Menu

Вірний вибір – запорука успішного майбутнього

 Начальник відділу активної підтримки безробітних Гадяцької міськрайонної філії– Тетяна Максімова

 Якщо запитати у пересічного українця що він бажає понад усе, то, мабуть, найчастіша відповідь це: «Жити в розвиненій та багатій країні». Але, щоб реалізувати це бажання, потрібно кожному з нас прикласти чимало зусиль. Перш за все, це залежить від самого народу та рівня його освіченості.

Поєднання знань та професіоналізму є фундаментом процвітаючої країни. Тому перші «цеглиночки» потрібно закладати вже у дошкільному віці, а потім плідно працювати над собою та, найголовніше, зробити вірний вибір в своє майбутнє.

Так, 11 квітня 2019 року в приміщенні Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 4 ім. Лесі Українки за сприянням Гадяцької міськрайонної філії Полтавського ОЦЗ, відбувся профорієнтаційний захід під назвою «Веселка робітничих професій» для учнів загальноосвітніх шкіл міста та району.

З привітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу активної підтримки безробітних Гадяцької міськрайонної філії Тетяна Максімова:«Вибір професії – це важливий крок, від якого буде залежати все ваше майбутнє. Але не дивлячись ні на що, ви молоде покоління, маєте стрімко йти вперед і ніякі перешкоди не повинні вам заважати досягти своєї мети……. Ми допоможемо вам правильно вибрати професію, ознайомимо з частиною робітничих професій та навчальними закладами Полтавщини. Я сподіваюсь, що сьогоднішня наша зустріч не пройде даремно і допоможе вам  вибрати ту єдину важливу професію, яка буде приносити масу задоволення та матеріальні блага.»

Далі замісник декану факультету агротехнологій Полтавської державної аграрної академії Пономаренко Сергій надав максимально повну інформацію про діяльність  навчального закладу, про професії, які можна здобути, дозвілля та інші умови, які створені на базі ПДАА для успішного навчання студентів.

Надзвичайно цікавою була презентація Полтавської державної аграрної академії. Студентами були представлені яскраві та різнобарвні, як і сама веселка, номери художньої самодіяльності. Порадував виступом народний ансамбль сучасної пісні «Мал-а-хіт». Своїми чудовими голосами вони зарядили глядачів позитивним настроєм.

Мета даного заходу – допомогти дітям шкільного віку зорієнтуватися в світі професій та обрати вірний професійний шлях.

По закінченню заходу юнаки і дівчата  отримали буклети навчальних закладів та, за бажанням, пройшли профдіагностичне тестування щодо визначення здібностей до професійної діяльності.

Учні з захопленням спостерігали за виступами студенів , тому впевнені, що отримана ними інформація допоможе вірно обрати своє майбутнє.

Корисна інформація

Обмеження щодо застосування праці неповнолітніх

 У трудовому законодавстві в інтересах охорони здоров’я підлітків існують певні обмеження, що стосуються усіх працівників, молодших вісімнадцяти років. Зокрема, у статті 190 КЗпП встановлено заборону на застосування праці неповнолітніх на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах (Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 березня 1994 р. № 46).

Порядок розрахунку з працівником під час звільнення

Порядок розрахунку з працівником під час звільнення

   Відповідно до статті 47 Кодексу законів про працю України обов'язок власника або уповноваженого ним органу провести розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку.

Перенесення щорічної відпустки

Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена у разі:

1) тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку;

2) виконання працівником державних або громадських обов'язків, якщо згідно із законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати;

3) настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами;

4) збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв'язку з навчанням.

вгору