторії

БЛАГОУСТРІЙ

Важливим напрямком роботи виконавчого комітету , депутатського корпусу та комунальних підприємств «Сергіївське» та «Надія» стало наведення порядку та благоустрою в 13 населених пунктах нашої громади.

В 2017 році в нашій громаді працювали два комунальних підприємства «Сергіївське» та «Надія» . Рік роботи показав необхідність у об’єднані цих двох організацій. Це дозволить оптимізувати та раціональніше використовувати комунальну техніку, кадровий потенціал, фінансові та організаційні ресурси. Комунальні підприємства надають послуги по водопостачанню, вивезенню сміття, благоустрою, заготівлі дров. В 2018 році плануємо створити дорожню бригаду по поточному ремонту доріг.

Що-до водопостачання. На балансі КП «Сергіївське» знаходяться 4 водонапірні свердловини в селах Сергіївка та Розбишівка. В 2018 році є необхідність у взятті на баланс водонапірних свердловин у селах Вирішальне та Качанове. Також існує крайня необхідність у будівництві нової свердловини у селі Новоселівка жителі якого потерпають від нестачі води в криницях та свердловинах.

В 2017 році було замінено 800 метрів водогонів. Також до кінця року сподіваємося буде замінено водонапірну башту в селі Сергіївка. Здійснено ремонт водонапірної башти та обладнання в с. Розбишівка.

Великою проблемою для наших населених пунктів є стан поводження з твердими побутовими відходами. Комунальні підприємства надають послуги по збору та вивезенню ТПВ, але на сьогодні підписано лише 160 договорів з домогосподарствами із 750. Я хочу нагадати що  із першого січня 2018 року законодавство забороняє здійснювати захоронення тпв . Потрібно налагодити не лише збір відходів а і їх переробку, вивіз на спеціалізовані полігони. Тому в 2018 році для нас має стати приорітетом налагодження цієї роботи. Для цього сільська рада розробить програму «Поводження з ТПВ»  в якій потрібно передбачити роздільний збір сміття у домогосподарствах, пресування пластику, паперу та подрібнення скла комунальним підприємством, вивіз відсортованих відходів на полігон. Будемо проводити роботу з населенням для того щоб жителі громади окремо сортували в різні пакети пластик, папір, скло, та інші відходи. Для установ організацій придбаємо окремі баки для різних відходів. Комунальному підприємству необхідно придбати прес, комунальну техніку.

Невирішеною проблемою залишається освітлення населених пунктів. В 2017 році освітлено вулиці в Сергіївці – Спортивна, Центральна (від магазину Хорол до току), Лугова. На цьому тижні завершаться роботи по освітленню Зацерківки та заміні вуличних ліхтарів на Ледовські по вулиці Центральна. Буде освітлено приміщення школи та провулок шкільний. Також на цьому тижні завершаться роботи по встановленню 7 вуличних ліхтарів на сонячних панелях в Розбишівці та хуторі Веселому. Прошу всіх з розумінням віднестися до цього питання адже одночасно освітлити всі вулиці неможливо. Головною проблемою є не відсутність коштів а виготовлення та погодження технічної документації з РЕСОМ та Обленерго. В  2018 році плануємо продовжити роботи над вуличним освітленням, але все залежить від надання РЕСОМ техумов та погодження проектної документації.

 

Все, що зроблено в селі за рік, є результатом спільної роботи депутатського корпусу, членів виконкому, керівників підприємств, приватних підприємців. Але є чимало проблем, які потребують вирішення:
•    Вироблення системи переробки сміття . 
•    Пріоритетним питанням на 2017 рік  залишається  питання капітального ремонту під’їздної дороги до села Розбишівка.

  •  Приведення відповідно законодавству питань оренди земельних ділянок комунальної власності.
    •    Питання очищення річки Хорол – одне із болючих, ми втрачаємо водойму.
  •  Планів ще багато, але, щоб їх озвучити, треба ще все обговорити на депутатських комісіях, обдумати, прорахувати і внести  у Програму розвитку на 2018 рік реальні заходи, які можна і треба буде виконувати.
         

 Підсумовуючи сказане, хочу зазначити, що 2017 рік видався  складним, але разом ми досягли певних результатів. Я хочу подякувати керівникам і працівникам освітніх, медичних закладів, керівникам культури, підприємцям, керівникам сільськогосподарських ТОВ, аматорам художньої самодіяльності, депутатам, працівникам сільської ради, членам виконкому, депутататам районної ради, всім  хто підтримує нас, хто дає поради, хто допомагає і словом, і ділом, тим, хто не просто критикує, а вносить пропозиції по покращенню життя громади, тим, хто  робить наші села кращими.

За підсумками роботи звітнього періоду, зазначу, що зроблено не мало, але потреб у громади набагато більше. Кожен з нас хоче бачити наші населені пункти комфортними, а його мешканців – успішними та забезпеченими.

Хочу наголосити на тому, що всі здобутки, якими ми можемо пишатися, є результатом нашої з вами спільної роботи.

Прагну, щоб наша громада розкрила свій величезний потенціал.

Бажаю усім нам здоров’я, завзяття й сил, а нашій країні – миру!

Карта захисних споруд полтавської області

Запобігання та протидія домашньому насильству

 

 

 

 

вгору