Menu

До складу Сергіївської об’єднаної громади ввійшли 13 населених пунктів з трьох сільських рад – Сергіївської (Сергіївка, Лободино, Вечірчине, Чернече, Калинівщина), Розбишівської (Розбишівка, Крамарщина, Веселе), Качанівської (Качанове, Новоселівка, Вирішальне, Степове, Дачне).

Історичні дані Сергіївської сільської ради

Територія Сергіївської сільської ради, до складу якої входять села Сергіївка, Вечірчине, Калинівщина, Лободино, Чернече, була обжита здавна. Про це свідчать знайдені на околицях Сергіївки залишки пізньопалеолітичної стоянки й стоянки епохи неоліту, скіфська могила.

Найдавнішим з-поміж усіх цих населених пунктів є с. Сергіївка, що з 1921 по 2016 року називалось Краснознаменкою. Воно згадується в історичних документах початку ХVІІ ст., значиться на карті Г.Л. де Боплана. Та ймовірним часом його виникнення, за доводами дослідників, є ХVІ ст., коли масові повстання проти польських феодалів змушували козаків та селян тікати на схід, освоювати й заселяти нові землі.

Детальніше...

Історична довідка с. Розбишівка

     На початок 2004 р. – 1399 жителів, 521 господарство.

     Відомостей про початковий період історії населеного пункту немає. Існує декілька легенд про походження села і його назви. Найбільш вірогідна версія: воно засноване селянами, які втікали у  важкодоступні місця, рятуючись від покріпачення, і яких шляхта іменувала „розбійниками”, „розбишаками”.

Детальніше...

            Іван Михайлович Чайка (роки життя -  1938 – 1977)– житель села Краснознаменка (нині Сергіївка). Все життя самовіддано працював на землі.  20-річним юнаком Іван Михайлович вступив у Гадяцьке СПТУ №7, де навчався на тракториста.

Детальніше...

Пишаюся своїми односельцями

Шановні жителі громади, читачі бюлетеню. Хочу поділитися з вами своїми міркуваннями та спогадами. У 2018 році ми, українці, відзначатимемо 27 річницю незалежності своєї держави. Це означає, що уже давно пішли у небуття такі поняття як «Радянський Союз», «колгоспи», «соціалістичні змагання», «передовики». Але не йде з пам’яті той самовідданий труд, з яким ми, післявоєнне покоління, працювало на полях та фермах, намагалися покращити добробут співгромадян, зробити кращим життя своїх дітей.

Детальніше...

Пам'ять - вічна

Важливою складовою історії України є Друга світова війна. Вона тривала на нашій  землі 1 225 днів і ночей, перетворивши її на арену кровопролитних боїв.

Для деяких наших співвітчизників  війна розпочалася 1 вересня 1939р., адже в цей час західноукраїнські землі перебували у складі Польщі і західні українці змушені були служити у Війську польському,  для інших – 17 вересня 1939р., коли Червона армія, у складі якої також були наші земляки, здійснила «похід» до Західної України  та Західної Білорусії. Але для більшості наших співгромадян  вона розпочалася 22 червня 1941 р., коли Німеччина напала на Радянський Союз.

Детальніше...

Своє життя присвятив полю

Бут Дмитро Іванович – комбайнер зернового, бурячного, кормозбирального комбайнів колгоспу ім.Дзержинського.

Детальніше...

вгору