Menu

                                                                 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

СЕРГІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

РІШЕННЯ

05.01.2017                                                                                          № 12

Про затвердження Порядку видалення зелених насаджень та Положення про проведення розрахунків їх відновної вартості на території Сергіївської сільської ради

         Відповідно до ст.ст. 26, 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України  « Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045 (зі змінами та доповненнями),   Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 12.05.2009 № 127 «Про затвердження Методики визначення відновної вартості зелених насаджень» та з метою  визначення відновної вартості зелених насаджень (дерев, кущів)  на території Сергіївської  сільської ради, що підлягає сплаті при видаленні зелених насаджень або при їх втраті у зв’язку із відведенням земельної ділянки у встановленому порядку юридичним або фізичним особам, виконавчий комітет Сергіївської сільської ради ВИРІШИВ:

 

  1. Затвердити «Порядок видалення зелених насаджень на території Сергіївської сільської ради» (згідно з додатком 1).
  2. Затвердити Положення про проведення розрахунків по відновній вартості зелених насаджень на території Сергіївської сільської ради (згідно з додатком 2).
  3. Затвердити тарифи на відновлення зелених насаджень на території Сергіївської сільської ради
  4. Затвердити склад комісії по видаленню зелених насаджень (персональний склад комісії додається)
  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Сергіївської сільської ради з питань містобудування, будівництва, житлово-комунального господарства, комунальної власності, земельних відносин та охорони природи з питань агропромислового комплексу,регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища ( голова комісії – Золотоверх В.А.)

 

Сільський  голова                                                                І.Г. Лідовий

 

                                                                                            Додаток 1

                до рішення  виконавчого комітету Сергіївської  сільської ради №12 від 05.01.2017 р. 

                                               ПОРЯДОК

видалення зелених насаджень  на території  Сергіївської   

                                                  сільської ради

  1. Цей Порядок визначає процедуру видалення дерев, кущів, газонів і квітників (далі – зелені насадження) на території Сергіївської сільської ради .
  2. Видалення зелених насаджень здійснюється у разі:

будівництва об’єкта архітектури на підставі документів, визначених части­ною першою статті  34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності ”;

знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порос­левих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населених пунктів;

відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється дере­вами;

проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні по­вітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і роз­подільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопоста­чання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;

досягнення деревом вікової межі;

провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощу­вання декоративних дерев та кущів;

ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації..

  1. Видалення зелених насаджень на території Сергіївської сільської ради здійснюється:

за рішенням виконавчого комітету  Сергіївської сільської ради  (далі – компетент­ний орган) на підставі ордера (крім випадків, передбачених пунктами 8-10 цього Порядку);

на підставі одного з документів, визначених частиною першою статті 34 За­кону України “Про регулювання містобудівної діяльності ”, до прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

 Видалення зелених насаджень на підставі одного з документів, визначених час­тиною першою статті 34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності ”, до прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів не потребує прийняття рішення компетентним органом.

 

  1. Підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі - заявник).

Компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості ( далі - комісія), до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки ( користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції , а у разі потреби - балансоутримувача території, чи комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень.

Під час формування складу комісії компетентний орган направляє запити до Державної екологічної інспекції у Полтавській області , власника земельної ділянки (користувача), балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень, щодо можливості їх участі в роботі комісії.

Державна екологічна інспекція у Полтавській області  та заінтересовані організації у п'ятиденний строк після надходження запиту надсилають компетентному органу в письмовій формі повідомлення про включення свого представника до складу комісії.

         У процесі визначення стану зелених насаджень та відновної вартості зелених насаджень, які видаляються на підставі одного з документів, визначених частиною першою статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", до складу комісії включається представник фізичної або юридичної особи, яка має намір щодо забудови території.

Комісія у п'ятиденний строк після її затвердження визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і їх відновну вартість та складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню (далі - акт), за зразком, затвердженим рішенням Сергіївської  сільської ради «Про затвердження Порядку видалення дерев, кушів , газонів на території Сергіївської  сільської ради» .

  1. Відновна вартість зелених насаджень визначається згідно з Положенням про проведення розрахунків по відновній вартості зелених насаджень на території  Сергіївської сільської  ради.

У разі знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев комісія з'ясовує причину набуття деревами такого стану, про яку зазначається в складеному комісією акті.

Кожному члену комісії надається один примірник акта. У разі відсутності представника територіального органу Держекоінспекції у складі комісії один примірник акта у триденний строк надсилається до  Державної екологічної інспекції у Полтавській області

         Голова комісії готує в п'ятиденний строк проект рішення компетентного органу про видалення зелених насаджень, в якому зазначається інформація про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і залишаються на земельній ділянці.

 

 

Компетентний орган у місячний строк після надходження зазначеного проекту рішення про видалення зелених насаджень приймає відповідне рішення і видає наступного дня заявнику його копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

  Ордер на видалення зелених насаджень компетентний орган видає не пізніше наступного робочого дня після подання заявником документа про сплату відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

  1. Методика визначення відновної вартості зелених насаджень і зразок ордера за­тверджені рішенням Сергіївської сільської ради „Про затвердження Положення  про проведення розрахунків по відновній вартості зелених насаджень на території  Сергіївської сільської  ради’’.

 Відновна вартість зелених насаджень, що належать до комунальної власності, сплачується на бюджетний рахунок сільського бюджету Сергіївської  сільської ради,  відкритого у Державній казначейській службі України.

  1. Сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться у разі:

будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту) житлових будинків, об'єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, благоустрою та інших об'єктів будівництва, що споруджуються за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету 

знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту 

відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;

проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;

досягнення деревом вікової межі;

провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;лиха, аварійної та надзвичайної ситуації;

будівництва культових будівель та будівель, необхідних для їх обслугову­вання, що здійснюється релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровано в установленому законом порядку (за умови погод­ження такого будівництва з Мінприроди та Держкомнацрелігій);

  1. Видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на об'єкті благоустрою здійснює балансоутримувач на підставі акта, що складається відповідно до пункту 4 цього Порядку.
  2. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної си­туації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю грома­дян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійс­нюється негайно з подальшим оформленням акта відповідно до пункту 4 цього Поряд­ку.
  3. Видалення зелених насаджень на території меморіального комплексу та кла­довищі здійснюється за рішенням балансоутримувача без сплати їх відновної вартості.
  4. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника ( користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.
  5. Відновна вартість зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, що відведена в установленому порядку фізичній або юридичній особі, сплачується в обов’язковому порядку під час передачі такої ділянки у власність відповідної особи.

                                                                                             

Секретар виконавчого комітету                                                 Н.В. Ілляшенко

 

Додаток 1

до Порядку видалення зелених насаджень на території Сергіївської  сільської ради

А К Т   № _____

обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню

с. ___________________                               «____»________________20__р.

Комісію призначено рішенням виконавчого комітету  Сергіївської  сільської  ради  «Про створення комісії по обстеженню зелених насаджень на території

Сергіївської  сільської ради» №   від «   » _______ 20___ року, в складі:

Голова комісії:     Ілляшенко Віктор Олексійович – член виконавчого комітету        

                                                                                        Сергіївської сільської ради.

Члени комісії:

Галь Валентина Іванівни – начальника відділу земельних відносин, комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Сергіївської сільської ради  

Чирвон Анатолій Олексійович – спеціаліст відділу земельних відносин, комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

Багнюк Ірина Михайлівна – спеціаліст відділу земельних відносин, комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

Кавун Анатолій Іванович – начальник КП «Краснознаменське»;

Дугнист Раїса Петрівна – начальник КП «Надія»;

_________________________________________            - представник Державної екологічної інспекції у Полтавській області ( за згодою).

          

Представник заявника:

___________________________________________________________________________.

 

Комісія оглянула зелені насадження за адресою:

___________________________________________________________________________.

Обстеження зелених насаджень пов’язано з ___________________________________________________________________________

                                                                            (вказується причина обстеження зелених насаджень (відведення

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

земельної ділянки, видалення зелених насаджень), якщо причиною є видалення

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

зелених насаджень, вказується підстава для їх видалення))

  1. Зелені насадження, що підлягають видаленню:

 

з/п

Вид зелених насаджень, що підлягають видаленню

(пересаджуванню)

Вік

(років)

Висота

(м)

Діаметр

стовбура на висоті 1,3 м від землі

(см)

Кількість (шт.)

Якісний стан зелених насаджень (хороший, задовільний, незадовільний)

Підлягає

(шт.)

видаленню

пересаджуванню

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом підлягає: пересаджуванню   __________ дерев, __________ кущів;

                               зрізуванню             __________ дерев, __________ кущів.

 

Всього видаляється:

1.

Дерев

______________

одиниць;

2.

Кущів

______________

одиниць;

3.

Газонів

______________

га;

4.

Квітників

______________

кв.м.


  1. Відновна вартість зелених насаджень, що підлягають видаленню:

1.

Дерев

______________

гривень;

2.

Кущів

______________

гривень;

3.

Газонів

______________

гривень;

4.

Квітників

______________

гривень.


  1. Зелені насадження, що залишаються на місці в межах відведеної ід забудову ділянки:

 

з/п

Вид зелених насаджень

 

Вік

(років)

Висота

(м)

Діаметр

стовбура на висоті 1,3 м від землі

(см)

Кількість (шт.)

Якісний стан зелених насаджень (хороший, задовільний, незадовільний)

1.

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усього залишається на місці::

1.

Дерев

______________

одиниць;

2.

Кущів

______________

одиниць;

3.

Газонів

______________

га;

4.

Квітників

______________

кв.м.

 

 

 

 

 

 

Висновок комісії: _____________________________________________________________ _____________________________________________________________

           

Зелені насадження, що залишаються на місці на час будівництва, передаються на збереження ___________________________________________________________________

                                                                                 (П.І.Б., посада)

 

Голова комісії:                     __________________         Ілляшенко В.О.    

Члени комісії:                      __________________          Галь В.І.                 

                                              _______________                Чирвон В.О.

                    __________________          Багнюк І.М.    

                    __________________          Кавун А.І.  

                   __________________          Дугнист Р.П

                   __________________           ____________

Представник

заявника:                              _________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                  Додаток 2

до Порядку видалення зелених насаджень на території Сергіївської сільської ради

 

ОРДЕР

на видалення зелених насаджень

 

с. ________________                                                 «____»________________20__р.

 

На основі рішення виконавчого комітету Сергіївської сільської ради .№12 від «05» січня 2017р

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

дозволяється:

_____________________________________________________________________________

(назва підприємства, організації, установи)

_____________________________________________________________________________

(місцезнаходження)

згідно з актом обстеження зелених насаджень, складеним «____»______________20__р.,

погодженим з територіальними органами центрального органу виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища «____»______________20__р.

 

видалення:

1.

Дерев

______________

одиниць;

2.

Кущів

______________

одиниць;

3.

Газонів

______________

га;

4.

Квітників

______________

кв.м.

 

 

 

 

Термін видалення встановлюється до «____»______________20__р.

Благоустрій та озеленення провести до «____»______________20__р.

Використання вирубаної деревини _________________________________________.

Зелені насадження, які залишаються в межах визначеної ділянки ___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

«____»______________20__р.   .           (дата відкриття ордера)                                                            

«____»______________20___р.             (дата закриття ордера)

 

 

Інспектор інспекції з благоустрою     ___________________   _____________________

 

 

 

 

 

Додаток 2

до рішення  виконавчого комітету Сергіївської  сільської ради №12 від 05.01.2017 р.

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення розрахунків по відновній вартості зелених насаджень

 на території  Сергіївської сільської ради

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1. Положення про проведення розрахунків відновної вартості зелених насаджень розташованих на території  Сергіївської сільської ради (надалі Положення) розроблено відповідно до Методики визначення відновної вартості зелених насаджень (надалі Методика), затвердженої наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 12.05.2009р. № 127, Закону України "Про благоустрій населених пунктів", Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 N1045

1.2. Положення визначає механізм формування відновної вартості всіх видів зелених насаджень на території Сергіївської сільської ради.

 1.3. Положення призначене для обґрунтування нарахування відновної вартості зелених насаджень (дерев, кущів, газонів, квітників) на території  Сергіївської сільської ради, що підлягає сплаті при видаленні зелених насаджень або при їх втраті у зв’язку з відведенням земельної ділянки у встановленому порядку юридичній або фізичній особі.

 

  1. ВИЗНАЧЕННЯ ВІДНОВНОЇ ВАРТОСТІ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ.

2.1. Відновна вартість зелених насаджень - це всі витрати, за рахунок яких вони створені та прийняті на баланс експлуатуючого підприємства з урахуванням планових накопичень, а також інфляційних процесів.

2.2. Визначення відновної вартості зелених насаджень здійснюється комісією, створеною відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, яка складає акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, зразок якого наведений у додатку 1 до Порядку.

2.3. Видалення зелених насаджень здійснюється з дотриманням вимог Порядку видалення зелених насаджень на території  Сергіївської сільської ради та з оформленням ордера на видалення зелених насаджень, зразок якого наведений у додатку 2 до Порядку.

2.4. Відновна вартість зелених насаджень складається із вартості їх відновлення (вартість посадкового матеріалу, його доставка, висадка та двохрічний догляд для приживлення).                 Для встановлення тарифів на відновлення зелених насаджень приймаються розрахунки. Тарифи на відновлення зелених насаджень затверджуються рішенням  Сергіївської сільської ради.

2.5. Вартості створення дерев та кущів розраховані в додатку 1 до Положення  (калькуляції на доставку крупномірного посадкового матеріалу, посадку крупномірного посадкового матеріалу, послуги по догляду крупно мірного посадкового матеріалу на приживленість).

2.6. Відновна вартість зелених насаджень визначається комісією, створеною виконавчим комітетом сільської ради на підставі акту обстеження зелених насаджень.

2.7. При складанні акту обстеження та визначення стану зелених насаджень враховуються наступні усереднені вікові межі експлуатації зелених насаджень. 

Усереднена вікова межа експлуатації деревних і чагарникових рослин, газонів

 

Характеристика дерев і чагарників

Вікова межа, років,

об’єктів зеленої зони

лісопарки,

санітарно -

захисні зони

парки,

сквери

вулиці, проїзди, площі

Повільноростучі дерева листяних порід – дуба, каштана, ясеня, сосни, тощо

120

90

60

Швидкоростучі дерева – акація, тополі, берези, верби, тощо

80

70

45

Чагарники

20

20

15

Газони

10

10

5

 

Усереднена вікова межа експлуатації деревних і чагарникових рослин і газонів складена у відповідності до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 105 від 10.04.2006 р.

2.8.  Якісний стан дерев та кущів визначається за такими ознаками:

 добрий – дерева (кущі) здорові, нормально розвинені, листя густе, рівномірно розміщене на гілках, нормального розміру і забарвлення без ознак хвороб і шкідливих ран, ушкоджень стовбурів і скелетних гілок, а також дупел;

 задовільний - дерева (кущі) здорові, але з ознаками уповільненого росту, з нерівномірно розвиненою кроною, на гілках мало листя, є незначні механічні пошкодження і невеликі дупла;

 незадовільний – дерева (кущі) дуже ослаблені, стовбури мають викривлення, крони слаборозвинені, є сухі та засихаючі гілки, приріст однорічних пагонів незначний, технічно пошкоджені стовбури, є дупла.

2.9. Сухостійні та аварійні дерева оцінці не підлягають і зносяться без сплати балансової вартості на підставі актів обстеження їх стану комісією з оцінки стану зелених насаджень до складу якої входять представники Державної екологічної інспекції у  Полтавській області.

2.10. Документ на оплату відновлювальної вартості виписує і передає заявнику головний бухгалтер Краснознаменської сільської ради після прийняття рішення про надання дозволу на знесення, пересадку зелених насаджень. Підставою для нарахування відновлювальної вартості є погоджений виконавчим комітетом Сергіївської сільської ради акт  комісії з питань обстеження зелених насаджень та видалення аварійних дерев на території  Сергіївської сільської ради.

                                      

Секретар виконавчого комітету                                                 Н.В. Ілляшенко

 

 

 

 

 

                                                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                              

 

Додаток 3

до рішення  виконавчого комітету Сергіївської  сільської ради №12 від 05.01.2017 р

 

                                               ТАРИФИ

на відновлення зелених насаджень на території  Сергіївської сільської  ради

 

  1. Тарифи формуються наступним чином:
    • вартість 1 шт. посадкового матеріалу в залежності від породи;
    • вартість посадки 1 шт. посадкового матеріалу – 38,22 грн. з ПДВ;
    • вартість послуг по догляду 1 шт. посадкового матеріалу на приживленість:

1.3.1. вологий грунт - 81,07 грн. з ПДВ;

1.3.2. свіжий грунт – 113,50 грн. з ПДВ;

1.3.3. сухий грунт – 194,57 грн. з ПДВ;

1.4.   вартість доставки 100 шт. посадкового матеріалу на відстань:

1.4.1.до 20 км - 275,83 грн з ПДВ

1.4.2. більше 20 км – подвійний тариф.

 

Секретар виконавчого комітету                                            Н.В. Ілляшенко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                              ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                            Рішенням виконкому

                                                                            №12 від 05.01.2017

 

 

 

 

 

                               ПЕРСОНАЛЬНИЙ СКЛАД

сільської комісії по видаленню зелених насаджень  на території                   

              Сергіївської сільської ради

 

 

 

Голова комісії:     Ілляшенко Віктор Олексійович – член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради.

 

Члени комісії:

 

Галь Валентина Іванівни – начальника відділу земельних відносин, комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Сергіївської сільської ради; 

Чирвон Анатолій Олексійович – спеціаліст відділу земельних відносин, комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

Багнюк Ірина Михайлівна – спеціаліст відділу земельних відносин, комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

Кавун Анатолій Іванович – начальник КП «Краснознаменське»;

Дугнист Раїса Петрівна – начальник КП «Надія»;

_________________________________________   - представник Державної екологічної інспекції у Полтавській області ( за згодою).

                                                                                                                                  

 

Секретар виконавчого комітету                                            Н.В. Ілляшенко

 

Карта захисних споруд полтавської області

вгору