Menu

27 квітня Кабінет Міністрів України прийняття постанови № 329, вніс зміни до програми призначення житлових субсидій.

 На які новації треба звернути увагу в першу чергу?

 Стосовно подання нових заяв та декларацій:

На наступний період субсидія призначається на підставі нової заяви та декларації наступним категоріям осіб:

  • якщо за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у особи взагалі відсутні доходи, або особа отримувала середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати;
  • особи не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи;
  • Внутрішньо переміщеним особам;
  • особам, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
  • Особам, які є орендарями житлових приміщень ( будинків)
  • особам, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

 На наступний термін субсидія на загальних підставах не призначається тим домогосподарствам де:

  • площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
  • якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні будь-який транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення.
  • будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на товари та послуги на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності перевищує 50 тис. гривень;
  • за умови наявної понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, яка перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням субсидії.
  • за наявності у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги

Врахування доходів при розрахунку субсидії.

При призначенні субсидії в жовтні 2018 року на опалювальний період враховуватимуться доходи, отримані громадянами за І та ІІ квартали 2018 року.

Корисна інформація

Гарантії працівникам, які проходять військову службу

Відповідно до частини  2 статті 39 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" в редакції від 08.02.2015 року зі змінами, внесеними Законом України від 15.01.2015 року № 116-VIII, за громадянами України, які призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, зберігається місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності.

Обмеження щодо застосування праці неповнолітніх

 У трудовому законодавстві в інтересах охорони здоров’я підлітків існують певні обмеження, що стосуються усіх працівників, молодших вісімнадцяти років. Зокрема, у статті 190 КЗпП встановлено заборону на застосування праці неповнолітніх на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах (Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 березня 1994 р. № 46).

Порядок розрахунку з працівником під час звільнення

Порядок розрахунку з працівником під час звільнення

   Відповідно до статті 47 Кодексу законів про працю України обов'язок власника або уповноваженого ним органу провести розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку.

вгору