МИРГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(двадцять друга сесія восьмого скликання)

21 грудня 2022 року

Про затвердження Програми «Пільгового медичного обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2023 рік

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (зі змінами), статтею 91 Бюджетного кодексу України, з метою забезпечення державних гарантій соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сільська рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму «Пільгового медичного обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2023 року (далі – Програма), що додається.
  2. Начальнику фінансового відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради (Лобода В. Г.) передбачити кошти в бюджеті на виконання заходів Програми.
  3. Спеціалісту І категорії з організаційної роботи виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Вербі А.В. оприлюднити це рішення на офіційному веб-сайті Сергіївської сільської ради в глобальній інформаційній мережі Інтернет - http://sergiyvska-rada.gov.ua/.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з гуманітарних питань.

Сільський голова                                                                                 Ігор ЛІДОВИЙ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням двадцять другої сесії восьмого скликання Сергіївської сільської ради від 21.12.2022 року

ПРОГРАМА

на 2023 рік

с. Сергіївка – 2022 р.

1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Відповідно до Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (зі змінами), статтею 91 Бюджетного кодексу України, з метою забезпечення державних гарантій соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Прогнозована кількість отримувачів пільги у 2023 році І, ІІ, ІІІ категорій осіб, які мають статус учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, та осіб, які мають статус потерпілих від ЧАЕС– 19 особи. Зазначена категорія громадян має право відповідно до діючого законодавства скористатися пільгами на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів.

1. МЕТА ПРОГРАМИ

Метою Програми є:

• збереження здоров'я осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • удосконалення соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • посилення уваги суспільства до проблем подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • координація  дій  органів  влади,  громадських  організацій, благодійних  фондів,   діяльність  яких  має  «чорнобильську»  спрямованість.

1. ШЛЯХИ І ЗАСОБИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМ ПРОГРАМИ

Заходи Програми:

• пільгове медичне обслуговування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • своєчасна діагностика захворювань осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
  • безоплатне забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування постраждалих громадян;
  • позачергове (першочергове) зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них);
  • забезпечення ефективного соціального захисту постраждалого населення в результаті Чорнобильської катастрофи.

Виконання Програми забезпечить проведення невідкладних заходів, спрямованих на збереження здоров'я осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, своєчасне та повноцінне лікування постраждалих, ефективний соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які проживають на території Сергіївської громади.

Реалізації заходів, передбачених Програмою, здійснюватиметься за рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів.

Прогнозні обсяги фінансування для розв'язання проблем, передбачених Програмою, визначаються із врахуванням фінансових можливостей бюджетів.

Обсяги фінансування Програми уточняється під час внесення змін до  обласного та місцевого бюджетів, передбачених Програмою для кожного головного розпорядника коштів, відповідального за виконання окремих заходів та в цілому. Програма виконується протягом 2023 року.

1. РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Виконання заходів Програми дасть змогу:

• створити в територіальній громаді надійну систему збереження здоров’я громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС дітей, що сприятиме зниженню рівня їх інвалідизації та смертності;
  • забезпечити ефективний соціальний захист постраждалого населення громади для створення належного рівня забезпечення життя.

1. Обсяги та джерела фінансування програми

Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів сільського бюджету, обласного бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством

1. Контроль за виконанням Програми

Контроль за виконанням Програми здійснюється постійною комісією з гуманітарних питань.

ПАСПОРТ

ПРОГРАМИ «пільгового медичного обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

на 2023 рік

Ініціатори розроблення Програми