Menu

Кабінет Міністрів України затвердив  зміни до Порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан, затвердженого постановою КМУ від 8 липня 2020 р. № 573 «Питання запровадження та здійснення деяких заходів правового режиму воєнного стану», (далі  Порядок).

Нововведення, передбачені постановою КМУ від 24 червня 2023 р. № 630, яка набрала чинності 27 червня 2023 року, дозволяють перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях, де запроваджено комендантську годину, без виданих перепусток адвокатам, призначеним регіональними центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги для надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманим у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення, особам, час прибуття до яких припадає на визначений період доби, зокрема на власних транспортних засобах.

У разі зупинки під час виїзду до затриманої особи адвокат, призначений регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, пред’являє, зокрема технічними засобами електронних комунікацій, разом із документом, що посвідчує особу, також свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю або посвідчення адвоката України та скановану копію доручення регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зазначимо, що регіональні центри відповідно до вимог Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1363, протягом години з моменту реєстрації повідомлення суб’єкта подання інформації про затримання особи в установленому порядку призначають адвоката, який повинен прибути за зазначеною адресою місця для конфіденційного побачення із затриманою особою протягом години з моменту видачі йому доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги (у виключних випадках – протягом шести годин).

«З огляду на визначені часові обмеження адвокати, як правило, не мали змоги оформити перепустку, щоб вчасно прибути до клієнта під час комендантської години, що є прямим порушення права на захист особи, за що статтею 374 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність. Наразі, завдяки затвердженню вказаних змін до Порядку, таку проблему вирішено»,  зазначає директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

 

вгору