Menu
Сергіївська об'єднана територіальна громада

Сергіївська сільська територіальна громада

 

СЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ГАДЯЦЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(перша сесія восьмого скликання)

(друге пленарне засідання)

 

РІШЕННЯ 

13.11.2020

 

Про затвердження Регламенту Сергіївської сільської ради 

Відповідно до п.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада ВИРІШИЛА: 

Затвердити Регламент (Сергіївської сільської територіальної громади) Сергіївської сільської ради Гадяцького району Полтавської області. (Регламент додається).

 

Сільський  голова                                                                             І. Г. Лідовий

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 

Рішенням першої сесії восьмого скликання

(другого пленарного засідання)

Сергіївської сільської ради від 13.11.2020 року

 

РЕГЛАМЕНТ

Сергіївської сільської ради VІІІ скликання

Миргородського району (Гадяцького району) Полтавської області.

 

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 

Стаття 1. Правові засади діяльності Сергіївської сільської ради 

1.1.Сергіївська сільська рада (далі - Рада) є органом місцевого самоврядування, що представляє Сергіївську територіальну громаду та  здійснює від її імені та в її інтересах функцій і повноваження  місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законом України « Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України.

 1.2.Порядок діяльності Ради, її органів, депутатів, посадових осіб визначається Конституцією України, Законом України « Про місцеве самоврядування в Україні», «  Про статус депутатів  місцевих рад» « Про службу в оранах місцевого самоврядування», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» «Про запобігання корупції», « Про інформацію», « Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних», іншими законодавчими актами та цим Регламентом.

1.3. Регламент Сергіївської сільської Ради (далі – Регламент) визначає порядок проведення першої сесії Ради, порядок обрання сільського голови, секретаря, скликання чергової та позачергової сесії Ради, призначення пленарних засідань Ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень Ради про затвердження порядку денного сесії та з процедурних питань, а також порядок роботи сесії Ради.

1.4. Регламент Сергіївської сільської ради затверджується не пізніше як на другій сесії рішенням ради, прийнятим більшістю голосів депутатів від загального складу ради. У такому ж порядку приймаються рішення про внесення змін і доповнень до Регламенту.

1.5.  До прийняття Регламенту Ради чергового скликання застосовується Регламент, що діяв у попередньому скликанні.    

1.6 У випадках прийняття законодавчих актів, внаслідок яких виникнуть розбіжності окремих положень цього Регламенту з чинним законодавством, на черговій сесії повинні бути внесені відповідні зміни і доповнення до Регламенту.

1.7. У разі наявності розбіжностей норм Регламенту з нормами чинного законодавства України, діють норми чинного законодавства України. 

Стаття 2. Основні принципи діяльності Ради

2.1. Рада здійснює свою діяльність на принципах:

1) народовляддя;

2) законності;

3) гласності;

4) колегіальності;

5) поєднання місцевих і державних інтересів;

6) виборності;

7) правової, організаційної і матеріально- фінансової самостійності в межах повноважень, визначених законодавством;

8) державної підтримки та гарантії діяльності місцевого самоврядування;

9) судового захисту прав місцевого самоврядування;

10) підзвітності та відповідальності  органів  ради та її посадових осіб перед виборцями. 

Стаття 3. Відкритість та гласність роботи Ради

3.1 Пленарні засідання Ради, засідання постійних комісій, а також тимчасових контрольних та інших комісій Ради є відкритими і гласними, крім випадків, встановлених законами України та цим Регламентом.

3.2 Відкритість засідань Ради забезпечується шляхом вільного доступу представників засобів масової інформації, а також присутності запрошених осіб, почесних гостей і членів територіальної громади Сергіївської сільської ради у встановленому цим Регламентом порядку.

3.3 Гласність засідань Ради забезпечується шляхом проведення у залі засідань фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням відповідних технічних засобів, а також офіційного оприлюднення рішень Ради шляхом обов’язкового розміщення на веб-сайті Ради – http://sergiyvska-rada.gov.ua/, або на сторінці Фейсбук Сергіївської сільської ради. Порядок офіційного оприлюднення рішень Ради може встановлюватися окремим положенням, прийнятим Радою у порядку, встановленому цим Регламентом.

3.4 На пленарне засідання Ради можуть бути запрошені особи та почесні гості, а також члени територіальної громади Сергіївської сільської ради. Заява для оформлення дозволу на присутність члена територіальної громади Сергіївської сільської ради подається не пізніше, як за 1 день до проведення засідання на ім’я сільського голови спеціалісту по роботі зі зверненнями громадян або секретарю Ради.

3.5 Головуючий на пленарному засіданні Ради повідомляє депутатів Ради про запрошених осіб, почесних гостей та присутніх членів територіальної громади Сергіївської сільської ради. Вказаним особам за рішенням головуючого на засіданні або за рішенням більшості від присутніх депутатів може бути надане право виступити на пленарному засіданні Ради.

3.6 Право члена територіальної громади Сергіївської сільської ради бути присутнім на пленарному засіданні може бути обмежено лише за відсутності вільних місць або відповідно до законодавства України в інтересах нерозголошення конфіденційної інформації про особу, державної чи іншої таємниці, що охороняється законами України.

3.7 Запрошені особи та члени територіальної громади, що присутні на пленарному засіданні Ради та її органів, зобов’язані утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні, крім виступів у встановленому порядку, від поширення в залі матеріалів, що не стосуються питань порядку денного і не порушувати правила ведення пленарного засідання, передбачені даним Регламентом. У випадку недотримання вищезазначених правил такі особи за вказівкою головуючого на засіданні або за рішенням більшості від присутніх депутатів можуть бути видалені з приміщення, де проходить засідання.

 

Стаття 4. Планування роботи Ради

4.1. Діяльність Ради здійснюється відповідно до річного плану роботи Ради, затвердженого на пленарному засіданні.

4.2. План роботи на рік включає в себе напрямки діяльності Ради та її органів протягом року, визначає основні питання для розгляду на пленарних засіданнях.

 

Стаття 5. Порядок розгляду запитів на інформацію

5.1. Запит на інформацію – це прохання особи до Ради та її органів надати публічну інформацію, що знаходиться у їх володінні. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним, подаватись в усній, письмовій чи іншій формі(поштою, факсом, телефоном, електронною поштою).

5.2. Відповідь на запит на інформацію має бути надана не пізніше 5 робочих днів із дня отримання запиту.

5.3. У разі, якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових  продуктв і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту. Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обгрунтованим.

5.4. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду такого запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обгрунтуванням такого продовження.  Такому разі особа, що подала запит, має бути повідомлена у письмовій формі про продовження розгляду запиту не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту. 

5.5. Розпорядженням голови Ради може бути передбачена можливість відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк для випадків, коли задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок. Розмір фактичних витрат на копіювання та друк визначається в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Стаття 6. Присутність на пленарних засідання Ради

6.1.На пленарних засіданнях Ради за рішенням Ради (або запрошенням голови Ради) можуть бути присутні депутати інших рад, представники державних органів та органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, трудових колективів. Для них у залі відводяться спеціальні місця.

6.2. Головуючий на пленарному засіданні Ради повідомляє  депутатів Ради  про осіб, які присутні на пленарному засіданні за запрошенням. Цим особам за рішенням Ради може бути надане право виступити на засіданні Ради.

6.3. Місця для депутатів Ради відводяться в залі окремо від місць для інших осіб, присутніх на пленарному засіданні ради, і не можуть бути зайняті іншими особами.

6.4.За загальним правилом пленарні засідання Ради проводяться у приміщенні Ради за адресою: 37332, Полтавська область, Гадяцький район, с. Сергіївка, вул. Центральна, 9.

У разі необхідності може бути прийняте рішення про проведення пленарного засідання ради у іншому місці. Рішення про проведення пленарного засідання Ради у іншому місці приймається розпорядженням голови Ради.

 

Стаття 7. Закриті пленарні засідання Ради

7.1. У разі необхідності, за рішенням Ради, яке приймається більшістю голосів  депутатів Ради від загального складу Ради,проводяться закриті пленарні засідання для розгляду конкретно визначених питань.

7.2. На закритому пленарному засіданні Ради мають право бути присутніми голова райдержадміністрації, на запрошення ради- прокурор, а також особи, присутність яких необхідна для розгляду відповідного питання.

7.3.Учасникам закритого пленарного засідання забороняється використовувати засоби фото-, відеофіксації, засоби зв’язку, звукозапису та обробки інформації.

7.4. Підготовка протоколу закритого пленарного засідання Ради здійснюється в режимі, що унеможливлює розголошення обговорюваних на засіданні питань.

7.5. Порядок та обсяг інформації, що підлягає опублікуванню за підсумками закритого засідання, визначається у кожному конкретному випадку рішенням Ради.

 

Стаття 8. Контроль за виконанням рішень Ради

8.1.Рада здійснює контроль відповідно до повноважень, встановлених законодавством, та контроль за виконанням рішень ради.

8.2.Рада не рідше одного разу на рік заслуховує звіт сільського голови про його діяльність.

8.3.Рада періодично розглядає звіти про роботу постійних комісій ради.

Необхідність розгляду звіту постійної комісії визначається радою.

8.4.Рада періодично заслуховує звіти депутатів про виконання рішень і доручень ради.

Необхідність розгляду звіту депутата визначається радою.

8.5.Рада заслуховує щорічні звіти виконавчого комітету з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень.

8.6.Рада безпосередньо або через створені нею постійні та інші комісії здійснює контроль за виконанням своїх рішень у відповідності до вимог законодавства про місцеве самоврядування та цього Регламенту.

8.7.Контролю підлягають рішення, в яких встановлено завдання або які містять питання, що потребують вирішення.

8.8.Встановлювані у рішенні завдання повинні бути доцільними,  спрямованими на досягнення в найкоротший строк очікуваних чи фактичних результатів економними та ефективними методами.

У необхідних випадках у проекті рішення можуть передбачатися проміжні контрольні терміни інформування ради про хід виконання рішення.

8.9.Контроль за виконанням рішень ради організує сільський голова. Контроль за ходом виконання рішень ради здійснюється шляхом:

- аналізу та узагальнення у визначені терміни письмової інформації виконавців про стан виконання рішення в цілому або окремих встановлених ними завдань;

-систематичного аналізу статистичних та оперативних даних, що характеризують стан їх виконання;

-розгляду роботи (заслуховування звіту) виконавців на засіданнях постійних комісій ради з виконання прийнятих рішень.

Питання про хід виконання рішень ради включаються до порядку денного сесії.

Контроль за виконанням рішень ради покладається на постійні комісії ради з питань, які належать до відання кожної комісії.

Після набрання чинності рішення передаються до відповідної постійної комісії ради. Постійна комісія ради на засіданні розглядає питання про хід виконання рішень та інформує сільського голову або секретаря сільської  ради.

Виконані рішення знімаються з контролю розпорядженням сільського голови з наступним його затвердженням на сесії.

 

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РАДИ

 

Глава 1. ПІДГОТОВКА ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАНЬ

 

Стаття 9.Порядок скликання першої сесії Ради

9.1.Перша сесія новообраної сільської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніше як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів сільського голови.З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного сільського голови головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова.

9.2. У разі якщо на час проведення першої сесії сільський голова не обраний, про що на сесії ради інформує голова сільської  виборчої комісії, рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості 3-5 осіб. Члени тимчасової комісії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання секретаря ради. Із часу обрання секретаря ради він головує на пленарних засіданнях ради.

 

Стаття 10. Порядок денний першої сесії Ради

10.1. До порядку денного першої сесії Ради мають бути включені такі питання:

10.1.1. Інформація голови сільської виборчої комісії про підсумки виборів депутатів Ради та сільського голови і визнання їх повноважень;

10.1.2.  Про обрання голови;

10.1.3. Про обрання секретаря Ради;

10.1.4. Перша сесія у разі необхідності може складатися із декількох пленарних засідань Ради.

 

Стаття 11. Порядок скликання сесії Ради

11.1. Рада проводить свою роботу сесійно. Сесія Ради складається з пленарних засідань Ради, а також засідань постійних комісій Ради.

11.2. Сесії Ради, окрім першої, скликаються сільським головою.

11.3. Сесія Ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а питань відведення земельних ділянок на надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності – не рідше ніж один раз на місяць.

11.4. У разі невмотивованої відмови сільського голови або неможливості його скликати сесію Ради вона скликається секретарем Ради.

11.5. У цих випадках сесія Ради скликається:

1) якщо сесія не скликається сільським головою у строки, передбачені Законом України « Про місцеве самоврядування в Україні»;

2) якщо сільський голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених ч.7 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

11.6.Сесія Ради повинна бути скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу Ради, виконавчого комітету сільської ради.

11.7. У разі якщо сільський голова або секретар Ради у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб’єктів, зазначених у п.11.6 Регламенту, або у разі, якщо посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами Ради, які становлять не менш як одну третину складу Ради, або постійною комісією Ради.

11.8. Рішення про скликання сесії Ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках — не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд Ради.

11.9. Сесію Ради відкриває і веде сільський голова, а у випадках, передбачених п. 11.4 Регламенту, — секретар Ради, а у випадку, передбаченому п. 15.7 Регламенту, — за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням Ради один з депутатів Ради.

11.10. Сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу Ради.

11.11. Пропозиції щодо питань на розгляд Ради можуть вноситися головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом Ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

11.12. Протоколи сесій Ради, прийняті нею рішення підписуються особисто сільським головою, у разі його відсутності — секретарем Ради, а у випадку, передбаченому п. 11.7 Регламенту, — депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.

11.13. Інформація про скликання сесії Ради оприлюднюється на дошці оголошень сільської ради та на офіційному веб-сайті Ради.

 

Стаття 12. Затвердження порядку денного сесії ради

12.1.Проект порядку денного сесії ради обговорюється і затверджується в цілому радою більшістю голосів депутатів ради від загального її складу.

12.2. Якщо за підсумками голосування ради питання до порядку денного сесії ради не включено, воно вважається відхиленим.

12.3. Рада може прийняти більшістю голосів депутатів від загального складу ради мотивоване рішення про відкладення розгляду питання із затвердженого порядку денного сесії ради на наступну сесію ради. Таке рішення може прийматися не більше двох разів щодо одного і того ж питання порядкуденного.

12.4. Якщо за винесення на розгляд відкладеного питання не було проголосовано, воно вважається знятим з розгляду як непідготовлене.

12.5. Питання щодо притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, а також дострокового припинення повноважень посадової особи Ради, які не набрали необхідної кількості голосів «за», не можуть виноситись на повторний розгляд ради.

 

Стаття 13. Порядок підготовки та розгляду регуляторних актів

13.1. Підготовка проектів регуляторних актів здійснюється на підставі плану діяльності з підготовки цих проектів на наступний  календарний рік.

13.2. Розробник (виконавець) регуляторного акта готує аналіз регуляторного впливу відповідно до Методики підготовки аналізу регуляторного впливу, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

13.3. Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у спосіб, передбачений статтею 13 Закону України "Про  засади державної регуляторної політики у сфері  господарської діяльності", не пізніше п’яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.

13.4. Розробник (виконавець) проекту регуляторного акта враховує або мотивовано відхиляє зауваження і пропозиції фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, одержані у встановлені ним строки, відповідно до Закону.

13.5. Стосовно кожного регуляторного акта послідовно здійснюються базове, повторне та періодичне відстеження його результативності. До прийняття регуляторного акта сільською радою здійснюється базове відстеження. Звіт про відстеження результативності цього регуляторного акта оприлюднюється у десятиденний строк з дня підписання цього звіту.

13.6. У випадках, визначених Законом, аналіз регуляторного впливу не готується. Відповідна постійна комісія ради забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу, що здійснюється відповідно до вимог Закону.

 

ГЛАВА 2. ПРОВЕДЕННЯ ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ РАДИ

Стаття 14. Відкриття та ведення пленарного засідання

14.1. Пленарні засідання Ради відкриває, веде і закриває голова ради або особа, визначена законодавством України. Засідання Ради може проводитися, якщо на ньому присутні більше половини депутатів  ради від загального складу ради.

14.2. На час доповіді, співдоповіді або виступу у дебатах головуючого на пленарному засіданні ведення пленарного засідання Ради доручається головою Ради (за відсутності голови ради чи особи, яка тимчасово виконує його обов’язки – особою, визначеною депутатами у порядку прийняття рішень з процедурних питань) іншій особі, зазначеній у пункті 14.1. цієї статті.

14.3. Пленарні засідання ради і засідання її постійних комісій проводяться українською мовою. Діловодство ведеться державною мовою.

 

Стаття 15. Реєстрація депутатів ради на пленарному засіданні ради

15.1. На початку кожного пленарного засідання Ради головуючий на пленарному засіданні ради проводить реєстрацію депутатів ради, присутніх на пленарному засіданні.

15.2. За загальним правилом реєстрація депутатів здійснюється за допомогою електронних засобів реєстрації. Для забезпечення реєстрації депутатів у місці проведення пленарного засідання, необладнаного електронними засобами, або у разі неспрацьовування електронної системи, виконавчий апарат виготовляє друкований реєстр, у якому кожен депутат реєструється. Реєстр передається головуючому на пленарному засіданні, який оголошує кількість зареєстрованих депутатів.

15.3. Якщо за даними реєстрації відкриття пленарного засідання ради неможливе у зв'язку з відсутністю необхідної кількості депутатів ради, головуючий на пленарному засіданні ради може оголосити перерву на термін, погоджений з керівниками фракцій та груп, або встановлює інший день проведення пленарного засідання ради з обов'язковим дотриманням вимог цього Регламенту щодо підготовки пленарного засідання ради.

Стаття 16. Повноваження головуючого на пленарному засіданні ради

16.1. Головуючий на пленарному засіданні ради:

16.1.1 відкриває, закриває та неупереджено веде пленарні засідання ради, оголошує перерви в пленарних засіданнях ради, повідомляє про осіб, які запрошені для участі у її роботі;

16.1.2. виносить на обговорення проекти рішень ради, оголошує їх повну назву, редакцію та їх ініціаторів (розробників); інформує про матеріали, що надійшли на адресу ради;

16.1.3. організовує розгляд питань;

16.1.4. повідомляє списки осіб, які записалися для виступу;

16.1.5. надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;

16.1.6. створює рівні можливості депутатам ради для участі в обговоренні питань;

16.1.7. ставить питання на голосування, оголошує його результати;

16.1.8. забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на пленарному засіданні ради;

16.1.9. вносить пропозиції з процедурних питань щодо ходу пленарного засідання ради (якщо з цих питань висуваються альтернативні пропозиції, пропозиції головуючого ставляться на голосування першими);

16.1.10. вживає заходів щодо дотримання порядку на пленарному засіданні ради;

16.1.11. має право виправляти фактичні помилки, допущені у виступах на пленарному засіданні ради;

16.1.12. до початку розгляду питань порядку робить повідомлення депутатам ради (у окремих випадках такі повідомлення головуючий може робити і в ході пленарного засідання ради, як правило, не перериваючи виступу промовця або процедуру голосування;

16.1.13. здійснює інші повноваження в межах цього Регламенту.

16.2. Під час пленарного засідання ради головуючий на пленарному засіданні ради не коментує і не робить висновків щодо промовців та їх виступів, за винятком випадків, передбачених Регламентом.

Стаття 17. Лічильна комісія

17.1. Лічильна комісія обирається для організації проведення таємного голосування за допомогою бюлетенів на кожному пленарному засіданні, на якому виникає необхідність проведення таємного голосування або здійснення підрахунку голосів за допомогою Лічильної комісії.

17.2. Лічильна комісія обирається Радою з числа депутатів Ради.

17.3. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову, заступника голови і секретаря. Засідання Лічильної комісії проводяться виключно гласно і відкрито.

17.4. До складу Лічильної комісії не може входити депутат Ради, щодо якого:

17.4.1. поставлено питання щодо дострокового припинення повноважень або прийняття рішення (у тому числі – до відома), яке може потягти за собою дострокове припинення повноважень;

17.4.2. вирішується питання про обрання на посаду (звільнення з посади) у органі місцевого самоврядування або комунальному підприємстві, установі, організації;

17.4.3. вирішується питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності;

17.4.4. депутати ради, кандидатури яких включені до бюлетенів для таємного голосування.

Стаття 18. Порядок розгляду питань порядку денного сесії

18.1. Головуючий на пленарному засіданні Ради оголошує про розгляд кожного питання порядку денного сесії ради. Головуючий повідомляє про назву, кількість варіантів  редакцій рішення, яке підлягає розгляду, та про порядок розгляду питання.

18.2. Головуючий на пленарному засіданні за рішенням ради може об'єднати обговорення кількох пов'язаних між собою питань порядку денного. Рішення про об’єднання обговорення приймається у порядку, визначеному для розгляду процедурних питань.

 

Стаття 19. Порядок надання слова

19.1. Доповіді, співдоповіді виголошуються з трибуни. Виступи під час обговорення питань, заяви, запити, як правило, виголошуються з трибуни.

19.2. Виступ промовця не переривається, крім випадків порушення доповідачем (виступаючим) приписів чинного законодавства України, Регламенту, правил етики та дисципліни.

19.3. Якщо головуючий на пленарному засіданні ради не представив промовця під час надання йому слова, промовець представляється на початку виступу, а у разі виступу від депутатської групи та фракції - зазначає і її назву.

19.4. Запис на виступ з будь-якого питання порядку денного пленарного засідання ради в межах часу, передбаченого ст. 20 цього Регламенту, здійснюється під час розгляду відповідного питання порядку денного за особистою письмовою заявою депутата ради на виступ після оголошення головуючим на пленарному засіданні про перехід до розгляду цього питання.

19.5. Черговість виступів формується в порядку надходження заяв на виступ. Запис на виступ може здійснюватися шляхом підняття руки.

19.6. За усним зверненням депутата ради, перед тим, як головуючий на пленарному засіданні оголосить про припинення обговорення питання, депутату може бути надане слово з місця для висловлення позиції:

19.6.1. з мотивів голосування;

19.6.2. для оголошення процедурного питання;

19.6.3. для репліки;

19.6.4. для застережень.

19.7. Виступ депутата у такому випадку не може перевищувати 1 (однієї) хвилини.

Стаття 20. Визначення часу для виступів на сесії ради

20.1. Для доповіді надається до 15 хвилин, для співдоповіді — до 10 хвилин.

20.2. Кожна з депутатських фракцій та груп, сформована відповідно до Регламенту, має гарантоване право задати запитання доповідачу (співдоповідачу), а також на виступ одного свого представника з питання чи пропозиції, які мають ставитися на голосування. Для виступу надається до 5 хвилин.

20.3. Кожен бажаючий має право поставити доповідачу або співдоповідачу запитання по суті доповіді. Запитання ставляться письмово або усно. Запитання формулюються коротко і чітко. Головуючий на пленарному засіданні ради оголошує письмові запитання та надає слово для запитань депутатам Ради (в порядку надходження) від різних зареєстрованих депутатських фракцій та груп. Депутат ради, який поставив запитання, може уточнити та доповнити його, а також оголосити, чи задоволений він відповіддю. Виступаючим у обговоренні запитання не ставляться, за винятком уточнюючих запитань від головуючого на пленарному засіданні ради.

20.4. Для відповіді на запитання надається до 10 хвилин.

20.5. Для повторних виступів у обговоренні, а також для виступів щодо постатейного голосування окремих положень проектів рішень, для заяв, внесення запитів депутатам надається час тривалістю до 5 хвилин.

20.6. Для виступів в розділі «Різне» порядку денного надається до 3 хвилин.

20.7. Для виступів щодо процедури та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, пропозицій, повідомлень і довідок, внесення поправок та виступів з місця – 1 хвилина.

20.8. Для заключного слова по темі доповіді надається до 5 хвилин. Якщо доповідь здійснювалась кількома особами, заключне слово промовляє лише один з доповідачів, а час для проголошення заключного слова не подовжується.

20.9. За необхідності, на прохання окремого промовця та за згодою депутатів Ради, головуючий на пленарному засіданні ради може подовжити йому час для виступу до 2 хвилин.

20.10. Якщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці під час обговорення даного питання, і головуючий на пленарному засіданні вважає, що Рада отримала з цього питання достатньо інформації, він може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ.

Стаття 21. Право депутата на виступ

21.1. Ніхто з присутніх на пленарному засіданні Ради не може виступати без дозволу головуючого.

21.2. Головуючий на пленарному засіданні Ради надає слово виступаючим з дотриманням черговості, встановленої для промовців на підставі їх заяв про надання слова, та із забезпеченням виступів представників від різних депутатських груп та фракцій, якщо інше не встановлено цим Регламентом. Головуючий на пленарному засіданні ради, за погодженням з радою, може визначити іншу черговість виступаючих.

21.3. Депутат Ради у будь-який момент може відмовитися від свого запису на виступ. У разі відсутності депутата Ради в момент надання йому слова вважається, що він відмовився від слова.

21.4. Особа може виступити на пленарному засіданні Ради з одного й того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, не більше двох разів.

Стаття 22. Порядок розгляду та обговорення питання

22.1. За пропозицією головуючого визначається загальний час обговорення питання. Визначення часу на обговорення належить до категорії процедурних питань.

22.2. Розгляд та обговорення питання на пленарному засіданні ради, як правило, включає:

22.2.1. доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;

22.2.2. співдоповіді (за необхідності), запитання співдоповідачам і відповіді на них;

22.2.3. виступи депутатів ради з оголошенням та обґрунтуванням окремої думки, якщо вона є додатком до висновків чи пропозицій комісій, з приводу яких виступали доповідач і співдоповідачі, за умови, що окрема думка не була поширена серед депутатів ради разом з висновком відповідної комісії;

22.2.4. внесення, обговорення і прийняття рішення щодо відкладених питань та питань про неприйнятність рішень, якщо такі є;

22.2.5. виступи по одному представнику від постійних комісій або тимчасових контрольних комісій, якщо висновки цих комісій щодо обговорюваного питання чи пропозиції не були поширені серед депутатів ради згідно з поданням комісії;

22.2.6. виступи представників від кожної зареєстрованої депутатської фракції і групи;

22.2.7. виступи депутатів ради;

22.2.8. оголошення головуючим на пленарному засіданні ради про припинення обговорення та повідомлення про тих,  що виступили і записалися на виступ;

22.2.9. внесення депутатами ради пропозицій, які не були виголошені в ході обговорення (крім тих, що вносяться у спеціально встановленому порядку);

22.2.10. заключне слово співдоповідачів і доповідача;

22.2.11. уточнення і оголошення головуючим на пленарному засіданні ради пропозицій, які надійшли  щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування;

22.2.12. виступ депутата ради – ініціатора внесення пропозиції, з підстав, передбачених п. 19.6 ст. 19 Регламенту ради;

22.2.13. виступи з мотивів голосування по одному представнику від кожної зареєстрованої депутатської фракції чи групи;

22.2.14. виступи з мотивів голосування по одному депутату від кожної зареєстрованої депутатської фракції чи групи, якщо вони мають протилежну точку зору щодо виголошеної на засіданні районної ради думки депутатської фракції чи групи;

22.2.15. виступи депутатів ради з мотивів голосування.

22.3. Окрема думка депутата ради щодо висновків та рекомендацій постійної комісії ради, до складу якої він входить, викладена письмово, доводиться до відома Ради на пленарному засіданні ради спільно з висновками та рекомендаціями постійної комісії ради, яких вона стосується.

 

Стаття 23. Закінчення обговорення питання

23.1. Тексти виступів депутатів Ради, які записалися для виступу, але не мали змоги виголосити їх у зв'язку з припиненням обговорення, на прохання депутатів повинні бути включені до стенограми засідання, якщо вони подаються до секретаріату сесії Ради одразу ж після закінчення пленарного засідання Ради.

23.2. Якщо список бажаючих виступити вичерпано або якщо ніхто не подав заяву про надання слова, а також у разі закінчення визначеного для обговорення часу, головуючий на пленарному засіданні Ради оголошує про припинення обговорення.

 

ГЛАВА 3. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

Стаття 24. Загальні положення порядку голосування

24.1. Розгляд одного питання порядку денного без прийняття рішення щодо нього, як правило, не може перериватися розглядом інших питань порядку денного.

24.2. Після закінчення часу для обговорення питання головуючий на пленарному засіданні ради оголошує про перехід до голосування.

24.3. Головуючий на пленарному засіданні Ради оголошує початок голосування та вид голосування, якщо приводу процедури голосування є спеціальні вимоги або якщо від депутатів надійшли пропозиції щодо зміни виду голосування.

Стаття 25. Черговість голосування альтернативних проектів рішень, пропозицій та поправок

25.1. У першу чергу на голосування ставиться проект рішення, пропозиції і поправки, які надійшли від депутата, постійної комісії та інших осіб, які готували проекти цих документів. У разі надходження інших (альтернативних) проектів рішень, пропозицій і поправок, вони ставляться на голосування у порядку їх надходження.

25.2. Відхилені радою пропозиції і поправки щодо вже прийнятого тексту при повторному їх внесенні (в ході розгляду того ж питання порядку денного) на голосування не ставляться, крім випадку, коли після скасування рішення щодо прийнятого тексту його розгляд починається знову.

 

Стаття 26. Вимоги до процедури голосування

26.1. Перед кожним голосуванням головуючий на пленарному засіданні формулює зміст питання, що буде ставитися на голосування, і, якщо немає заперечень, відразу ставить його на голосування.

26.2. У разі, коли щодо проекту рішення або щодо питання, яке виноситься на розгляд Ради, проводилася експертиза, громадські слухання, консультації тощо після проголошення змісту питання, головуючий оголошує текст висновку експертизи, слухань, обговорень тощо, і тільки потім проголошує проект рішення та ставить питання на голосування.

26.3. Голосування здійснюється депутатами ради особисто в залі засідань Ради або у відведеному для таємного голосування місці.

26.4. У випадку виникнення у депутата конфлікту інтересів з питання, яке виноситься на голосування, депутат Ради зобов’язаний повідомити присутнім на засіданні про це та утриматись від голосування. Факт утримання депутата від обговорення та голосування з питання порядку денного в обов’язковому порядку вноситься до протоколу пленарного засідання Ради. Відповідальність за внесення відповідної інформації до протоколу несе особа, яка веде протокол.

26.5. При голосуванні щодо прийняття, внесення змін та або скасування актів нормативного характеру депутати ради не зобов’язані утримуватись від голосування навіть за умови наявності потенційного конфлікту інтересів з питань, які може спричинити у майбутньому нормативно-правовий акт, що виноситься на голосування.

26.6. Після оголошення головуючим на пленарному засіданні Ради початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.

26.7. Після закінчення голосування головуючий на пленарному засіданні Ради оголошує його повні результати і прийняте рішення.

26.8. У разі порушення процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення негайно проводиться повторне голосування без обговорення.

 

Стаття 27. Загальні вимоги до рішення ради

27.1. Рішення Ради з будь-якого питання приймається на її пленарному засіданні після обговорення. Прийняття рішення без обговорення питання на пленарному засіданні ради допускається лише у випадках, передбачених Регламентом, або якщо жоден з депутатів ради не заперечує на пленарному засіданні Ради проти прийняття рішення без обговорення.

27.2. Рішення ради (крім рішень з процедурних питань) вважаються прийнятими, якщо за них проголосувала більшість депутатів від загального складу ради. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської ради включається голос сільського голови Сергіївської сільської ради, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. Питання, для прийняття яких необхідна інша кількість голосів, визначаються законодавством та цим Регламентом.

27.3. Пропозиція або проект рішення, які не отримали необхідної кількості голосів на підтримку, вважаються відхиленими, що фіксується у протоколі пленарного засідання Ради.

27.4. За пропозицією депутата або за власною ініціативою головуючий може поставити на голосування процедурне питання про повернення до повторного розгляду рішення, яке вже виносилося на розгляд (крім питань, визначених пп. 17.4.1.-17.4.4 ст. 17 цього Регламенту).

 

Стаття 28. Рішення ради з процедурних питань

Рішення сільської ради приймаються відкритим поіменним або таємним голосуванням у порядку, визначеному законодавством та цим Регламентом. Рішення ради з кожного питання порядку денного в цілому приймається на її пленарному засіданні більшістю голосів депутатів від загального складу ради. По кожному питанню порядку денного оформлюється результат поіменного голосування.

Процедура прийняття рішення передбачає голосування проекту рішення за основу. Зміни чи доповнення до проекту рішення голосуються почергово в порядку їх надходження.  Ці рішення  приймаються шляхом підняття рук більшістю від загального складу ради. Результати голосування фіксуються. Після голосування за всі поправки голосується рішення ради в цілому зі змінами та доповненнями з оформленням лічильною комісією результату поіменного голосування. Результат повинен містити назву питання порядку денного сесії, загальний склад ради, кількість зареєстрованих депутатів до участі в роботі сесії,  кількість відсутніх на сесії депутатів, кількість депутатів, які голосували «За»,  кількість депутатів, які голосували «Проти», кількість депутатів, які «Утримались», кількість депутатів, які «Не голосували» та відповідна таблиця. В таблиці зазначається № по порядку, прізвище, імʼя та по батькові депутата сільської  ради, колонка де голова лічильної комісії буде зазначати відповідний результат.

Процедурні питання  (питання формування порядку денного, надання слова для виступу, персональний склад секретаріату, лічильної комісії, позбавлення слова чи участі в роботі сесії, форма голосування – відкрита чи закрита, порядок ведення сесії, тощо) голосуються шляхом підняття рук депутатами сільської ради та приймаються більшістю голосів депутатів, присутніх на сесії.  Лічильна комісія  проводить підрахунок голосів та подає підсумки голосування головуючому на сесії для оголошення. Результати голосування з процедурних питань не потребують оформлення окремих результатів та фіксуються у протоколі сесії.

Поіменне голосування проводиться головою лічильної комісії шляхом опитування депутатів згідно зі списком загального складу депутатів ради в алфавітному порядку. Кожен депутат при оголошенні його прізвища повинен чітко оголосити своє волевиявлення щодо проекту рішення словами «За», або «Проти», або «Утримався», або «Не голосую». Голова лічильної комісії відображає озвучене депутатом волевиявлення в протоколі відкритого поіменного голосування та після проведення підрахунку голосів подає підсумки голосування головуючому на сесії для оголошення. Члени лічильної комісії слідкують за ходом голосування.

Протокол поіменного голосування підписується головою та членами лічильної комісії і є невід’ємною частиною протоколу сесії ради. Інформація щодо результатів поіменного голосування розміщується спеціалістом організаційної та інформаційної роботи загального відділу  сільської ради  на офіційному веб-сайті сільської ради в п’ятиденний термін. Результати поіменного голосування зберігаються протягом необмеженого строку та надаються за запитом  відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

Стаття 29. Протокол  сесії

29.1. Засідання сесій Ради протоколюються. Ведення та оформлення протоколу здійснює секретар Ради. або за пропозицією голови та за згодою депутатів інша особа, член виконавчого комітету.

29.2. У протоколі фіксуються хід і результати проведення пленарного засідання ради, зокрема (але не виключно):

29.2.1. відомості про дату, час і місце проведення пленарного засідання ради;

29.2.2. кількість депутатів ради, зареєстрованих на пленарному засіданні ради;

29.2.3. питання порядку денного пленарного засідання ради та ті з них, які винесені на голосування;

29.2.4. прізвище, ім’я, по батькові головуючого на пленарному засіданні ради і виступаючих;

29.2.5. прізвище, ім’я, по батькові депутата (депутатів), які утрималися від голосування з мотивів наявності конфлікту інтересів, із зазначенням найменування питання, винесеного на розгляд.

29.3. Протоколи сесій та прийняті нею  рішення підписуються особисто сільським головою, а у разі його відсутності — секретарем сільської  ради, а у випадку, передбаченому пунктом 2 статті 12 Регламенту, - депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.

29.4. Протоколи сесії Ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» з урахуванням особливостей, визначених цим Регламентом.

 

Стаття 30. Відкрите голосування. Відкрите поіменне голосування.

30.1. Для прийняття рішень, з’ясування волевиявлення депутатів ради на пленарних засіданнях ради проводиться відкрите голосування або відкрите поіменне голосування.

30.2. Поіменне голосування проводиться за пропозицією будь-кого з депутатів ради, підтриманою не менше як однією третиною депутатів ради, зареєстрованих на пленарному засіданні ради, або однієї із фракцій Ради. На голосування ця пропозиція ставиться першою з-поміж інших пропозицій щодо способу голосування.

30.3. Дані про результати поіменного голосування роздруковуються відразу після закриття пленарного засідання і надаються виконавчим апаратом ради уповноваженим представникам депутатських фракцій та груп, а також депутатам Ради, за їх письмовим зверненням.

 

Стаття 31. Загальні положення про таємне голосування

31.1. Таємне голосування обов’язково проводиться у випадках, передбачених пунктами 4,16 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

31.2. Таємне голосування відбувається із застосуванням бюлетенів для таємного голосування. Бюлетені для таємного голосування виготовляє апарат Ради за дорученням голови Ради або іншої особи, яка скликала пленарне засідання Ради.

31.3. До бюлетеня для таємного голосування з питань про обрання на посаду голови районної ради, заступника районної ради включаються всі депутати Ради, які дали згоду балотуватися і кандидатури яких було висунуто у встановленому законами порядку. Самовідвід кандидатів приймається Радою без голосування за усною заявою депутата, зафіксованою у протоколі.

31.4. Кандидат може відкликати свою згоду балотуватися перед проведенням повторного голосування. У такому випадку його кандидатура повторно вноситься до усіх бюлетенів для таємного голосування.

31.5. Для протоколювання процедури таємного голосування та підрахунку голосів під час таємного голосування обирається Лічильна комісія. Порядок обрання Лічильної комісії визначений ст. 17 Регламенту.

31.6. Протоколи Лічильної комісії про затвердження форми бюлетеня та результати таємного голосування за допомогою бюлетенів беруться Радою до відома та зберігаються разом із протоколом пленарного засідання Ради.

31.7. Таємне голосування має здійснюватися депутатом Ради особисто, без стороннього втручання. Контроль з боку сторонніх осіб за волевиявленням депутата забороняється.

 

Стаття 32. Вимоги до бюлетеня для таємного голосування

32.1. Бюлетені для таємного голосування повинні бути однаковими за матеріалом виготовлення, кольором, розміром, змістом. У бюлетені для таємного голосування зазначається також мета голосування – обрання, призначення, затвердження, дострокове припинення повноважень тощо – та партійна належність кандидатів.

32.2. Запитання, винесені для вирішення шляхом проведення таємного голосування, повинні бути сформульовані таким чином, щоб на них можна було дати чітку та однозначну відповідь (висловити чітку позицію з волевиявлення). Проти кожного питання, винесеного на таємне голосування, має бути розміщений графічний знак (трикутник, квадрат, коло тощо), за допомогою відмітки у якому депутат може чітко висловити своє волевиявлення. Якщо питання передбачає кілька варіантів відповідей («так», «ні», «утримався»), проти такого питання у бюлетені має бути розміщено кілька графічних символів із позначенням варіанту відповіді. Варіанти відповіді та графічні символи мають бути розміщені таким чином, аби унеможливити їх неоднозначне розуміння та уникнути плутанини щодо того, яку відповідь надає депутат, роблячи позначку рядом (навколо) відповідного символу (варіанту відповіді).

32.3. Організація виготовлення бюлетенів для таємного голосування у кількості, що відповідає фактичній кількості депутатів ради, покладається на апарат Ради. Доручення про виготовлення бюлетенів для таємного голосування дає голова Ради або інша особа, на вимогу якої скликане пленарне засідання Ради. У випадку проведення першого засідання Ради нового скликання бюлетені для голосування виготовляються апаратом Ради за дорученням голови Лічильної комісії одразу після обрання комісії для чого у пленарному засіданні оголошується перерва.

32.4. Виготовлені до початку пленарного засідання бюлетені для таємного голосування передаються представником апарату Ради голові Лічильної комісії одразу після її обрання. Лічильна комісія перевіряє, чи відповідають бюлетені для таємного голосування встановленій формі та чи виготовлені вони у кількості, що відповідає фактичній кількості депутатів ради.

32.5. Якщо виготовлені до початку пленарного засідання бюлетені не відповідають вимогам, передбаченим чинним законодавством чи цим Регламентом, у засіданні Ради оголошується перерва для виготовлення нових бюлетенів для таємного голосування за формою, встановленою Лічильною комісією. Нові бюлетені виготовляються апаратом Ради під контролем уповноваженого представника (представників) Лічильної комісії.

32.6. Недійсними вважаються бюлетені:

32.6.1. невстановленого зразка;

32.6.2.в яких підтримано дві і більше кандидатур на одну посаду;

32.6.3. у яких голосуючим не зроблено жодної позначки;

32.6.4. у яких неможливо з'ясувати волевиявлення депутата ради;

32.6.5.до яких додатково вписані прізвища, не погоджені на пленарному засіданні.

32.7. Якщо у скриньках для таємного голосування виявиться більше бюлетенів встановленого зразка, ніж їх видано згідно з реєстром про одержання бюлетенів, всі бюлетені для таємного голосування  вважаються недійсними і проводиться переголосування. 

 

Стаття 33. Процедура таємного голосування

33.1. Час, місце і порядок проведення таємного голосування визначаються Лічильною комісією, про що вона повідомляє депутатів ради. Лічильна комісія перед початком  голосування перевіряє наявність кабін для таємного голосування, опечатує скриньки для таємного голосування та забезпечує всі необхідні умови для додержання таємності голосування.

33.2. Бюлетені видаються безпосередньо біля кабін для таємного голосування згідно Реєстру про одержання бюлетеня для таємного голосування.

33.3. Кожному депутату Ради після пред'явлення ним посвідчення та проставлення особистого підпису в Реєстрі про одержання бюлетеня для таємного голосування Лічильна комісія видає один бюлетень для таємного голосування.

33.4. Голосування проводиться у кабіні для таємного голосування і здійснюється проставленням у бюлетені позначки напроти прізвища кандидата, за якого депутат ради голосує (проставлення позначки навпроти відповіді «так», «ні» або «утримався» - якщо питання передбачає кілька варіантів відповіді). Заповнений бюлетень опускається в прозору скриньку, яка повинна знаходитися біля кабіни для таємного голосування.

 

Стаття 34. Повторне таємне голосування, повторні вибори

34.1. У разі, коли бюлетені для таємного голосування одержали менше половини або половина депутатів ради від загального складу ради, вибори визнаються такими, що не відбулися, та призначається повторне голосування. Якщо при повторному голосуванні бюлетені для таємного голосування знову одержали менше половини депутатів ради або половина від загального складу ради, то проводяться повторні вибори, призначення чи затвердження з новим висуненням кандидатів.

34.2. Якщо до бюлетеня внесено декілька кандидатур, а необхідно обрати, призначити чи затвердити лише одну особу і жоден кандидат не одержить при першому голосуванні необхідної більшості, проводиться повторне голосування щодо двох кандидатур, які одержали найбільшу кількість голосів при першому голосуванні.

34.3. Якщо внаслідок вибуття кандидатів з балотування залишається один кандидат, повторне голосування проводиться щодо нього.

 

Стаття 35. Підведення підсумків таємного голосування

35.1. Підрахунок результатів таємного голосування здійснюється Лічильною комісією відкрито.

35.2. Результати таємного голосування Лічильна комісія заносить до протоколу, який підписують всі її члени. У разі незгоди будь-кого з членів Лічильної комісії з даними протоколу, він у письмовій формі викладає свою окрему думку, яка додається до протоколу і оголошується на пленарному засіданні ради.

35.3. Про результати таємного голосування голова Лічильної комісії або визначений комісією доповідач доповідає на пленарному засіданні ради, відповідає на запитання депутатів ради.

 

Стаття 36. Наслідки порушення порядку таємного голосування

36.1. У разі виявлення Лічильною комісією порушення порядку голосування, результати голосування оголошуються Лічильною комісією недійсними.

36.2. Про порушення Лічильна комісія доповідає Раді, яка приймає процедурне рішення щодо розслідування факту порушення і наслідків голосування (рішення про переголосування чи проведення нових виборів).
36.3. Якщо при визначенні результатів голосування порушено порядок визначення результатів голосування, за процедурним рішенням Ради проводиться повторне голосування.

 

ГЛАВА 4. НАБРАННЯ ЧИННОСТІ РІШЕННЯМИ РАДИ. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕННЬ. СКАСУВАННЯ РІШЕНЬ РАДИ

 

Стаття 37. Набрання чинності рішеннями Ради

37.1. Рішення Ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.

37.2. Рішення Ради нормативно-правового характеру оприлюднюються на офіційному сайті Ради.

37.3. Рішення Ради з бюджетних питань оприлюднюються шляхом  розміщення на офіційному сайті Ради.

 

Стаття 38. Внесення змін до рішень Ради

38.1. За мотивованим поданням голови сільської  ради, секретаря ради, постійної комісії, інших суб’єктів, що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є ініціаторами і розробниками проекту рішення, Рада може внести зміни (доповнення) до раніше прийнятого чинного рішення Ради.

38.2. Рада може змінити та/або доповнити свої раніше прийняті рішення з будь-яких питань, що належать до її компетенції, крім випадків, передбачених п. 38.3 ст. 38 Регламенту.

38.3. Рада не може вносити зміни та/або доповнення до своїх рішень ненормативного характеру, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Таким чином, рішення Ради ненормативного характеру не можуть бути змінені та/або доповнені Радою після їх виконання.

38.4. Рішення про внесення змін та/або доповнень до раніше прийнятого рішення Ради приймається у порядку, передбаченого для рішення, до якого вносяться відповідні зміни та/або доповнення.

38.5. Рішення про внесення змін та/або доповнень до раніше прийнятого рішення Ради набуває чинності у порядку, передбаченому для рішення щодо якого вносяться зміти та/або доповнення.

Стаття 39. Скасування рішень Ради

39.1. За мотивованим поданням голови сільської ради, секретаря, постійної комісії, інших суб’єктів, що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є ініціаторами і розробниками проекту рішення, Рада може скасувати раніше прийняте рішення.

39.2. Рада може скасовувати свої раніше прийняті рішення з будь-яких питань, що належать до її компетенції, крім випадків, передбачених п. 39.3 ст. 39 Регламенту.

39.3. Рада не може скасовувати свої рішення ненормативного характеру, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.

39.4. Профільна постійна комісія Ради попередньо розглядає доцільність скасування раніше прийнятих радою рішень.

39.5. Рішення про скасування раніше прийнятого рішення Ради приймається у порядку, передбаченого для рішення, яке скасовується.

39.6. Рішення про скасування раніше прийнятого рішення Ради набуває чинності у порядку, передбаченому для рішення що скасовується.

 

ГЛАВА 5. ПИТАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ТА ЕТИКИ

 

Стаття 40. Дисципліна та етика на сесіях сільської ради

40.1. На пленарному засіданні ради промовець не повинен вживати образливі висловлювання, закликати до незаконних і насильницьких дій, використовувати у своїх виступах недостовірні або неперевірені відомості та допускати прояви некоректної поведінки. Головуючий на пленарному засіданні ради після попередження промовця про неприпустимість таких висловлювань і закликів або у разі некоректної поведінки має право припинити його виступ, а у разі нереагування на попередження головуючого – позбавити його права виступу на пленарному засіданні ради з даного питання. У разі повторного порушення дисципліни та етики промовець може бути позбавлений головуючим або за рішенням більшості від присутніх депутатів права виступу на поточному пленарному засіданні ради.

40.2. Якщо промовець висловлюється не з обговорюваного питання, або виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на пленарному засіданні ради після двох попереджень позбавляє його слова. Та частина виступу промовця, яка виголошена після позбавлення його слова, не включається до стенограми пленарного засідання ради.

40.3. Під час пленарного засідання ради депутати ради не повинні заважати промовцям і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйняттю виступу (вигуками, оплесками, вставанням тощо).

40.4. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання ради головуючий попереджує його персонально і закликає до порядку. У разі грубого порушення дисципліни або перешкоди  проведенню засідання головуючий може оголосити перерву або закрити засідання.

40.5. Особи, присутні за запрошеннями на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійних комісій чи тимчасових контрольних комісій, робочих груп, фракцій мусять утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається, і не порушувати порядок.

 

РОЗДІЛ 3. ПОСАДОВІ ОСОБИ ТА ОРГАНИ РАДИ

 

Глава 1. СІЛЬСЬКИЙ  ГОЛОВА, СЕКРЕТАР РАДИ

 

Стаття 41. Правові засади статусу і діяльності сільського голови, секретаря Ради

41.1. Повноваження сільського голови, секретаря Ради, визначаються Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації», іншими законодавчими актами та цим Регламентом.

41.2. Сільський голова, секретар Ради працюють у Раді на постійній основі, не можуть мати іншого представницького мандата, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою (виконувати роботу на умовах сумісництва), у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової, творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю (безпосередньо чи через посередників або підставних осіб), одержувати від цього прибуток, входити самостійно, через представника або підставних осіб до складу правління чи інших виконавчих органів підприємств, кредитно-фінансових установ, господарських товариств тощо, організацій, спілок, об’єднань, кооперативів, що здійснюють підприємницьку діяльність.

 

Стаття 41. Сільський голова

41.1. Сільський голова є головною посадовою особою територіальної громади Сергіївської сільської ради.

41.2. Сільський голова обирається територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.

41.3. Строк повноважень сільського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.

41.4. Сільський голова очолює виконавчий комітет Ради, головує на її засіданнях.

41.5. Сільський голова не може бути депутатом будь-якої іншої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

41.6. На сільського голову поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

41.7. Повноваження сільського голови можуть бути тимчасово покладені на керівника відповідної військово-цивільної адміністрації відповідно до Закону України «Про військово-цивільні адміністрації».

41.8. Повноваження сільського голови починаються з моменту оголошення сільською виборчою комісією на пленарному засіданні Ради рішення про його обрання.

41.9. Повноваження сільського голови закінчуються в день відкриття першої сесії сільської Ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо Рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до ч. 1 та 2 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

41.10. У разі звільнення з посади сільського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень повноваження сільського голови здійснює секретар Ради.

41.11. Секретар Ради тимчасово здійснює зазначені повноваження з моменту дострокового припинення повноважень сільського голови і до моменту початку повноважень сільського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, або до дня відкриття першої сесії Ради, обраної на чергових місцевих виборах.

41.12. Повноваження сільського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», що має наслідком звільнення його з посади.

41.13. Не пізніш як на п’ятнадцятий день після звільнення з посади або смерті сільського голови особа, яка на цей час відповідно до закону здійснює його повноваження, звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільського голови. Таке клопотання розглядається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідного сільського голови.

41.14. Сільський, селищний, міський голова:

41.14.1. забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;

41.14.2. організує в межах, визначених цим Законом, роботу Ради та її виконавчого комітету;

41.14.3. підписує рішення Ради та її виконавчого комітету;

41.14.4. вносить на розгляд Ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря Ради;

41.14.5. вносить на розгляд Ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету Ради;

41.14.6. вносить на розгляд Ради пропозиції щодо структури виконавчих органів Ради, апарату Ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України;

41.14.7. здійснює керівництво апаратом Ради та її виконавчого комітету;

41.14.8. скликає сесії Ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій Ради і головує на пленарних засіданнях Ради;

41.14.9. забезпечує підготовку на розгляд Ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень Ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені Радою програми, бюджет та звіти про їх виконання;

41.14.10. призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів Ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів;

41.14.11. скликає загальні збори громадян за місцем проживання;

41.14.12. вносить на розгляд Ради пропозиції про утворення спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правової допомоги;

41.14.13. вносить на розгляд Ради пропозиції щодо кандидатури на посаду керівника установи з надання безоплатної первинної правової допомоги;

41.14.14. забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, Ради, її виконавчого комітету;

41.14.15. є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним Радою;

41.14.16. представляє територіальну громаду, Раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;

41.14.17. звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження Ради та її органів;

41.14.18. укладає від імені територіальної громади, Ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції Ради, подає їх на затвердження Ради;

41.14.19. веде особистий прийом громадян;

41.14.20. забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об’єднань;

41.14.21. бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

41.14.22. здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень Ради або не віднесені Радою до відання її виконавчих органів;

41.14.23. видає розпорядження у межах своїх повноважень.

41.15. сільський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

41.16. При здійсненні наданих повноважень сільський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним — перед Радою, а з питань здійснення виконавчими органами Ради повноважень органів виконавчої влади — також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

41.17. сільський голова щорічно звітує відповідно Раді про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами Ради.

41.18. сільський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.

41.19. На вимогу не менше половини депутатів Ради сільський голова зобов’язаний прозвітувати перед Радою про роботу виконавчих органів Ради у будь-який визначений ними термін.

 

Стаття 42. Дострокове припинення повноважень сільського голови

42.1. Повноваження сільського голови вважаються достроково припиненими у разі: 


42.1.1. його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;

42.1.2. припинення його громадянства;

42.1.3. набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

42.1.4. набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

42.1.5. відкликання з посади за народною ініціативою;

42.1.6. визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;

42.1.7. його смерті.

42.2. Повноваження сільського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, а також у випадку, передбаченому Законом України «Про військово-цивільні адміністрації».

42.3. Повноваження сільського голови за наявності підстав, передбачених ч. 2 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням Ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу Ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського голови визначається законом про місцеві референдуми.

42.4. Рішення про проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського голови приймається Радою як за власною ініціативою, так і на вимогу не менш як однієї десятої частини громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу.

42.5. Сільський голова може бути відкликаний з посади за народною ініціативою в порядку, визначеному Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» з особливостями, передбаченими ч. 6 — 10 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не раніше як через рік з моменту набуття ним повноважень.

42.6. Рішення про внесення пропозицій щодо відкликання сільського голови за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості не менше:

1) 20 осіб для відкликання сільського голови;

Кількість членів ініціативної групи становить у разі відкликання:

1) сільського голови — не менше 10 осіб.

42.7. На підтримку пропозиції про відкликання сільського голови має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний сільським головою.

42.8. Збір підписів проводиться у разі відкликання:

1) сільського голови — протягом 10 днів.

42.9. Територіальна виборча комісія перевіряє правильність оформлення підписних листів, кількість зібраних підписів у разі відкликання:

1) сільського голови — протягом 10 днів з дня їх отримання.

42.10. Рішення про дострокове припинення повноважень за народною ініціативою сільського голови, який був обраний шляхом самовисування, приймається за поданням територіальної виборчої комісії Радою більшістю голосів від її складу.

42.11. У разі прийняття Радою рішення про відкликання сільського голови за народною ініціативою або у разі подання до Ради рішення вищого керівного органу партії, місцева організація якої висувала відповідного кандидата на посаду сільського голови, про відкликання сільського голови за народною ініціативою особа, яка на цей час відповідно до закону здійснює повноваження сільського голови, не пізніш як на п’ятнадцятий день з дня прийняття відповідного рішення звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільськогоголови.

42.12. За наявності рішень суду про визнання розпоряджень чи дій сільського голови незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільського голови. Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів сільського голови може порушуватись перед Верховною Радою України Радою, головою обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації.

50.13. У разі дострокового припинення повноважень сільського голови відповідні позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень сільського голови. Порядок проведення позачергових виборів сільського голови визначається законом про вибори.

50.14. Повноваження сільського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади:

50.14.1. з підстав, зазначених у п. 1, 2, 5, 6 ч. 1 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», — з дня прийняття Радою рішення, яким береться до відома зазначений факт;

42.14.2. з підстав, зазначених у п. 3, 31 ч. 1 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», — з дня, наступного за днем одержання Радою або її виконавчим комітетом копії відповідного рішення суду без прийняття рішення Ради;

42.14.3. з підстав, зазначених у ч. 2 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», — з дня прийняття місцевим референдумом або Радою рішення про дострокове припинення повноважень;

42.14.4. у випадку, передбаченому ч. 5 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», — з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних виборах;

42.14.5. у випадку, передбаченому п. 4 ч. 1 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з дня прийняття Радою або вищим керівним органом відповідної політичної партії рішення про дострокове припинення повноважень голови.

 

Стаття 43. Секретар Ради

43.1. Секретар Ради працює в раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

43.2. Секретар Ради обирається Радою з числа її депутатів на строк повноважень Ради за пропозицією сільського голови.

43.3. Пропозиція щодо кандидатури секретаря Ради може вноситися на розгляд Ради не менш як половиною депутатів від її загального складу у разі, якщо:

43.3.1. на день проведення першої сесії Ради, обраної на чергових виборах, не завершені вибори сільського голови;

43.3.2. Рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря Ради, запропоновану сільським головою;

43.3.3. протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії Ради сільський голова не вніс кандидатуру на посаду секретаря Ради;

43.3.4. на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря Ради у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень сільський голова не вніс на розгляд Ради кандидатуру на посаду секретаря Ради;

43.3.5. посада секретаря Ради стає вакантною під час вакантності посади сільського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень.

43.4. У разі якщо Рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менш як половиною депутатів від її загального складу, наступну пропозицію щодо кандидатури секретаря Ради вносить сільський голова.

43.5. Секретар Ради:

43.5.1. у випадку, передбаченому ч. 1 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», здійснює повноваження сільського голови;

43.5.2. скликає сесії Ради у випадках, передбачених ч. 6 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії Ради, питання, які передбачається внести на розгляд Ради;

43.5.3. веде засідання Ради та підписує її рішення у випадках, передбачених ч. 6 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

43.5.4. організує підготовку сесій Ради, питань, що вносяться на розгляд Ради, забезпечує оприлюднення проектів рішень Ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та інших законів;

43.5.5. забезпечує своєчасне доведення рішень Ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням, забезпечує оприлюднення рішень Ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», забезпечує офіційне оприлюднення рішень Ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення Радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення Радою регуляторної діяльності;

43.5.6. за дорученням сільського голови координує діяльність постійних та інших комісій Ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

43.5.7. сприяє депутатам Ради у здійсненні їх повноважень;

43.5.8. організує за дорученням Ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

43.5.9. забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;

43.5.10. вирішує за дорученням сільського голови або Ради інші питання, пов’язані з діяльністю Ради та її органів.

43.6. Секретар Ради може за рішенням Ради одночасно здійснювати повноваження секретаря виконавчого комітету Ради.

43.7. Повноваження секретаря Ради можуть бути достроково припинені за рішенням Ради.

 

Стаття 44. Виконавчий комітет Ради

44.1. Виконавчим органом Ради є виконавчий комітет Ради, який утворюється Радою на строк її повноважень.

44.2. Після закінчення повноважень Ради сільського голови виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.

44.3. Кількісний склад виконавчого комітету визначається Радою.

44.4. Персональний склад виконавчого комітету Ради затверджується Радою за пропозицією сільського голови.

44.5. Виконавчий комітет Ради утворюється у складі сільського голови, секретаря виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб.

44.6. До складу виконавчого комітету Ради входять також за посадою секретар Ради.

44.7. Очолює виконавчий комітет Ради сільський голова.

44.8. Особи, які входять до складу виконавчого комітету, крім тих, хто працює у виконавчих органах Ради на постійній основі, на час засідань виконавчого комітету, а також для здійснення повноважень в інших випадках звільняються від виконання виробничих або службових обов’язків з відшкодуванням їм середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов’язаних з виконанням обов’язків члена виконавчого комітету, за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

44.9. На осіб, які входять до складу виконавчого комітету Ради і працюють в ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» для сільського голови.

44.10. Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним Раді, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади — також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

44.11. До складу виконавчого комітету Ради не можуть входити депутати Ради, крім секретаря Ради.

 

 

Стаття 45. Повноваження виконавчого комітету Ради

45.1. Виконавчий комітет Ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів ради.

45.2. Виконавчий комітет Ради:

45.2.1. попередньо розглядає проекти місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, місцевого бюджету, проекти рішень з інших питань, що вносяться на розгляд Ради;

45.2.2. координує діяльність відділів, управлінь та інших виконавчих органів Ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади, заслуховує звіти про роботу їх керівників;

45.2.3. має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів Ради, а також їх посадових осіб.

45.3. Рада може прийняти рішення про розмежування повноважень між її виконавчим комітетом, відділами, управліннями, іншими виконавчими органами Ради та сільським головою в межах повноважень, наданих Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчому органу Ради.

 

Стаття 46. Організація роботи виконавчого комітету Ради

46.1. Основною формою роботи виконавчого комітету Ради є його засідання.

46.2. Засідання виконавчого комітету Ради скликаються сільським головою, а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції — заступником сільського голови в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць.

46.3. Засідання виконавчого комітету Ради є правомочними, якщо в них беруть участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.

 

Стаття 47. Відділи, управління та інші виконавчі органи Ради

47.1. Рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів рад.

47.2. Організаційні засади реалізації повноважень виконавчих органів Ради щодо здійснення державної регуляторної політики визначаються Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

47.3. Відділи, управління та інші виконавчі органи Ради є підзвітними і підконтрольними Раді та підпорядкованими її виконавчому комітету і сільському голові.

47.4. Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів Ради призначаються на посаду і звільняються з посади сільським головою одноособово, а у випадках, передбачених законом, — за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.

47.5. Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи Ради затверджуються Радою.

 

Стаття 48. Загальна та виключна компетенція Ради

48.1. Рада правомочна розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами до їх відання.

48.2. Виключно на пленарних засіданнях Ради вирішуються питання:

48.2.1. затвердження регламенту ради;

48.2.2. утворення і ліквідації постійних та інших комісій ради, затвердження та зміни їх складу, обрання голів комісій;

48.2.3. утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск;

48.2.4. обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому цим Законом;

48.2.5. затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання;

48.2.6. утворення за поданням сільського, селищного, міського голови інших виконавчих органів ради;

48.2.7. затвердження плану роботи ради та заслуховування звіту про його виконання з урахуванням вимог статті 32 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

48.2.8. заснування засобів масової інформації відповідної ради, призначення і звільнення їх керівників;

48.2.9. заслуховування звіту сільського, селищного, міського голови про діяльність виконавчих органів ради, у тому числі щорічного звіту про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами відповідної ради;

48.2.10. прийняття рішення про недовіру сільському, селищному, міському голові;

48.2.11. заслуховування звітів постійних комісій, керівників виконавчих органів ради та посадових осіб, яких вона призначає або затверджує;

48.2.12. заслуховування повідомлень депутатів про роботу в раді, виконання ними доручень ради;

48.2.13. розгляд запитів депутатів, прийняття рішень по запитах;

48.2.14. прийняття рішень щодо дострокового припинення повноважень депутата ради в порядку, встановленому законом;

48.2.15. скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень;

48.2.16. прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови у випадках, передбачених цим Законом;

48.2.17. прийняття рішення про проведення місцевого референдуму;

48.2.18. прийняття відповідно до законодавства рішень щодо організації проведення референдумів та виборів органів державної влади, місцевого самоврядування та сільського, селищного, міського голови;

48.2.19. прийняття рішень про наділення органів самоорганізації населення окремими власними повноваженнями органів місцевого самоврядування, а також про передачу коштів, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення;

48.2.20. прийняття рішень про об’єднання в асоціації або вступ до асоціацій, інших форм добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування та про вихід з них;

48.2.21. затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування;

48.2.22. затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього; затвердження звіту про виконання відповідного бюджету;

48.2.23. встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України;

48.2.24. утворення цільових фондів, затвердження положень про ці фонди;

48.2.25. прийняття рішень щодо здійснення місцевих запозичень;

48.2.26. прийняття рішень щодо передачі коштів з відповідного місцевого бюджету;

48.2.27. прийняття рішень щодо надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах, а також земельному податку;

48.2.28. встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету;

48.2.29. прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об’єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об’єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об’єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади;

Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради;

48.2.30. прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення;

48.2.31. створення у разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб’єктами комунальної власності спільних проектів або спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій, визначення повноважень цих органів (служб);

48.2.32. вирішення відповідно до законодавства питань про створення підприємствами комунальної власності спільних підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями;

48.2.33. прийняття рішень щодо надання згоди на організацію співробітництва територіальних громад, суб’єктом якого є територіальна громада села, селища, міста, у формах, визначених статтею 4 Закону України «Про співробітництво територіальних громад», щодо схвалення проекту договору про співробітництво та інших рішень, пов’язаних із здійсненням відповідно до зазначеного Закону співробітництва територіальних громад;

48.2.34. заслуховування звітів, пов’язаних із здійсненням відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» співробітництва територіальних громад, суб’єктом якого є територіальна громада;

48.2.35. вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин;

48.2.36. затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України;

48.2.37. вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу;

48.2.38. прийняття рішень про організацію територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів щодо оголошення природних та інших об’єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам’ятками природи, історії або культури, які охороняються законом; прийняття рішень про оголошення в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами «сезону тиші» з обмеженням господарської діяльності та добуванням об’єктів тваринного світу;

48.2.39. надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об’єктів, у тому числі місць чи об’єктів для розміщення відходів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з діючими нормативами включає відповідну територію;

48.2.40. створення відповідно до закону за рахунок коштів місцевого бюджету установ з надання безоплатної первинної правової допомоги, призначення і звільнення керівників цих установ, залучення в установленому законом порядку фізичних чи юридичних осіб приватного права до надання безоплатної первинної правової допомоги;

48.2.41. заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території;

48.2.42. прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і порядку, визначених цим та іншими законами;

48.2.43. затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації;

48.2.44. затвердження договорів, укладених сільським, селищним, міським головою від імені ради, з питань, віднесених до її виключної компетенції;

48.2.45. встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;

48.2.46 прийняття у межах, визначених законом, рішень з питань боротьби зі стихійним лихом, епідеміями, епізоотіями, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;

48.2.47. визначення територій, на яких можуть проводитися потенційно небезпечні заходи в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки;

48.2.48. прийняття рішень, пов’язаних із створенням спеціальних вільних та інших зон, змінами в статусі цих зон, внесення до відповідних органів пропозицій з цих питань; надання згоди на створення таких зон за ініціативою Президента України або Кабінету Міністрів України;

48.2.49 прийняття рішення про дострокове припинення повноважень органів територіальної самоорганізації населення у випадках, передбачених цим Законом;

48.2.50. затвердження Статуту територіальної громади;

48.2.51. затвердження відповідно до закону Положення про зміст, опис та порядок використання символіки територіальної громади;

48.2.52. прийняття рішень щодо виконання положень статей 7, 11, 12, 20, 24 Закону України «Про засади державної мовної політики»;

48.2.53. надання згоди на передачу об’єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об’єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об’єктів державної власності;

48.2.54. створення відповідно до законодавства комунальної аварійно-рятувальної служби;

48.2.55. затвердження відповідно до закону Положення про помічника-консультанта депутата ради та опису посвідчення помічника-консультанта депутата ради;

48.2.56. вирішення питань у сфері поводження з небезпечними відходами відповідно до законодавства;

48.2.57. визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами;

48.2.58. затвердження порядку переміщення на штрафні майданчики транспортних засобів, припаркованих не у спеціально відведених місцях для паркування транспортних засобів.

 

РОЗДІЛ 4. ДЕПУТАТИ РАДИ. ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПОВНОВАЖЕНЬ ДЕПУТАТІВ

 

Глава 1. ДЕПУТАТИ РАДИ

 

Стаття 49. Правові засади діяльності депутатів Ради

49.1. Порядок діяльності депутата Ради, його права, обов'язки та повноваження регламентуються Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", "Про службу в органах місцевого самоврядування", «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації», іншими законами України та цим Регламентом.

49.2. Депутат Ради набуває своїх повноважень внаслідок обрання його до Ради на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні.

49.3.Повноваження депутата сільської Ради починаються з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією в день відкриття першої сесії сільської Ради і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї Ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата сільської Ради.

49.4. Депутат Ради є повноважним і рівноправним членом Ради як представницького органу місцевого самоврядування.

49.5. Депутат Ради має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності Ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, Радою та її органами, виконує їх доручення.

 

Стаття 50. Посвідчення депутата Ради

50.1. Депутату Ради після визнання його повноважень надається посвідчення депутата сільської Ради за підписом голови сільської виборчої комісією.

 

Стаття 51. Форми роботи депутата Ради

51.1.Діяльність депутата в Раді включає:

51.1.1.участь у пленарних засіданнях Ради;

51.1.2. участь у засіданнях постійних комісій, тимчасових контрольних комісій Ради, їх підкомісій та робочих груп, до яких він обраний, з правом вирішального голосу, а у засіданні будь-яких інших комісій – з правом дорадчого голосу;

51.1.3.виконання доручень Ради та її органів;

51.1.4. роботу над проектами рішень, документами Ради та виконання інших депутатських повноважень у складі депутатських фракцій та груп чи індивідуально;

51.1.5.роботу з населенням ради.

51.2.Депутат Ради зобов'язаний зареєструватися і бути присутнім на пленарних засіданнях Ради та засіданнях її органів, до яких його обрано.

 

Стаття 52. Депутатські фракції та групи

52.1. Депутати Ради об'єднуються у депутатські групи та фракції.

52.2. Депутатські фракції формуються  на партійній основі депутатами Ради, які обрані за списками політичних партій, що за результатами виборів увійшли до складу Ради.

52.3. Повна та скорочена назва депутатської фракції може збігатися з назвою відповідної партії.

52.4. Депутат Ради може входити до складу лише однієї депутатської фракції.

52.5. Депутатські фракції і групи формуються не менше як 5 депутатами Ради для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчих округах на основі їх взаємної згоди.

52.6. До складу депутатської групи входять позапартійні депутати Ради та депутати, які представляють різні політичні партії. Повна та скорочена назва таких депутатських груп визначається ними самостійно.

52.7. Депутати Ради об’єднуються в депутатські групи за єдністю території їх виборчих округів, спільністю проблем, які вони вирішують.

52.8. Депутатські фракції та групи не можуть формуватися для захисту приватних або комерційних інтересів.

52.9. Порядок роботи депутатської фракції та групи, умови вступу депутата Ради до депутатської фракції та групи, його виходу чи виключення з неї визначаються цим Регламентом.

 

Стаття 53. Порядок утворення депутатських фракцій та груп

53.1. Депутатські фракції та групи можуть бути утворені в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання на визначений ними період, але не більше ніж на строк повноважень Ради.

53.2. Депутат повідомляє шляхом подання заяви керівника фракції про бажання входу (виходу) до (із) фракції, після чого фракція приймає відповідне рішення.

53.3. Керівник фракції письмово повідомляє голову Ради про прийняте рішення.

53.4. При надходженні до Ради письмового повідомлення на ім'я голови Ради про сформування депутатської фракції та групи із зазначенням її назви, мети чи завдань, персонального складу та партійної належності членів фракції чи групи, а також складу депутатів Ради, які уповноважені представляти фракцію чи групу, це рішення головуючим на пленарному засіданні Ради доводиться до відома депутатів Ради.

 

Стаття 54. Права депутатських фракцій та групи

54.1. Депутатські фракції та групи попередньо обговорюють кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує сільський голова.

54.2. Кожна депутатська фракція та група має гарантоване право на виступ свого представника з кожного питання порядку денного на сесії Ради.

54.3. Депутатські фракції та групи можуть об’єднувати свої зусилля з іншими фракціями, групами для створення більшості в Раді чи опозиції.

54.4. Жодна депутатська фракція та група не має права виступати від імені територіальної громади та Ради.

 

Стаття 55. Реорганізація, зміни і припинення діяльності депутатських фракцій, груп

55.1. Реорганізація та формування нових депутатських фракцій та груп можуть проводитися протягом повноважень Ради із збереженням їх пропорційного представництва в органах Ради, за винятком президії Ради, чи з відступом від нього відповідно до рішення, прийнятого Радою щодо такого представництва.

55.2. Про зміни в складі депутатської фракції та групи її уповноважений представник повідомляє письмово голову Ради. Це повідомлення підписує і депутат Ради, щодо якого воно подається, або лише уповноважений представник депутатської фракції чи групи, якщо депутата виключено з неї.

 

Стаття 56. Забезпечення діяльності депутатських фракцій та груп

56.1. Голова ради забезпечує депутатські фракції та групи приміщенням, необхідним обладнанням тощо, а також сприяє у здійсненні депутатськими фракціями та групами передбачених законами і цим Регламентом функцій в раді.

56.2. За зверненням уповноваженого представника депутатської фракції чи групи виконавчий апарат ради поширює серед депутатів ради підготовлені нею матеріали про її діяльність як офіційні від депутатської фракції чи групи.

 

Глава 2. ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕПУТАТСЬКИХ ПОВНОВАЖЕНЬ

 

Стаття 57. Поняття депутатського запиту, депутатського запитання та депутатського звернення

57.1. Депутати Ради відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" мають право на депутатський запит, депутатське запитання та депутатське звернення.

57.2. Депутатський запит – це підтримана Радою вимога депутата Ради до посадових осіб Ради і її органів, сільського, селищного, міського голови до голови районної державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання Ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на території району.

57.3. Депутатське запитання – це засіб одержання депутатом Ради інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми під час пленарного засідання Ради або засідання постійної комісії. Відповідь на депутатське запитання може бути оголошеною на сесії Ради або надана депутату Ради в індивідуальному порядку. Депутатське запитання не включається до порядку денного сесії Ради, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.

57.4. Депутатське звернення – викладена в письмовій формі вимога депутата Ради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території району щодо здійснення певних дій, вжиття заходів чи надання офіційного роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

 

Стаття 58. Порядок подання та розгляд депутатського запиту

58.1. Депутатський запит може бути внесений депутатом Ради або групою депутатів Ради попередньо або на пленарному засіданні Ради, як правило, у письмовій формі і з питань, які віднесені до відання Ради.

58.2. При розгляді депутатських запитів на пленарному засіданні Ради головуючий оголошує короткий зміст запиту, кому він адресований та прізвища депутатів, які його підписали.

58.3. Розгляд депутатських запитів, як окреме питання, підлягає обов'язковому включенню до порядку денного пленарного засідання Ради після попереднього розгляду профільною постійною комісією.

58.4. У депутатському запиті зазначається: прізвище, ім'я, по батькові та посада осіб, до яких направляється запит, поштова адреса, коротка назва запиту, суть проблеми та вимог, підпис депутата (депутатів), назва депутатської фракції, дата складання. Текст депутатського запиту долучається до протоколу сесії.

58.5. На вимогу депутата (депутатів), які підписали запит, головуючий надає слово для пояснення та додаткового обґрунтування необхідності такого запиту.

58.6. У разі оголошення депутатського запиту в усній формі, виконавчий апарат готує витяг зі стенограми пленарного засідання і направляється головою Ради на розгляд постійної комісії Ради.

58.7. По кожному депутатському запиту Рада приймає рішення.

58.8. Депутатський запит, за необхідності, обговорюється на пленарному засіданні Ради.

58.9. Рада може зобов'язати відповідний орган подати у встановлений нею строк звіт про виконання рішення Ради по запиту депутата ради.

 

Стаття 59. Відповідь на депутатський запит

59.1. Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов'язані у встановлений Радою строк надати офіційну письмову відповідь на нього Раді і депутату Ради

59.2. Якщо депутатський запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений Радою строк, то орган або посадова особа зобов'язані письмово повідомити Раду та депутата Ради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання депутатського запиту.

59.3. Відповідь на депутатський запит, на вимогу депутата, розглядається на пленарному засіданні Ради.

59.4. Депутат Ради має право дати оцінку відповіді на свій депутатський запит.

59.5. За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на цьому наполягає не менше однієї чверті від зареєстрованих на пленарному засіданні Ради депутатів Ради.

59.6. Посадових осіб, до яких звернуто депутатський запит, завчасно інформують про дату та час обговорення Радою відповіді на депутатський запит. Вони або уповноважені ними особи мають право бути присутні на цьому пленарному засіданні Ради.

 

РОЗДІЛ 5. ПОРЯДОК ДІЯЛЬНОСТІ КОЛЕГІАЛЬНИХ ОРГАНІВ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА/АБО НАДЗВИЧАЙНОГО СТАНУ

 

Глава 1. ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ СЕСІЙ СЕРГІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ (ЗАСІДАНЬ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ, ЗАСІДАНЬ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ СЕРГІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ) В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА/АБО НАДЗВИЧАЙНОГО СТАНУ

 

Стаття 60. За яких умов і як можуть відбуватися засідання сесій Сергіївської сільської ради (засідання виконавчого комітету, засідання постійних комісій Сергіївської сільської ради).

60.1 В умовах запровадження надзвичайної ситуації або надзвичайного стану, спричинених спалахами епідемій та пандемій, що створюють загрозу життю і здоров'ю значних верств населення та введення такого стану відповідного до законодавства на всій території України або окремих територіях пленарні засідання Сергіївської сільської ради (засідання виконавчого комітету ради; постійних депутатських комісій) можуть проводитися в режимі відеоконференції/аудіо конференцій, або з використанням електронного цифрового підпису (дистанційне засідання), крім питань, що потребують таємного голосування.

Технічне забезпечення та організація дистанційних засідань покладається на виконавчий комітет Сергіївської сільської ради (спектр можливого використання технологій з обрання конкретного буде залежати від технічних можливостей та доцільності і визначається в розпорядженні про скликання сесії).

60.2 Порядок проведення дистанційних засідань повинен забезпечувати:

- можливість реалізації прав депутатів ради (членів виконавчого комітету ради);

- ідентифікацію особи, яка бере участь у засіданні колегіального органу;

- встановлення та фіксацію результатів голосування стосовно кожного

питання.

Черговість голосування проходить в алфавітному порядку кожним окремим депутатом  після оголошення початку голосування та прізвища депутата (члена виконавчого комітету). (У разі, якщо відсутні у загальних положеннях норми про порядок фіксації результатів голосування та осіб, відповідальних за підрахунок, також варто зазначити це. Зокрема, що у приміщенні, з якого головуючий буде здійснювати ведення засідання, також мають бути присутні особи, які будуть вести протокол та встановлювати результати голосування).

      60.3 До порядку денного дистанційних засідань можуть включатися виключно питання невідкладного внесення змін до місцевого бюджету, інші питання, щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених спалахами епідемій та пандемій чи реалізації повноважень, пов'язаних з такими обставинами, процедурні питання. (Потрібно виокремити коло питань, які можуть розглядатися у режимі дистанційних засідань, адже, як вже зазначалося, це виключні обставини і такий спосіб організації засідань теж має бути винятковим. Законність процедури обумовлюється також нормами Конституції як нормами прямої дії, зокрема статтями 3, 16 та 19).

60.4 Рішення про дистанційне засідання доводиться до відома депутатів (членів виконавчого комітету) і населення не пізніш як за 24 години до його початку із зазначенням порядку денного та порядку відкритого доступу до трансляції дистанційного засідання ради (виконавчого комітету). Рішення про дистанційне засідання розміщується на офіційному веб-сайті ради з одночасним направленням цієї інформації та проектів актів з супровідними документами на офіційну електронну адресу кожного депутата.

Запис дистанційного засідання є невід’ємною частиною протоколу засідання.

60.5 Частина депутатів може фізично перебувати у приміщенні (секретар, голова комісії та/або доповідач – бажано; по представнику від фракцій/груп/об’єднань тощо – по можливості).

 

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Сергіївської сільської ради на 2019 рік

№ з/п

Вид проекту

Назва проекту

Мета прийняття

Строк підготовки

проектів

Відповідальний за підготовку проекту  регуляторного

акту

 

1

Рішення сільської

ради

Про встановлення місцевих податків та зборів на 2020 рік

Приведення нормативного акта у відповідність до чинного законодавства та збільшення надходжень до бюджету сільської ради

І півріччя 2019 року

Фінансовий відділ виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

2

Рішення сільської

ради

Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік

Приведення нормативного акта у відповідність до чинного законодавства та збільшення надходжень до бюджету сільської ради

І півріччя 2019 року

Фінансовий відділ виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

3

Рішення сільської

ради

Про встановлення  ставок  та  пільг  із сплати земельного податку  на  2020  рік

Приведення нормативного акта у відповідність до чинного законодавства та збільшення надходжень до бюджету сільської ради

І півріччя 2019 року

Відділ з питань земельних відносин та природокористування ради, фінансовий відділ ради

СЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ГАДЯЦЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 (шістнадцята сесія сьомого скликання)

 

РІШЕННЯ

 

01 червня 2018 року

 

Про оприлюднення регуляторних актів щодо встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік»

 

Керуючись статтями 25, п. 24 ч.1 ст. 26, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 12 Податкового кодексу України, враховуючи ст. 35 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та рекомендації постійної комісії сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, сільська рада ВИРІШИЛА:

  1. Оприлюднити проекти рішень сільської ради:

    1.1 «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік» (додається).

    1.2 «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік» (додається).

1.3 Оприлюднити проект рішення «Про  встановлення  ставок  та  пільг  із сплати земельного податку  на  2019  рік» (додається). 

  1. Спеціалісту І категорії загального відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Кас’ян А.В. оприлюднити це рішення на офіційному Веб-сайті Сергіївської сільської ради  в глобальній інформаційній мережі Інтернет - http://sergiyvska-rada.gov.ua/.
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку.

 

        

Сільський голова                                                                                  І.Г. Лідовий

  

СЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ГАДЯЦЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(_____________ сесія  сьомого скликання)

 

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

 

__ 06.2018                                                                                     

 

Про встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік                                                  

           

Керуючись пунктом 24 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійних комісій сільської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку і з питань містобудування, будівництва, житлово-комунального господарства, комунальної власності, земельних відносин та охорони природи, Сергіївська сільська рада ВИРІШИЛА:

 

  1. Встановити на території Сергіївської об’єднаної територіальної громади наступні місцеві податки та збори на 2019 рік:

1.1 ставки та пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

1.2 ставки  та  пільги із сплати земельного податку;

1.3 єдиний податок (додаток 1)

1.4 транспортний податок (додаток 2)

  1. Всі питання неврегульовані цим рішенням регулюються відповідно до норм Податкового кодексу України та діючого законодавства України.
  2. Доручити секретарю сільської ради Ілляшенко Н.В. забезпечити направлення копії даного рішення до 01.07.2018 року до Головного управління ДФС у Полтавській області.
  3. Спеціалісту І категорії загального відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Кас’ян А.В. оприлюднити це рішення на офіційному Веб-сайті Сергіївської сільської ради в глобальній інформаційній мережі Інтернет - http://sergiyvska-rada.gov.ua/ до 01.07.2018 року.
  4. Дане рішення набуває чинності з 1 січня 2019 року.
  5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку.

Сільський голова                                                                                   І.Г. Лідовий

                                                                                 Додаток 1

до рішення __ сесії Сергіївської сільської ради сьомого скликання від __.06.2017 року «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік»

Транспортний податок на 2019 рік

  1. Платники податку

 1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 Податкового кодексу України є об’єктами оподаткування.

  1. Об’єкт оподаткування

2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

 Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

  1. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.

  1. Ставка податку

4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.

 

 Секретар Сергіївської сільської ради                                          Н.В. Ілляшенко     

 

                                                                                  Додаток 2

до рішення __ сесії Сергіївської сільської ради сьомого скликання від __.06.2017 року «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік»

 

            Єдиний податок для платників 2019 рік

1.Платники для яких встановлено ставки єдиного податку на 2019 рік:

1.1 перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень;

1.2 друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень;

1.3 третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень;

1.4 четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

2.Фіксовані ставки єдиного податку для платників першої - другої груп на 2019 рік:

1) для першої групи платників єдиного податку - 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;

2) для другої групи платників єдиного податку - 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

3.Відсоткові ставки єдиного податку для третьої групи платників на 2019 рік: - 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом України;

 - 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі - 5 відсотків доходу.

  1. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої групи (фізичні особи - підприємці) у розмірі 15 відсотків:

1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України;

2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у Главі 1. «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Розділу XIV. «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу України;

4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;

5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України відповідно.

  1. Ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 293.3 статті 293 Податкового кодексу України:

1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпункті 3 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України;

2) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у Главі 1. «Спрощена система оподаткування, обліку та

звітності» Розділу XIV. «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу України;

3) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

  1. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
  2. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений статтею 293 Податкового кодексу України для відповідної групи таких платників єдиного податку.
  3. Для четвертої групи платників єдиного податку розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):

- для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) - 0,95;

- для багаторічних насаджень - 0,57;

- для земель водного фонду - 2,43;

- для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту - 6,33.

 

Секретар Сергіївської сільської ради                                       Н.В. Ілляшенко     

 

СЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ГАДЯЦЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(____________ сесія  сьомого скликання)

 

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

 

__.06.2018                                                                                     

 

Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік                                                   

           

Керуючись статтею 266 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сергіївська сільська рада ВИРІШИЛА:

 

  1. Установити на території Сергіївської сільської ради Гадяцького району Полтавської області:

1) ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з додатком 1;

2) пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, за переліком згідно з додатком 2.

  1. Спеціалісту І категорії загального відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Кас’ян А.В. оприлюднити це рішення на офіційному Веб-сайті Сергіївської сільської ради в глобальній інформаційній мережі Інтернет - http://sergiyvska-rada.gov.ua/.
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
  3. Рішення шостої сесії сьомого скликання Сергіївської сільської сьомого скликання від 11.07.2017 року «Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, як складової податку на майно на території Сергіївської сільської ради у 2018 році» визнати такими, що втратило чинність з 01.01.2019 року.
  4. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2019 року

 

 

Сільський голова                                                                                   І.Г. Лідовий

 

Додаток 2

до рішення __ сесії Сергіївської сільської ради сьомого скликання від __.06.2017 року «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік»

 

ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки1

Пільги встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію
 з  01.01.2019 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

Код області2

Код району2

Код КОАТУУ2

Назва2

     53                        

    53204                    

                      5320483400

Сергіївська сільська рада

 

Група платників, категорія/класифікація
будівель та споруд

Розмір пільги
(відсотків суми податкового зобов’язання за рік)

- об’єкти нежитлової нерухомості некомерційного призначення фізичних осіб, які знаходяться виключно в межах присадибних ділянок;

 

100

- об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, учасників АТО та членів їх сімей на період проходження служби;

 

100

- об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

- об’єкти житлової  нерухомості, в тому числі їх частки, що належать інвалідам  першої  і другої  групи;

 

100

- об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які виховують  трьох і більше  дітей  віком до 18 років;

100

- будівлі органів державного та місцевого управління;

100

- будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів;

100

- будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів;

100

- будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з особливими потребами;

100

- поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації;

100

- пам’ятки історії та архітектури.

100

 

    Секретар Сергіївської сільської ради                                       Н.В. Ілляшенко       

  Додаток 1

до рішення __ сесії Сергіївської сільської ради сьомого скликання від __.06.2017 року «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік»

СТАВКИ
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки1

Ставки встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 01  січня 2019 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

Код області

Код району

Код згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або
населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади

                53                         53204                     5320483400                                      Сергіївська об’єднана територіальна громада

 

Класифікація будівель та споруд2

Ставки податку3 за 1 кв. метр
(відсотків розміру мінімальної заробітної плати)

код2

найменування2

для юридичних осіб

для фізичних осіб

1 зона4

2 зона4

3 зона4

1 зона4

2 зона4

3 зона4

11

Будівлі житлові                                                                                                                                                             

111

Будинки одноквартирні                                                                                                                                                

1110

Будинки одноквартирні5                                                                                                                                                                                                     

1110.1

Будинки одноквартирні масової забудови

0,750%

 

 

0,750%

 

 

1110.2

Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності

0,750%

 

 

0,750%

 

 

1110.3

Будинки садибного типу

0,100%

 

 

0,100%

 

 

1110.4

Будинки дачні та садові

0,750%

 

 

0,750%

 

 

112

Будинки з двома та більше квартирами

1121

Будинки з двома квартирами5

1121.1

Будинки двоквартирні масової забудови

0,750%

 

 

0,100%

 

 

1121.2

Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності

0,750%

 

 

0,750%

 

 

1122

Будинки з трьома та більше квартирами5

1122.1

Будинки багатоквартирні масової забудови

0,750%

 

 

0,100%

 

 

1122.2

Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні

0,750%

 

 

0,750%

 

 

1122.3

Будинки житлові готельного типу

1,500%

 

 

1,500%

 

 

113

Гуртожитки5

1130.1

Гуртожитки для робітників та службовців

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1130.2

Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1130.3

Гуртожитки для учнів навчальних закладів5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1130.4

Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1130.5

Будинки дитини та сирітські будинки5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1130.6

Будинки для біженців, притулки для бездомних5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1130.9

Будинки для колективного проживання інші

1,500%

 

 

1,500%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Будівлі нежитлові

121

Готелі, ресторани та подібні будівлі

1211

Будівлі готельні

1211.1

Готелі

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1211.2

Мотелі

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1211.3

Кемпінги

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1211.4

Пансіонати

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1211.5

Ресторани та бари

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1212

Інші будівлі для тимчасового проживання

1212.1

Туристичні бази та гірські притулки

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1212.2

Дитячі та сімейні табори відпочинку

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1212.3

Центри та будинки відпочинку

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1212.9

Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше

1,500%

 

 

1,500%

 

 

122

Будівлі офісні

1220

Будівлі офісні5

1220.1

Будівлі органів державного та місцевого управління5

0,000%

 

 

0,000%

 

 

1220.2

Будівлі фінансового обслуговування

0,100%

 

 

1,500%

 

 

1220.3

Будівлі органів правосуддя5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1220.4

Будівлі закордонних представництв5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1220.5

Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1220.9

Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші

1,500%

 

 

1,500%

 

 

123

Будівлі торговельні

1230

Будівлі торговельні

1230.1

Торгові центри, універмаги, магазини

1,500%

 

 

0,500%

 

 

1230.2

Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1230.3

Станції технічного обслуговування автомобілів

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1230.4

Їдальні, кафе, закусочні тощо

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1230.5

Бази та склади підприємств торгівлі і громадського харчування

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1230.6

Будівлі підприємств побутового обслуговування

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1230.9

Будівлі торговельні інші

1,500%

 

 

0,500%

 

 

124

Будівлі транспорту та засобів зв’язку

1241

Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв’язку та пов’язані з ними будівлі

1241.1

Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1241.2

Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1241.3

Будівлі міського електротранспорту

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1241.4

Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1241.5

Морські та річкові вокзали, маяки та пов’язані з ними будівлі

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1241.6

Будівлі станцій підвісних та канатних доріг

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1241.7

Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів тощо

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1241.8

Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1241.9

Будівлі транспорту та засобів зв’язку інші

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1242

Гаражі

1242.1

Гаражі наземні

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1242.2

Гаражі підземні

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1242.3

Стоянки автомобільні криті

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1242.4

Навіси для велосипедів

1,500%

 

 

1,500%

 

 

125

Будівлі промислові та склади

1251

Будівлі промислові5

1251.1

Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1251.2

Будівлі підприємств чорної металургії5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1251.3

Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1251.4

Будівлі підприємств легкої промисловості5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1251.5

Будівлі підприємств харчової промисловості5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1251.6

Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1251.7

Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1251.8

Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1251.9

Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1252

Резервуари, силоси та склади

1252.1

Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1252.2

Резервуари та ємності інші

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1252.3

Силоси для зерна

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1252.4

Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1252.5

Склади спеціальні товарні

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1252.6

Холодильники

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1252.7

Складські майданчики

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1252.8

Склади універсальні

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1252.9

Склади та сховища інші5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

126

Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення

1261

Будівлі для публічних виступів

1261.1

Театри, кінотеатри та концертні зали

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1261.2

Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1261.3

Цирки

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1261.4

Казино, ігорні будинки

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1261.5

Музичні та танцювальні зали, дискотеки

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1261.9

Будівлі для публічних виступів інші

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1262

Музеї та бібліотеки

1262.1

Музеї та художні галереї5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1262.2

Бібліотеки, книгосховища5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1262.3

Технічні центри

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1262.4

Планетарії5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1262.5

Будівлі архівів5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1262.6

Будівлі зоологічних та ботанічних садів5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1263

Будівлі навчальних та дослідних закладів

1263.1

Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1263.2

Будівлі вищих навчальних закладів

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1263.3

Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів5

0,000%

 

 

0,000%

 

 

1263.4

Будівлі професійно-технічних навчальних закладів5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1263.5

Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів5

0,000%

 

 

0,000%

 

 

1263.6

Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з особливими потребами5

0,000%

 

 

0,000%

 

 

1263.7

Будівлі закладів з фахової перепідготовки

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1263.8

Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1263.9

Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1264

Будівлі лікарень та оздоровчих закладів

1264.1

Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1264.2

Лікарні профільні, диспансери5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1264.3

Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1264.4

Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації5

0,000%

 

 

0,000%

 

 

1264.5

Шпиталі виправних закладів, в’язниць та Збройних Сил5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1264.6

Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1264.9

Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1265

Зали спортивні5

1265.1

Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні тощо

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1265.2

Басейни криті для плавання

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1265.3

Хокейні та льодові стадіони криті

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1265.4

Манежі легкоатлетичні

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1265.5

Тири

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1265.9

Зали спортивні інші

0,100%

 

 

0,100%

 

 

127

Будівлі нежитлові інші

1271

Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства5

1271.1

Будівлі для тваринництва5

0,100%

 

 

0,100%

 

 

1271.2

Будівлі для птахівництва5

0,100%

 

 

0,100%

 

 

1271.3

Будівлі для зберігання зерна5

0,100%

 

 

0,100%

 

 

1271.4

Будівлі силосні та сінажні5

0,100%

 

 

0,100%

 

 

1271.5

Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства5

0,100%

 

 

0,100%

 

 

1271.6

Будівлі тепличного господарства5

0,100%

 

 

0,100%

 

 

1271.7

Будівлі рибного господарства5

0,100%

 

 

0,100%

 

 

1271.8

Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва5

0,100%

 

 

0,100%

 

 

1271.9

Будівлі сільськогосподарського призначення інші5

0,100%

 

 

0,1 00%

 

 

1272

Будівлі для культової та релігійної діяльності5

1272.1

Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги тощо5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1272.2

Похоронні бюро та ритуальні зали

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1272.3

Цвинтарі та крематорії5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1273

Пам’ятки історичні та такі, що охороняються державою5

1273.1

Пам’ятки історії та архітектури5

0,000%

 

 

0,000%

 

 

1273.2

Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1273.3

Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1274

Будівлі інші, не класифіковані раніше5

1274.1

Казарми Збройних Сил5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1274.2

Будівлі поліцейських та пожежних служб5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1274.3

Будівлі виправних закладів, в’язниць та слідчих ізоляторів5

1,500%

 

 

1,500%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1274.4

Будівлі лазень та пралень

1,500%

 

 

1,500%

 

 

1274.5

Будівлі з облаштування населених пунктів

1,500%

 

 

1,500%

 

 

 

                      

Сільський голова                                                                                                          І.Г. Лідовий

  1 У разі встановлення ставок податку, відмінних на територіях різних населених пунктів адміністративно-територіальної одиниці, за кожним населеним пунктом ставки затверджуються окремими додатками.

2 Класифікація будівель та споруд, код та найменування зазначаються відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту від 17 серпня 2000 р. № 507.

3 Ставки податку встановлюються з урахуванням норм підпункту 12.3.7 пункту 12.3 статті 12, пункту 30.2 статті 30, пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України і зазначаються десятковим дробом з трьома (у разі потреби чотирма) десятковими знаками після коми.

4 У разі визначення у рішенні про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зон адміністративно-територіальної одиниці, щодо якої приймається рішення, ставки встановлюються залежно від зони. Без урахування зони ставки зазначаються у графі “1 зона”.

5 Об’єкти нерухомості, що класифікуються за цим підкласом, звільняються/можуть звільнятися повністю або частково від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до норм підпункту 266.2.2 пункту 266.2 та пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення Сергіївської сільської  ради

«Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік»

Аналіз регуляторного впливу розроблений з метою одержання зауважень та пропозицій  відповідно до  вимог Податкового Кодексу України, Закону України «Про засади державної регуляторної політики  у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 року № 1160-ІV, Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 308 від 11.03.2004 року.

Регуляторний орган: Сергіївська сільська рада

Розробник:Постійна комісія Сергіївської сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку.

Контактний телефон: (05354) 54-1- 31.

І. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати

 

Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів відносяться до виключної компетенції сільської ради. Враховуючи положення Податкового Кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виникає необхідність встановлення на території Сергіївської ОТГ   податків на 2019 рік.

Важливість проблеми полягає в тому, що в разі не встановлення сільською радою місцевих податків, будуть застосовуватися мінімальні ставки податку, визначені в Податковому кодексі України, при цьому не будуть враховані інтереси громади по встановленню таких ставок. 

Місцеві податки та збори зараховуються в повному обсязі до місцевого бюджету та є його бюджето-формуючим джерелом, забезпечують збалансованість дохідної частини бюджету та задоволення нагальних потреб громади. Збільшення надходжень до дохідної частини сільського бюджету, надасть змогу спрямувати отримані кошти від сплати податків та зборів на вирішення соціальних проблем територіальної громади, сприятиме розвитку підприємництва на селі, покращення інфраструктури ОТГ.

На підставі всебічного аналізу місцевих податків і зборів  проблему передбачається вирішити шляхом державного регулювання – прийняття рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів  на 2019 рік».

Цю проблему не можливо розв’язати за допомогою ринкових механізмів, тому, що відповідно до діючого законодавства місцеві податки та збори, їх ставки та порядок сплати затверджуються сільською радою.

                     ІІ. Цілі регулювання:

Проекти регуляторних актів спрямовані на розв’язання проблем, визначених в попередньому розділі. Основними цілями регулювання є:

- здійснити планування та прогнозування надходжень від місцевих податків та зборів при формуванні бюджету;

- встановити доцільні і обґрунтовані розміри ставок місцевих податків і зборів з урахуванням рівня платоспроможності громадян та суб’єктів господарювання та відповідно до потреб місцевого бюджету;

- встановити пільги щодо сплати місцевих податків і зборів;

- забезпечити додаткові надходження до місцевого бюджету, з метою забезпечення належного фінансування програм соціально-економічного та культурного розвитку громади;

- забезпечити своєчасне надходження до місцевого бюджету податків та зборів;

- забезпечити відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування;

 - привести рішення сільської ради у відповідність до норм та вимог Податкового кодексу України.

 

III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

 

Для досягнення визначених цілей під час розробки проекту рішення було розглянуто наступні альтернативні способи вирішення проблеми:

3.1 Залишення питання неврегульованим, означає недоотримання додаткових надходжень від сплати місцевих податків та зборів, неможливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного та культурного розвитку, зменшення фінансування соціальної сфери та порушення чинного законодавства України.

Відповідно до норм Податкового кодексу України на території Сергіївської ОТГ застосовуватиметься мінімальна ставка місцевих податків та зборів, що не дасть можливості наповненню бюджету в повному обсязі. Це негативно вплине на життєдіяльність територіальної громади, виконання програм сільської ради, на своєчасність виплати заробітної плати, розрахунки за енергоносії, забезпеченість шкіл і дошкільних навчальних закладів дитячим харчуванням і т.д.

3.2. Прийняття проекту нормативно-правового акту «Про встановлення місцевих податків і зборів  на 2019 рік».

Аналіз обраної альтернативи показує, що перший спосіб не є прийнятним, так як він цілком не задовольняє ні інтереси держави з однієї сторони, ні територіальної громади  з іншої. Невизначеність процесу введення в дію місцевих податків і зборів призведе до втрат надходжень до місцевого бюджету, які можливо було б залучити на здійснення програм соціально-економічного та культурного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери.

Разом з тим, даний спосіб забезпечує:

  • досягнення цілей державного регулювання;
  • враховує пропозиції фізичних та юридичних осіб, які прийняли участь в обговорені проекту рішення;
  • належне фінансування програм соціально-економічного розвитку міста.

За таких обставин, перевага була віддана другому способу, оскільки у цьому випадку досягнути вищезазначеної мети можливо у найбільш короткий термін з врахуванням особливостей роботи сільської  ради, її виконавчих органів, органів фіскальної служби.

V. Механізми та заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми

 Відповідно до ст.12 Податкового кодексу України органам місцевого самоврядування надано право встановлювати місцеві податки і збори з обов’язковим визначенням об’єкту оподаткування, платників податків і зборів, розміру ставки, податкових періодів та інших обов’язкових елементів, визначених статтею 7  Податкового кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII Податкового кодексу для відповідного місцевого податку.

Вирішення проблеми, зазначеної у п. І цього Аналізу, повинно здійснюватися шляхом прийняття рішення Сергіївської сільської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку  на 2019 рік» з дотриманням вимог Закону України «Про встановлення місцевих податків і зборів  на 2019 рік» та інших законодавчих актів.

Реалізація пропонованого регулювання буде здійснюватися шляхом впровадження наступних заходів:

  • економіко-фінансові – пропоновані ставки місцевих податків і зборів, дозволять підвищити загальну суму зібраних коштів, економічне і раціональне використання цих коштів;
  • організаційні – розробка регуляторного акту відповідно до цілей державного регулювання, його оприлюднення;
  • розгляд та прийняття відповідного рішення.

VІ. Обґрунтування можливості досягнення поставлених цілей у разі затвердження запропонованого регуляторного акта і оцінка можливості проведення і виконання вимог регуляторного акта

Враховуючи, що виконання зазначеного рішення є загальнообов’язковим для всіх учасників правовідносин у системі оподаткування, досягнення цілей, передбачених п. 2 цього аналізу, вбачається цілком реальним.

Рішення буде запроваджено на належному рівні і підлягатиме обов’язковому виконанню органом місцевого самоврядування, органом державної фіскальної служби та платниками місцевих податків і зборів. Досягнення встановлених цілей шляхом виконання вимог даного регуляторного акту принесе вигоди без необхідності здійснення витрат, а саме:

- зменшуються витрати на адміністрування місцевих податків і зборів;

- орган місцевого самоврядування дотримається принципу верховенства закону;

- орган державної фіскальної служби та платники місцевих податків і зборів застосовуватимуть нормативно-правові акти  Сергіївської сільської  ради з питань оподаткування, які відповідатимуть вимогам чинного законодавства.

Контроль та нагляд за додержанням вимог запропонованого регуляторного акту буде здійснюватися органами державної фіскальної служби систематично, у тому числі під час проведення перевірок.

 VІІ. Визначення очікуваних результатів ухвалення запропонованого регуляторного акта

 За результатами прийняття зазначеного рішення Сергіївської сільської  ради мають бути досягнуті цілі, передбачені у пункті 2 цього Аналізу та забезпечене наступне:

 

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Інтереси органу місцевого самоврядування

- нормативні акти сільської ради з питань оподаткування місцевими податками і зборами, відповідатимуть вимогам чинного законодавства;

- зростання надходжень до сільського бюджету, що забезпечить додаткові можливості для досягнення соціально-економічного розвитку та вирішення проблем благоустрою, потреб громади, фінансування програм та збалансування інтересів усіх учасників регуляторного процесу.

відсутні

Інтереси громадян та суб’єктів господарювання

-                відсутність збільшення розмірів ставок єдиного податку.

-                встановлення пільг зі податку на нерухоме майно.

-                створення передумов для розвитку бізнесу та потенційного освоєння економічно привабливих територій.

Запровадження додаткових податків та зборів відповідно до норм законодавства України.

Інтереси

держави

- запровадження соціально справедливих місцевих податків та зборів.

-  встановлення пільг зі сплати окремих податків для підприємств, установ організацій, що фінансуються з державного бюджету України.

- створення умов для розвитку бізнесу та економіки держави в цілому.

відсутні

 

VІІІ. Строк дії акта

Рішення виконавчого комітету Сергіївської сільської ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік» є регуляторним актом, який поширюється на суб’єктів господарювання – платників місцевих податків, є загальнообов’язковим до застосування на території Сергіївської сільської ради. Строк дії його до 31.12.2019 року.

У разі зміни чинного законодавства або з інших причин, в регуляторний акт можна вносити зміни та доповнення.

 IX. Визначення показників результативності регуляторного акта

 Показниками результативності запропонованого проекту рішення сільської ради є збільшення надходжень до місцевого бюджету, а також збільшення суб’єктів господарювання, що сплачують податок.

 

X. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

 

Базове відстеження результативності дії регуляторного акта здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта планується здійснити за три місяці до закінчення терміну, на який приймається даний регуляторний акт.

Періодичне відстеження результативності не планується, в зв’язку з тим, що термін дії регуляторного акта складає 1 рік.

Під час проведення відстеження результативності цього регуляторного акта будуть використовуватись офіційні статистичні дані щодо показників результативності регуляторного акта та шляхом опитування.

 

 

Голова постійної комісії з питань

фінансів, бюджету, планування

соціально-економічного розвитку                                                 Смаль М.А.

 

СЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ГАДЯЦЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(_____________  сесія    сьомого  скликання)

 

      ПРОЕКТ РІШЕННЯ

 

 __.06.2018

 

Про  встановлення  ставок  та  пільг  із

сплати земельного податку  на  2019  рік 

 

         Керуючись абзацами другим і третім пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України та пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада  ВИРІШИЛА:

  1. Установити на території Сергіївської сільської   ради:

1) ставки земельного податку згідно з додатком 1;

2) пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, за переліком згідно з додатком 2.

  1. Оприлюднити рішення в засобах масової інформації або в інший можливий спосіб.
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку.
  3. Рішення набирає чинності з 01.01.2019 року.

 

Сільський  голова                                                                          І.Г.Лідовий

 

Додаток 1
до Рішення про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням __ сесії Сергіївської  сільської ради  від __.06. 2018 р.  

СТАВКИ
земельного податку 1

      Ставки встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 01.01. 2019 року.

         Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об'єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

Код області

Код району

Код
згідно КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту, або території об'єднаної територіальної громади

53

53204

5320483400

Сергіївська  об’єднана територіальна громада

 

Вид цільового призначення земель

Ставки податку 
(відсотків нормативної грошової оцінки)

 

за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)

за земельні ділянки за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

 

код 2

найменування

для юридичних осіб

для фізичних осіб

для юридичних осіб

для фізичних осіб

 

01

Землі сільськогосподарського призначення

 

01.01

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 4

1,0 

0,5 

1,0 

0,5 

 

01.02

Для ведення фермерського господарства 4

 

01.03

Для ведення особистого селянського господарства 4

0,3

0,3

0,3

0,3

 

01.04

Для ведення підсобного сільського господарства 4

0,3

0,3

0,3

0,3

 

01.05

Для індивідуального садівництва 4

0,3

0,3

0,3

0,3

 

01.07

Для городництва 4

0,3

0,3

0,3

0,3

 

01.08

Для сінокосіння і випасання худоби 4

0,3

0,3

0,3

0,3

 

01.09

Для дослідних і навчальних цілей

 1

 5

5

 

01.13

Для іншого сільськогосподарського призначення

1

5

 

02

Землі житлової забудови

 

02.01

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 4

 

0,03 

  

0,03 

02.03

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку

  

0,03 

  

0,03 

02.05

Для будівництва індивідуальних гаражів

 

0,1 

  

0,1 

02.07

Для іншої житлової забудови

0,1 

0,1 

0,1 

0,1 

03

Землі громадської забудови

 

03.01

Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування 4

 

 

 

03.02

Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти 4

 1

 

 

 

03.03

Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги 4

 1

 

 

 

03.04

Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій 4

 1

 

 

 

03.05

Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування 4

 1

 

 

 

03.07

Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

1,5

 

 

 

03.08

Для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування

 1

 

 

 

03.12

Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування

 

 

 

03.13

Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування

 2

 

 

 

04

05

Землі природно-заповідного фонду та  іншого  природоохоронного  призначення

 3

06

Землі оздоровчого призначення 

 1

07

Для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного  призначення

 1

09

Землі лісогосподарського призначення

 3

10

Землі водного фонду

 

10.01

Для експлуатації та догляду за водними об'єктами

 1

 1

10.02

Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами

 1

10.07

Для рибогосподарських потреб

 2

 2

11

Землі промисловості

 

11.01

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами

12

12

12

12

11.02

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості

12

12

12

12

11.03

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств

12

12

12

12

11.04

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води)

12

12

12

12

12

Землі транспорту

 

12.04

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства 4

 3

12.06

Для розміщення та експлуатації об'єктів трубопровідного транспорту

12 

12 

12 

12 

12.08

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій

12.09

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту

 3

 3

13

Землі зв'язку

 

13.01

Для розміщення та експлуатації об'єктів і споруд телекомунікацій

 3

 3

13.02

Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об'єктів поштового зв'язку

 2

 2

14

Землі енергетики

 

14.01

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій

 12

 

12 

 

14.02

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії

12 

 

 12

 


   Секретар  сільської  ради                                                             Н.В.Ілляшенко

 

Додаток 2
до Рішення про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням __ сесії Сергіївської сільської  ради  від __.06. 2018 р. 

 

 

ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, із сплати земельного податку 

Пільги встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 01.01. 2019 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об'єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

Код області

Код району

Код згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці
або населеного пункту, або території об'єднаної територіальної громади

53

53204

5320483400

Сергіївська  об’єднана територіальна громада

 

Група платників, категорія/цільове призначення
земельних ділянок

Розмір пільги
(відсотків суми податкового зобов'язання за рік)

   1. Надати пільги  фізичним та юридичним особам відповідно до статтей 281, 282, 283 Податкового кодексу  України

100

2. Органи  місцевого  самоврядування, заклади, установи та організації, які  утримуються за рахунок коштів сільського  бюджету

100

    3. Підприємства,які знаходяться у комунальній власності сільської ради

100

 

   Секретар   сільської  ради                                                           Н.В. Ілляшенко

 

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Сергіївської сільської  ради Гадяцького району  Полтавської області «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік»

  1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом регулювання

 Земельним та Податковим кодексами України встановлено, що використання землі в Україні є платним. Згідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів відносяться до виключної компетенції сесії ради. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом прийняття вказаного рішення – це приведення ставок плати за землю в місті у відповідність до вимог чинного законодавства України. Розв’язання даної проблеми за допомогою ринкового механізму неможливе, оскільки чинне законодавство чітко регламентує, що саме органи місцевого самоврядування встановлюють розмір плати за землю. Впровадження даного регулювання є доцільним у зв’язку з тим, що інших альтернатив розв’язання проблеми не існує. Даний регуляторний акт спрямований на досягнення чітко спрямованої мети – приведення ставок плати за землю до вимог Податкового кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 року № 483 "Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" та залучення додаткових коштів до бюджету Сергіївської  сільської  ради.

      Дія даного регуляторного акта поширюється на усіх землекористувачів та землевласників: територіальну громаду, суб’єктів господарювання, державні органи, органи місцевого самоврядування. Враховуючи вищевикладене, даним проектом рішення Сергіївської сільської ради передбачається встановлення ставки земельного податку на земельні ділянки різних категорій, які розміщенні на території земель Сергіївської сільської  ради.

З метою прозорості та рівних умов серед суб’єктів господарювання, громадян по сплаті земельного податку за землі на території Сергіївської сільської ради розробляються ставки на 2019 рік. Введення в дію рішення Сергіївської  сільської  ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік» дасть можливість збільшити надходження до бюджету міста. За даними відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Сергіївської   сільської  ради, станом на 01.05.2018р., обліковується 16 суб’єктів господарювання, які є платниками земельного податку. За умови залучення до оподаткування усіх таких платників податків, прогнозні нарахування земельного податку за 2019 рік складуть 614 тис.грн. Основні групи (підгрупи), на які впливає проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання – прийняттям цього проекту регуляторного акту: громадяни, держава, суб’єкти господарювання.  Громадяни: Шляхом забезпечення умов для покращення рівня соціальної захищеності територіальної громади міста за рахунок прогнозованих надходжень до бюджету села від сплати земельного податку.

 Держава 1.Впливає шляхом встановлення пільг державним підприємствам, установам та організаціям 2. Шляхом надання права органам місцевого самоврядування встановлювати розміри ставок земельного податку  та пільг по його сплаті.

 Суб’єкти господарювання. Впливає на суб’єктів господарювання, які мають земельні ділянки Для суб’єктів господарювання, що сплачують орендну плату за землю у тому числі суб’єкти малого підприємництва Впливає на суб’єктів господарювання, які мають земельні ділянки Для суб’єктів малого підприємництва, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування (єдиному податку).

Пільги зі сплати податку за землю встановлюються на 2019 рік Податковим кодексом України та даним рішенням.

У 2017 році загальна сума надходжень до сільського бюджету від сплати земельного податку склала 589 тис. грн., з них 256 тис. грн. - від юридичних осіб; 333 тис. грн. - від фізичних осіб.

 

  1. II. Цілі державного регулювання

 

2.1. Головною ціллю розробки даного проекту рішення сільської  ради є наповнення дохідної частини сільського бюджету для забезпечення його збалансованості та задоволення нагальних потреб громади  , у тому числі й пов’язаних з передачею ряду державних повноважень на місцевий рівень.

2.2. Дотримання законодавства, що регулює порядок нарахування плати за землю в частині встановлення ставок земельного податку.

2.3. Забезпечення більш повного обліку земель, їх власників і користувачів, раціонального та ефективного використання земельних ділянок. 6

2.4. Встановлення ставок податку за землю на території Сергіївської  сільської  ради  та надання обґрунтованих пільг з його сплати певним категоріям суб’єктів господарювання державної та комунальної власності на наступний бюджетний період – 2019 рік.

 

III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей

 

  1. Визначення альтернативних способів

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Прийняття регуляторного акту у запропонованому вигляді

Забезпечує отримання додаткових надходжень до бюджету громади від сплати земельного податку для виконання програм соціально – економічного розвитку громади.

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

По закінченню 2018 року рішення має бути скасовано, як таке що не пройшло регуляторну процедуру і не поширюється на подальші періоди.

 

  1. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Оцінка впливу на сферу інтересів держави

Вид альтернативи

Вигоди  

  Витрати

Прийняття регуляторного акту у запропонованому вигляді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

Збільшення дохідної частини бюджету міста Гадяч для забезпечення його збалансованості та задоволення нагальних потреб громади міста. Надходження від сплати земельного податку у 2019 році складатиме більше 2620,0 тис.грн.

 

 

Відсутні

Відсутні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідно до Податкового кодексу України податок буде справлятися виходячи з норм Кодексу.

 

  1. Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи

Вигоди  

  Витрати

Прийняття регуляторного акту

  Додаткові надходження до міського бюджету у запропонованому вигляді нададуть можливість впровадження і реалізації програм соціально – економічного розвитку міста та підвищення рівня соціальних стандартів

Відсутні

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

Відсутні

У зв’язку з меншим надходженням земельного податку до сільського бюджету, потреби громади відповідно до програми економічного і соціального розвитку будуть задоволені не в повній мірі

 

  1. Оцінка впливу на сферу інтересів суб'єктів господарювання

   Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Прийняття регуляторного акту у запропонованому вигляді

Додаткові надходження до міського бюджету нададуть можливість впровадження і реалізації програм соціально – економічного розвитку міста та підвищення рівня соціальних стандартів.

Відсутні

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

Відповідно до Податкового кодексу України податок буде справлятися виходячи з норм Кодексу.

Суб’єкти господарювання втратять право на отримання пільги зі сплати земельного податку

 

  1. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час  вирішення проблеми

Бал результативності (за чотирибальною

системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного   бала

Прийняття регуляторного акту у запропонованому вигляді

3

Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить поступове досягнення встановлених цілей.

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

1

Не забезпечує досягнення цілей державного регулювання: втрачаєтьсяможливість отримання додаткових надходжень до бюджету сіл від сплати земельного податку, котрі необхідні для забезпечення нагальних потреб громади

 

    Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить поступове досягнення встановлених цілей. Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін призведе до  того, що по закінченню 2018 року рішення має бути скасовано, як таке, що не пройшло регуляторну процедуру і не  забезпечує досягнення цілей державного регулювання і не поширюється на подальші періоди. Відповідно до Податкового кодексу України податок буде справлятися виходячи з норм Кодексу.  

   Затвердження такого регуляторного акта забезпечить поступове досягнення встановлених цілей.  

 

  1. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми.

 

  1. Для розв’язання проблеми пропонується прийняти рішення Сергії

Всякої  сільської  ради  Полтавської області «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік», яким встановити ставки земельного податку, що сприятиме створенню рівних умов оподаткування для суб’єктів господарювання, які мають постійне та строкове право користування земельними ділянками на території Сергіївської  сільської  ради.

  1. Встановлення пільг по земельному податку підприємствам державної власності та комунальним підприємствам територіальної громади  з метою мінімізації впливу на суб’єктів-споживачів послуг, які надаються ними, а також зменшення дотацій з сільського бюджету цим комунальним підприємствам.  
  2. Оприлюднення проекту рішення міської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік» з метою отримання зауважень та пропозицій.
  3. З метою забезпеченні інформованості громади та суб’єктів господарювання про прийняте рішення міської ради воно буде оприлюднене в засобах масової інформації та на офіційному сайті Сергіївської сільської  ради. Набирає чинності дане рішення з початку бюджетного періоду – з 1 січня 2019 року.

 

  1. Оцінка виконання вимог регуляторного акта

 

 залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги Розроблено додаток до методики проведення аналізу впливу регуляторного акта – Тест малого підприємництва (додається).

 

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

 

Строк дії акта – наступний бюджетний період – 2019 рік. У разі внесення змін в законодавстві буде проведена процедура внесення змін до регуляторного акта, або прийняття нового регуляторного акту в установленому законом порядку.

 

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

 

Виходячи з цілей державного регулювання, визначених у другому розділі АРВ, для відстеження результативності цього регуляторного акта обрано такі прогнозні статистичні показники: 1. Загальна кількість платників земельного податку. 2. Загальна сума надходжень від сплати земельного податку до сільського бюджету за звітний період. Очікувані результати: - Інтереси громадян – отримання якісних комунальних послуг; - Інтереси суб’єктів господарювання – встановлення чітких та прозорих правил визначення плати за землю; - Інтереси Сергіївської  сільської   ради – раціональне використання землі з метою наповнення дохідної частини місцевого бюджету від плати за землю.

 

  1. Заходи, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта

 

 Відстеження результативності регуляторного акта буде проведено у строки визначені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Для проведення відстеження будуть використані аналітичні показники Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, інформація фінансового   відділу, відділу земельних відносин,комунального  майна  та  ЖКГ виконавчого  комітету  Сергіївської  сільської  ради. Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено шляхом затвердження звіту про виконання бюджету сільської  ради. Строки проведення базового, повторного та періодичного відстеження пропонується встановити у відповідності з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

 Голова постійної комісії з питань

фінансів, бюджету, планування

соціально-економічного розвитку                                                 Смаль М.А.

Шановні депутати, всі присутні на засіданні сесії!

Минув перший рік функціонування Сергіївської сільської ради у статусі об’єднаної територіальної громади. Це рік становлення та оновлення нашої громади в новій якості. Ми отримали самостійність в прийнятті рішень, право розпоряджатися власними ресурсами. Зросли також наші повноваження.  На початку року були побоювання що-до нашої спроможності фінансової та кадрової. Не тільки ми але і уся громадськість району та області задавалися питанням – «Чи вийде у нас?». Сьогодні я можу з впевненістю сказати – « У нас вийшло!» Ми налагодили ефективну роботу депутатського корпусу, створений  виконком який складається з досвідчених керівників установ, організацій, приватних підприємців та фермерів.

Закупівлі...

  

Додаток 

до рішення Сергіївської сільської ради від 13.11.2020

«Про затвердження персонального складу

виконавчого комітету Сергіївської сільської ради»

 

ПЕРСОНАЛЬНИЙ СКЛАД

виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

1

Лідовий

Ігор Григорович

-

сільський голова, голова виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

2

Ілляшенко

Надія Василівна

-

секретар виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

3

Коркішко

Олексій Іванович

-

староста Розбишівського старостинського округу Сергіївської сільської ради, член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради ;

4

Хоптинська

Тетяна Григорівна

-

староста Качанівського старостинського округу Сергіївської сільської ради, член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

5

Дичок

Олег Романович

-

заступник сільського голови Сергіївської сільської ради з питань діяльності виконавчих органів ради, член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

6

Галь

Валентина Іванівна

-

начальник відділу земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

7

Лобода

Валентина Григорівна

-

начальник фінансового відділу виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

8

Ісаєнко

Ольга Юріївна

-

начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

9

Панасейко

Інна Миколаївна

-

начальник сектору економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

10

Івко

Світлана Олександрівна

-

начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради

11

Нестеренко

Тетяна Володимирівна

-

завідувач сектору містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

12

Верещака

Ігор Миколайович

-

голова ФГ «Колос 2000», член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

13

Пащенко

Павло Михайлович

-

голова ФГ «Пащенко П.М.», член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради;

14

Ілляшенко

Віктор Олексійович

-

голова ФГ «В.О. Ілляшенко», член виконавчого комітету Сергіївської сільської ради.

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням першої сесії восьмого скликання

(першого пленарного засідання)

Сергіївської сільської ради від 13.11.2020 року

 

 

 ПОЛОЖЕННЯ

Про виконавчий комітет Сергіївської сільської ради  

с. Сергіївка

 

Стаття 1. Загальні положення 

1.1. Виконавчим органом Сергіївської сільської ради  є виконавчий комітет Сергіївської сільської ради (далі – виконавчий комітет), який утворюється радою на строк дії її повноважень.

Після закінчення повноважень сільської ради, сільського голови виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.

1.2. Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним сільської раді, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

1.3. Виконавчий комітет ради очолює сільський голова.

1.4. Виконавчий комітет сільської ради має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, рахунок в установах банку.

1.5. Виконавчий комітет утримується за рахунок коштів сільського бюджету. Видатки на утримання виконавчого комітету, його загальна чисельність та фонд оплати праці працівників встановлюються Сергіївською сільською радою.

1.6. Джерелами формування коштів виконавчого комітету є:

1) кошти сільського бюджету;

2) благодійні внески юридичних і фізичних осіб;

3) фінансування від міжнародних організацій;

3) інші кошти, що передаються виконавчому комітету відповідно до чинного законодавства України.

1.7. Виконавчий комітет розпоряджається коштами відповідно до чинного законодавства, сільський голова є головним розпорядником коштів.

1.8. Для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільської ради, вона утворює відділи, управління та інші виконавчі органи.

1.9. Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними сільській раді, підпорядкованими виконавчому комітету та сільському голові.

1.10. Порядок діяльності виконавчого комітету ради, відділів, управлінь, та інших виконавчих органів сільської ради визначаються Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законодавчими актами, цим Положенням та положеннями про відділи, управління, інші виконавчі органи ради, що затверджуються сільською радою.

Стаття 2. Повноваження, призначення, основні завдання  виконавчого комітету

2.1. Призначенням виконавчого комітету, як виконавчого органу сільсської ради є здійснення організаційного забезпечення діяльності Сергіївської сільської ради, забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку громади, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів. Призначенням виконавчого комітету, як колегіального органу сільської ради є здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України.

2.2. Повноваження та функції виконавчого комітету визначені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України.

2.3. Представляє інтереси виконавчого комітету Сергіївської сільської ради в державних органах, установах, організаціях сільський голова та посадові особи виконавчого комітету Сергіївської сільської ради за дорученням сільського голови.

2.4. Основними повноваженнями та завданнями виконавчого комітету є:

  1. Прийняття рішень щодо забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку території громади, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів;
  2. Попередній розгляд проектів місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, проектів рішень з інших питань, що виносяться на розгляд сільської ради, подання їх на затвердження сільською радою;
  3. Забезпечення реалізації затверджених радою програм соціально-економічного та культурного розвитку громади, цільових програм з питань місцевого значення, виконання рішень ради;
  4. Заслуховування інформацій та звітів про хід та результати виконання місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, подання їх на затвердження сільською радою;
  5. Попередній розгляд проектів сільського бюджету, забезпечення його виконання; заслуховування інформацій та звітів про хід та результати виконання бюджету громади, подання їх на затвердження сільською радою;
  6. Встановлення в порядку і межах, визначених законодавством України, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги;
  7. Встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення (крім тарифів на ці послуги, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг);
  8. Встановлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутків підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності громади;
  9. Заслуховування звітів про роботу керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності громади;
  10. Внесення на розгляд ради пропозицій щодо порядку та умов відчуження комунального майна громади;
  11. Внесення на розгляд ради пропозицій щодо проектів місцевих програм приватизації;
  12. Внесення на розгляд ради пропозицій щодо та переліку об’єктів комунальної власності громади, які не підлягають приватизації;
  13. Організація виконання місцевих програм приватизації;
  14. Внесення на розгляд ради пропозицій щодо визначення сфер господарської діяльності та переліку об’єктів, які можуть надаватися у концесію;
  15. Попередній розгляд письмових звітів про хід та результати відчуження комунального майна;
  16. Погодження в установленому порядку кандидатур для призначення на посаду керівників підприємств, установ та організацій, розташованих на території громади, які перебувають у державній власності;
  17. Організація проведення місцевих ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі;
  18. Встановлення зручного для населення режиму роботи підприємств комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, що належать до комунальної власності громади;
  19. Залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій, що не належать до комунальної власності громади, до участі в обслуговуванні населення засобами транспорту і зв’язку;
  20. Надання дозволу в порядку, встановленому законодавством, на розміщення реклами;
  21. Прийняття рішень про скасування виданих суб’єктам господарювання дозволів на експлуатацію об’єктів житлово- комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту і зв’язку у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства України;
  22. Встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на території громади підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності;
  23. Облік відповідно до закону об’єктів нерухомого майна незалежно від форм власності;
  24. Розгляд пропозицій до планів і програм будівництва та реконструкції об’єктів на відповідній території
  25. Попередній розгляд та подання на затвердження ради відповідних місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, іншої містобудівної документації;
  26. Здійснення контролю за забезпеченням надійності та безпечності будинків і споруд незалежно від форм власності місцях, що зазнають впливу небезпечних природних і техногенних явищ та процесів;
  27. Організація обліку дітей дошкільного та шкільного віку;
  28. Підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо встановлення ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності громади; визначення в установленому порядку розмірів відшкодувань підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності за забруднення довкілля та інші екологічні збитки; встановлення платежів за користування комунальними та санітарними мережами населених пунктів громади;
  29. Попередній розгляд та внесення раді пропозицій щодо прийняття рішень про організацію територій і об’єктів природно- заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів про оголошення природних та інших об’єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам’ятками природи, історії або культури, які охороняються законом;
  30. Справляння плати за землю;
  31. Вжиття необхідних заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій відповідно до закону, інформування про них населення, залучення в установленому законом порядку до цих робіт підприємств, установ та організацій, а також населення;
  32. Визначення території для розміщення відходів відповідно до законодавства;
  33. Здійснення контролю за діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності у сфері поводження з відходами;
  34. Підготовка висновків щодо надання або вилучення в установленому законом порядку земельних ділянок, що проводиться органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
  35. Вирішення відповідно до законодавства питань надання соціальних послуг особам та сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, забезпечення утримання та виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  36. Вирішення у встановленому законодавством порядку питань опіки і піклування;
  37. Подання одноразової допомоги громадянам, які постраждали від стихійного лиха;
  38. Організація проведення громадських та тимчасових робіт для осіб, зареєстрованих як безробітні, а також учнівської та студентської молоді у вільний від занять час на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до комунальної власності громади, а також за договорами - на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до інших форм власності;
  39. Прийняття рішень про створення на підприємствах, в установах та організаціях спеціальних робочих місць для осіб з обмеженою працездатністю, організація їх професійної підготовки, а також погодження ліквідації таких робочих місць;
  40. Cприяння організації призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, строкову військову та альтернативну (невійськову) службу, а також їх мобілізації, підготовці молоді до служби в Збройних Силах України, організації навчальних (перевірочних) та спеціальних військових зборів; забезпечення доведення до підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення наказу військового комісара про оголошення мобілізації;
  41. Бронювання робочих місць для військовозобов’язаних на підприємствах, в установах та організаціях відповідно до законодавства;
  42. Організація та участь у здійсненні заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою та цивільним захистом, на території громади;
  43. Підготовка і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території громади;
  44. Підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо питань адміністративно- територіального устрою в порядку і межах повноважень, визначених законом;
  45. Формування та ведення реєстру територіальної громади відповідно до закону;
  46. Підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо питань адміністративно- територіального устрою в порядку і межах повноважень, визначених законом;
  47. Внесення на розгляд ради пропозицій щодо створення відповідно до закону поліції, що утримується за рахунок коштів місцевого самоврядування, вирішення питань про чисельність працівників такої поліції, про витрати на їх утримання, здійснення матеріально-технічного забезпечення їх діяльності, створення для них необхідних житлово-побутових умов;
  48. Внесення подань до відповідних органів про притягнення до відповідальності посадових осіб, якщо вони ігнорують законні вимоги та рішення рад і їх виконавчих органів, прийняті в межах їх повноважень;
  49. Звернення до суду про визнання незаконними актів органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права громади, а також повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування;
  50. Забезпечення вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян у виконавчих органах сільської ради, здійснення контролю за станом цієї роботи на підприємствах, в установах та організаціях комунальної власності громади;
  51. Вжиття у разі надзвичайних ситуацій необхідних заходів відповідно до закону щодо забезпечення державного і громадського порядку, життєдіяльності підприємств, установ та організацій, врятування життя людей, захисту їх здоров’я, збереження матеріальних цінностей;
  52. Вирішення відповідно до закону питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів; здійснення контролю за забезпеченням при їх проведенні громадського порядку;
  53. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, віднесені законом до відання виконавчого комітету міської ради; утворення адміністративної комісії та спрямування її діяльності;
  54. Вчинення нотаріальних дій з питань, віднесених законом до їх відання, реєстрація актів цивільного стану;
  55. Державна реєстрація у встановленому порядку юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
  56. Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
  57. Здійснення заходів щодо ведення Державного реєстру виборців відповідно до закону;
  58. Координація діяльності підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності громади;
  59. Здійснення контролю за виконанням транспортного законодавства на території громади у відповідності до законів України;
  60. Організація подання негайної допомоги у ліквідації наслідків стихійного лиха, аварій та катастроф на транспорті та припиненні протизаконного втручання у діяльність транспорту, яке загрожує безпеці життя або здоров’ю людей, безпеці експлуатації транспортних засобів і збереженню вантажів;
  61. Погодження правил перебування в зоні підвищеної небезпеки і виконання в ній робіт;
  62. Сприяння розвитку на території громади різних видів туризму;
  63. Вжиття заходів, спрямованих на надання необхідної допомоги туристам, які опинилися у надзвичайній ситуації;
  64. Вжиття заходів, спрямованих на забезпечення безпеки об’єктів туристичних відвідувань з урахуванням ризику виникнення природних і техногенних катастроф та інших надзвичайних ситуацій тощо;
  65. Сприяння діяльності громадських організацій, що представляють інтереси суб’єктів малого і середнього підприємництва;
  66. Сприяння розвитку енергетики на території громади;
  67. Участь у розробці і реалізації системи заходів щодо роботи об’єктів електроенергетики у надзвичайних умовах;
  68. Забезпечення здійснення державної політики у сфері охорони державної таємниці на території громади в межах своїх повноважень, передбачених законом;
  69. Створення необхідних умов для діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, його секретаріату та представників;
  70. Забезпечення умов для здійснення народними депутатами своїх повноважень у межах та в порядку, визначених Конституцією України та законами України;
  71. Сприяння депутатам сільської ради в організації їх звітів (зустрічей) перед (з) виборцями;
  72. Забезпечення ведення електронного документообігу в порядку, визначеному законодавством України;
  73. Забезпечення вирішення питань у сфері національної безпеки, віднесених законодавством до компетенції органів місцевого самоврядування;
  74. Затвердження щорічних планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів в рамках підготовки та затвердження планів роботи сільської ради та виконавчого комітету;
  75. Організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики у виконавчому комітеті Сенчанської сільської ради;
  76. На підставі аналізу звіту про відстеження результативності регуляторного акта прийняття рішення про зупинення дії регуляторного акта, про скасування або про необхідність його перегляду; звернення до сільської ради з пропозицією щодо перегляду регуляторних актів, розгляд аналогічних пропозицій сільської ради;
  77. Визначення в установленому законодавством України порядку виконавців/виробників житлово- комунальних послуг, встановлення зручного для населення режиму роботи виробників та виконавців житлово- комунальних послуг;
  78. Затвердження норм споживання та якості житлово-комунальних послуг, контроль за їх дотриманням;
  79. Управління об’єктами у сфері житлово- комунальних послуг, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації;
  80. Забезпечення населення житлово- комунальними послугами необхідних рівня та якості;
  81. Інформування населення відповідно до законодавства про реалізацію місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, а також щодо відповідності якості житлово-комунальних послуг нормативам, нормам, стандартам та правилам;
  82. Забезпечення у разі виявлення неякісної та небезпечної продукції, яка не має власника або власник якої невідомий, за рахунок коштів місцевих бюджетів переробки, утилізації, знищення або подальшого використання цієї продукції;
  83. Затвердження з урахуванням вимог законодавства у сфері питної води та питного водопостачання проектів містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, іншої містобудівної документації;
  84. Надання згоди на розміщення на відповідній території нових або реконструкцію діючих об’єктів, діяльність яких може завдати шкоди джерелам та системам питного водопостачання;
  85. Здійснення контролю за якістю питної води, використанням та охороною джерел і систем питного водопостачання;
  86. Обмеження, тимчасова заборона діяльності підприємств у разі порушення ними вимог законодавства у сфері питної води та питного водопостачання в межах своїх повноважень;
  87. Встановлення зон санітарної охорони джерел та об’єктів централізованого питного водопостачання;
  88. Сприяння провадженню інвестиційної діяльності у сфері централізованого водопостачання та водовідведення;
  89. Контроль за дотриманням санітарних норм у разі застосування хімічних речовин і матеріалів, продуктів біотехнології, інших фізичних факторів та захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань;
  90. Вирішення на підставі рішення міської ради, у разі порушення встановлених меж та режиму санітарно-захисних зон, питань про фінансування необхідних робіт і заходів щодо відселення жителів, виведення з цих зон об’єктів соціального призначення та строків їх реалізації;
  • Забезпечення інформування населення про радіаційну обстановку;
  1. Здійснення контролю за забезпеченням безпеки населення та охороною навколишнього природного середовища, за готовністю підприємств, установ, організацій та громадян до дій на випадок радіаційної аварії;
  2. Забезпечення готовності до евакуації населення та здійснення евакуації у разі необхідності;
  3. Розробка обов’язкових місцевих планів аварійних заходів на випадок транспортних аварій під час перевезення радіоактивних матеріалів;
  4. Здійснення заходів по впровадженню і забезпеченню дії надзвичайного стану;
  5. Забезпечення контролю за додержанням громадського порядку, забезпеченням конституційних прав і свобод громадян, їх безпеки, захисту інтересів держави на території громади в умовах надзвичайного стану;
  6. Підготовка, в межах своєї компетенції, обов’язкових до виконання на території громади, рішень з питань забезпечення режиму надзвичайного стану;
  7. Організація безпосередньої реалізації заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації, затверджених чинним законодавством на території громади чи сприяння їх виконанню;
  8. Планування, організація і забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізація на території громади;
  9. Забезпечення на території громади виконання мобілізаційних завдань замовлень) підприємствами, установами і організаціями, які залучаються ними до виконання цих завдань (замовлень);
  10. Здійснення під час оголошення мобілізації заходів щодо переведення підприємств, установ і організацій, які знаходяться на території громади на роботу в умовах особливого періоду;
  11. Керівництво та здійснення контролю за мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій, які залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);
  12. Організація під час мобілізації в установленому порядку своєчасного оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації, техніки на збірні пункти та у військові частини, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту відповідно до мобілізаційних планів;
  13. Забезпечення на території громади ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників, бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час і надання звітності щодо бронювання військовозобов’язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
  14. Сприяння військовим комісаріатам у їх роботі в мирний час та під час мобілізації;
  15. Забезпечення на території громади виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;
  16. Участь в утворенні дільниць для оповіщення і збору військовозобов’язаних, комплектація їх особовим складом із числа військовозобов’язаних без звільнення громадян від виконання основних обов’язків за місцем роботи та сприяння у набутті ними професійних навичок, а також забезпечення реалізації інших заходів, пов’язаних з виконанням планів проведення мобілізації;
  17. Сприяння Службі безпеки України, її органам і підрозділам у вирішенні житлових та інших соціально-побутових проблем, забезпеченні транспортом і зв’язком;
  18. Сприяння громадським формуванням в охороні громадського порядку;
  19. Організація діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку шляхом залучення їх членів до проведення патрулювання та інших спільних заходів, проведення інструктажів та оперативного надання відповідної інформації, крім таємної, залучення їх членів до правового навчання та ознайомлення з формами та методами боротьби з правопорушеннями;
  20. Здійснення координації та контролю за діяльністю громадських формувань, заслуховування повідомлень і звітів керівників зазначених формувань;
  21. Організація роботи по ліквідації екологічних наслідків аварій, залучення до цих робіт підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування та форм власності і громадян;
  22. Забезпечення виконання законодавства стосовно дотримання прав та соціальних гарантій громадян, які можуть бути призвані на військову службу, перебувають на військовій службі, звільнені з військової служби, та членів їхніх сімей;
  23. Забезпечення інформування громадськості, у тому числі через засоби масової інформації, про свою діяльність у вирішенні завдань,пов’язаних з національною безпекою і обороною, боротьбою із злочинністю;
  24. Сприяння органам, які здійснюють боротьбу з тероризмом, повідомлення даних, що стали відомі органам місцевого самоврядування, щодо терористичної діяльності або будь-яких інших обставин, інформація про які може сприяти запобіганню, виявленню і припиненню терористичної діяльності, а також мінімізації її наслідків;
  25. Участь у організації надання допомоги потерпілим, визначенні заходів щодо усунення та мінімізації наслідків терористичного акту, організація їх здійснення;
  26. Підготовка в межах своєї компетенції обов’язкових до виконання на території громади рішень з питань забезпечення цивільного захисту населення;
  27. Забезпечення оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі в доступній для осіб з вадами зору та слуху формі;
  28. Підготовка пропозицій щодо віднесення територій до груп цивільного захисту та подання їх обласній державній адміністрації;
  29. Віднесення суб’єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, до категорій цивільного захисту відповідно до основних показників та затвердження їх переліку;
  30. Сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану, в межах наданих законом повноважень, у разі введення на території громади воєнного стану;
  31. Прийняття рішень щодо врегулювання процедур видачі суб’єктам господарювання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності у випадках, визначених законами України;
  32. Інформування про діяльність сільської ради, її виконавчих органів та прийняті рішення, що віднесені законом до публічної інформації;
  33. Залучення громадських об’єднань до процесу вирішення питань місцевого значення шляхом проведення консультацій стосовно важливих питань суспільного життя, утворення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів при органах місцевого самоврядування, в роботі яких беруть участь представники громадських об’єднань;
  34. Реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб у межах територіальної громади;
  35. Передача інформації та/або внесення у встановленому законом порядку відомостей про реєстрацію місця проживання/перебування до Єдиного державного демографічного реєстру;
  36. Розгляд та прийняття рішень з інших питань, віднесених Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів ради.

 

Стаття 3. Порядок утворення виконавчого комітету сільської ради, відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради 

3.1. Виконавчий комітет ради утворюється на першій сесії сільської ради нового скликання.

3.2. Кількісний склад виконавчого комітету визначається рішенням сесії ради за пропозицією сільського голови.

3.3. Персональний склад виконавчого комітету затверджується рішенням ради за пропозицією сільського голови.

До складу виконавчого комітету входять сільський голова, заступник сільського голови, старости, секретар виконавчого комітету, а також керівники відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради та інші особи.

До складу виконавчого комітету ради входить за посадою секретар сільської ради.

До складу виконавчого комітету ради не можуть входити депутати сільської ради, крім секретаря ради.

Внесення змін до складу виконавчого комітету здійснюється рішенням сесії за пропозицією сільського голови.

3.4.Рішення ради про утворення виконавчого комітету ради, його кількісний та персональний склад, внесення змін до його складу приймаються відкритим голосуванням.

3.5.Сільська  рада за пропозицією сільського голови може прийняти рішення про розпуск виконавчого комітету ради.

3.6. Виконавчі органи ради - відділи, управління, інші органи, утворюються, реорганізуються, ліквідуються сільської радою.

3.7. Структура виконавчих органів ради затверджується радою за пропозицією сільського голови. Одночасно затверджується загальна чисельність працівників виконавчих органів ради та витрати на їх утримання.

3.8. У межах затвердженої структури та загальної чисельності працівників виконавчих органів сільської рада своїми рішеннями утворює відділи, управління, інші виконавчі органи ради.

 

Стаття 4. Заступник сільського голови, секретар виконавчого комітету 

4.1.Сільський голова має у підпорядкуванні заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органівтасекретаря   виконавчого комітету. Кількість заступників сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради визначається сесією ради при затвердженні персонального складу виконавчого комітету ради.

4.2. У разі відсутності сільського голови чи неможливості здійснення ними своїх повноважень керівництво роботою виконавчого комітету здійснює заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів, а в разі його відсутності – секретар   виконавчого комітету  згідно з розпорядженням сільського голови або рішенням виконавчого комітету ради.

У разі відсутності секретаря виконкому його обов'язки виконує заступник сільського головиз питань діяльності виконавчих органів ради відповідно до розпорядження сільського голови.

4.3Заступник сільського головиз питань діяльності виконавчих органів ради, спрямовує, координує та контролюює роботу відповідних відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також підприємств, установ і організацій сільської комунальної власності територіальної громади Сергіївської сільської ради.

Функціональні повноваження заступника сільського головиз питань діяльності виконавчих органів ради, секретаря виконавчого комітету визначаються розподілом обов'язків між сільським головою, заступником сільського головиз питань діяльності виконавчих органів ради, та секретарем виконкому, який затверджується розпорядженням сільського голови не пізніше одного місяця з дня утворення виконавчого комітету ради.

 

Стаття 5. Організація роботи виконавчого комітету сільської ради 

5.1. Основною формою роботи виконавчого комітету сільської ради є його засідання. Засідання виконавчого комітету ради скликаються сільським головою, у разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції – заступником сільського головиз питань діяльності виконавчих органів ради, а в разі його відсутності, секретарем виконавчого комітету, але не рідше одного разу на місяць.

Члени виконавчою комітету ради повідомляються секретарем виконавчого комітету про скликання засідання та перелік питань для розгляду не пізніше як за три дні до засідання.

Засідання виконавчого комітету є правомочним, якщо в них беруть участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.

Засідання виконавчого комітету веде сільський голова, а у разі його відсутності – заступник сільського головиз питань діяльності виконавчих органів ради.

На засідання виконавчого комітету ради запрошуються керівники відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, підприємств, організацій і установ, об'єднань громадян.

Список запрошених на засідання виконавчого комітету ради формується секретарем виконавчого комітету на підставі пропозицій посадових осіб, які готували питання на засідання виконавчого комітету, доповідається сільському голові, який приймає рішення з цього питання.

В засіданнях виконавчого комітету можуть брати участь депутати сільської ради, народні депутати України.

5.2. Проект порядку денного засідання виконавчого комітету ради формується секретарем виконавчого комітету на підставі плану роботи виконавчого комітету, доручень сільського голови, пропозицій членів виконавчого комітету, керівників відділів, управлінь інших виконавчих органів ради та доповідається сільському голові.

Пропозиції до порядку денного засідання виконавчого комітету вносяться зазначеними посадовими особами не пізніше як за 10 днів до засідання разом із супровідною запискою та проектом рішення виконавчого комітету.

Попередній розгляд питань порядку денного здійснюється членами виконавчого комітету за дорученням сільського голови. Проект порядку денного засідання виконавчого комітету вноситься на розгляд комітету сільським головою і затверджується більшістю голосів членів виконавчого комітету від їх фактичної кількості.

5.3. Розгляд питань на засіданні виконавчого комітету ради включає в себе:

- доповідь, інформацією з кожного питання;

- співдоповіді (у разі потреби);

- обговорення питання, проекту рішення;

- прийняття рішення.

Для доповідей, інформації на засіданні виконавчого комітету надається до 10 хвилин, співдоповідей - до 1 хвилин, виступів - до 5 хвилин.

За підсумками розгляду питань на засіданні приймаються рішення.

 5.4. Засідання виконавчого комітету протоколюється. У протоколі засідання зазначаються:

- дата і місце проведення засідання;

- присутні на засіданні члени виконавчого комітету та запрошені;

- прізвище головуючого на засіданні;

- питання порядку денного;

- прізвища доповідачів та виступаючих з кожного питання;

- прийняті рішення.

Протокол засідання виконавчого комітету підписує головуючий на засіданні та секретар. До протоколу додаються рішення, прийняті на засіданні виконавчого комітету.

  

Стаття 6. Акти органів та посадових осіб сільської ради

 6.1. Виконавчий комітет ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданнях більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським головою.

6.2. У разі незгоди сільського голови з рішенням виконавчого комітету ради він може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням та внести це питання на розгляд сільської ради.

6.3.Рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані сільською радою.

6.4. У період між засіданнями виконкому сільський голова в межах своїх повноважень видає розпорядження з питань діяльності виконавчих органів.

6.5.Рішення виконавчого комітету ради друкуються на відповідних бланках, виготовлених типографським способом та пронумерованих, підписуються сільським головою, додатки до них підписуються секретарем виконавчого комітету, а в разі його відсутності - посадовими особами, які їх заміщають.

6.6. Комісії, консультативні, дорадчі органи, утворені виконавчим комітетом, приймають рішення у формі та порядку, визначених положеннями про ці органи.

6.7. Рішення виконавчого комітету сільської ради, розпорядження сільського голови, прийняті у межах їх компетенції, є обов'язковими для виконання на території населених пунктів підприємствами, організаціями, установами та громадянами.

6.8. Керівники відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради у межах своєї компетенції видають накази. Дія наказів розповсюджується на ці структурні підрозділи та підпорядковані їм підприємства і організації.

Накази підписуються керівниками підрозділів або особами, що їх заміщають; додатки до них -посадовою особою, яка вносить документ.

6.9. Рішення ради, її виконавчого комітету та розпорядження сільського голови з мотивів їх невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними у судовому порядку.

Рішення виконавчого комітету ради з питань віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою.

Накази керівників виконавчих органів сільської ради, що суперечать Конституції або законам України, можуть бути скасовані рішенням виконавчого комітету або розпорядженням сільського голови.

 

Стаття 7. Порядок підготовки, розгляду та видання рішень виконавчого комітету ради та розпоряджень сільського голови 

7.1. Проекти рішень виконавчого комітету ради, розпорядження сільського голови вносяться заступником сільського головиз питань діяльності виконавчих органів ради, керівниками відділів, секторів, інших виконавчих органів ради, сільських організацій та установ.

7.2. Персональна відповідальність за якість та своєчасність підготовки проектів рішень виконавчого комітету ради, розпоряджень сільського голови покладається на керівників виконавчих органів ради, заступника сільського голови, секретаря виконкому згідно з розподілом обов'язків.

7.3. Разом з проектом рішення виконкому, розпорядження сільського голови подається лист-клопотання за підписом керівника виконавчого органу ради, організації, установи - ініціатора прийняття документа, пояснювальна записка, що містить необхідне обгрунтування і прогнози очікуваних соціально-економічних та інших наслідків реалізації цих актів, або документ, на підставі якого підготовлений проект, довідкові статистичні дані тощо. Проект рішення виконкому ради, розпорядження сільського голови обов'язково повинен мати посилання на нормативно-правові акти, на підставі яких приймається це рішення.

Обсяг пояснювальної записки не повинен перевищувати як правило 5 сторінок.

7.4. Якщо рішення виконавчого комітету ради, розпорядження сільського голови, що готується, тягне за собою зміни або доповнення до раніше прийнятих документів, то ці зміни або доповнення включаються до проекту рішення, розпорядження, що готується, або подаються окремим актом одночасно з проектом.

7.5. Проекти рішень виконавчого комітету ради із соціально-економічних питань повинні, як правило, мати преамбулу, в якій викладається аналіз стану справ і причин недоліків у розв'язанні відповідних проблем, визначається мета видання рішення.

Запропоновані у проекті заходи повинні бути конкретними і реальними, спрямованими на досягнення у найкоротший термін мети, визначеної рішенням, передбачати виконавців і терміни виконання завдань.

У необхідних випадках у проекті рішення можуть передбачатися проміжні контрольні терміни інформування виконавчого комітету ради про хід виконання встановлених завдань.

 7.6. Проекти рішень виконкому ради та розпоряджень сільського голови ініціаторами документів обов'язково погоджуються шляхом візування із зацікавленими виконавчими органами ради та у разі потреби - з іншими органами та організаціями. Зазначені проекти візуються керівниками цих органів і лише у разі їх відсутності - особами, які їх заміщають.

Проекти рішень виконавчого комітету ради, розпоряджень сільського голови візуються також заступником сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, юристом, секретарем виконкому.

Проекти, пов'язані з фінансуванням передбачених заходів, обов'язково погоджуються начальником фінансового відділу та начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності, з кадрових питань – спеціалістом відповідальним за управління людськими ресурсами.

7.7. За наявності розбіжностей щодо проєкту рішення виконавчого комітету ради, розпорядження сільського голови керівник органу, який вносить проєкт, повинен забезпечити їх узгодження із зацікавленими органами та організаціями з метою пошуку взаємоприйнятного рішення.

У разі, коли такого рішення не знайдено, проєкт візується посадовою особою, яка має зауваження із припискою «із зауваженнями», а зауваження викладаються письмово на окремому аркуші. Оригінали зауважень обов'язково додаються до проєкту рішення виконавчого комітету ради, розпорядження сільського голови.

Неврегульовані розбіжності щодо проєкту рішення виконавчого комітету ради, розпорядження сільського голови розглядає заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, який вносить на розгляд виконавчого комітету чи сільського голови пропозиції щодо усунення розбіжностей.

7.8. Проєкти рішень виконавчого комітету ради, розпоряджень сільського голови у необхідних випадках повинні містити пункт щодо посадових осіб, на яких покладається контроль за їх виконанням.

Контроль за виконанням рішень виконавчого комітету ради, розпоряджень сільського голови здійснюється сільським головою особисто або заступниками сільського головиз питань діяльності виконавчих органів ради.

Організація контролю за виконанням рішень виконавчого комітету ради, розпоряджень сільського голови покладається на начальниківвідділів та секторів виконавчого комітету.

7.9. Завізовані проекти рішень виконавчого комітету ради, розпоряджень сільського голови з документами, зазначеними у п.п. 6.3, 6.4, 6.5, 6.7 цієї статті, розрахунком розсилання подаються секретарю виконкому, де перевіряється відповідність їх оформлення вимогам Інструкції з діловодства у виконавчому комітеті та її органах.

7.10.Секретар виконкому ради не пізніше як за 3 дні до засідання виконавчого комітету подає проєкти рішень виконавчого комітету на розгляд сільському голові і згідно з його дорученнями надсилає членам виконавчого комітету.Проєкти розпоряджень сільського голови подаються юристом виконавчого комітету на підпис сільському голові.

7.11. Проєкти рішень виконавчого комітету ради, розпоряджень сільського голови, подані з порушенням вимог цього Положення, підлягають поверненню посадовим особам, які їх внесли.

7.12. Доопрацювання рішень виконавчого комітету ради, розпоряджень сільського голови у разі висловлення зауважень на засіданні виконкому чи особисто сільським головою організовується заступниками сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керівниками органів, які вносили цей документ.

Термін доопрацювання проекту рішення виконавчого комітету складає 3 дні, розпорядження сільського голови – встановлюється сільським головою.

7.13. Якщо під час розгляду проєту рішення виконкому ради, доопрацювання проєкту розпорядження сільського голови вони зазнали докорінних змін, то вони мають бути повторно узгоджені у порядку, передбаченому п.6.6 цієї статті.

7.14. Підписані рішення виконавчого комітету ради, розпорядження сільського голови (за винятком тих, що стосуються кадрових питань працівників апарату виконкому) надходять до секретаря виконавчого комітету, розпорядження щодо кадрових питань – відповідальному спеціалісту з кадрової роботи  виконкому ради.

7.15.Рішення виконавчого комітету ради, розпорядження сільського голови реєструються в журналах реєстрації, їм присвоюється номер.

Датою рішень виконкому є дата засідання виконавчого комітету, датою розпорядження сільського голови – дата його підписання.

7.16. Рішення виконавчого комітету ради, розпорядження сільського  голови відповідно секретарем виконавчого комітету надсилаються у п'ятиденний термін після підписання посадовим особам, виконавчим органам ради, установам і організаціям згідно із розрахунком розсилання.

7.17. Рішення виконавчого комітету ради, розпорядження сільського голови, які стосуються прав і обов'язків громадян або мають загальний характер, підлягають оприлюдненню через засоби масової інформації.

7.18. Питання підготовки, розгляду та прийняття рішень виконавчого комітету ради, розпоряджень сільського голови, регулюються також Інструкцією з діловодства у сільській раді та її органах, що затверджується сільським головою.

 

Стаття 8. Організація роботи відділів управлінь, інших виконавчих органів ради 

8.1. Організація роботи відділів, секторів, інших виконавчих органів ради здійснюється відповідно до цього Положення, Інструкції з діловодства у сільській раді та її органах, положення про зазначені органи.

8.2. У кожному виконавчому органі ради розробляються та затверджуються керівниками посадові інструкції, при потребі – розподіл обов'язків між працівниками.

8.3. Керівники відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, їх заступники призначаються на посади та звільняються з посад сільським головою у порядку, передбаченому положеннями про ці підрозділи.

Працівники зазначених підрозділів призначаються на посади та звільняються з посад розпорядженнями сільського голови з дотриманням вимог Закону України «Про службу в органах міцевого самоврядування» та Кодексу України про працю.

 

Стаття 9. Структура виконавчого комітету ради 

9.1. Для організаційного, правового, інформаційного, аналітичного, матеріально-технічного забезпечення діяльності ради виконавчого комітету, утворюється апарат виконавчого комітету.

9.2. Апарат утворюється радою. За пропозицією сільського голови рада затверджує граничну чисельність апарату та витрати на його утримання.

9.3. Апарат виконавчого комітету ради, його відділи, інші структурні підрозділи діють на підставі положень.

Положення про апарат затверджується радою за поданням сільського голови, про структурні підрозділи апарату – сільським головою за поданням секретаря виконкому.

9.4. Штатний розпис апарату затверджується розпорядженнямсільського голови у межах загальної чисельності та витрат на його утримання, затверджених радою, за поданням секретаря виконавчого комітету.

9.5. Працівники апарату призначаються на посади та звільняються з посад розпорядженнями сільського голови з дотриманням вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Кодексу Українипро працю.

 

Стаття 10. Консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи 

10.1. Сільський голова, виконавчий комітет для виконання визначених повноважень можуть утворювати консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи – комісії, ради тощо.

Зазначені органи утворюються рішенням виконавчого комітету ради чи розпорядженням сільського голови і діють на підставі положень, що затверджуються, як правило, одночасно з їх утворенням.

 

Стаття 11. Планування роботи виконавчого комітету ради 

11.1. Робота виконавчого комітету ради проводиться за перспективними (річними) та оперативними (квартальними) планами, що затверджуються рішеннями виконавчого комітету (варіант – сільським головою).

11.2. Робота секторів, інших виконавчих органів ради, відділів апарату виконкому проводиться за квартальними планами, що погоджуються із заступникомсільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

11.3. Проекти річного та квартального планів виконавчого комітету ради формуються секретарем виконкому на підставі доручень сільського голови, пропозицій заступникасільського голови, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів ради.

Пропозиції до проекту річного плану роботи подаються в апарат виконавчого комітету не пізніше 15 грудня поточного року.

11.4. Проекти річного та квартального планів роботи виконкому візується заступникомсільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Затверджений на засіданні виконкому план роботи підписується сільським головою і надсилається виконавчим органам ради, іншим виконавцям, зазначеним у плані.

11.5. Річний план роботи виконкому міської ради передбачає заходи, спрямовані на реалізацію державної регіональної політики, виконання Конституції і законів України, актів Президента України, центральних органів виконавчої влади, державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, проблем громади сільської ради, виконання власних повноважень.

11.6. Квартальний план роботи виконавчого комітету сільської ради передбачає:

- заходи, пов'язані з реалізацією програм соціально-економічного і культурного розвитку сільської ради, функціонування сільського господарства, розв'язання проблем соціальної сфери, поліпшення діяльності відділів та секторів, інших виконавчих органів ради, що потребують розгляду на засіданнях виконкому, у сільського голови, його заступниката вжиття додаткових заходів для їх вирішення;

- вивчення та аналіз виконання законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень обласної і сільської сесій, власних рішень;

-  підбиття підсумків соціально-економічного розвитку сільської ради відповідно за квартал, півріччя, дев'ять місяців, рік з визначенням напрямів подальшої роботи;

-  вивчення роботи відділів, секторів, інших виконавчих органів ради щодо виконання своїх повноважень.

Квартальний план формується за такими розділами, як і річний, та додатковими:

- надання методичної і практичної допомоги органам самоорганізації населення;

- організаційно-масові заходи, засідання консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, комісій, наради.

11.7.  У річному та квартальному планах роботи зазначається назва питання, строки виконання та відповідальні за його підготовку.

11.8.  Проект календарного плану заходів виконавчого комітету формується секретарем виконкому.

11.9. Додаткові (позапланові) питання та заходи включаються до затвердженого плану роботи виконавчого комітету протягом періоду його виконання за рішенням сільського голови або особи, яка його заміщає.

Виключення з плану роботи питань здійснюється за рішенням сільського голови на підставі обгрунтованого подання заступника сільського голови   або секретарем виконкому згідно з розподілом обов'язків.

11.10. Контроль за виконанням планів роботи виконавчого комітет здійснює секретар виконкому, за виконанням планів роботи виконавчих органів сільської ради – заступник сільського головиз питань діяльності виконавчих органів ради, секретар виконкому згідно з розподілом обов'язків.

 

Стаття 12. Організація роботи з кадрами 

Організація роботи з кадрами визначається Положенням про роботу з кадрами у виконавчому комітеті Сергіївської сільської ради та її виконавчих органах, що затверджується сільським головою. Проєкт цього Положення вноситься секретарем виконавчого комітету.

 

Стаття 13. Організація роботи з документами та контролю за їх виконанням 

13.1. Організація роботи з документами в підрозділах виконавчого комітету ради здійснюється відповідно до Інструкції з діловодства у виконавчому комітеті сільської ради та її органах.

Проект Інструкції з діловодства вноситься секретарем виконкому та затверджується сільським головою.

13.2.Відповідальність за організацію виконання документів несуть сільський голова, заступник головиз питань діяльності виконавчих органів ради та секретар виконкому згідно з розподілом обов'язків, керівники секторів, відділів, інших виконавчих органів сільської ради.

Координація роботи з організації контролю за виконанням документів покладається на секретаря виконкому.

13.3. Контролю підлягають документи, в яких встановлено завдання або які містять питання, що потребують вирішення.

Обов'язковому контролю підлягає виконання законів України, указів і розпоряджень Президента України, актів Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, голови обласної державної адміністрації, обласної ради, сільської ради, виконавчого комітету, сільського голови, запитів і звернень депутатів.

13.4. Питання організації контролю за виконанням документів регулюються Інструкцією з діловодства у виконавчому комітеті та її органах.

 

Стаття 14. Організація роботи з листами, зверненнями громадян, особистого прийому громадян 

14.1. Організація роботи з листами та зверненнями громадян визначається відповідною Інструкцією, яка затверджується сільським головою за поданням секретаря виконкому.

14.2.Сільський голова, його заступник, секретар виконавчого комітету ведуть особистий прийом громадян.

Графік особистого прийому громадян керівництвом ради та виконавчого комітету, години прийому затверджуються рішенням виконавчого комітету.

Особистий прийом громадян керівниками відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради здійснюється згідно з графіками, які затверджуються наказами керівників.

14.3. Організаційно-матеріальне забезпечення особистого прийому громадян в апараті виконавчого комітету покладається на відповідний підрозділ апарату.

 

Стаття 15. Порядок підготовки та проведення нарад, семінарів, інших заходів у раді та їх органах 

15.1. Наради, семінари, інші заходи у виконавчому комітеті та його органах проводяться сільським головою, секретарем виконкому, заступником сільського голови, керівниками інших виконавчих органів відповідно до планів роботи і навчання.

Проведення заходів, не передбачених вищезазначеними планами, здійснюється тільки з дозволу сільського голови або особи, яка його заміщає.

15.2. Підготовку і проведення нарад, семінарів, інших заходів забезпечують:

- за участю сільського голови – заступник сільського голови, секретар виконкому згідно з розподілом обов'язків, керівники відповідних органів ради.

15.3. Посадові особи та органи, які забезпечують підготовку і проведення нарад, семінарів, інших заходів, не пізніш як за день до заходу подають керівникові, який його проводить, порядок денний, довідкові матеріали, список запрошених, при потребі – список осіб, яким доцільно надати слово для виступу тощо, організовують запрошення, реєстрацію учасників, доведення прийнятих доручень до виконавців.

Уразі необхідності порядок денний, аналітичні довідки про стан справ та обгрунтування причин внесення питань на розгляд надсилаються учасникам нарад завчасно.

15.4. Рішення, прийняті на нарадах, оформляються протоколами.

Протокол наради підписується головуючим.

За результатами розгляду на нарадах питань можуть видаватись розпорядження сільського голови.

Протоколи зберігаються в органах, які забезпечували проведення нарад.

15.5. Контроль за виконанням рішень, прийнятих на нарадах, здійснюється органом, який забезпечував її проведення.

15.6. Офіційне повідомлення засобам масової інформації про порядок денний і підсумки розгляду питань на нарадах має право надавати уповноважена особа відповідного органу ради за погодженням з головуючим на нараді.

15.7. Дозвіл на присутність представників засобів масової інформації та на проведення кіно-, відео-, фотозйомок і звукозапису у приміщеннях, де проходить засідання, надається головуючим.

15.8. З метою координації діяльності заступникасільського голови, керівників управлінь, інших виконавчих органів ради у виконкомі проводяться оперативні наради:

- у сільського голови – із заступникомсільського голови, старостами,секретарем виконкому, керівниками окремих виконавчих органів ради, керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету – щопонеділка о 8 год. 30 хв.

15.9. Семінари проводяться згідно із планом навчання працівників органів ради, який затверджується сільським головою.

Проект плану навчання формується заступникомсільського головиз питань діяльності виконавчих органів ради, керівників виконавчих органів ради.

Порядок денний, дату, час і місце їх проведення, коло запрошених осіб визначають:

- із керівниками виконавчих органів ради - сільського голова;

- із іншими категоріями кадрів - заступники сільського голови, секретар виконкому згідно з розподілом обов'язків, керівники виконавчих органів.

Координацію роботи щодо організації семінарів здійснює юрист апарату виконкому.

 

Стаття 16. Заключні положення 

16.1. Початок роботи апарату ради та виконавчого комітету ради, відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради незалежно від місця розташування – о 8 годині 00 хвилин, закінчення роботи - о 17.00 годині 15 хвилин, у п'ятницю - о 16 годині 00 хвилин; обідня перерва - з 12.00 до 13.00 години.

16.2. Організація використання робочого часу, режим роботи апарату ради і виконавчого комітету, відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради визначаються Правилами внутрішнього розпорядку, що затверджуються сільським головою за поданням секретаря виконкому.

16.3. Організація роботи службового автотранспортного обслуговування виконавчих органів ради регулюється окремим Порядком, що затверджується сільським головою.

 

Заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради                                                                                                                                                 

О.Р. Дичок

Структура органів влади в Сергіївській об’єднаній територіальній громаді

Виконавчий комітет

Влада, документи

Карта захисних споруд полтавської області

Запобігання та протидія домашньому насильству

Рішення сесій

 

 

 

 

 

вгору