Menu

СЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ГАДЯЦЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(друга сесія восьмого скликання)

 

РІШЕННЯ

 

Про затвердження Програми «Шкільний автобус» на території Сергіївської сільської ради на 2021-2023 роки

 

З метою організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів та педагогічних працівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти до місця навчання, роботи і додому, керуючись п. 22 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки та рекомендації спільного засідання постійних комісій сільської ради з питань планування бюджету та фінансів, соціально-економічного розвитку, сільська рада ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму «Шкільний автобус» на території Сергіївської сільської ради на 2021-2023 роки (далі – Програма), що додається.
  2. Затвердити Положення про порядок використання шкільних автобусів (Додаток 1)
  3. Начальнику фінансового відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради (Лободі В.Г.) передбачити кошти в бюджеті на виконання заходів Програми.
  4. Спеціалісту І категорії сектору економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Батурі Я.Д. оприлюднити це рішення на офіційному Веб-сайті Сергіївської сільської ради в глобальній інформаційній мережі Інтернет - http://sergiyvska-rada.gov.ua/.
  5. 5. Контроль за виконанням даного рішення покласти напостійну комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

       

Сільський голова                                                                                                                                                                   І.Г. Лідовий

 

     ЗАТВЕРДЖЕНО:

Рішенням другої сесії восьмого скликання Сергіївської сільської ради від 18.12.2020

 Програма  «Шкільний автобус» на території Сергіївської сільської ради на 2021-2023 роки

с. Сергіївка 2020

  1. Загальні положення

Програма «Шкільний автобус» на території Сергіївської  сільської ради на 2021-2023 роки» (далі - Програма) розроблена відповідно до статті 13 Закону України «Про освіту», статті 8 Закону України «Про повну загальну середню освіту», статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту.

Програма спрямована на організацію регулярного безоплатного підвезення до місць навчання і додому учнів та вихованців закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти, які проживають на території Сергіївської сільської  територіальної громади, педагогічних працівників до місця роботи та у зворотному напрямку, забезпечення організації підвезення учнів закладів загальної середньої освіти на олімпіади, спортивні змагання, на конкурси, фестивалі, екскурсії та організацію підвезення педагогічних працівників на різні форми методичної роботи: фестивалі, конкурси, конференції, творчі зустрічі тощо. Для участі у заходах громади, районних та обласних заходах.

Належна організація підвезення дітей, які проживають за межею пішохідної доступності, до  закладів освіти сприятиме проведенню оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти, створенню умов для безпеки дітей, збереженню їх здоров’я, а також ефективному використанню бюджетних коштів, кадрового потенціалу педагогічних працівників та розширить можливості для гурткової та позакласної роботи та охоплення дітей громади різними видами і методами навчання та виховання.

  1. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована програма

У зв’язку з оптимізацією мережі освітніх закладів у сільській місцевості та створенням освітніх округів, стоїть питання забезпечення рівного доступу до якісної освіти учнів, вихованців, які проживають на території Сергіївської сільської  територіальної громади.

У 2020-2021 навчальному році у закладах загальної середньої освіти  навчається 247 учнів та 72 вихованців відвідують заклади дошкільної освіти.  Із них потребує підвезення до закладів загальної середньої освіти  93 дітей, закладів дошкільної освіти 12 дитини, що становить 33% від кількості  всіх здобувачів освіти.

Із числа педагогічних працівників потребують підвезення 12 осіб. 

 

  1. Мета програми

Метою програми є:

1) організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої освіти до місця навчання, роботи і додому;

2) поліпшення освітнього рівня населення, що проживає на території Сергіївської сільської об’єднаної територіальної громади та раціонального використання кадрового потенціалу зазначених закладів;

3) створення умов для організації профільного навчання учнів старшої школи.

 

Досягнення мети буде забезпечено шляхом:

1) раціонального використання шкільного автобуса шляхом коригування розкладу уроків та режиму освітнього процесу;

2) перегляду закріплених за закладами загальної середньої  освіти територій обслуговування з урахуванням потреби в організації перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників у сільській місцевості;

3) передбачення під час формування проекту місцевого бюджету, видатків, пов’язаних із забезпеченням регулярного безоплатного перевезення до місць навчання і додому здобувачів освіти та педагогічних працівників (придбання паливно-мастильних матеріалів, запчастин, капітальних та поточних ремонтів шкільних автобусів).

         

  1. Фінансове забезпечення Програми.

Фінансування заходів Програми здійснюється відповідно до законодавства за рахунок коштів  на відповідні цілі. 

Обсяг фінансування Програми уточнюється щороку під час складання проекту місцевого бюджету на відповіднийрік у межах видатків.  

                                 

  1. Координація та контроль за виконанням Програми

Координація процессом реалізації Програми  «Шкільний  автобус» проводиться за принципами єдності управління, персональної відповідальності, прозорості та поточної координації дій.

Адміністрування процессу реалізації Програми та інформування про стан виконання Програми здійснюється виконавчим комітетом Сергіївської сільської ради .

 

Секретар сільської ради                                                                                                                                                  Н.В. Ілляшенко

 

                                                                 Додаток 1

До рішення другої сесії восьмого скликання Сергіївської сільської ради від 18.12.2020 року

  ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ

 

Загальні положення

Це Положення визначає порядок використання шкільних автобусів, отриманих в рамках реалізації Програми «Шкільний автобус»  при організації регулярних і нерегулярних безоплатних перевезень учнів та педагогічних працівників, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №31.

Положення розроблено відповідно до Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про автомобільний транспорт» та Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.

Організація перевезень дітей шкільними автобусами здійснюється у відповідності з діючими нормативно-правовими актами України із забезпечення безпеки дорожнього руху, перевезень пасажирів автобусами.

 Шкільний автобус є спеціальним транспортним засобом для регулярних перевезень, що здійснюються за встановленим маршрутом і розкладом, з посадкою і висадкою дітей і педагогів на передбачених маршрутом зупинках до місць навчання і додому, а також для організації екскурсійних поїздок, здійснення нерегулярних перевезень учнів та педагогів до місць проведення позакласних і позашкільних, районних, зональних та обласних виховних, культурно-масових заходів і спортивних змагань, забезпечення участі учасників освітнього процесу в нарадах, семінарах, конференціях, інших заходах районного і обласного рівнів; організації підвезення учасників зовнішнього незалежного оцінювання до пунктів тестування та в зворотному напрямку. 

Використання шкільного автобуса для здійснення нерегулярних перевезень затверджується наказом директора школи та забезпечується необхідною документацією (шляховий лист, наказ про здійснення перевезення).

Використання шкільного автобуса для потреб непередбачених даним положенням дозволяється тільки з дозволу сільського голови.

Маршрут шкільного автобуса розробляється закладом освіти, затверджується начальником відділу освіти, молоді, спорту та культури при дотриманні умов безпеки руху.

Використання шкільного автобусу для потреб, не передбачених Положенням, та під час освітнього процесу забороняється.

Порядок організації перевезення груп дітей визначається Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та іншими нормативно-правовими актами.

Фінансування організації перевезень шкільним автобусом здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

 

Повноваження Сергіївської сільської ради щодо забезпечення автобусами закладів загальної середньої освіти

- здійснює аналіз забезпеченості закладів загальної середньої освіти автобусами за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів;

- організовує моніторинг потреби у забезпеченні закладів загальної середньої освіти автобусами, на підставі проведених заходів по оптимізації освітньої мережі та необхідності заміни автобуса, які не відповідають технічним вимогам та вичерпали встановлений нормативами термін експлуатації;

- забезпечує формування замовлення на поставку автобуса;

- організовує передачу закладам загальної середньої освіти автобусів, придбаних за рахунок коштів місцевого бюджету;

- видає розпорядження в межах своїх повноважень.

 

Повноваження відділу освіти, молоді, спорту та культури виконавчого комітету Сергіївської сільської ради щодо забезпечення автобусами закладів загальної середньої освіти

  • здійснює контроль за дотриманням вимог безпеки перевезень в рамках проведення виїзних перевірок з питання організації підвозу учнів та педагогів при розгляді звернень громадян.

 

Обов'язки керівника закладу загальної середньої освіти - балансоутримувача шкільного автобуса, що організовує перевезення учнів і педагогів

Здійснює контроль за використанням шкільного автобуса за цільовим призначенням та призначає відповідальних за безпеку дітей.

Призначає наказом відповідального за організацію перевезень і супроводжуючих з числа працівників закладу освіти, організувати їх своєчасний інструктаж і навчання.

Інформує батьків дітей або осіб, що їх замінюють про умови організації перевезень за маршрутом шкільного автобуса.

Затверджує наказом списки учнів, які перевозяться із зазначенням пунктів посадки і висадки у відповідності з паспортом маршруту.

Забезпечує технічне обслуговування автобуса автотранспортним підприємством та проходження перед рейсового технічного огляду та проходження водієм автобуса перед рейсового та після рейсового медичного огляду.

Визначає місце стоянки автобуса, забезпечує його технічне обслуговування та створює необхідні умови для підготовки до рейсів.

Забезпечує щорічне навчання водія шкільного автобуса з питань безпеки дорожнього руху в обсязі технічного мінімуму.

Організовує контроль за дотриманням графіка (розкладу) та маршруту руху.

Здійснює інші повноваження і забезпечувати дотримання вимог, передбачених діючими нормативно-правовими актами.

Забезпечує наявність наступної документації:

- паспорт маршруту шкільного автобуса;

- графік руху шкільного автобуса;

- накази про призначення відповідального за організацію перевезень і супроводжуючих;

- накази про затвердження списків учнів та педагогів, які перевозяться;

- наказ про затвердження інструкцій з організації безпечного перевезення учнів та педагогів;

- інструкцію для водія про особливості роботи у весняно-літній і осінньо-зимовий періоди;

- інструкцію для водія про заходи безпеки під час перевезення учнів і педагогів;

- інструкцію для водія і супроводжуючих по наданню першої медичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортній пригоді;

- інструкцію для водія і супроводжуючих по діях в разі дорожньо-транспортної пригоди;

- інструкцію для водія і супроводжуючих по діях у разі загрози вчинення терористичного акту;

- інструкцію для водія при русі через залізничні колії;

- інструкцію для супроводжуючих по організації безпечного перевезення учнів;

- інструкцію для учнів при проходженні по маршруту;

- журнал обліку інструктажів для водія та супроводжуючих;

- журнал обліку інструктажів для учнів;

- журнал перед рейсового та після рейсового медичного огляду водія;

- журнал обліку порушень водієм правил дорожнього руху та участі в дорожньо-транспортних пригодах;

- журнал обліку технічного стану шкільного автобуса при випуску на лінію та повернення.

 

Контроль за дотриманням вимог безпеки перевезень дітей і педагогів та за цільовим використанням шкільного автобуса

Контроль за дотриманням вимог безпеки перевезень проводиться територіальним органом патрульної служби в рамках проведення виїзних перевірок з питання організації підвозу учнів та педагогів, що здійснюються при розгляді звернень громадян.

Контроль за цільовим використанням шкільного автобуса,за дотриманням вимог чинного законодавства щодо організації перевезень дітей і педагогів шкільним автобусом здійснює начальник відділу освіти, молоді,  спорту такультури і керівник закладу загальної середньої освіти (балансоутримувач).

 

 

Секретар сільської ради                                                                                                                                             Н.В. Ілляшенко

 

 

 

 

Карта захисних споруд полтавської області

вгору