Menu

       У зв’язку з існуючими вимогами, для  максимально ефективного  використання  земель,   з урахуванням норм чинного законодавства і створено проект рішення Сергіївської сільської ради «Про затвердження  Положення  про Порядок  визначення та відшкодування  збитків власникам землі  та землекористувачам»

Таким чином, проблема, яку планується розв’язати з прийняттям даного рішення, полягає в  затвердженні порядку визначення  та  відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам від   вилученням (викупом) та тимчасовим зайняттям земельних ділянок, встановленням обмежень щодо їх використання, погіршенні якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей земельних ділянок або приведенням їх у непридатний для використання стан та неодержання доходів у зв’язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок, створення єдиних організаційно-правових та економічних засад визначення та відшкодування збитків, завданих територіальній громаді. Запропонований регуляторний акт відповідає вимогам діючого законодавства. Прийняття такого регуляторного акту є доцільним, він відповідає принципам державної регуляторної політики (ст. 4 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”).

       Постановою Кабінету  Міністрів  України  від 19.04.1993 року № 284  «Про  Порядок  визначення  та  відшкодування  збитків  власникам  землі  та  землекористувачам» зі  змінами від 26.06.2019 року  передбачена можливість  створення  таких  комісій  виконавчими  комітетами  сільських рад.

         Розробником проекту регуляторного акту підготовлено аналіз регуляторного впливу відповідно до вимог, зазначених у ст. 8 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, яка затверджена постановою Кабінету міністрів України від 11.03.2004 № 308 та Постановою Кабінету міністрів України від 16.12.2015 року № 1151.

 

Таким чином, з метою безумовного виконання вимог кодексу та недопущення суперечливих ситуацій, необхідно прийняти регуляторний акт, який установлюватиме Порядок  визначення та відшкодування  збитків власникам землі  та землекористувачам.

            Прийняття цього рішення надасть можливість ефективного і раціонального  використання  земельних  ресурсів  на  території  громади, охорони  земель, збільшення обсягів доходів до бюджету громади, а відповідно і його видатків, для забезпечення потреб громади та фінансування сільських програм і не понесе ніяких додаткових витрат.

Упровадження та виконання вимог регуляторного акта не залежить від ресурсів органу місцевого самоврядування, а відшкодування  від  завданих збитків повинні сплачувати  по ставках, передбачених   рішеннями  сільської  ради, та відповідно до норм, передбачених Податковим кодексом України;

У подальшому внесення змін до зазначеного рішення можливе у разі зміни чинного законодавства України або виникнення необхідності у нормативному врегулюванні певних правовідносин.

За підсумками аналізу відстеження його результативності, а також у разі потреби та з прийняттям урядом нових нормативних актів, до нього теж будуть вноситися відповідні зміни згідно з регуляторною процедурою.

Насамперед, потрібно буде оцінити достатньо реалістичні показники в досягненні задекларованих цілей.

Для визначення рівня результативності дії регуляторного акта необхідно використовувати виключно статистичні дані, базове відстеження буде здійснено протягом року після набрання його чинності.

Повторне відстеження планується провести через рік після набуття чинності регуляторного акта. За результатами проведеного відстеження буде можливо порівняти показники базового та повторного відстежень. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань, вони будуть усунені шляхом унесення відповідних змін до регуляторного акта.

 

Узагальнений висновок:

 

Враховуючи проведену експертизу, Проект регуляторного акта,  Проект рішення сільської  ради та Аналіз його регуляторного впливу відповідають вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

 

 

Голова постійної комісії з питань містобудування,

будівництва, житлово-комунального господарства,

комунальної власності, земельних відносин

та охорони природи                                                             Золотоверх В.А.

 

Карта захисних споруд полтавської області

вгору