З настанням холодної пори року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій, які в структурі інфекційних захворювань посідають перше місце. При цьому, на грип припадає 12-15%. В епідемічний сезон, що очікується цієї осені, ці недуги можуть охопити 70-85% населення.
Сприйнятливість населення до грипу дуже висока. Захворювання поширюється лавиноподібно, виникає велика кількість важких форм захворювання і летальних випадків.
Джерелом інфекції є хвора людина. Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний. Масовому поширенню грипу сприяють ті, хто недбало ставиться до свого здоров’я і до небезпеки зараження оточуючих. З краплинами слизу із дихальних шляхів під час кашлю, чихання та розмови вірус може розсіюватися на кілька метрів від хворого.
Типові симптоми грипу:
Як захистити себе від грипу?
Основним заходом специфічної профілактики є вакцинація. Вона здійснюється протигрипозною вакциною, що відповідає ведучому штаму і містить зазвичай антигени одразу трьох штамів вірусу, які відбираються на основі рекомендацій ВОЗ.
Вакцинація особливо рекомендована дітям, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання, людям похилого віку з хронічними захворюваннями, вчителям, працівникам сфери обслуговування.
Профілактика:
Що робити, якщо ви захворіли на грип?
! Слід залишатися вдома і дотримуватися постільного режиму протягом усього температурного періоду, оскільки грипозне захворювання є великим навантаженням на серцево-судинну систему.
! Пити більше рідини, щоб вимивати токсичні продукти обміну, які утворюються під час інфекційного захворювання. Звернутися до лікаря. Саме він повинен призначити необхідне лікування з урахуванням вашого стану здоров’я і віку.