(друга сесія восьмого скликання)

ПРОЄКТ РІШЕННЯ

18.12. 2020

Про затвердження Програми

«Шкільне молоко» на 2021 рік

Відповідно  до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; Закон України «Про молоко і молочні продукти»; Закону України «Про освіту»; Постанову Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004р. № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», сільська рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму «Шкільне молоко» на 2021 рік (далі – Програма), що додається.
  2. Начальнику фінансового відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради (Лобода В.Г.) передбачити кошти в бюджеті на виконання заходів Програми.
  3. Спеціалісту І категорії сектору економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Батурі Я. Д. оприлюднити це рішення на офіційному Веб-сайті Сергіївської сільської ради в глобальній інформаційній мережі Інтернет - http://sergiyvska-rada.gov.ua/.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

Сільський голова                                                                                                                                                                    І. Г. Лідовий

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням другої сесії восьмого скликання Сергіївської сільської ради від 18.12.2020 року

«Шкільне молоко» на 2021 рік

с. Сергіївка - 2020

1. 1. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма, та обґрунтування необхідності їх розв’язання

Здоров’я дітей сьогодні значно погіршується, учні все частіше страждають від сколіозу, псування зору і розладів харчування, недостачі кальцію все це впливає на самопочуття дітей та рівень їхніх знань. На даний час спостерігається сумна тенденція в школах. На кожній перерві можна побачити, що діти зловживають сухарики, чіпси, газові напої, що дуже шкодить здоров’ю.

Завданнями школи вважається не тільки дати відповідні знання, а і навчити дітей правильному харчуванню адже це запорука здоров’ю дитини.

Молоко містить вітаміни A, B, B2, C, мінеральні речовини, легкозасвоювані білки, жири і вуглеводи. Крім усього іншого, в ньому міститься дуже багато кальцію, що такий корисний зростаючим дітям. Молоко для дітей просто незамінне, адже в ньому містяться такі амінокислоти як метіонін і лізин. Саме ці амінокислоти беруть участь у формуванні антитіл, ферментів травлення та інсуліну. Також метіонін, амінокислота, що міститься в молоці, зв’язує і виводить важкі метали з організму дитини. Для оптимального ефекту та збалансування раціону громадян культура споживання молочної продукції має виховуватися з дитинства.

Програма допоможе збалансувати харчування учнів Сергіївської ОТГ шляхом введення в раціон молока високої якості.

1. Мета та завдання Програми

Мета програми — забезпечення дітей здоровим та повноцінним харчуванням в школах Сергіївської ОТГ адже компонентами розвитку особистості є, насамперед, фізичне, психічне та духовне здоров’я.

Основне завданням Програми є оздоровлення дітей шкільного віку, що напряму впливає на стан здоров’я та результатів навчання дітей, розширює можливості вітчизняного виробництва молока, гарантує зменшення державних витрат в секторі охорони здоров’я.

Завданнями Програми є:

• впровадження освітніх заходів для дітей, учителів та батьків щодо важливості молока у формуванні здоров’я дітей і підлітків;
  • забезпечення безкоштовним молоком (200 гр.) і булкою (35 гр.) учнів 1-4 класів. Для учнів 5-11 класів надана можливість купляти молоко (200 гр.) і булку (35 гр.) за 5 грн.;
  • удосконалення управління системою організації харчування, оптимізації витрат на її функціонування.

Молоко та свіжі хлібобулочні вироби постачається згідно договору.

1. Учасники програми

Відділ освіти, молоді та спорту Виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, батьки учнів шкіл Сергіївської ОТГ, виконавчий комітет Сергіївської сільської ради.

1. Обсяги та джерела фінансування програми

Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів бюджету ОТГ для учнів 1-4 класів шкіл Сергіївської громади.  Також батьківська плата, що становить 5 грн. для учнів 5-11 класів які бажають приймати участь в Програмі.

1. Очікувані результати виконання Програми

Реалізація основних завдань Програми забезпечить:

1) створення умов, що сприяють зміцненню здоров`я школярів, їх гармонійному розвитку;

2) забезпечення якісного та збалансованого харчування школярів;

3) забезпечення безкоштовним додаткового харчуванням школярів (молоко, булка) 1 -4 класів;

4) формування навичок правильного та здорового харчування.

• удосконалити систему дитячого шкільного харчування;

1. Контроль за виконанням Програми

Контроль за виконанням Програми покладається на відділ освіти, молоді та спорту Виконавчого комітету Сергіївської сільської рад

ПРОГРАМИ  «Шкільне молоко» на 2021 рік

1.

Ініціатори розроблення Програми

2.

Підстава для прийняття Програми

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»; Закон України «Про молоко і молочні продукти»; Закону України «Про освіту»; Постанову Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004р. № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».

3.

Розробники Програми

Сектор економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

4.

Співрозробники Програми

5.

Відповідальні виконавеці

Відділ освіти, молоді та спорту Виконавчого комітету Сергіївської сільської ради.

6.

Учасники Програми

Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, батьки учнів шкіл Сергіївської ОТГ.

7.

Термін реалізації

2020 рік.

8.