Menu

02.11. 2018 р . сесія  Сергіївської сільської ради прийняла рішення  «Про створення центру культури та дозвілля Сергіївської сільської ради», який почав функціонувати з 25 січня 2019 року з призначенням директора.

До Центру  приєднані  та йому підпорядковуються такі установи:

  • 1 будинок культури
  • 2 сільських клуби
  • 3 бібліотеки( Сергіївська, Розбишівська, Качанівська)

Заклади культури обслуговує 20( з них двоє перебувають в декретній відпустці по догляду за дитиною) працівників, з них на даний час  забезпечують культурно-освітню діяльність 12 працівників( це директори та художні керівники, завідувачі клубів та бібліотек, 8 з яких мають відповідну освіту.

В роботі  клубних формувань брали участь127 учасників, з них 28дітей . 13 народних умільців.  В закладах культури  20 аматорських колективів, з них :  драматичний, вокальний чоловічий, жіночий сучасної пісні,дитячий та фольклорний , художнє читання( с. Сергіївка),драматичний,чоловічий вокальний,жіночий сучасної пісні,фольклорний ,художнє читання, танцювальний (с. Розбишівка),вокальний жіночий та дитячий , танцювальний, художнє читання,драматичний  (с. Качанове) драматичний, танцювальний, художнє читання.( Новоселівка).

Протягом року працівниками культури було проведено   культурно-мистецьких заходів  46  для дорослого населення та дітей.

Завдяки  умілим рукам народних  умільців представлені виставки виробів майстрів( 6 виїзних та 6 на місцях.)

с. Розбишівка  організовано-7 концертних програм та 8 виїздів. (33учасники, з них дітей 7)

с. Новоселівка - 3 концертні програми та 3 виїзди (6 учасників)

с. Качанове - 6(Вирішальне-3) концертних програм та 6(Новоселівка-3) виїзди. Народні умільці(5 чоловік) представили свої роботи у м. Гадяч.

41 учасник ,враховуючи Вирішальне , з них дітей 13 .

с. Сергіївка - 9 к/п та 4 виїзди. Народні умільці Сергіївки (5 чол.) представили свої вироби в 4 містах.(Гадяч,Сари, Більськ  Котелевського р-н, Полтава).

39 учасників з них 9 дітей.

Відбулися дні села , тематичні вечори, театралізовані дійства, вечори вшанування. Дискотеки для молоді та розважальні вечори для дорослого населення.

З придбанням проектора жителі с. Качанове та Сергіївки мають змогу переглядати різноманітні фільми,мультфільми та пізнавальні передачі на широкому екрані.

Протягом 2019 року працівниками культури Сергіївської ОТГ були проведені різні за формою та тематикою культурно-просвітницькі заходи, з яких висвітлювали події місцевого, загально народного та державного значення.

ЦКД спрямовує працівників галузі культури на покращення культурно дозвіллєвих потреб населення, працює над підвищенням рівня розвитку усіх видів та жанрів самодіяльної народної творчості. Також працює над вдосконаленням  роботи працівників без відповідної фахової освіти та впроваджує нові форми організації дозвілля відповідно до потреб населення.

Директором Центру були відвідані всі заклади культури нашої громади . Після чого було зроблено невеликий аналіз матеріально-технічної бази та господарської частини закладів культури. На жаль приміщення знаходяться в незадовільному стані та потребують ремонту. Звичайно, ця проблема тягнеться десятки літ, вирішення якої потребує часу і великих коштів. Але відвідавши клубні заклади та бібліотеки зроблено висновок, все таки керівники закладів підтримують свою садибу в чистоті та порядку. Всі керівники поставлені в однакових умовах, як по оплаті праці так і по особистому відношенню від керівництва. Всі клуби  потребують господарської руки.  Хочемо подякувати старостам Сергіївської  ОТГ  за підтримку , розуміння та допомогу  у вирішенні питань, щодо закладів культури. Окрема  подяка СКП «Добробут» (кер. Ілляшенко А.О.) у наданні транспорту та допомогу у проведенні свят КП «Сергіївське» (нач. Кавун А.І.).

Завдяки працівникам філій Центру культури та дозвілля на належному рівні була представлена Сергіївська ОТГ на районних та обласних фестивалях. Учасники художньої самодіяльності с. Розбишівки - ансамбль «Сузір`я»( худ. кер. Скоропис Вікторія Володимирівна)  прийняли участь у проведенні фестивалю у с. Мар’янівка Полтавської області присвяченому творчості поета - байкаря Євгена Гребінки. Аматори художньої самодіяльності Сергіївської громади отримали схвальні відгуки та були нагороджені грамотами . Також «Сузіря» майже щорічно приймає участь в обласному літературно-музичному святі «Лесин Гай». Надзвичайно приємно відзначити фольклорний  жіночий ансамбль «Берегиня» с. Розбишівки, який прийняв участь в етнофестивалі « Чиста криниця» у м. Більск Котелевського району на святі та отримав перемогу обласного значення. За самовіддану працю директора Скоропис В.В. нагороджено грамотою від Начальника Полтавського департаменту культури Труш Л.В.

Спілкуючись з аматорськими колективами Центру дозвілля дійшли висновку та маємо надію , що старости та депутати не відмовлять у наданні грошової компенсації для поїздки та участі у фестивалях учасникам художньої  самодіяльності, бо вони того варті і бажання працювати є. Тим більш ,що кожне свято у селах  не обходиться без цих сільських артистів, які і в погожу днину і в негоду спішать на репетицію та на виступ,щоб подарувати нашим односельцям свято, не враховуючи те, що не один рік працюють на голій ініціативі.

Окрема подяка сільському голові Коркішко Олексію Івановичу , який зберігає культурні традиції українського села та підтримує культуру в належному рівні. Спасибі за співпрацю директору школи інтернат, директору загальноосвітньої школи та дитячому садочку за виставлені окремі концертні номери на святах у с. Розбишівка.

Учасники худ. самодіяльності с.Качаново(завідувач Л.М.Лобода) жіночий ансамбль «Надвечір`я» (худ. кер. Амінов Р.М. ,який зазначу нагороджений грамотою в цьому році на святі працівників культури) прийняли участь у фестивалі у м. Лохвиця на фестивалі «Клечальні наспіви ім. Нестора Городовенка» де  здобули похвальну грамоту , були учасниками у святковому концерті у м. Гадяч присвяченому творчості Лесі Українки та де  на належному рівні були представлені роботи народних умільців. Колектив «Надвечір`я» успішно гастролював у м. Гадяч  в територіальному центрі на день людей похилого віку (1 жовтня), а 3 грудня в будинку престарілих з концертною програмою присвячену Дню інвалідів і не залишили байдужими своїм виступом глядачів в с. Березова Лука . Це  жінки , які тягнуться до української пісні, бережуть традиції свого краю. Бажаємо їм  розвитку та творчих злетів. Жителям с. Качанове по праву можна пишатися своїми умільцями – це Голуб Олена Михайлівна(вироби із газетних трубочок),Журавель Людмила Олександрівна (в’язка крючком та картини), майстри бісероплетіння Балагура Ольга Мусіївна та Загорулько Валентина Сергіївна,а також Ващенко Ольга Олексіївна (декоративні прикраси)творчі роботи  майстринь були виставлені на святах рідного селища та в районі.

Хочу відмітити роботу Новоселівського  сільського клубу на чолі з завідувачем Харченко Оленою Володимирівною, яка в цьому році зробила рішучий крок вперед ,  нею, та за підтримки  старости Хоптинської Т.Г., були проведені масові культурно-розважальні заходи.  А також інструктора культ - масової роботи  Качанівського клубу Устименко Юлю Володимирівну , яка вболіває душею та закохана в свою роботу і підіймає культурний рівень у  с. Вирішальне, де знаходить і підтримує місцеві таланти. У її святкових заходах приймають участь усі місцеві мешканці  кожне свято чекають з нетерпінням.

В селі є майстриня вишивки Устименко Тетяна Михайлівна її роботами оздоблене клубне приміщення та поет Рєзнік Григорій Михайлович.

Невелике пристосоване приміщення,але хочу сказати, люди тягнуться до цього закладу і воно  варте того , щоб надати їм фінансову підтримку.

У с. Сергіївці на належному рівні були проведені всі заплановані на 2019 рік культурно - масові заходи , зокрема, концертна програма  та розважальні заходи в центрі села на свято Нового року, звіт художньої самодіяльності присвячений пам`яті І.П. Котляревського, день пам`яті та примирення 9 травня  в с. Сергіївці та Лободине ,дитячий  танцювальний колектив на чолі з керівником Л.П.Бутко прийняли участь у конкурсі – фестивалі у м. Гадяч на святкуванні , присвяченому творчості Лесі українки, свято Івана Купала ,яке вже стало традицією, широкомасштабне свято День села присвячене третій річниці створення Сергіївської ОТГ з залученням приїжджих артистів  при відчутній допомозі громадської організації  молодіжного об`єднання «Нове покоління України» з якими співпрацюємо, в переддень Святої Покрови відбулося свято гарбуза  на центральній площі ,де жителі  Сергіївки змогли поласувати гарбузовою кашею та смаколиками з гарбуза.(окрема подяка Бутко Л.П худ. кер. Сергіївського Центру дозвілля ) Народні умільці  Центру дозвілля  Разнова Юлія Григорівна(вироби хенд-мейд) та Гайдабура Любов Сергіївна ( майстер бісероплетіння) успішно презентували Сергіївську громаду на фестивалі у м. Більськ , де здобули грамоти та грошову винагороду,прийняли участь на  обласному святі в м. Гадяч,присвяченому творчості Лесі Українки в с. Червоний кут на святі Козацької підкови,   та в  м. Полтава на святкуванні 250- річниці Івана Петровича Котляревського.

Відбувся обмін  концертними номерами між Сергіївкою , Розбишівкою ,Качановим, Новоселівкою та Вирішальним  на день села,куди були запрошені учасники художньої самодіяльності.

За спонсорські кошти за по соціальною угодою були запрошені колективи:

у лютому в Будинку культури с. Розбишівка  відбулись вистави для дорослих та дітей  Коломийського обласного академічного театру».(«Котигорошко» , та «Як наші діди парубкували»). Дякуємо   директору школи Горбу В.І. в наданні транспорту важливо,щоб наші люди змогли за порівняно невелику ціну переглянути і доторкнутися до справжнього мистецтва театру. Для справжніх поціновувачів  мистецтва театру - це особливо приємно і можливо , серед дітей  нашої громади росте майбутній народний артист України і це не жарт,бо наша мета наблизить справжнє мистецтво до жителів громади .

7-8 березня був запрошений гурт «Тоніка». Жителі  нашої громади змогли насолодитися чудовим виступом артистів з району.

У серпні з  розважальною - концертною програмою до нас завітав молодіжний центр « Вулик» із сусіднього села Петрівка – Роменська.

21 вересня відбувся осінній танцювальний марафон, за участю запрошеного колективу «Цунамі» м. Зіньків, а 14 жовтня на свято Захисника України до нас завітав аматорський колектив  з районного Будинку культури з м. Гадяч.

Бібліотеки.

Аналізуючи роботу бібліотек ,  то вони в  хорошому стані. На даний час іде повним ходом  ремонт у Сергіївській  бібліотеці . Надалі це - супер центр комунікації для населення. Завдяки Лідовому  І.Г. та ініціативній групі був виграний грант проект на суму 1100000 тис. грн..

Хоча , край необхідне оновлення книжкового фонду та збільшення періодичних видань - це стосується  всіх бібліотек.

Окремо,  виділю завідувача  філії – Розбишівська  бібліотека  Мандрику Ганну Петрівна.  Вона є однією з кращих завідувачів бібліотечної справи в районі до того ж є активною учасницею художньої самодіяльності, підтримує культурно – дозвіллєвий  розвиток села.

У задовільному приміщенні бібліотека села Качанове , але при всіх негараздах ведеться бібліотечна справа із залученням читачів. Не залишаємо надію  на вирішення побутових проблем.

У всіх бібліотеках та клубних закладах ,окрім Новоселівського клубу всі відвідувачі мають  безкоштовний доступ до мережі інтернет , активно користуються точкою доступу wi-fi зі своїх смартфонів, планшетів,ноутбуків. Платником є Виконком Сергіївської сільради . Ще  раз зазначу ,що вкрай необхідне поповнення книжкового фонду, бо література застаріла,а також підписка на газети та журнали  , які користуються попитом у людей похилого віку і не тільки. Час проведений з книгою не є дарма витраченим.

Завідувачі та клубні представники були учасниками науково-практичного семінару «Бібліотека та громада». Де представники бібліотечних установ області ділилися своїм досвідом та наболілими проблемами.

Пам’ятні знаки та меморіальні дошки на території громади в належному доглянутому  стані. Проведено ремонтно-реставраційні роботи: штукатурка,пофарбування ,братської могили радянських воїнів1943 р. в с. Сергіївка на суму 32 349 тис. грн. за кошти КП «Сергіївське» (нач. Кавун А.)

Спорт

З червня місяця по жовтень   ( кожну п’ятницю-діти та суботу - дорослі )проходять футбольні матчі.

Використано всього коштів  32500 тис. грн.,  футбол 28600тис. грн.  та 3900 тис. грн. на волейбол на преміювання та проїзд.

Було проведено ряд заходів, як для дітей так і дорослого населення нашим інструктором по спорту це - Лавріненко Василь Іванович.

На день молоді ,був проведений турнір з міні футболу-1місце ,турнір з волейболу серед дівчат 1 місце

В день села; турнір ветеранів з міні – футболу 2 місце, проведені «Богатирські ігри»( гиря,канат, амреслінг)

Чемпіонат району з футболу серед дорослих 6 місце(із семи команд)

Чемпіонат р-н з футболу серед дівчат 2004 року 5 місце( з шести команд)

У  Рашівці  дівчата- волейболістки здобули призові місця Розбишівка 1 місце , Сергіївка 2 місце.

Чемпіонат району по волейболу серед дівчат Розбишівська команда зайняла 1 призове місце, Сергіївська команда 2 місце

Чемпіонат району з волейболу, де  наша команда здобула третє місце.

Змагання серед ОТГ у липні місяці в м. Миргороді  і прийняли участь у фіналі с. Засулля Лубенського району.

            Від філіалу Гадяцької музичної школи на базі Сергіївської загальноосвітньої  школи 1-3 ст. діє музичний клас вокалу та гри на акордеоні (викладач О. А. Сіренко) ,а також при Центрі культури та дозвілля художній клас образотворчого мистецтва ( викладач Є.О.Коваленко). Фінансування здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.

Від Гадяцького будинку юнацтва та творчості  на базі Сергіївської та Качанівської шкіл діють гурток хореографії та туризму.

На жаль, є недоліки в нашій роботі ,цей рік без уваги залишилося с. Лободине та Вечірчине , де було проведено лише один захід за рік. Хочемо надалі долучити їх до нашого культурного середовища та провести низку розважальних заходів, щоб вони теж відчули  увагу до себе з нашого боку та керівництва с. Лободине. А ще хотілося б побачити умільців народного промислу в   с. Новоселівка  де вважаємо є чим похвалитися , щоб вироби талановитих майстрів не припадали на горищах пилюкою . А також залучити до спорту молодь с. Качанове та побачити їх у спортивних турнірах .

Окрема подяка депутатам Виконавчого комітету Сергіївської сільської ради ,які зробили свій  вклад у проведенні святкових заходів. Прохання й надалі залучати жителів громади до культурного проведення дозвілля , приймати активну участь та зробити свій внесок у розвиток культури в громаді.

І найважливіше, наостанок, дякуючи творчому неспокою, громадській активності ,таланту аматорів сцени та майстрів народної творчості, культурне життя нашої громади плідне і багатогранне . Ви заслуговуєте найщиріших слів подяки і шани . Тож бажаємо Вам прихильності долі,людської вдячності,здійснення життєвих планів, мирних та сонячних днів, творчого неспокою, нових цікавих ідей.

 

 

Директор Центру культури та дозвілля

Богуславець Людмила Вікторівна

вгору