Звертаємо Вашу увагу, що тим виборцям, які в день виборів не зможуть проголосувати за своєю виборчою адресою, надається можливість тимчасово (на час проведення виборів) змінити своє місце голосування без зміни виборчої адреси. Причинами можуть бути робота, навчання, відрядження, відпочинок, виїзд за кордон та інше.

Для тимчасової зміни місця голосування необхідно подати до відділу ведення Державного реєстру виборців заяву і додати до неї документ (копію документу), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

Такими документами можуть бути: довідка в якій зазначено, що виборець проживає за вказаною адресою без реєстрації, договорів оренди житла, довідка з місця роботи чи навчання, виклик на навчальну сесію, наказ з місця роботи про відрядження, тощо.

Тимчасова зміна місця голосування за забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій ділянці. Напроти прізвища виборця буде зазначено номер посвідчення, дату і місце його видачі.

Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, зразок заяви та форма посвідчення затверджені постановою Центральної виборчої комісії №893 від 13.09.2012 року (із змінами)

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Виборці, виборча адреса, яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначений в Указі Президента України №32/2019 від 07.02.2019 року можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни їх голосування.

Заяву щодо тимчасової зміни місця голосування можна подавати до 25 березня 2019 року включно.

Гарантії працівникам, які проходять військову службу

Відповідно до частини  2 статті 39 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" в редакції від 08.02.2015 року зі змінами, внесеними Законом України від 15.01.2015 року № 116-VIII, за громадянами України, які призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, зберігається місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності.

Обмеження щодо застосування праці неповнолітніх

У трудовому законодавстві в інтересах охорони здоров’я підлітків існують певні обмеження, що стосуються усіх працівників, молодших вісімнадцяти років. Зокрема, у статті 190 КЗпП встановлено заборону на застосування праці неповнолітніх на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах (Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 березня 1994 р. № 46).

Порядок розрахунку з працівником під час звільнення

Відповідно до статті 47 Кодексу законів про працю України обов'язок власника або уповноваженого ним органу провести розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку.