Програма «Гроші ходять за дитиною» на 2019 рік

1. Загальні положення

Програма «Гроші ходять за дитиною» на 2019 рік (далі - Програма) розроблена відповідно до Конвенції ООН про права дитини, Всесвітньої декларації про забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей, Бюджетного кодексу України, Конституції України, Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про охорону дитинства»,  Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», враховуючи  «Методичні рекомендації щодо порядку розроблення регіональних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання» Наказ Міністерства економіки України 04.12.2006  №  367.

Актуальність розробки даної Програми підтверджується постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 № 823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку».

За даними ЦНСП Сергіївської сільської ради на території  громади, на обліку в опікунській раді, станом на 01.01.2018 року, перебуває 3 дітей-сиріт. Одній в 2019 році виповняється 18 років.

1. Мета Програми

Метою Програми є створення додаткових умов в громаді для соціальної адаптації, соціокультурному розвитку та матеріальної підтримки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 18-річного віку.

1. 3. Основні завдання Програми

Виконання Програми передбачається здійснити протягом 2019 року в постійному режимі без поетапного розмежування, враховуючи час досягнення повноліття дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, на території об’єднаної територіальної Сергіївської громади заплановане 1 особі в розмірі 1810 гривень.

Протягом року можливе коригування Програми в разі необхідності.

Для досягнення визначеної мети програмою необхідно забезпечити здійснення організаційних заходів шляхом:

- забезпечення матеріальної підтримки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 18-річного віку;

- забезпечення контролю, координації, планування та ефективного використання ресурсів, необхідних для виконання Програми.

Розмір одноразової допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України. Виплата одноразової допомоги здійснюється на підставі заяви та паспорта отримувача цієї допомоги.

1. Очікувані результати виконання Програми

У період виконання Програми очікується зниження негативних проявів серед дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, підвищення рівня соціального захисту, поліпшення соціопсихологічного стану.

1. 5. ОБСЯГИ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів місцевого бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

1. 6. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Контроль за виконанням Програми здійснюється комісією з питань прав людини, соціального захисту населення, законності, депутатської діяльності і етики.

П А С П О Р Т

Програми «ГРОШІ ХОДЯТЬ ЗА ДИТИНОЮ» НА 2019 РІК

1

Ініціатори розроблення Програми

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради

2

Підстава для прийняття Програми

Статті 26, 61 та 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про Державні цільові програми», Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Постанова Кабінету Міністрів України №146 від 05.03.2008 «Деякі питання надання одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування», Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавлених батьківського піклування після досягнення 18 річного віку»

3

Розробники Програми

Сектор економічного розвитку та інвестицій Виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

4

Співрозробники Програми

ЦНСП Сергіївської сільської ради

5

Відповідальний виконавець

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради

6

Учасники Програми

Виконавчий комітет Сергіївської сільської ради,  постійна комісія з питань прав людини, соціального захисту населення, законності, депутатської діяльності і етики, ЦНСП Сергіївської сільської ради.

7

Номер і назва операційної цілі Стратегії розвитку Сергіївської об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 рік, якій відповідає Програма

2.2. Створення умов для молодих сімей

8

Термін реалізації

2019 рік.

9

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

10

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

1,810 тис. грн.

11

Коштів бюджету ОТГ

1,810 тис. грн.

12

Коштів інших джерел

ЗАХОДИ ПРОГРАМИ «ГРОШІ ХОДЯТЬ ЗА ДИТИНОЮ» НА 2019 РІК

Зміст заходів

Сума витрат

тис. грн.

Джерела фінансування

1

Надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку на території Сергіївської об’єднаної територіальної громади

2019 рік

Місцевий бюджет

2

Здійснювати контроль та моніторинговий нагляд за станом утримання, виховання, розвитку та соціального захисту дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського спілкування.

2019 рік

ЦНСП Сергіївської сільської ради