СЕРГІЇВСЬКОЇ  СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ

25.01.2021                                                                                                                                                                                  №1

Про підсумки роботи із

зверненнями громадян за 2020 рік

Відповідно до ст. 38 б. п. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (делеговані повноваження), Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування», виконавчий комітет Сергіївської сільської ради ВИРІШИВ:

1. Інформацію спеціаліста І категорії відділу економічного розвитку та інвестиції виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Батури Я.Д. про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2020 рік прийняти до відома (додається).
  2. Вжити невідкладних заходів щодо забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмові звернення та особистих прийомах, обов’язкове надання обґрунтованих відповідей за результатами розгляду, упорядкування роботи із зверненнями громадян.
  3. Постійно аналізувати та узагальнювати питання, що порушуються у зверненнях громадян, особливо повторних, виявляти причини, що їх породжують.
  4. Особливу увагу звернути на вирішення обґрунтованих заяв і скарг, організацію виїзних прийомів громадян.
  5. Вжити ефективних заходів щодо запобігання виникнення підстав повторних звернень громадян та звернень до органів вищого рівня.
  6. Контроль за виконанням даного рішення залишити за сільським головою Лідовим І. Г.

Сільський голова                                                                                                                                                                                                Лідовий І.Г.

«Про підсумки роботи із зверненнями

громадян за 2020 року» відповідно до вимог Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008

Робота із зверненнями громадян проводиться відповідно до Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Закону України «Про звернення громадян» та інших нормативних актів. Прийом громадян проводиться згідно затверджених графіків проведення особистих та виїзних прийомів громадян на 2020 рік. Постійно аналізуються та узагальнюються питання, що порушуються у зверненнях громадян, що запобігає виникнення повторних звернень.

Постійно проводиться інформування населення про підсумки та стан роботи із зверненнями громадян, надається правова допомога із цих питань.

За 2020 року до сільської ради надійшло 510 звернень, з них 98 усних, 412 письмових.

Всі звернення розглянуті в установлені законом терміни, заявникам надані обґрунтовані відповіді та роз’яснення. Сільським головою проведено  прийом громадян, з них: виїзних – 16, особистих – 19, на яких надійшло відповідно 22 та 30 звернень. Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19» З 17.03.2020 року обмежено прийом громадян у зв’язку з карантинними заходами. Розпорядження сільського голови №12 о.д від 17.03.2020 року.

У тому числі за видами: скарг – 5, заяв – 491, пропозицій (зауважень) – 12, доповідних - 2. За статтю заявників: від осіб жіночої статі надійшло на 55 звернення більше, ніж від осіб чоловічої статі (287 проти 232).

За звітний період надійшло 5 колективне, 505 індивідуальних звернень. Аналіз звернень громадян за категоріями авторів показує, що від багатодітних сімей та одиноких матерів надійшло 7 звернень, від інвалідів – 25, від переселених або внутрішньо переміщених осіб – 1. Від учасників бойових дій та членів їх родин надійшло 5 звернень. Основні питання, з якими звертались ці категорії заявників: надання матеріальної допомоги, ремонт доріг,  пільгового перевезення, вирішення земельних, майнових та інших питань.

За звітній період найбільше звернень надійшло від робітників – 270, від пенсіонерів – 101, безробітних – 78.

Найбільш порушуваними питаннями, з якими звертались громадяни до сільської ради, були питання:

- комунального господарства (ремонт дорожнього покриття, вуличне освітлення, благоустрій) – 29 звернення;

- соціального захисту, а саме надання матеріальної допомоги на лікування, вирішення соціально-побутових питань (15);

- аграрної політики і земельних відносин (438 питань).

- діяльність місцевих органів виконавчої влади – 1 (питання)

- праця і заробітна плата – 6 (питань)

- культура та культурна спадщина, туризм – 1 (питання).

З метою зменшення кількості звернень громадян до органів вищого рівня та виявлення найбільш гострих проблем, що породжують звернення і потребують вирішення на місцевому рівні, на оперативних нарадах у сільського голови  заслуховуються звіти керівників установ розташованих на території сільської ради.

Посадовими особами місцевого самоврядування забезпечується створення необхідних умов для реалізації конституційних прав громадян, особлива увага при цьому приділяється на вирішення питань поставлених пільговими категоріями. Сільським головою проводяться виїзні прийоми громадян за місцем проживання згідно затверджених графіків. Ведеться систематичне роз’яснення конституційних прав і обов’язків громадян та законодавства щодо розгляду пропозицій і скарг. Всі зусилля спрямовуються на обґрунтоване вирішення порушених питань, для цього вишукуються наявні матеріали та фінансові можливості.

Спеціаліст І категорії відділу

економічного розвитку та інвестицій

виконавчого комітету

Сергіївської сільської ради                                                                                                                                                                                 Батура Я.Д.