Літо   це  чудова пора   знайомство  з новими  друзями,  участь у цікавих заходах, гарний  відпочинок, зміцнення   здоров’я. Тому саме  в  цей  час всі батьки  прагнуть  оздоровити  свою  дитину   перед  новим  навчальним роком .

Одним з найважливіших   завдань   держави в забезпеченні  соціального захисту   дітей є реалізація їх   права на оздоровлення та відпочинок.

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», програми «Оздоровлення  та відпочинок  дітей Сергіївської сільської ради на    2017 рік » відділ освіти, молоді та спорту   виконавчого комітету Сергіївської сільської ради здійснює координацію роботи по оздоровчій кампанії.

Проведення літнього  оздоровлення  передбачає розв’язання навчально – виховних завдань, що досягається організацією змістовної діяльності дітей.

Літнійперіод особливо сприятливий для зміцнення здоров’ядітей, їхповноцінногорозвитку, початку загартування   дитячого  організму, як у в повсякденному   житті, так і спеціально  організованого.

Широке  використання  повітря, сонця, води, санаторний   режим харчування (тобто  збільшуються норми харчування, збагачується раціон за рахуноксвіжиховочів, фруктів, зелені),скорочення  навчального навантаження, підвищення рухової активності справляють на дитину суттєвий оздоровчий вплив.

Літня пора сприяє активнішому контакту з природою через екскурсії, спостереження, дослідницько – пошукову роботу, проведеннюнароднихігор.

На проведення літньої оздоровчоїкампанії  здешевлення    путівок  для оздоровлення та відпочинку  дітей в позаміських таборах  влітку 2017 року виділено  65.000грн, із  них  15000.грн- обласного  бюджету виділено        Сергіївська  сільська  рада50.000  тис. грн

У 2017 році послугами оздоровлення та відпочинкуу ДЗОВ планується забезпечити  24  дитини,  з них  пільгової  категорії 15  чоловік,а саме:

•  діти сироти;
  • Із  багатодітних сімей;
  • діти, батьки  яких  беруть участь в АТО   або  мають статут учасників;
  • соціальної  сфери

З   28.05. 2017 року у позаміських таборах  було оздоровлено  13дітей

(за  кошти  обласного бюджету   2   дитини :  ДЗОВ  «Салют»  Миколаївська  область  м.Коблево,  ДП-ОК «Лісовий» Тернопільська область;   за спів фінансування  з обласним  бюджетом   9  дітей   ДОТ  «Горизонт» с.Вельбівка, Гадяцький район  Полтаська  область, 1 дитина    ДЗОВ  «Молода  Гвардія» с.Терешки  Полтавський  район, Полтавська  область.

Планується  оздоровити  4 дитини  -ТОВ «СОК Ковпаківець»Котелевський  район, 4 дитини  - ДОТ «Іскорка» Гадяцький  район, Полтавська  область,       3  дитини  - ДОТ  «Горизонт» с.Вельбівка , Гадяцький район,  Полтавська область.

З   01 червня  по  21червня  2017 року на території  Сергіївської сільської ради  розпочали роботу  табори  з деннимперебування (пришкільні  табори), а саме:

– «Сонечко » при КачанівськійЗОШ  І-ІІ ступенів залучено    15 дітей;

– «Веселка» приСергіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів        залучено  33   дитини;

– «Веселка» при    Розбишівській  ЗОШ  І-ІІІ ступенів  залучено   27  дітей.

Позитивний настрій  дітей  створюють дружні педагогічні   колективи та адміністрація шкіл  організовуючи  змістовне та цікаве  дозвілля з урахуванням побажань  дітей та батьків.  Діти із задоволенням відвідують  гуртки, в ігровій кімнаті  проводять  своє  дозвілля за книгами, іграми, розмальовками.

Виховна робота в дитячому таборах  включала поєднання відпочинку, спорту та пізнавальну, естетичну, оздоровчу діяльність учнів. Діти в пришкільних таборах залучалися до роботи в гуртках, туристичних походах та екскурсіях.Велике значення надавалося ознайомленню дітей з українськими народними традиціями, обрядами, звичаями, формуванню національної  культури .

У цьому році багато уваги приділяло ся питанню організації пізнавальних екскурсійних поїздок для школярів у межах району та області. Відділом освіти та адміністрацією шкіл організовано  екскурсії  а саме:

-  до  м.Гадяч   свято «День захисту дітей»;

- до м.Миргород (учні  Розбишівської ЗОШ І-ІІІ ст.)

-до  м.Гадяч  басейн  при Гадяцькій  спеціалізованій  школі –інтернату І-ІІІ ступенів ім.Є.П.Кочергіна;

- пожежна частина    м.Гадяч  (учні Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів);

-  краєзнавчий  музей   м.Гадяч (учні Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів);

-  урочище «Зелений    гай»   м.Гадяч (учні Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів);

-  пожена  частина  с.Качанове (учні Качанівської  ЗОШ  І-ІІ ступенів).

Поряд із  змістовним  відпочинком на контролі відділу освіти перебуває організація харчування  дітей. У цьому   році на відпочинок школярів було виділено 28.800 тис.грн. При цьому вартість  харчування у пришкільних таборах на одну дитину в день становить 25  гривень.

Не залишалися поза увагою   діти   дошкільних  навчальних  закладів. Для них організовано   вітамінізоване   харчування, введено в раціон соки, свіжу овочеву  продукцію, фрукти, посилено питний режим, здійснюється комплекс загартовуючих процедур. Цими   додатковими  оздоровчими заходами   було    забезпечено  73 дітей.

Педагоги  дошкільних  навчальних   закладів   Сергіївської  ОТГ щоденно сприяють  оздоровленню   малят та створюють   їм   святковий  настрій, організовуючи на свіжому  повітрі  різноманітні  спортивні, музичні розваги, веселі ігри та загартовуючи процедури. Максимальне перебування на свіжому  повітрі – запорука  успішності та ефективності відпочинку маленьких вихованців.

Бажаємо  всім дітям  провести  літні канікули  весело,цікаво,знайти  нових  друзів,зміцнити  своє здоров’я  та з новими   силами   розпочати  новий навчальний рік.