Із початку вакцинальної кампанії на Полтавщині щеплення отримали майже 400 тисяч людей, із яких 315 – повністю.
Як відбувається процес вакцинації в Полтаві, ознайомилися заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, заступник голови МОЗ – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін та голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. Вони оглянули найбільший центр вакцинації проти COVID-19, який розміщений у ТРЦ «Київ».
«Хотілося б навести приклад саме Полтавщини, адже вже кілька місяців область – лідер із вакцинації в Україні. Саме це допомагає регіону залишатися в «жовтій» зоні, тоді як є області в Україні, які вже перейшли до «червоної». Сподіваюся, приклад Полтавщини дасть розуміння нашим жителям, що треба робити щеплення. Саме вакцинація допомагає у боротьбі з пандемією», – сказав Кирило Тимошенко.
Ігор Кузін відзначив ефективну та злагоджену роботу з вакцинації на Полтавщині.
«Центри вакцинації на Полтавщині – приклад ефективної організації роботи. Вона також полягає і в дотриманні правил інфекційного контролю. Цей центр (у ТРЦ "Київ" з ред.) дасть змогу робити велику кількість щеплень протягом дня, – сказав Ігор Кузін. – Також на Полтавщині реалізують багато пілотних проєктів. Один з них – залучення до вакцинації сільського населення. Цю ініціативу плануємо впроваджувати в інших областях України».
Олег Синєгубов наголосив, що Полтавщина за добу зробила рекордну кількість щеплень – 10 тисяч.
«У тих районах, де вакцинувалися найбільше людей, найменше виявлено хворих. За добу робимо понад 2000 ПЛР-тестувань, тоді як на початку 2020 року в області проводили лише 115 таких досліджень, – сказав Олег Синєгубов. – Вкотре звертаюся до жителів Полтавщини: вакцинуватися треба. Це єдиний на сьогодні дієвий спосіб запобігти поширенню COVID-19. Нині Полтавщина – у «жовтій» зоні. Маємо зробити все, щоб ми не опускалися нижче».
Загалом у Полтавській області без вихідних працюють 69 мобільних бригад із вакцинації, 112 пунктів щеплень, 13 центрів вакцинації.