Menu

Як отримати житлову субсидію

(нове у призначенні субсидії з 01.10.2018)

Обласна безкоштовна «гаряча лінія»:   0-800-500-620

 Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Документи, які необхідно надати до управлінь соціального захисту населення для призначення субсидії (у сільській місцевості – до уповноважених осіб сільських рад, об’єднаних територіальних громад):

- заява (за формою, встановленою Мінсоцполітики);

- декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (за формою, встановленою Мінсоцполітики);

- довідки про доходи — у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в офіційних джерелах і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом органів соцзахисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення.

- договір найму (оренди) житла (для орендарів житла).

Для розгляду питань, що належать до компетенції комісії, органи соцзахисту населення можуть запропонувати громадянину подати додаткові документи, які необхідні для розгляду комісією питань.

Важливо! Заява та декларація вважаються не поданими, у разі:

не внесені у повному обсязі відомості про членів домогосподарства та членів їх сімей (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний стан, дата народження, серія та/або номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);

не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків та/або відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів їх сім’ї, даних про доходи та майно.

Призначення субсидії за рішенням комісії:

За наявності вищевказаних умов субсидію може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися, крім випадків, зазначених у пунктах 1-2.

Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Не може бути призначено житлову субсидію за рішенням комісії особам, у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства яких є особи, зазначені у пункті 4, якщо такі особи перебували за кордоном  більше 60 днів протягом періоду, за який враховується дохід (крім осіб, які документально підтвердили шляхом надання легалізованих документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, а також сімей, де члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком ЛКК закладу охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Для міст обласного значення позитивне рішення комісії може бути прийнято лише у разі, коли такі особи:

або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;

в періоді, за який враховуються доходи, мали суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більш як на 10 відсотків і при цьому єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплачено у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, за всі місяці протягом зазначеного періоду;

на момент призначення житлової субсидії сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії. Важливо! В такому випадку при несплаті єдиного соціального внеску під час дії субсидії, надання субсидії припиняється, виплачена сума повертається.

Термін, на який призначається субсидія

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу призначається на календарний рік.

За яких умов субсидія не призначається:

 1) якщо опалювальна площа квартири перевищує 120 кв. м,  індивідуального будинку - 200  кв. м (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування, а також житлових приміщень (будинків), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що особовий рахунок було розділено до 1 травня 2018 р. і опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. м для квартири, 200 кв. м для будинку);

2) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря);

3) будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сім’ї мають у володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше 5 років;

4) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-років та у яких відсутні доходи або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати; та/або ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім осіб, які навчалися за денною формою навчання або отримували пенсію, стипендію, окремі види соціальної допомоги або допомогу по безробіттю);

5) будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сім’ї здійснив покупку, оплатив послуги (набув право власності – дарування,  спадщину, інше) на суму більше 50 тис. грн. протягом 12 місяцем перед місяцем звернення (призначенням без звернення);

6) наявність заборгованості з оплати послуг на суму, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.)

За рішенням комісії субсидія може призначатися у наступних випадках:

  • на понаднормову площу житла (збільшену не більше ніж на 30%) непрацюючим непрацездатним особам, які проживають самі;
  • за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла та внутрішньо переміщеним особам (без укладеного договору оренди);
  • на фактично проживаючих зареєстрованих осіб (в такому випадку субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства відсутні доходи, або їх розмір менше ніж мінімальна заробітна плата та/або такі особи не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії).
  • призначення субсидії на розділені рахунки.

Врахування доходів для розрахунку субсидії

Субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. Під час призначення субсидії враховуються доходи членів домогосподарства (осіб, зареєстрованих за однією адресою), а також членів сім’ї особи із складу домогосподарства, які зареєстровані за іншою адресою (чоловік, дружина, неповнолітні діти).  Не враховуються доходи батьків, у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитках за місцем навчання.

Для розрахунку субсидії враховується дохід: за III—IV квартали попереднього року - у разі призначення субсидії з початку неопалювального сезону; за I-II квартали поточного року - у разі призначення субсидії з початку опалювального сезону; за 2 квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням субсидії, - у разі призначення субсидії після початку опалювального (неопалювального) сезону.

При цьому  пенсія враховується у разі призначення субсидії з початку опалювального (неопалювального) сезону за останній місяць попереднього опалювального (квітень) або неопалювального (вересень) сезону. В іншому разі за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія.

Особам, у яких відсутні доходи, або їх розмір менше ніж мінімальна заробітна плата, та/або такі особи не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, враховується три прожиткових мінімуми  для працездатної особи, на кінець періоду, за який враховуються доходи  (5523 грн.), при призначенні субсидії на тверде паливо та скраплений газ – два прожиткових мінімуми (3682 грн.).

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, до сукупного доходу за кожний місяць враховується: для платників єдиного податку І групи - одна мінімальна зарплата; ІІ групи - дві мінімальні зарплати; ІІІ групи - три мінімальні зарплати.

 

 

вгору