(третя сесія восьмого скликання)

12.02. 2021

Про результати проведення внутрішнього аудиту фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств та установ Сергіївської сільської ради за 2020 рік

Керуючись статтею 26, 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 114 Бюджетного Кодексу України, відповідно до розпорядження  сільського  голови   від  30.12.2020 №80 о.д.,  сільська рада ВИРІШИЛА:

1. Інформацію начальника фінансового відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради (Лободи В.Г.) про результати проведення внутрішнього аудиту фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств та установ Сергіївської сільської ради за 2020 рік взяти до відома (додається).
  2. Зобов’язати керівників комунальних підприємств та установ Сергіївської сільської ради, які допустили порушення:

- вжити невідкладних заходів щодо повного усунення порушень та недоліків, виявлених під час проведення внутрішнього аудиту фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств та установ Сергіївської сільської ради до 15.03.2021 року;

- забезпечити якісну організацію внутрішнього контролю і аудиту в бюджетному процесі, систематичний моніторинг ефективності використання бюджетних коштів.

1. Фінансовому відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради (Лободі В.Г.) на всіх стадіях бюджетного процесу в комунальних підприємствах та установах Сергіївської сільської ради забезпечити відповідно до вимог Бюджетного Кодексу України контроль за дотриманням бюджетного законодавства, спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління коштами бюджету Сергіївської сільської територіальної громади з боку головних розпорядників комунальних підприємств та установ Сергіївської сільської ради.
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на сільського голову.

Сільський голова                                                                                                                                                                                       І.Г. Лідовий

Інформація

результатів проведення  перевірки фінансово-господарської діяльності Комунального  підприємства «Сергіївське» Сергіївської сільської ради, спеціалізованого комунального підприємства «Добробут» Сергіївської сільської ради, «Центу надання  соціальних послуг» Сергіївської сільської ради   за 2020 рік.

На підставі розпорядження  сільського  голови   від  30.12.2020 № 80 о.д, начальником фінансового відділу  Лободою В.Г. та начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності   Ісаєнко О.Ю.   проведено  перевірку фінансово-господарської діяльності КП «Сергіївське» Сергіївської сільської ради,  СКП «Добробут» Сергіївської сільської ради, «Центру надання соціальних послуг» Сергіївської сільської ради за 2020 рік.

В ході перевірки проведена оцінка діяльності підприємств та установ щодо законності та достовірності фінансової звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку, дотримання актів законодавства, планів,  (договорів) з питань стану збереження активів стосовно законності та ефективності використання коштів від основної (додаткової) діяльності.

Перевіркою встановлено:

- по КП «Сергіївське» Сергіївської сільської ради не в повному обсязі ведуться Книга «Журнал-головна» , Книги основних засобів, малоцінного інвентарю. Станом на 01.01.2020 року інформація щодо загальної вартості активів відсутня в зв’язку з тим, що не складено бухгалтерські регістри про рух основних засобів;

- по СКП» Добробут» Сергіївської сільської ради відображення розрахунків з підприємствами, установами, організаціями не проводилося. Невчасно ведеться списання придбаних матеріалів, пального.

Перевіркою правильності нарахування амортизації  встановлено, що за період 2020 року в КП «Сергіївське» Сергіївської сільської ради не здійснювалось нарахування амортизації на основні засоби та малоцінні необоротні матеріальні активи, що знаходяться на їхньому балансі.

Перевіркою стану збереження комунального майна встановлено, що інвентаризація основних засобів, необоротних матеріальних цінностей, нематеріальних активів,  запасів, не проводилась, інвентарні номера відсутні.

КП «Сергіївське» Сергіївської сільської ради та СКП «Добробут» Сергіївської сільської ради встановлено термін доопрацювання виявлених недоліків до 15 березня 2021 року.

Начальник фінансового відділу                                                                                                  В.Г. Лобода

Начальник відділу бухгалтерського

обліку та звітності                                                                                                                     О.Ю. Ісаєнко