Звертаємо Вашу увагу, що тим виборцям, які в день виборів не зможуть проголосувати за своєю виборчою адресою, надається можливість тимчасово (на час проведення виборів) змінити своє місце голосування без зміни виборчої адреси. Причинами можуть бути робота, навчання, відрядження, відпочинок, виїзд за кордон та інше.

Для тимчасової зміни місця голосування необхідно подати до відділу ведення Державного реєстру виборців заяву і додати до неї документ (копію документу), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

Такими документами можуть бути: довідка в якій зазначено, що виборець проживає за вказаною адресою без реєстрації, договорів оренди житла, довідка з місця роботи чи навчання, виклик на навчальну сесію, наказ з місця роботи про відрядження, тощо.

Тимчасова зміна місця голосування за забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій ділянці. Напроти прізвища виборця буде зазначено номер посвідчення, дату і місце його видачі.

Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, зразок заяви та форма посвідчення затверджені постановою Центральної виборчої комісії №893 від 13.09.2012 року (із змінами)

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Виборці, виборча адреса, яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначений в Указі Президента України №32/2019 від 07.02.2019 року можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни їх голосування.

Заяву щодо тимчасової зміни місця голосування можна подавати до 25 березня 2019 року включно.

Праця неповнолітніх: гарантії, пільги та обмеження

Однією з найважливіших складових успішного соціально-економічного розвитку будь-якого суспільства є захист прав і свобод власних громадян. Особливе місце у цьому процесі займає охорона прав неповнолітніх, зокрема, захист їх трудових прав. Українське законодавство встановлює низку спеціальних гарантій та пільг для неповнолітніх, виділяючи їх таким чином в окрему категорію особливих суб’єктів трудових відносин.

У який період після припинення трудових відносин необхідно зареєструватись в центрі зайнятості?

Відповідь: Чинним законодавством не встановлено граничних термінів реєстрації громадянина в державній службі зайнятості після звільнення з роботи.

Вірний вибір – запорука успішного майбутнього

Начальник відділу активної підтримки безробітних Гадяцької міськрайонної філії– Тетяна Максімова

Якщо запитати у пересічного українця що він бажає понад усе, то, мабуть, найчастіша відповідь це: «Жити в розвиненій та багатій країні». Але, щоб реалізувати це бажання, потрібно кожному з нас прикласти чимало зусиль. Перш за все, це залежить від самого народу та рівня його освіченості.