Про шкідливість використання штучних квітів на кладовищах, які розташовані на території Сергіївської сільської ради

Депутатський корпус та виконавчий комітет Сергіївської сільської ради закликає громаду не прикрашати могили померлих пластиковими квітами та вінками. Така практика набуває масштабності напередодні Великодня у ці дні пластик заполоняє кладовища. Люди прибирають могили та прикрашають новими штучними квітами, а старі, що вже втратили колір, - викидають.

Українці використовують штучні квіти, бо вони не в'януть. А в подальшому вивозять на смітник торішні прикраси. Давно вже в європейських країнах штучні квіти заборонено приносити на кладовище. Там тільки живі квіти і віночки з живих квітів.

Купити штучну прикрасу на могилку цього року коштує від 20 до 300 грн.         Однак деякі продавці пропонують штучним квітам іншу альтернативу - букети із живих квітів, їхня вартість співпадає із вартістю штучних квітів.

Церква також закликає вірян не носити пластик на кладовище. Роз'яснювальну роботу про екологічну шкоду проводять також і священики.

Традиція штучних квітів немає глибокого коріння і триває не більше 10-15 років. У цьому сенсі є надія, що якщо люди усвідомлять, що немає такої основи - традиційної, релігійної основи - і ця практика шкідлива для довкілля, то з часом відмовляться.

Дане питання підтримують комунальники, екологи та священики, бо, якщо в містах пластикові вінки з кладовищ вивозять на смітник, то в селах їх просто спалюють.

Спалювати пластик ні в якому разі не можна. Тому що канцерогени дуже високі, і це дуже шкідливо людям, і впливає негативно на довкілля.

Також не можна ці вінки закопувати, кажуть фахівці, бо час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий.

Тож будьмо свідомими та відповідальними!

Праця неповнолітніх: гарантії, пільги та обмеження

Однією з найважливіших складових успішного соціально-економічного розвитку будь-якого суспільства є захист прав і свобод власних громадян. Особливе місце у цьому процесі займає охорона прав неповнолітніх, зокрема, захист їх трудових прав. Українське законодавство встановлює низку спеціальних гарантій та пільг для неповнолітніх, виділяючи їх таким чином в окрему категорію особливих суб’єктів трудових відносин.

У який період після припинення трудових відносин необхідно зареєструватись в центрі зайнятості?

Відповідь: Чинним законодавством не встановлено граничних термінів реєстрації громадянина в державній службі зайнятості після звільнення з роботи.

Вірний вибір – запорука успішного майбутнього

Начальник відділу активної підтримки безробітних Гадяцької міськрайонної філії– Тетяна Максімова

Якщо запитати у пересічного українця що він бажає понад усе, то, мабуть, найчастіша відповідь це: «Жити в розвиненій та багатій країні». Але, щоб реалізувати це бажання, потрібно кожному з нас прикласти чимало зусиль. Перш за все, це залежить від самого народу та рівня його освіченості.