У вівторок другого тижня після Великодня, через день після Фоминої неділі відзначається день поминання покійних, перший після свята Пасхи.
Століттями християни приходять до могил покійних, куди приносять фарбовані яйця, випічку, цукерки та інші пасхальні страви, де звершується поминальна трапеза і частина страв віддається бідним на помин душі.
У цьому році поминальні дні припадають на час пандемії. В Україні оголошено карантин і масові збори можуть сприяти ще більшому поширенню хвороби і є небезпечними для життя та здоров’я людей. Перенесення поминальних днів на кладовищі – одне з рішень щодо перешкоджання поширенню корона вірусної інфекції.
У зв’язку із ситуацією, що склалася, виконавчий комітет та сільська комісія ТЕБ і НС Сергіївської сільської ради рекомендує:
- утримуватися від відвідування кладовищ;
- поминальні дні перенести на 6 червня – на Троїцьку батьківську поминальну суботу;
- прибирання біля могил здійснювати в інші від поминальних днів, збираючись не більше як по 2 чоловіки;
- дотримуватись дистанції;
- дотримуватись «маскового режиму»;
- категорично заборонено вживання їжі та розпивання спиртних напоїв на кладовищах;
- закликаємо приділити особливу увагу контролю за дітьми;
- заборонено обмінюватись продуктами харчування , цукерками та напоями;
- пропонуємо попросити своїх родичів, що проживають поза межами громади, утриматись від поїздок на кладовища під час карантину;
Віримо в здоровий глузд жителів нашої громади! Будьмо свідомими!