Бюджет участі

В 2018 році Полтавська обласна рада також оголосила обласний конкурс  проектів «Бюджет участі» Полтавської області. Суть цього проекту полягає в активному залученні громадян в реалізації місцевих ініціатив шляхом голосування, що розпочинається з 14 вересня по 30 вересня.

Голосування за проекти здійснюється шляхом заповнення спеціального бланку голосування в електронному вигляді, або на паперових носіях. Один громадянин може проголосувати не більше, ніж за три проекти. Голосування в електронному вигляді проводиться в електронній системі, посилання на яку розміщено на офіційному сайті http://bu.oblradapl.gov.ua/, шляхом авторизації особи за допомогою системи «BankID», електронного цифрового підпису чи інших методів ідентифікації особи. Голосування на паперових носіях здійснюється у пунктах супроводу бюджету участі: Сергіївської сільської ради, Розбишівського старостату, Качанівського старостату,  за умови пред’явлення оригіналу паспорта громадянина України або ID-картки шляхом заповнення бланка для голосування. Перелік проектів-переможців буде оприлюднено до 31 жовтня 2018 року на сайті Бюджету участі Полтавської області http://bu.oblrada-pl.gov.ua. Перелік проектів для голосування опубліковано за посиланням

Жителями Сергіївської об’єднаної територіальної громади подано два проекти:

1. «Здорова і щаслива дитина – успішна країна» в с. Качанове, Гадяцького району, Полтавської області. Основна мета: встановлення сучасного та безпечного спортивно-ігрового комплексу, гойдалки, тенісного столу, альтанки, нового замощення території майданчика бруківкою та оснащення дерев’яними лавами для сидіння.

Автор Носенко Наталія Вікторівна. Номер проекту для голосування 26.

1. «Придбання та встановлення комплексу вуличних тренажерів на базі закладу Сергіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Сергіївка, Гадяцького району, Полтавської області» Основна мета: проект передбачає забезпечення вуличними тренажерами для здійснення масової фізкультурно-оздоровчої роботи серед дітей та учнівської молоді, розширення та зростання можливостей занять спортом на свіжому повітрі. Створення сприятливих умов для пропагандування здорового способу життя серед жителів села Сергіївка.

Автор Горб Віктор Іванович. Номер проекту для голосування 183.

Просимо підтримати місцеві ініціативи і прийти проголосувати за дані проекти, адже від кожного з Нас залежить добробут нашої громади!

Гарантії працівникам, які проходять військову службу

Відповідно до частини  2 статті 39 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" в редакції від 08.02.2015 року зі змінами, внесеними Законом України від 15.01.2015 року № 116-VIII, за громадянами України, які призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, зберігається місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності.

Обмеження щодо застосування праці неповнолітніх

У трудовому законодавстві в інтересах охорони здоров’я підлітків існують певні обмеження, що стосуються усіх працівників, молодших вісімнадцяти років. Зокрема, у статті 190 КЗпП встановлено заборону на застосування праці неповнолітніх на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах (Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 березня 1994 р. № 46).

Порядок розрахунку з працівником під час звільнення

Відповідно до статті 47 Кодексу законів про працю України обов'язок власника або уповноваженого ним органу провести розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку.