Про шкідливість використання штучних квітів на кладовищах, які розташовані на території Сергіївської сільської ради

Депутатський корпус та виконавчий комітет Сергіївської сільської ради закликає громаду не прикрашати могили померлих пластиковими квітами та вінками. Така практика набуває масштабності напередодні Великодня у ці дні пластик заполоняє кладовища. Люди прибирають могили та прикрашають новими штучними квітами, а старі, що вже втратили колір, - викидають.

Українці використовують штучні квіти, бо вони не в'януть. А в подальшому вивозять на смітник торішні прикраси. Давно вже в європейських країнах штучні квіти заборонено приносити на кладовище. Там тільки живі квіти і віночки з живих квітів.

Купити штучну прикрасу на могилку цього року коштує від 20 до 300 грн.         Однак деякі продавці пропонують штучним квітам іншу альтернативу - букети із живих квітів, їхня вартість співпадає із вартістю штучних квітів.

Церква також закликає вірян не носити пластик на кладовище. Роз'яснювальну роботу про екологічну шкоду проводять також і священики.

Традиція штучних квітів немає глибокого коріння і триває не більше 10-15 років. У цьому сенсі є надія, що якщо люди усвідомлять, що немає такої основи - традиційної, релігійної основи - і ця практика шкідлива для довкілля, то з часом відмовляться.

Дане питання підтримують комунальники, екологи та священики, бо, якщо в містах пластикові вінки з кладовищ вивозять на смітник, то в селах їх просто спалюють.

Спалювати пластик ні в якому разі не можна. Тому що канцерогени дуже високі, і це дуже шкідливо людям, і впливає негативно на довкілля.

Також не можна ці вінки закопувати, кажуть фахівці, бо час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий.

Тож будьмо свідомими та відповідальними!

Праця неповнолітніх: основні гарантії

Згідно зі ст. 187 КЗпП, неповнолітніми є особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці користуються пільгами, установленими законодавством України.

У той же час, статтею 32 Цивільного кодексу України встановлено, що неповнолітніми вважаються особи віком від 14 до 18 років.

Зобов’язання для роботодавців

Суміщення професій: коли неправомірно?